320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas malagar Vaata postitust
    multikultuur on 40 aastat kestnud üritus. Euroopa kultuuriruumi vanust me loeme tuhandetes aastates. Ja sallivuse ja sõnavabaduse tõin lihtsalt paari näitena. Kusjuures nende huvides on küll panna kinni uks nende ees, kes sallivusest ja sõnavabadusest absoluutselt ei hooli. Praeguses euroopas võid sina käia ja karjuda, et Euroopa on multikult ja salligem kõiki ja mina käia ja öelda, et säilitagem euroopa kristlike tavasid näiteks.Aga kui me selle käest ära mängime siis siis meie lapsed küll peavad toime tulema ühiskonnaga, kus on islami tee ja vale tee.
    Nende tuhandete aastate hulka kuuluvad lõputud sõjad, pärisorjus, inkvisitsioon, ususõjad, ristisõjad, genotsiidid jne. Kogu see areng ongi kaasa toonud viimase 50 aasta soovi omavaheline taplemine lõpuks ometi lõpetada, austada teisi kultuure ja rahvusi ning olla salliv nii vähemusrahvuste kui ka vähemusreligioonide vastu. Sa ükskord ometi aru, et see Euroopa kultuuriruum mida Ojuland ja EKRE meeleheitlikult kaitsa üritavad pole juba väga pikalt reaalne Euroopa kultuuriruum. See, mida kaitsta üritatakse, ei eksisteeri enam.
    Ja mis krdi kristlikud tavad, näiteks see, et kui keegi sind lööb, siis pööra teine põsk ette? Või see, et hädasolijat peab aitama? Merkel on kristlik-demokraat...
    Usu mind, meie lapsed peavad toime tulema igasuguste probleemidega ja päris kindlasti ei kuulu nende hulka islami tee valimine.

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Minu point on see, et ei ole sellist asja nagu väljakujunenud kultuuriruum ja väärtused. Kõik need muutuvad ajas ja erinevad riigid on oma tasemelt erineval tasemel.
      See, millisel tasemel üks või teine riik on, on tsivilisatsiooni ja kultuuriruumi mõiste ühtsuses täiesti irrelevantne. Euroopa tsivilisatsioon ja kultuur baseerub laias laastus hellenistlikkul antiikkultuuril, mille elemente jagame siiani ning mille kujunemine jõudis lõpule varakeskajal. Ka Kreeka alade kaudu läbi Rooma Euroopasse levinud kristlus on kultuuriruumi lahutamatu osa. Kristluse levikuga määratleti Euroopa geograafilised piirid ja ühtsed arusaamad ning dogmad, mis eristasid Euroopa tsivilisatsiooni tunduvalt teistest.

      Jah, meid integreeriti Euroopa tsivilisatsiooni rüppe tule ja mõõgaga, nagu paljusid Euroopa rahvaid, kuid tegelikult polnud meil ka teist valikuvõimalust. Vene vürstid üritasid küll paganlust juurutada kui riiklikku religiooni, kuid kuna paganlusel kui religioonil puudub lõpetatus, ei oleks selle võidukäik saanudki teoks saada.

      Loomulikult teeb iga kultuur ja tsivilisatsioon ajaga läbi evolutsiooni, kuid on nimetajaid, mis ei ole muutunud ja mis meid jätkuvalt eristab teistest kultuuridest.

