320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
    Pööbli terrori poolt agiteerijad arvavad alati, et nad ise pääsevad pööbli käest. Ei pääse. Robespierre.
    Kes sul kurat terrorit sul siin agiteerib ptui. Ja mingid tapmise liialdused. No herra jestas küll. Pole mingit põhjendust ja vajadust mingite selliste ekstreemsuste järele.
    PS Aplodeerin Chacile.

    Kommentaar


      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
      Pööbli terrori poolt agiteerijad arvavad alati, et nad ise pääsevad pööbli käest. Ei pääse. Robespierre.
      seda on muidugi huvitav kuulata kuidas keegi rahvast pööbliks peab.

      ja teine huvitav asi on ka see et neid kes sinuga nõus pole kuulutatakse kohe "pööbli terrori agiteerijaks".

      no vot ma olen olemas. ja ma ei pea rahvast pööbliks ja ei poolda ei rahva ega üksikute huvigruppide (homod, islamiusulised jne) terrorit. vaid pigem ikka seda et rahva arvamust kuulda võetaks ja mitte salongipoliitikud kes pole elus mitte ühtegi päeva mingit muud tööd peale parteilise töö teinud - kõike minu makstud maksude eest - minu eest kõike ära ei otsustaks. majanduslikus mõttes lollilt pealegi kui vaadata kuidas estonian airis või EAS'is seni raha põletatud on ja seda süüdimatult jätkata kavatsetakse. ja kui majanduses niisugust jama kokku keeratakse mis põhjust on arvata et muudel elualadel oluliselt pädevamad ollakse?

      veelkord, ma olen olemas. mis sa minuga nüüd teed?

      PS.
      Tsiteerin siinkohal veel EV kontsitutsiooni:


      I. peatükk ÜLDSÄTTED

      § 1. Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas.
      Eesti iseseisvus ja sõltumatus on aegumatu ning võõrandamatu.
      ---<tsitaadi lõpp>----
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Algselt postitas chac Vaata postitust
        ohjah. marika tuus, aunaste, tanel talve, märt sülts, oudekki, lenk ja muud toredad tegelased on pädevad midagi otsustama riiklikus mastaabis, kasvõi näiteks tulumaksuseadusi? või immigratsioonipoliitikat, või kaitseväe arengut või või välispoliitikat või haldusreformi? üldse midagigi?

        paha asi ongi see et koondades võimu otsustada väheste kätte on neid liiga lihtne mõjutada. 1-2 inimest veel eriti lihtne (vt päts/laidoner), 100 juba pisut keerulisem (peab ära ostma/hirmutama vms vähemalt 20 otsustajamat inimest) rahvahääletus "ära osta" on juba palju palju kordi keerulisem.

        otsi ka "swiss referendums" vms.
        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...al_referendums
        Oh kindlasti ei ole, siin on pigem probleem valimissüsteemis, mis lubab suvalistel tegelastel teiste saagist riigikokku saada. Ning poliitika probleem üleüldiselt, mõistlikud inimesed sinna väga ei tüki, mispärast olen ma juba pikka aega arvamusel, et võimalikult suur hulk riiklikul ja omavalitsuslikul tasandil töökohti peaks olema sarnaselt erasektoriga avaliku konkursiga ning mitte kuuluma poliitikutele. Sama asja minu arust pakkus välja ka Vabaerakond ja sai ka minu hääle selle eest.
        Ja palun, milleks on vaja tuua mingeid täiesti kontekstiväliseid näiteid. Muidugi paku Šveitsis kehtivat süsteemi Eestile, üks on tubli 600 aastat neutraalse riigina maailma finantskeskus olnud, teine riik on läbinud vaevalise kauboikapitalismi esimese laine ja üritab nüüd tõusta järgmisele tasemele.
        Taustsüsteem on ikka hoopis teine kui sul on võimalus enda eluspüsimise asemel ka teistele probleemidele keskenduda. Immigratsioonivõtmes on Šveits ka muuseas väga tolerantne maa.

