320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas taku* Vaata postitust
    tra ma lähen veic närvi kui poole persega asju tehakse.

    mis faking kasu on tulumaksu võrdlusest sloveeniaga....

    üldjoontes on olulised kaks näitajat: labour cost vs net salary. üks tööandja number, teine kähriku number. brutopalk... see on mingi juutide/saatana/zeformierakonna(oli vist nii õige kirjapilt) ebaoluline leiutis.(võite vaielda, aga ma ei muuda seda seisukohta)

    eniveis. võrdle siis juba kogu maksukompotti eesti vs sloveenia ja hakkame sealt edasi rehkendama...

    LC 4000, siis neto vastavalt ca 2305 vs 2160

    eestis on orja odavam pidada
    võiksid rohkem närvi minna, oleks kasu rohkem sust

    Kommentaar


      Algselt postitas taku* Vaata postitust
      üldjoontes on olulised kaks näitajat: labour cost vs net salary. üks tööandja number, teine kähriku number. brutopalk... see on mingi juutide/saatana/zeformierakonna(oli vist nii õige kirjapilt) ebaoluline leiutis.(võite vaielda, aga ma ei muuda seda seisukohta)
      (Eestis) on kombeks arvata, et töötaja maksab makse. Veelgi pullim on, et ametnikud arvavad ka seda, et... nuh, nemad maksavad makse.

      Igaks juhuks mainin ära, et ettevõtte edukuse tagab koostöö, mille aluseks on austus ja usaldus ning mõistagi oskused.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

        Eks vana tõde ole ikka, et rikkad, keda peaks rohkem maksustama, algavad igale inimesele euro kõrgemalt tema sissetulekust. Ja nii ükskõik mis maksuga. Kui sul on 69ruudune korter, tuleks maksustada vähemalt 70ruuduseid ja nii edasi.

        See pole aga praegu point. Mida ma öelda tahan, on, et enam kui tõenäoliselt – noh, kui me looks enam-vähem sarnased astmed nagu Portugalis või Sloveenias – saaks astmelise tulumaksuga eriti teravalt pihta kõiksugu veidi üle keskmise teenijad. Noh, me ei räägi siin isegi 3000 eurost, vaid mingist 2000eurosest õpetajapalgast jne.

        Ehk laias laastus, kui Eesti keskmise palga teenija (stat. amet väidab, et see on 1868 eurot) maksaks 20% asemel (ok, praegu on ka nõks alla 20, sest seal pole maksuküür veel 20%-ni viinud) 33,6% tulumaksu, saaks ta praeguse 1474 euro asemel kätte 1174 eurot. Mis probleemi me nii lahendaks?
        Täpselt, kirjutan ka sellele alla. Eelmine skeemitamise post oli ka väga on point. See et kuskilt nt 2k piirilt inimene paljaks teha on ikka räigelt ebaaus ja täiesti vastu igasugust loogilist majandamist. Tee tööd, näe vaeva et endale tasuvam positsioon välja võidelda ja siis anna sellest suur ports lohhidele ära. Fuck this shit, ausalt! "Motiveeriv".

        Kommentaar


          Algselt postitas Wingback Vaata postitust

          Täpselt, kirjutan ka sellele alla. Eelmine skeemitamise post oli ka väga on point. See et kuskilt nt 2k piirilt inimene paljaks teha on ikka räigelt ebaaus ja täiesti vastu igasugust loogilist majandamist. Tee tööd, näe vaeva et endale tasuvam positsioon välja võidelda ja siis anna sellest suur ports lohhidele ära. Fuck this shit, ausalt! "Motiveeriv".
          Ma ei saa jätkuvalt aru millisest paljaks tegemisest jutt käib astmelise tulumaksu puhul? See jutt näitab et austatud foorumlane kahjuks ei saa ega taha aru saada kuidas astmelisus toimib. Teeni siis oma väikest palka edasi kui sulle suurema palga teenimine ka astmelise tulumaksu kehtimisel motiveeriv ei tundu. Keegi pole isegi rääkinud millised võiksid olla reaalsed %-d ja milliste numbrite juures.

