320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sul on 3€, mul on 40€. Natuke abiks ikka.

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      MItu % oli 2021 dets bõrsihind suurem fix hinnast ja mitu % oli börsihind madalam 2020 dets fix hinnast? Jep, ise ei viitsi tegeleda sellega.
      Börsihinna kompenseerimise vaimus - kui aktsiabörs kräshib, siis maksab riik kaotajatele ka raha tagasi? Küsin sõbra jaoks.

      Üldiselt muidugi oleks võinud see võrgutasude komp joosta ka neile, kes seda vajavad. See 3 eur, mis ma võidan.... noh jah.
      Täpset vastust siin anda ei saa, sest fix hind sõltub sellest, millal leping sõlmiti. Ehk mingid tegelased maksid dec21 eest 6senti/kWh ja teised 15senti/kWh. Ja 2020 dets ilmselt suures osas sinna 6-7sent/kWh juurde maksti.

      Börsikas oli 45,49EUR/MWh ehk siis mingi 5.5senti/kWh koos käibekaga 2020dec. Ja 2021 siis 202EUR/MWh ehk mingi 24senti/kWh käibekaga. Börsika puhul siis peab silmas pidama et see on päeva keskmine ja tegelik arve sõltub ikka sellest kas kasutad rohkem odavate või kallite tundide ajal.

      NB! - Numbrid on võetud umbes 2min jooksult interneedusest otsides ja ei pruugi olla tõde.

      Kommentaar


        suvel sõlmitud leping ja fix hind on päeval 6 senti.

        Igal pool käib hetkel läbi eesti energia väide, et nemad enne aprilli lõppu elektrit välja ei lülita kui võlad tekivad, nagu nad oleksid superkangelased. kas see mitte seaduses pole kirjas, et kui elektriga kütad, siis enne aprilli ei saagi nad su elektrit välja lülitada? eeldan, et kõik kellel probleeme maksmisega kütavadki elektriga ehk see jutt on päris hale?
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Nii ja naa. Ma loen välja, et võib katkestada küll seaduse järgi. Aga seda ainult juhul, kui inimene pole võrguühenduse katkestamise teatamisest 90 päeva jooksul oma võlga likvideerinud. Kuna arved lähevad punasesse alles kuu lõpuks, siis ega nad tõesti enne aprilli lõppu seda teha saakski. Kui kütmise teemat pole, saaks elektri välja lülitada 15-päevase tähtajaga.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

            Ehk oleks vähem ranti kui loeksid mida kirjutati? Sest siinse diskussiooni pealt jääb konkreetne postitus arusaamatuks.
            Rõhk võiks olla üldisel elutähtsa kraami hinnatõusul, mis on veits suur. Mitte sellel, kes ja kuidas personaalselt saab hakkama.
            Mõistagi on ka see oluline, kuid praegusel juhul oksa saagimine, millel istud.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Eks need leskprouad, kes elavad 3 toalises üksi peavad hakkama enda nõukaaegset mööblit toiduks tarbima, sest elektrihind mõjutab kõike: toit, küte jms. Kütte hind tõuseb ka järgmine kuu +17%. Sotstöötajad peavad kõvasti tööd tegema ja makarone laiali tassida. Oli ju vandenõu, et koroona on köömes sellega, mis energeetikas toimuma hakkab - ehk läheb veel tõeks.

              Kommentaar


                Küll leiutavad elektris ka uue tüve. Saavad Norras sademed otsa või keegi närib Estlinki kaabli läbi.

                * - Tegelt see pole uus tüvi

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                  Rõhk võiks olla üldisel elutähtsa kraami hinnatõusul, mis on veits suur. Mitte sellel, kes ja kuidas personaalselt saab hakkama.
                  Mõistagi on ka see oluline, kuid praegusel juhul oksa saagimine, millel istud.
                  Kas ühest poolest rääkimine antud juhul välistab teise? Kas ühest poolest rääkimine antud juhul tähendab, et mul rõhk on seal suurem?

                  Kommentaar


                    Ega see elekter aint üks osa kogu sellest jamast. Utilitase lehelt:

                    Vastavalt Konkurentsiameti otsusele 29.12.2021 nr 7-3/2021-090 kehtib alates 1. veebruarist 2022 uus soojuse piirhind 97,15 €/MWh (lisandub käibemaks).