      Korrates taaskord varalahkunud Hardo Aasmäe sõnu, siis multikultuursus oli mõeldud ikkagi Euroopa siseseks migratsiooniks, mitte väljastpoolt tulevaks. Seda mõistet multikultuursus on kurjalt ära kasutatud.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Ma räägin sellest, et mingite euroopalike väärtuste kaitsimise teema on täispask, sest euroopalike väärtuste hulka on viimasel poolsajandil tulnud ka multikultuursus ja vähemuste kaitse.
        Heh -sellest lausest võib hea tahtmise juures välja lugeda, et euroopalike väärtuste kaitsmine on pask, sest nende väärtuste hulka kuulub multikultuursus ja vähemuste kaitse? Ehk siis need viimased kaks muudavad selle pasaks või?
        Aga tõsiselt ja demagoogiata - saad aru minu arust on euroopaliku kultuuri osad nii selle kristlik, arhitektuuriline, kunstiline, kirjanduslik, teaduslik jne pärand. Toidu, veini ja muude jookide tarbimise kultuur. Sallivus, vähemuste kaitsmine ka kui ka mõistlikus koguses multikultuursus. Viimane idee pole ju algselt halb. Lihtsalt vint keerati üle vahepeal ja seetõttu läks jamaks. Ja kõike seda tuleb minu meelest kaitsta. See praegu alanud migratsiooni laine ohustab kogu seda kompotti. Kaasa arvatud sallivust ja multikultuursust. Ma ei hakka siin heietama uuesti kas kõik moslemid on radikaalid või ei - seda on siin teemas korduvalt tehtud. Ja ma pole mingi sallimatusest pakatav indiviid. Ma ütleks nii et ma sallin kõiki, kes mind sallivad. Mõttega ela ja lase teistel elada. Mul ükskõik mis usu, päritolu ja seksuaalsete kalduvustega inimene on kuni ta on normaalne inimene ja mitte sitapea. Praegu taandub aga asi sellele, et kuna sisserändajate laines ei saa normaalselt terasid sõkaldest enam eraldada, siis on vaja seda radikaalselt piirata, et sitapäid liiga palju ei saaks ja meie harjunud eluviisid nende poolt ohustatud ei saaks.
        Kõik, nii lihtsas keeles kui vähegi oskan.

        Kommentaar


          Algselt postitas malagar Vaata postitust
          Ma ütleks nii et ma sallin kõiki, kes mind sallivad. Mõttega ela ja lase teistel elada. Mul ükskõik mis usu, päritolu ja seksuaalsete kalduvustega inimene on kuni ta on normaalne inimene ja mitte sitapea. Praegu taandub aga asi sellele, et kuna sisserändajate laines ei saa normaalselt terasid sõkaldest enam eraldada, siis on vaja seda radikaalselt piirata, et sitapäid liiga palju ei saaks ja meie harjunud eluviisid nende poolt ohustatud ei saaks.
          Kõik, nii lihtsas keeles kui vähegi oskan.
          Just täpselt nii.
          Victoria Concordia Crescit

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Nende tuhandete aastate hulka kuuluvad lõputud sõjad, pärisorjus, inkvisitsioon, ususõjad, ristisõjad, genotsiidid jne. Kogu see areng ongi kaasa toonud viimase 50 aasta soovi omavaheline taplemine lõpuks ometi lõpetada, austada teisi kultuure ja rahvusi ning olla salliv nii vähemusrahvuste kui ka vähemusreligioonide vastu. Sa ükskord ometi aru, et see Euroopa kultuuriruum mida Ojuland ja EKRE meeleheitlikult kaitsa üritavad pole juba väga pikalt reaalne Euroopa kultuuriruum. See, mida kaitsta üritatakse, ei eksisteeri enam.
            Ja mis krdi kristlikud tavad, näiteks see, et kui keegi sind lööb, siis pööra teine põsk ette? Või see, et hädasolijat peab aitama? Merkel on kristlik-demokraat...
            Usu mind, meie lapsed peavad toime tulema igasuguste probleemidega ja päris kindlasti ei kuulu nende hulka islami tee valimine.
            Just Euroopa on läbi kõige selle jõudnud sinnani oma kultuuriga, kus me praegu oleme. Saad sa aru, et härrased sisserändajad on alles kusagil reformatsiooni eelses ajas enda omaga. Selles probleem seisnebki. Ja käi Saksamaal kirikus näiteks - näed väga ilusti kuidas kristlus on veel kultuuri osa euroopas - ega Merkel muidu sellel lainel ei purjetaks.
            Muide ka katoliku kirik saksamaal jutlustab sallivusest ja homode abielu lubamisest jne. Kristlane olemine ei tähenda mingit madalalaubalist dogmaatikut, kes näpuga piiblis järge ajab.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              See, millisel tasemel üks või teine riik on, on tsivilisatsiooni ja kultuuriruumi mõiste ühtsuses täiesti irrelevantne. Euroopa tsivilisatsioon ja kultuur baseerub laias laastus hellenistlikkul antiikkultuuril, mille elemente jagame siiani ning mille kujunemine jõudis lõpule varakeskajal. Ka Kreeka alade kaudu läbi Rooma Euroopasse levinud kristlus on kultuuriruumi lahutamatu osa. Kristluse levikuga määratleti Euroopa geograafilised piirid ja ühtsed arusaamad ning dogmad, mis eristasid Euroopa tsivilisatsiooni tunduvalt teistest.