          Aga selle asemel et jaurata sel teemal mõelgem parem kuidas maksubaasi suurendada, sest kusagilt peab ju raha õpetajate, päästjate, politseinike, arstide, õdede jne. palkadeks ja palgatõusudeks tulema. Samas tuleb ka madalapalgaliste toimetulekuga tegeleda, näiteks toiduainete käibemaksu alandada. Kinnisvaramaks? Dividendi sotsmaks? Või peale mind tulgu kasvõi veeuputus?
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            ega taha aru saada kuidas astmelisus toimib
            Misasja, LaRaBla juba näitas numbritega seda ajuvabadust, tee siis ka numbriliste näidetega selgeks meile see. Astmeline on lihtsalt edukamatelt rohkem koorimine ja kõik. Need astmed määrataks Eestis nii jaburalt madalale, et ainukesed "võitjad" on kuni keskmise teenijad.

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              Aga selle asemel et jaurata sel teemal mõelgem parem kuidas maksubaasi suurendada, sest kusagilt peab ju raha õpetajate, päästjate, politseinike, arstide, õdede jne. palkadeks ja palgatõusudeks tulema. Samas tuleb ka madalapalgaliste toimetulekuga tegeleda, näiteks toiduainete käibemaksu alandada. Kinnisvaramaks? Dividendi sotsmaks? Või peale mind tulgu kasvõi veeuputus?
              Avaliku sektori palgatõus praeguses majandussituatsioonis on debiilsus kuubis. Ei ole neil häda midagi kui sama palga peal jätkavad.
              Hello! I´m mentaly ill.

              Kommentaar


                Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                Misasja, LaRaBla juba näitas numbritega seda ajuvabadust, tee siis ka numbriliste näidetega selgeks meile see. Astmeline on lihtsalt edukamatelt rohkem koorimine ja kõik. Need astmed määrataks Eestis nii jaburalt madalale, et ainukesed "võitjad" on kuni keskmise teenijad.
                ennem on mõistlik jõukamaid rohkem maksustada kui vaesust. vaesust rohkem maksustades tuleb hakata hoopis rohkem toetusi neile maksta ja kus see raha tuleb?

                Aga sa tahad näidet numbritega. Teeme siis ühe näite. Ütleme et kuni 1500 on 20%, kuni 3000 on 25% ja üle 3000 on 30%.
                Kui palk on 1800, siis = kuni 1500 on maks 300 ja 1500 kuni 1800 on maks 75= saab kätte 1425
                Kui palk on 2900, siis = kuni 1500 on maks 300, 1501 kuni 2900 on maks 350= saab kätte 2250
                Kui palk on 3100, siis = kuni 1500 on maks 300, 1501 kuni 3000 on maks 375, 3001 kuni 3100 on maks 30= saab kätte 2395

                Veelkord- protsendid ja vahemikud on see arutluskoht. Ma isiklikult ei pooldaks kindlasti samaväärseid tasemeid kui mujal maades on, kuid näiteks 5000 eurost palka maksustada 20%ga on ühiskonna suhtes kuritegelik kui me räägime samal ajal kärbetest ja et me ei leia raha õpetajate, õdede, päästjate jne palkade tõusuks.

                edit. ah õigus, mis me siin jõukamate suuremast maksumäärast räägime kui reformierakond on läbiviimas hoopis rahakülvi jõukamatele.
                Kui palju siin nüüd sellest astmelise tulumaksuvabastuse kaotamisest hakkavad saama 850 eurot teeniv, 1000 eurot teeniv, 2500 teeniv ja näiteks 5000 eurot teeniv?
                Need kes siin edukultusest lummatud on- miks nii väheambitsioonikad ideed? Miks mitte näiteks teha hoopis nii, et rohkem kui 2500 eurot teenivad ei maksa üldse mingeid makse ega aktsiise? Las vaesed plekivad selle riigi kinni...Milleks vaestele solidaarne haridus ja arstiabi? Ja kui sõda tuleb siis alla 2500 eurot teenivatele sundmobilisatsioon, las lähevad lollide vaestena kahurilihaks. Vat see oleks alles motiveeriv jõukaks ja edukaks saama, eks ju. Mis see elu mõte ikka muu saab olla kui rohkem rahateenimine, edukas olla, finantsvabaduse saavutamine..
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas boobek Vaata postitust