        Kommentaar


          Ma natuke aitan järje peale. Öelda tahetakse seda, et see sama rahvas kes võiks "olulisi asju otsustada," valib ise Savisaart, Michalit, Toomi (või välismaalt mõni näide: Hitler, Putin, Tsipras).
          Vastandumise asemel katsuks vaadata laiemat pilti, ja nii.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            seda on muidugi huvitav kuulata kuidas keegi rahvast pööbliks peab.

            ja teine huvitav asi on ka see et neid kes sinuga nõus pole kuulutatakse kohe "pööbli terrori agiteerijaks".

            no vot ma olen olemas. ja ma ei pea rahvast pööbliks ja ei poolda ei rahva ega üksikute huvigruppide (homod, islamiusulised jne) terrorit. vaid pigem ikka seda et rahva arvamust kuulda võetaks ja mitte salongipoliitikud kes pole elus mitte ühtegi päeva mingit muud tööd peale parteilise töö teinud - kõike minu makstud maksude eest - minu eest kõike ära ei otsustaks. majanduslikus mõttes lollilt pealegi kui vaadata kuidas estonian airis või EAS'is seni raha põletatud on ja seda süüdimatult jätkata kavatsetakse. ja kui majanduses niisugust jama kokku keeratakse mis põhjust on arvata et muudel elualadel oluliselt pädevamad ollakse?

            veelkord, ma olen olemas. mis sa minuga nüüd teed?

            PS.
            Tsiteerin siinkohal veel EV kontsitutsiooni:


            I. peatükk ÜLDSÄTTED

            § 1. Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas.
            Eesti iseseisvus ja sõltumatus on aegumatu ning võõrandamatu.
            ---<tsitaadi lõpp>----
            Kui sa juba põhiseadust tsiteerid, siis lisa ikka vajalikud klauslid ka:
            § 56. Kõrgeimat riigivõimu teostab rahvas hääleõiguslike kodanike kaudu:
            1) Riigikogu valimisega;


            2) rahvahääletusega.

            § 65. Riigikogu:
            1) võtab vastu seadusi ja otsuseid;


            2) otsustab rahvahääletuse korraldamise;

            Kommentaar


              See on muidugi naljakas, et mcnamara tsiteerib siin inimest, kes uputas Prantsusmaa verre.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                See on muidugi naljakas, et mcnamara tsiteerib siin inimest, kes uputas Prantsusmaa verre.
                Samas naivistidest vasakäärmuslastele, anarhistidele jms kaadrile väga iseloomulik.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  Samas naivistidest vasakäärmuslastele, anarhistidele jms kaadrile väga iseloomulik.
                  Jah, nende inglitiivuliste rahutuvide olemus hakkab siin Foorumis vist välja tulema. :P
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Kommentaar


                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      veelkord, ma olen olemas. mis sa minuga nüüd teed?
                      Küsimus pole muidugi selles. Küsimus on selles, kas sina ja su lähedased pääsevad nende käest, kelle nimel sa võitled. Vaevalt.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        See on muidugi naljakas, et mcnamara tsiteerib siin inimest, kes uputas Prantsusmaa verre.
                        Tsiteerib. Just. Ajalooteadmised on teil oodatult suurepärased.
                        Robespierre uputas Prantsusmaa verre selleks, et ise giljotiini alla minna. Sama juhtub Eesti natsidega.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Miks sa mcnamara arvad et rahvas nii verejanuline on et kõiki ära lintsida tahab nagu Robespierre ja teised hullud prantslased 200 aastat tagasi?
                          Enamus rahvast ei taha homosid seina äärde panna või nende armastust ära keelata vaid lihtsalt seda, et nad oma propaganda järele jätaks ja omale sisuliselt eriõigusi ei nõuaks.
                          Samuti ei ole suuremal osal inimestest midagi pagulaste aitamise vastu, aga soovitakse aidata neid nende kodumaal, ja mitte vastu võtta Euroopas seda kahtlast kontingenti, kes siin ei integreeruks ja vaid abirahadest elades oma ideoloogia levitamisega tegeleksid.
                          Sveitsis otsustatakse asju referendumitega. Inimõigusi seal mu teada ei rikuta. Immigratsioon toimib ja homod ja vaimse puudega inimesed on ka mu meelest elus. saavad nemad hakkama saaks muugi euroopa.