              Jah, meid integreeriti Euroopa tsivilisatsiooni rüppe tule ja mõõgaga, nagu paljusid Euroopa rahvaid, kuid tegelikult polnud meil ka teist valikuvõimalust. Vene vürstid üritasid küll paganlust juurutada kui riiklikku religiooni, kuid kuna paganlusel kui religioonil puudub lõpetatus, ei oleks selle võidukäik saanudki teoks saada.

              Loomulikult teeb iga kultuur ja tsivilisatsioon ajaga läbi evolutsiooni, kuid on nimetajaid, mis ei ole muutunud ja mis meid jätkuvalt eristab teistest kultuuridest.

              Korrates taaskord varalahkunud Hardo Aasmäe sõnu, siis multikultuursus oli mõeldud ikkagi Euroopa siseseks migratsiooniks, mitte väljastpoolt tulevaks. Seda mõistet multikultuursus on kurjalt ära kasutatud.
              Taaskord, see kõik on väga tore, aga Euroopa oma läheduse tõttu olnud alati seotud Lähis-Ida ja Põhja-Aafrikaga ja läbi ajaloo ka oma võimu seal kehtestanud, hiljem ka läbi kolonisatsiooni ka ülejäänud maailmaga.
              Endiselt ootan neid nimetajaid, mis meid teistest kultuurides eristab peale geograafilise läheduse ja mingite kristlike pühade enamvähem samal ajal tähistamise. Vaadates läbi ajaloo, siis pole Euroopas sündinud vähem jõhkraid diktaatoreid kui mujal, siin on olnud rohkem vägivalda kui kuskil mujal jne. Kui üldse midagi Euroopa ajaloost välja tuua, siis mina tooksingi ajastu peale II maailmasõja, kus vähemalt näiliselt üritas üks regioon ennast kokku võtta ja enesehävituse asemel toetama hakata.