                    Detsembris 2021 oli selleks 83 €/MWh (lisandub käibemaks)

                    Enne Detsembrit oli hind 50 €/MWh (lisandub käibemaks)


                    Külmiku saan veel välja tõmmata seinast, radikat reguleerida mitte.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                      Kas ühest poolest rääkimine antud juhul välistab teise? Kas ühest poolest rääkimine antud juhul tähendab, et mul rõhk on seal suurem?
                      Kui laev läheb põhja, siis pole vahet, mis hinnaga keegi pileti ostis.

                      Suures plaanis me ju teame, et ükski gaasi-elektriarve ei jää tasumata ja läbi rahakoti õppetundide priiskajad optimeerivad endi kulutusi (järgmise korrani). Pole nagu teema, mida puudutada.... pole lihtsalt oluline. Või on? Kontekstiks on täna ikkagi see, et reaalsuses maksab gaas-elekter kordades rohkem, kui aasta tagasi.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                        Kui laev läheb põhja, siis pole vahet, mis hinnaga keegi pileti ostis.

                        Suures plaanis me ju teame, et ükski gaasi-elektriarve ei jää tasumata ja läbi rahakoti õppetundide priiskajad optimeerivad endi kulutusi (järgmise korrani). Pole nagu teema, mida puudutada.... pole lihtsalt oluline. Või on? Kontekstiks on täna ikkagi see, et reaalsuses maksab gaas-elekter kordades rohkem, kui aasta tagasi.
                        Las ma puudutan neid teemasid, mis ma soovin. Ma võin arutada boldis teemat ka, aga ma ei näe, et üks välistaks teist. Noh, et kui United on pucis meeskond, siis ikka vahest ok rääkida, et Pogba on tainas.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          MItu % oli 2021 dets bõrsihind suurem fix hinnast ja mitu % oli börsihind madalam 2020 dets fix hinnast? Jep, ise ei viitsi tegeleda sellega.
                          Börsihinna kompenseerimise vaimus - kui aktsiabörs kräshib, siis maksab riik kaotajatele ka raha tagasi? Küsin sõbra jaoks.

                          Üldiselt muidugi oleks võinud see võrgutasude komp joosta ka neile, kes seda vajavad. See 3 eur, mis ma võidan.... noh jah.
                          Täpselt nii ongi. Korralik kooliraha arusaamaks et elektribörs on nagu iga teine börs, kus võid võita, aga ka valusalt vastu näppe saada.
                          Mõttekoht valitsusele, et kas oleks ikka mõistlik võimaldada inimestel osta elektrit elektribörsilt? Ja kes soovib elektribörsil jätkata siis võtku ka vastutus. Kel närvid ja rahakott vastu ei pea, siis valigu omale fixpakett.
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                            Täpselt nii ongi. Korralik kooliraha arusaamaks et elektribörs on nagu iga teine börs, kus võid võita, aga ka valusalt vastu näppe saada.
                            Mõttekoht valitsusele, et kas oleks ikka mõistlik võimaldada inimestel osta elektrit elektribörsilt? Ja kes soovib elektribörsil jätkata siis võtku ka vastutus. Kel närvid ja rahakott vastu ei pea, siis valigu omale fixpakett.
                            See fixpakett ei ole mingi võluvits, mis igavesti kõrgete hindade eest kaitseb. Võib kindel olla, et kui inimestel praegune hinnaperiood läbi saab, siis järgmine fikseeritud paketi hind on ka 3-4x kõrgem kui praegu.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lenc Vaata postitust

                              See fixpakett ei ole mingi võluvits, mis igavesti kõrgete hindade eest kaitseb. Võib kindel olla, et kui inimestel praegune hinnaperiood läbi saab, siis järgmine fikseeritud paketi hind on ka 3-4x kõrgem kui praegu.
                              Mul just hetkel algas uus periood, 8 sendi asemel on tõesti 15 senti kwh. Samas vaadates hetkel elektrihinda börsil ja prognoose, siis tundub pigem rahulik uni tulema. Elektriarve hakkab arvatavasti olema 20 euro asemel kuus 40 eurot, elab üle.
                              Eks näha saab milline saab pakkumine olema 2023. aastaks
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                reformi täisdebiilsuse valguses oleks huvitav teada, kas kuskil saaks juba panna raha sellele, et E200 võidab riigikogu valimised? kuhu mujale need oravate hääled ikka laekuks?

                                hashtag "vabaturg", hashtag "rohepööre", hashtag "lasrikkadmaksavad", hashtag "lollidsaavadkibörsilpeksa"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X