320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

    Ma paneks ROI igale poole, sest muidu kandub see kõikjale - õiglane palk, õiglane teine, õiglane kolmas.

    Mul oli eelmine aasta üks juhtum. Deitisin mingi EKA õppejõuga ja siis jõudsime vaidluseni kultuuritöötajate tervisekindlustuse üle.

    Mina küsisin, miks räägitakse kirjanikupalgast, kui tegelikult võiks kulturnik teha OÜ, maksta endale miinimumi ja saa tervisekindlustust kätte.

    Tema: "Kultuuritegelane ei pea mingi raamatupidamisega tegelema."

    Ma: "Ok, aga miks peavad siis teised selle kinni maksma."

    Tema: "Kui riik on meid nii palju koolitanud, siis oleks ka õige, et me saaksime väärika palga."

    Noh, et nagu dafuq. Sul on ikkagi mingi panus ühiskonda, mida on võimalik mõelda inimeste huvi ja sealtkaudu laekuva sissetulekuga. Mingid asjad on riiklikult-kultuuriliselt olulised jne, aga praegu on korraga teema, et iga tüüp, kes on saanud EKAst või kuskilt hariduse kätte, siis tema räägib "õiglasest palgast" ja sisuliselt pole mitte mingit varianti öelda, et õu, kuulus keraamik, et sind ei tea keegi, ei tunne keegi, aga, näe, tervisekassa peaks justkui kinni maksma.

    Aga, tunnistan, et ma olen ilgelt "ligi" selles osas. Ma küsisin hiljaaegu ühelt kultuurirahastajalt, et mis siis saab, kui näiteks EFI (filmi instituut) kinni pannakse. Et kas keegi paneks seda üldse tähele? Noh, et Apollo teeks enda sitta edasi. Mart Sander teeks ka enda filme edasi. Aga mingid lambidjüüdid ei teeks filme stiilis "Sandra saab tööd", mida mitte keegi ei vaata, kedagi ei huvita, aga, näe, EFI, kulka ja mingi muu asi maksid tervele korpusele tüüpidele joomisraha kinni.
    First time, ehh? Kulturnikud on... huvitavad.

    Hetkel sa kipud viljelema olukorda stiilis, kus raha välja ja lapsed sisse, ju nõu.

    Mis kontrolliihalus see nüüd on?
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

      First time, ehh? Kulturnikud on... huvitavad.

      Hetkel sa kipud viljelema olukorda stiilis, kus raha välja ja lapsed sisse, ju nõu.

      Mis kontrolliihalus see nüüd on?
      Äi viljele. Igaüks peab saama teha seda, mida ta ise tahab, kui ta suudab selle enda tegevusega ära rahastada. Praegu pigem selline suhtumine, et ma teen midagi, aga kui kedagi ei huvita, siis peab riik või keegi selle kinni plekkima. See veits segab.

      Kommentaar


        Sellise mõtteviisiga inimesed on suht vähk jah, misiganes demokraatilikus riigis.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

          ... Praegu pigem selline suhtumine, et ma teen midagi, aga kui kedagi ei huvita, siis peab riik või keegi selle kinni plekkima. See veits segab.
          Eesti jalgpall?

          Kommentaar


            Algselt postitas gaskoff Vaata postitust

            Eesti jalgpall?
            Mönede meelest on ühiskond mitte jalgpall ise süüdi, et neid jalgpall ei huvita.
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

              Äi viljele. Igaüks peab saama teha seda, mida ta ise tahab, kui ta suudab selle enda tegevusega ära rahastada. Praegu pigem selline suhtumine, et ma teen midagi, aga kui kedagi ei huvita, siis peab riik või keegi selle kinni plekkima. See veits segab.
              Mind ka, kuid see on tagajärg. Ma vaataks ikka sinna protsessi alguse poole.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                The German Chancellor called the results of Sunday's state elections "worrying" and "bitter".


                Kommentaar


                  Kuidas Ida-Saksa kommunistidest far-right sai, sellest ma aru ei saa. Vöibolla sedapidi, et eelmise sajandi kommud olidki kultuuriliselt väga konservatiivsed.
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Parem äärmuslased on nad ainult peavoolu ajakirjanike saepuru ajutegevuses. Reaalsuses on tegu tavaliste sotsialistidega kes rahvale tööd ja leiba nõuavad. Lihtsalt neegrid ja muud tšurkad ei meeldi neile. Selline vanakooli värk.
                    Hello! I´m mentaly ill.

                    Kommentaar


                      Nojah, natside (far-right siis) ja kommude (far-left) majandusmudel ja riigijuhtimine oli pmst sama, aga kuidagi on need praegu vastanditeks sobitatud.
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Natsid ei olnud mittemingid far - right. Tavalised sotsialistid olid-on. See, et Hitler Maxi idioodiks pidas ei tee temat veel konservatiivi.
                        Hello! I´m mentaly ill.

                        Kommentaar


                          Teagi kas sellest 200'st enam asja saabki või lõpetavad nagu Vabaerakond. Kui sealt K.Kallas ja Tsahkna kaoks, midagi vist järele ei jääks
                          Mis ühendab Eesti Energia finantsanalüütikut Sander Udamit ja noorsootöötaja Kristina Masenit? Hoolimata sellest, et isegi suurimad poliitikagurmaanid pole neist midagi kuulnud, kuuluvad nad mõlemad laupäevast Eesti 200 juhatusse.

                          Kommentaar


                            Samas eesti keelse kooli eest saab neile propsi jagada. Lisaks, hetkel üritab Pakosta n.ö tühja vangla raha teenima panna.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Samas eesti keelse kooli eest saab neile propsi jagada. Lisaks, hetkel üritab Pakosta n.ö tühja vangla raha teenima panna.
                              Selle kooli ja keelevärgi põhi niiditõmbajad olid ikkagi Isamaa oma, aga õnneks jah 200 toetas kaasa.

                              Päris lootusetu punt veel pole, elame-näeme

                              Kommentaar


                                See vanglateema on selles osas huvitav, et... Pakosta vist unustab ära, et neid vange peab ka keegi ravima. Kui keegi teaks mõnda ajakirjanikku, siis hüpoteetiliselt võiks see ajakirjanik a la uurida, kas ja kui palju inimressurssi meil olemasolevatele vangidele kulub ja kas ikka on mõistlik seda suurendada (sh kui palju suureneks). Otseses mõttes tuleb meie enda kodanike arvelt.

                                Tahate pereliikmele a la psühholoogilist või psühhiaatrilist abi, siis ootate tänasest veelgi rohkem, sest mingi David Jones, kes kuskil Birminghamis andis kellelegi nuga, võetakse enne ette.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X