                  Avaliku sektori palgatõus praeguses majandussituatsioonis on debiilsus kuubis. Ei ole neil häda midagi kui sama palga peal jätkavad.
                  reaalselt räägid seda? sa ikka tead palju päästjad näiteks palka saavad? Teades õpetajate tööd(mul endal oli ema õpetaja), siis imestan kuidas nad üldse viitsivad koolis õpetajatena jätkata. Õed-arstid võivad vabalt päevapealt lahkuda ülelahe inimlikematesse tingimustesse hoopis kõrgema palga peale. Ja rääkida selle peale et mingu pealegi ära on ikka väga lühinägelik. Kes siis nende asemel selle töö ära teeb? Õpetajatega on kohe-kohe kriis tulemas kui need pensionärid lõpuks koolist koju jäävad. Päästjad juba on meil suuresti vabatahtlikud, piisab ühest korralikust paugust ja tegelikult on meil ühiskond uppis
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    (Eestis) on kombeks arvata, et töötaja maksab makse. Veelgi pullim on, et ametnikud arvavad ka seda, et... nuh, nemad maksavad makse.
                    Kui töötaja teeks OÜ ja osutaks teenust, kes siis makse maksab?

                    Käibemaksu maksavad ka ametnikud.
                    Pluss, kov-i vaatevinklist on ametniku makstud tulumaks ja mitte-ametniku makstud tulumaksu sama tulus maks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                      ennem on mõistlik jõukamaid rohkem maksustada kui vaesust. vaesust rohkem maksustades tuleb hakata hoopis rohkem toetusi neile maksta ja kus see raha tuleb?

                      Aga sa tahad näidet numbritega. Teeme siis ühe näite. Ütleme et kuni 1500 on 20%, kuni 3000 on 25% ja üle 3000 on 30%.
                      Kui palk on 1800, siis = kuni 1500 on maks 300 ja 1500 kuni 1800 on maks 75= saab kätte 1425
                      Kui palk on 2900, siis = kuni 1500 on maks 300, 1501 kuni 2900 on maks 350= saab kätte 2250
                      Kui palk on 3100, siis = kuni 1500 on maks 300, 1501 kuni 3000 on maks 375, 3001 kuni 3100 on maks 30= saab kätte 2395

                      Veelkord- protsendid ja vahemikud on see arutluskoht. Ma isiklikult ei pooldaks kindlasti samaväärseid tasemeid kui mujal maades on, kuid näiteks 5000 eurost palka maksustada 20%ga on ühiskonna suhtes kuritegelik kui me räägime samal ajal kärbetest ja et me ei leia raha õpetajate, õdede, päästjate jne palkade tõusuks.

                      edit. ah õigus, mis me siin jõukamate suuremast maksumäärast räägime kui reformierakond on läbiviimas hoopis rahakülvi jõukamatele.
                      Kui palju siin nüüd sellest astmelise tulumaksuvabastuse kaotamisest hakkavad saama 850 eurot teeniv, 1000 eurot teeniv, 2500 teeniv ja näiteks 5000 eurot teeniv?
                      Need kes siin edukultusest lummatud on- miks nii väheambitsioonikad ideed? Miks mitte näiteks teha hoopis nii, et rohkem kui 2500 eurot teenivad ei maksa üldse mingeid makse ega aktsiise? Las vaesed plekivad selle riigi kinni...Milleks vaestele solidaarne haridus ja arstiabi? Ja kui sõda tuleb siis alla 2500 eurot teenivatele sundmobilisatsioon, las lähevad lollide vaestena kahurilihaks. Vat see oleks alles motiveeriv jõukaks ja edukaks saama, eks ju. Mis see elu mõte ikka muu saab olla kui rohkem rahateenimine, edukas olla, finantsvabaduse saavutamine..
                      Mõttekäiguga muidu nõus. Aga siin tekib see isiklik error, mille puhul numbreid päris täpselt ei oska öelda, aga emotsiooni ikka. Nimelt kuidagi juhtunud, et mul on lähemas sellises igapäevases tutvusringkonnas palju ettevõtjaid. Nii selliseid, kes nii paari mehe brigaadid, maksud ajatatud alates 2011 ja samas 70k autod ees ja majad perele ehitatud. Kui ka selliseid, kellel on paarkümmend milli hinge taga.