                          ja lõpetuseks Paneme siis ühe päris tsitaadi Robespierrelt - sobib päris hästi lähis-idas demokraatia levitamise katsete kirjeldamiseks ka
                          The most extravagant idea that can be born in the head of a political thinker is to believe that it suffices for people to enter, weapons in hand, among a foreign people and expect to have its laws and constitution embraced. No one loves armed missionaries; the first lesson of nature and prudence is to repulse them as enemies.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                            Tsiteerib. Just. Ajalooteadmised on teil oodatult suurepärased.
                            Robespierre uputas Prantsusmaa verre selleks, et ise giljotiini alla minna. Sama juhtub Eesti natsidega.
                            Need hirmsad Eesti "natsid" ei kavatse kedagi verre uputada ja piltlikult giljotiini alla nad ka ei satu.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Need hirmsad Eesti "natsid" ei kavatse kedagi verre uputada ja piltlikult giljotiini alla nad ka ei satu.
                              Naer. Hea.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                                Enamus rahvast ei taha homosid seina äärde panna või nende armastust ära keelata vaid lihtsalt seda, et nad oma propaganda järele jätaks ja omale sisuliselt eriõigusi ei nõuaks.
                                Propaganda? Eriõigusi? Minu teade ei nõua nad ju midagi teistsugust või olen ma midagi maha maganud.

                                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                                Samuti ei ole suuremal osal inimestest midagi pagulaste aitamise vastu, aga soovitakse aidata neid nende kodumaal, ja mitte vastu võtta Euroopas seda kahtlast kontingenti, kes siin ei integreeruks ja vaid abirahadest elades oma ideoloogia levitamisega tegeleksid.
                                Tundub, et lõpuks tahame me kõik aidata, aga paraku on see aitamise osa kuhugi tahaplaanile vajunud. Kõlama on jäänud kahjuks teised sõnumid. Selle tulemus on see, et tudengeid loobitakse kividega tänavatel ja nii edasi. Ma usun, et neid näiteid on veel. Ka neid, kus sellele süüdistusele leiab toetavaid näiteid.

                                Lõpptulemuseks on see, et populistid kerkivad kõrgele ja kaine mõistus kaob ära. Tuua näite välismaalt, siis ma ei tea Londonis piirkonda, kuhu politsei ei julgeks minna. See otsedemokraatia on tore, aga sellel on ka omad probleemid. Ühest küljest on massid kergesti mõjutatavad ja ma ei ole kindel, et "common good" nii võidule saab. Ajaloost on näited, kus inimesed on veendud uskuma mingit ühist eesmärki, mis pole just kõige sõbralikum ja eetilisem. See, et Šveitsis seda ära kasutatud pole on ju tore, aga ega see riik ka nii õilis pole. Nende uhkes pangas käib ju suurejooneline rahapesu ja lõpuks on kõik oma kasu peal väljas. Teiselt pole ka valimiste tulemused väga head minu jutu sisu kinnituseks. Valija mälu kipub lühike olema ja igasugused saavad võimule ligi.

                                Mul on hea meel, et viimasel ajal on selle teema sisu rohkem asjalikus läinud, aga kahjuks ei ole kummaltki poolt väga asjalike olukorra parandamise ettepanekuid tulnud (kas me oskakski pakkuda). Ja ma vabandan, kui eksin, aga viimased jutud olukorra parandamisest seal kriisikoldes jäävad eelmise kuu algusesse ja need olid ka peamiselt sellised, et teeme põgenike laagrid parem Aafrikasse ja pumpame sinna raha. Seal juba on neid ka üksjagu ja ükski Euroopa riik ei ole väga huvitatud lisa raha välja andmisest. Paneks rahvahääletusele küsimuse, et kas me:
                                a) anname lisaraha Aafrikasse põgenike kriisi haldamiseks;
                                b) võtame põgenikud vastu;
                                c) sulgeme oma piirid?
                                Siis kas on keegi siin julge väitma ja ise tõsimeeli uskuma, et me valiks tõesti esimese? Ma pole.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X