              Kommentaar


                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                Heh -sellest lausest võib hea tahtmise juures välja lugeda, et euroopalike väärtuste kaitsmine on pask, sest nende väärtuste hulka kuulub multikultuursus ja vähemuste kaitse? Ehk siis need viimased kaks muudavad selle pasaks või?
                Aga tõsiselt ja demagoogiata - saad aru minu arust on euroopaliku kultuuri osad nii selle kristlik, arhitektuuriline, kunstiline, kirjanduslik, teaduslik jne pärand. Toidu, veini ja muude jookide tarbimise kultuur. Sallivus, vähemuste kaitsmine ka kui ka mõistlikus koguses multikultuursus. Viimane idee pole ju algselt halb. Lihtsalt vint keerati üle vahepeal ja seetõttu läks jamaks. Ja kõike seda tuleb minu meelest kaitsta. See praegu alanud migratsiooni laine ohustab kogu seda kompotti. Kaasa arvatud sallivust ja multikultuursust. Ma ei hakka siin heietama uuesti kas kõik moslemid on radikaalid või ei - seda on siin teemas korduvalt tehtud. Ja ma pole mingi sallimatusest pakatav indiviid. Ma ütleks nii et ma sallin kõiki, kes mind sallivad. Mõttega ela ja lase teistel elada. Mul ükskõik mis usu, päritolu ja seksuaalsete kalduvustega inimene on kuni ta on normaalne inimene ja mitte sitapea. Praegu taandub aga asi sellele, et kuna sisserändajate laines ei saa normaalselt terasid sõkaldest enam eraldada, siis on vaja seda radikaalselt piirata, et sitapäid liiga palju ei saaks ja meie harjunud eluviisid nende poolt ohustatud ei saaks.
                Kõik, nii lihtsas keeles kui vähegi oskan.
                Väga hea postitus ja no 100% täpselt sama, mida ma ka mõtlen, sa oleks võinud juba alguses ilma demagoogiata sõna võtta ja kogu vaidlus oleks olemata olnud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Väga hea postitus ja no 100% täpselt sama, mida ma ka mõtlen, sa oleks võinud juba alguses ilma demagoogiata sõna võtta ja kogu vaidlus oleks olemata olnud.
                  Noh ma ei ajanud enda meelest mingit demagoogiat vaid olen kogu viimase päeva postituste kogumis sisuliselt seda sama rääkinud Euroopa kultuuri ja selle väärtuste kaitsmisest.
                  Huvitav kui sa mu selle postiga 100 prossu nõustud, siis kas nüüd on siis sinu meelest ka Euroopal ühtne kultuur olemas?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas malagar Vaata postitust
                    Just Euroopa on läbi kõige selle jõudnud sinnani oma kultuuriga, kus me praegu oleme. Saad sa aru, et härrased sisserändajad on alles kusagil reformatsiooni eelses ajas enda omaga. Selles probleem seisnebki. Ja käi Saksamaal kirikus näiteks - näed väga ilusti kuidas kristlus on veel kultuuri osa euroopas - ega Merkel muidu sellel lainel ei purjetaks.
                    Muide ka katoliku kirik saksamaal jutlustab sallivusest ja homode abielu lubamisest jne. Kristlane olemine ei tähenda mingit madalalaubalist dogmaatikut, kes näpuga piiblis järge ajab.
                    Ma saan sellest väga hästi aru, et Euroopasse on saabunud ka suur hulk värdjaid, mul on lihtsalt kahju, et see on andnud tõuke juba Euroopas olemasolevate värdjate esiletõusule, kes käivad suvalisi inimesi tänavatel peksmas lihtsalt nende välimuse tõttu.

                    Mis puudutab religiooni, siis üleüldiselt on see ikkagi inimese vajadus anda igale küsimusele, millele ta vastust ei oska leida mingi jumaliku tähenduse. Lähedane suri, valu on suur - see oli jumala tahe, muud moodi ei suuda kurbusest üle saada. Äike lööb - jumal on vihane jne. Religioon on läbi ajastute muutunud ja kristlus vast isegi kõige rohkem, aga fakt on see, et väga suur hulk inimesi 21. sajandi maailmas on endiselt seda usku, et tee mis tahad, tegelikult kontrollib kõike mingi ülimlike võimetega jumal või jumalad. Aga see läheb juba nati teise teemasse ja ma saan ka aru, et ateistide väärtuste hulgas on palju originaalselt kristluse päritoluga teemat.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas malagar Vaata postitust
                      Noh ma ei ajanud enda meelest mingit demagoogiat vaid olen kogu viimase päeva postituste kogumis sisuliselt seda sama rääkinud Euroopa kultuuri ja selle väärtuste kaitsmisest.
                      Huvitav kui sa mu selle postiga 100 prossu nõustud, siis kas nüüd on siis sinu meelest ka Euroopal ühtne kultuur olemas?
                      Siin ongi probleem selles, et sa ei ole sisuliselt sellest rääkinud, vaid piirdunud demagoogiliste väljendite "euroopa kultuuri kaitse" pildumisega. Sellest on võimalik väga erinevalt aru saada. Ja ei, ma olen endiselt veendunud, et Euroopa on erinevate rahvaste kultuuride ja traditsioonide segu milles on väga suuri põhimõttelisi erinevusi, mis teeb ka sellise ühenduse nagu ELi toimimise raskuste ette.
                      Omalt poolt muidugi tunnistan seda, et tõenäoliselt lahterdasin sind ka valesse gruppi ning vabandan selle eest. Tavapäraselt on nende kultuurikaitsjate teiste väärtuste hulgas ka näiteks homode ravile saatmine ja naise koht on kodus pliidi ees.