                      Ja kuivõrd su toodud näide mind otseselt mõjutaks ning ma ei oleks isiklikult absoluutselt selle printsiibi vastu, siis väike dissonants tekib ja sita ventikasse ajab see, et kui teeksimegi astmelise TM, siis nende samade vendadega õllelauas istudes tead, et... said üle veidi. No a la see näide, et sõber ostab tesla, kulu on mingi 120k mina ostan sama tesla, oleks tööandja kulu mingi 200k. Aus vä? Okei, ma sõidan panniga ja teslat ei osta. Aga minu makstud shotiring on sitaks kallim ju, sest ei saa "koolituskuludeks" laia tänava stripikas panna vm. Et kõik need "juhtimiskonsultatsiooni" pakkujad puugid, kõik need 1200 eur bruto juhatuse liikmed ja 300k aastased dividendid. Võiks nagu sinna ka siis reaalselt sekkuda.

                      Ma ei näe, et see oleks mingi mega "ettevõtluse piiramine" vm. Aga meil ei jõudnud meedia ja kogu ühiskond ära kireda ja vihata seda va maksu- ja molliametit, kes sama aususe eest seisis kui tahtsid korra uurida, et "kas on see päris ok kui õhtul stripika ees tööasju ajad OÜ-le kuuluva Cayennega".

                      Kusjuures siin ei pane üldse pahaks neile. Ise samas olukorras teeks sama ju. Sest lubatakse.

                      Kommentaar


                        plastmassi kunn õhutas siin lolli. aga ma täna ei viitsi enam.. kuigi päris palju sousti on juurde tekkinud

                        aga puhas rõõm teada saada, et ettevõtte edukuse TAGAB koostöö, mille aluseks on austus ja usaldus ning mõistagi oskused.
                        Lisatud failid

                        Kommentaar


                          Algselt postitas taku* Vaata postitust
                          plastmassi kunn õhutas siin lolli. aga ma täna ei viitsi enam.. kuigi päris palju sousti on juurde tekkinud

                          aga puhas rõõm teada saada, et ettevõtte edukuse TAGAB koostöö, mille aluseks on austus ja usaldus ning mõistagi oskused.
                          Südamest kahju. Jumala äge tegelt kui keegi filosofeerimise ajal ka asjast räägib.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                            reaalselt räägid seda? sa ikka tead palju päästjad näiteks palka saavad? Teades õpetajate tööd(mul endal oli ema õpetaja), siis imestan kuidas nad üldse viitsivad koolis õpetajatena jätkata. Õed-arstid võivad vabalt päevapealt lahkuda ülelahe inimlikematesse tingimustesse hoopis kõrgema palga peale. Ja rääkida selle peale et mingu pealegi ära on ikka väga lühinägelik. Kes siis nende asemel selle töö ära teeb? Õpetajatega on kohe-kohe kriis tulemas kui need pensionärid lõpuks koolist koju jäävad. Päästjad juba on meil suuresti vabatahtlikud, piisab ühest korralikust paugust ja tegelikult on meil ühiskond uppis
                            Ehitajad ja poemüüjad võivad vabalt lahkuda ka üle lahe muidu. Koristajad ja isegi poliitikuid omal ajal Soome läinud. Rääkimata bussijuhtidest ja taksojuhtidest. Võid küll öelda, et "minge-minge, aga kes sind viib öösel Venuse eest koju?" See ei ole tegelikult argument.

                            Sa võid ka portugali kolida (või vb oledki seal, mäletan, et olid pigem mr worldwide), seal ju mega maksusüsteem ja päästjad ja politseinikud elavad seetõttu superhästi.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic Vaata postitust

                              Südamest kahju. Jumala äge tegelt kui keegi filosofeerimise ajal ka asjast räägib.
                              ma sain just reisupealt tagasi ja väss.

                              aga ma korra torkan selle OÜ-tamise teemal.

                              Su toodud näited on elust enesest... ja ilmselt igaüks kes mingil määral bizznisit teind teavd samasuguseid tegelasi.. aga see selleks.

                              OÜ-tamine (kui ma õigesti olena ru saanud) ei ole päris see 1..2 mehe brigaad, kellel 3+ klienti... ok maksud ajatatud (intresse peavad ikka tasuma).. ok majad ehitatud ja maastur perse all - fair enough - aga risk on ka olemas. (kohustus säilitada kuludokumente 7 aastat - väga suur oht erisoodustuse tekkeks, riigihanketel osalemise piirangud and so on...)

                              Samuti... ega sektori konkurendid selliseid djüüde just eriti hea pilguga ei vaata...ja ma ei näe, et selline lifestyle eriti jätkusuutlik oleks... või kui on tüüpe kes pikaajaliselt sellist elu kannatavad - siis respect. Need venand on kas täis soodad või sotsiopaadid.

                              Kui OÜtamisest (ehk siis palgafondi välja võtmine arvega) rääkida. Siis tihti kiputakse unustama paari asja. Ajudega vennad hammustavad läbi, aga interneti filosoofid mitte.
                              Mis on riskid...
                              Kõik 1000+ arved lähevad juba mitu head aega automaatselt topeltkontrolli (ostja ja müüja deklarid peavad vastama, muidu läheb EMTA indikaator punaseks)
                              Lisaks peaks minule teadaolevalt toimuma ka pisteline seire - kui OÜ teeb pikema perioodi vältel arveid ainult ühele kliendile, siis on nad lupsti jälgimislistis.

                              Edasi: Sotsiaalsed tagatised ja hüved:
                              Puhkus - dream on - su klient ei pea sulle andma - pead ise majandama ja puhksuefondi looma.. või siis ei puhka.
                              Mingi sitt lendab ventikasse... tahad töövaidluskomisjoni minna - good luck
                              Klient läheb pankrotti... good luck
                              Tahad enanst töötuna arvele võtta, sest pole kuskile enam arveid esitada (olles maksnud endale min. palka) - good luck. Loodetavasti leiad kiirelt uue teenistuse, muidu kuivad kokku
                              jne...

                              Siin mingid venand tõid näiteid, et ostad koju uue teleka ja kassile kullast mähkmed. Senikaua ok, kuni onu EMTAst ei helista. Pärast maksad erisoodustust.


                              Kulud/kohustused. Raamatupidamiskohustus, TSD ja KM deklarid iga kuu, Majandusaasta aruanne (enam ei saa esitamata ka jätta, saad trahvi kohe)

                              See on korralik rehkendamine, et kas selle mõnikend prossa säästmise nimel tasub see ajukepp ära. Isiklikult arvan, et ei tasu... Just sots. garantiide pärast.​

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic Vaata postitust

                                Ehitajad ja poemüüjad võivad vabalt lahkuda ka üle lahe muidu. Koristajad ja isegi poliitikuid omal ajal Soome läinud. Rääkimata bussijuhtidest ja taksojuhtidest. Võid küll öelda, et "minge-minge, aga kes sind viib öösel Venuse eest koju?" See ei ole tegelikult argument.

                                Sa võid ka portugali kolida (või vb oledki seal, mäletan, et olid pigem mr worldwide), seal ju mega maksusüsteem ja päästjad ja politseinikud elavad seetõttu superhästi.
                                ma arvan et tänu sellele on ühiskond rohkem ühtsem, vähem nn. klassiviha. lisaks on ka varamaksud ja ettevõtetel klassikaline tulumaks. ma kahjuks ei leia hetkel Portugali riigieelarvet, et oleks huvitav näha tulude võrdlust Eesti riigieelarvega.

                                Ja ma olen nõus, et mitte ainult keskklass ei pea rohkem ühiskonda panustama, aga ka jõukam klass. Kindlasti ei ole Portugalis võimalik nõnda OÜ-tada nagu seda on Eestis. Ja politsei kui ka arstid-õed-päästjad-õpetajad elavad kindlasti paremini kui Eestis. Me võime naerda Portugali keskmist palka, kuid vaesem klass elab seal kindlasti paremini kui meil. Miinimumpalk on esmakordselt Eestis samakõrge kui Portugalis, aga elukallidus on Portugalis madalam. Esiteks on neil juba toiduainete käibemaks tunduvalt madalam.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X