                      Kommentaar


                        No näed, otsekui sõnade kinnituseks tuli selline uudis
                        Soome tänavatel patrulle korraldav organisatsioon nimega Soldiers of Odin soovib laiendada oma tegevust ka Eestisse. Mitmes Soome linnas korraldab Soldiers of Odin patrulle, et kaitsta põliselanikke vägivaldsete varjupaigataotlejate eest. Samas on Soldiers of Odiniga seotud inimesi seostatud ka välismaalastevastaste rünnakutega.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Siin ongi probleem selles, et sa ei ole sisuliselt sellest rääkinud, vaid piirdunud demagoogiliste väljendite "euroopa kultuuri kaitse" pildumisega. Sellest on võimalik väga erinevalt aru saada. Ja ei, ma olen endiselt veendunud, et Euroopa on erinevate rahvaste kultuuride ja traditsioonide segu milles on väga suuri põhimõttelisi erinevusi, mis teeb ka sellise ühenduse nagu ELi toimimise raskuste ette.
                          Omalt poolt muidugi tunnistan seda, et tõenäoliselt lahterdasin sind ka valesse gruppi ning vabandan selle eest. Tavapäraselt on nende kultuurikaitsjate teiste väärtuste hulgas ka näiteks homode ravile saatmine ja naise koht on kodus pliidi ees.
                          Noh homode vastu pole mul midagi peale selle, et kristlik abielu võiks minu meelest jääda mehe ja naise vaheliseks asjaks. Tsiviilseaduste piires tehku mida tahavad.
                          Naised ja pliit - ei saa jätta ütlemata nii naljaga pooleks, et hoidku parem heaga eemale Vähemalt meie peres teen mina süüa
                          Euroopa kultuuriga on see teema, et siin on palju erinevusi küll eri maade vahel aga samas ka hästi palju ühist. See ehk teebki teema veidi hägusemaks. Ja lihtsam on kirjutada euroopa kultuuri kaitse kui seda igakord pulkhaaval lahti harutada. Lühendamine pigem kui demagoogia.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            No näed, otsekui sõnade kinnituseks tuli selline uudis
                            http://www.delfi.ee/news/paevauudise...da?id=73523233
                            Sellised nähtused tekkivad alati siis kui rahval tekkib tunne, et riik ei saa nende kaitsmisega hakkama. Eestis küll hetkel ikka väga üleliigne. Ja noh nagu ajalugu näitab - isegi kui idee on õilis ( mida see alati ei ole) siis lõpuks midagi head sellistest üritustest enamasti ei tule jah.
                            Eestlastele, kes soovivad tunda ennast kaitsja rollis võib soovitusena mainida, et Kaitseliit on ka täitsa olemas.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas malagar Vaata postitust
                              Noh homode vastu pole mul midagi peale selle, et kristlik abielu võiks minu meelest jääda mehe ja naise vaheliseks asjaks. Tsiviilseaduste piires tehku mida tahavad.
                              Naised ja pliit - ei saa jätta ütlemata nii naljaga pooleks, et hoidku parem heaga eemale Vähemalt meie peres teen mina süüa
                              Euroopa kultuuriga on see teema, et siin on palju erinevusi küll eri maade vahel aga samas ka hästi palju ühist. See ehk teebki teema veidi hägusemaks. Ja lihtsam on kirjutada euroopa kultuuri kaitse kui seda igakord pulkhaaval lahti harutada. Lühendamine pigem kui demagoogia.
                              Kõik arusaadav, tänud!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Tavapäraselt on nende kultuurikaitsjate teiste väärtuste hulgas ka näiteks homode ravile saatmine ja naise koht on kodus pliidi ees.
                                Ma küll ei tea, keda sa nende "tavapäraste kultuurikaitsjate" all silmas pead, aga sa kirjeldad tegelikult islami suhtumist. Homoseksualism pole mitte patt, vaid koraani järgi kuritegu islami vastu ja karistatav surmanuhtusega. Naised on sealses ühiskonnas ja kultuuris muidugi teadagi kes.

                                Ühest küljest räägid, et multikultuursus ongi kaasaegse Euroopa kultuur, kuid need inimrühmad, kellele see kultuur laieneb, teevad kõik, et need euroopalikud väärtused ja "kultuur" põrmu tallata. Kuidagi vastuoluline pole?
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X