320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Nõus, aga milline see parem lahendus oleks?
    Vähem kirjutada, ise süüa teha ja shibat osta.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Nõus, aga milline see parem lahendus oleks? Ehk oleks see, kui olukord ei oleks meie endi poolt valitud inimeste poolt lastud nii viimasele piirile, et täna sellises olukorras oleksime. Ja ikka see vana 4. võimu jaur - ehk ei oleks ikkagi pidanud igast vähegi contrarian arvamusest esiuudist tegema lihtsalt sellepärast, sest neid loetakse (ära palun pane siia nii palju rõhku).

      Täna on vittus ja vittus olukorrad kahjuks nõuavad jõulist lahendust viisil, kus ratsionaalsed retrospektiivsed argumendid väga kaalu ei oma. Nagu oma poiss jefka ütles - pärast laevalt vette hüppamist on suhteliselt mõttetu mõelda, et "oleks võinud ikka päästevesti kaasa võtta"
      Noh, tühjas baaris kahekesi inimesega rääkides hoida toitu oodates 10 minti maski ees ja siis see söömise ajaks ja rääkimiseks ära võtta. Ma võin pulkadeks võttes aru saada ja selle ära teha, aga kui inimesed on juba sellised "türa, ma olen vihane"-mode's, siis sellise lollusega ajab inimesed veel rohkem möllama. Ehk sisuliselt on asja point see, et mingi hetk võiks nagu kaaluda kuskilkohal "asja kasu - asja kahju"-skaalal ja saada aru, et kui kasu on minimaalne, kahju selle idiootsuse pärast üsna suur, siis, noh, ära pane meedet töösse.

      Kommentaar


        Ajakirjanduse süüdistamise asemel viskaksin kivi jätkuvalt avaliku kommunikatsiooni kapsaaeda. Kui igasugused uhhuu-tegelased ja vandenõuteooriad saavad ajakirjanduses sõna (ehkki Ekspress meedia piirab ikkagi mõnedes väljaannetes seda tugevalt), siis sama avatud võiks olla kriisikommunikatsioon ja statistika. See kõik, kui paljud pooliku ja kui palju lõpetatud vaktsineerimiskuuriga on uute nakatunute hulgas või haiglates, see kõik on tulnud liiga hilja. Läbipaistvus on see, mis aitaks paljudel kõhklusi ületada, sest paljudele on vastumeelt lihtsalt see tunne, et teatud statistikaga manipuleeritakse või varjatakse. Väga huvitav oleks ju teada, kui palju on haiglas covidiga kaasuvate haigustega nii vaktsineerituid, kui vaktsineerimata patsiente, millised on kummagi grupi suhtes enim levinud kaasuvas haigused ja samamoodi haigete keskmine kehamassiindeks. Selline info lubaks inimestel ise palju enam analüüsida infot ja ehk jõuaks siis ka paremini kohale neile, kellel süsti enim vaja oleks. Lisaks oleksid trotsist keeldujad ka meelsamini valmis asja tõsisemalt kaaluma. Ma usun, et avatud ja vaba diskussioon ja ka statistilised andmed tuleksid kriisist väljumisele palju enam kasuks. Kuna meil pole ei sõjaseisukorda ega ka eriolukorda välja kuulutatud, siis praegusel juhul ei ole teabe piiramine ja sellega manipuleerimine põhjendatud.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Noh, tühjas baaris kahekesi inimesega rääkides hoida toitu oodates 10 minti maski ees ja siis see söömise ajaks ja rääkimiseks ära võtta. Ma võin pulkadeks võttes aru saada ja selle ära teha, aga kui inimesed on juba sellised "türa, ma olen vihane"-mode's, siis sellise lollusega ajab inimesed veel rohkem möllama. Ehk sisuliselt on asja point see, et mingi hetk võiks nagu kaaluda kuskilkohal "asja kasu - asja kahju"-skaalal ja saada aru, et kui kasu on minimaalne, kahju selle idiootsuse pärast üsna suur, siis, noh, ära pane meedet töösse.
          Tegelikult on päris palju selliseid meetmeid, mille üle saaks samamoodi arutleda. Noh, ettvõtjad kurdavad, et kas tõesti levib viirus pärast kella 23 agressiivsemalt kui enne kella 23. Selle piirangu mõte on loomulikult see, et purjus kepivennad ööklubis oma keelt kellelegi kõrva ei ajaks. Aga kui panna see piirang ainult ööklubidele, algab igavene tramburai selle üle, kuidas defineerida "ööklubi" (see diskussioon eelmisel aastal juba toimus ja ilge keberniit oli). Seega on igas mõttes lihtsam lüüa kõiki ühe puuga.

          Loomulikult on see ebaõiglane. Aga mõtle korra niimoodi, et kui jätta panemata kõik piirangud, mis kedagi natuke ebavõrdsemalt kohtlevad, siis ei saagi tegelikult ühtegi piirangut kehtestada. Vähemalt mina mõtlen selle peale, kui ma kolmekordselt vaktsineerituna kuhugi minnes ka maski ette pean panema. Et natuke nörritab küll, aga mis seal ikka - ajastu märk.

          Kommentaar


            Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
            Tegelikult on päris palju selliseid meetmeid, mille üle saaks samamoodi arutleda. Noh, ettvõtjad kurdavad, et kas tõesti levib viirus pärast kella 23 agressiivsemalt kui enne kella 23. Selle piirangu mõte on loomulikult see, et purjus kepivennad ööklubis oma keelt kellelegi kõrva ei ajaks. Aga kui panna see piirang ainult ööklubidele, algab igavene tramburai selle üle, kuidas defineerida "ööklubi" (see diskussioon eelmisel aastal juba toimus ja ilge keberniit oli). Seega on igas mõttes lihtsam lüüa kõiki ühe puuga.

            Loomulikult on see ebaõiglane. Aga mõtle korra niimoodi, et kui jätta panemata kõik piirangud, mis kedagi natuke ebavõrdsemalt kohtlevad, siis ei saagi tegelikult ühtegi piirangut kehtestada. Vähemalt mina mõtlen selle peale, kui ma kolmekordselt vaktsineerituna kuhugi minnes ka maski ette pean panema. Et natuke nörritab küll, aga mis seal ikka - ajastu märk.
            Jah, ma saan isiklikult aru, aga sellised poolvinnased asjad tekitavad aja jooksul reaktsiooni, mida me praegu ühiskonnas näeme. Ehk inimestele on vaja võimalikult täpselt juba põhjendada, et miks üks või teine asi hea on, mitte visata umbes "no paha ju iseenesest pole ja äkki töötab"- vaibi.

            Kommentaar


              Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
              Tegelikult on päris palju selliseid meetmeid, mille üle saaks samamoodi arutleda. Noh, ettvõtjad kurdavad, et kas tõesti levib viirus pärast kella 23 agressiivsemalt kui enne kella 23. Selle piirangu mõte on loomulikult see, et purjus kepivennad ööklubis oma keelt kellelegi kõrva ei ajaks. Aga kui panna see piirang ainult ööklubidele, algab igavene tramburai selle üle, kuidas defineerida "ööklubi" (see diskussioon eelmisel aastal juba toimus ja ilge keberniit oli). Seega on igas mõttes lihtsam lüüa kõiki ühe puuga.
              Minu mure sellega on teistsugune. Kui baar-pubi on avatud 18-04, siis käivad osad inimesed väljas varem ja osad hiljem. Kui lükata see ajavahemik 18-23 peale, siis koonduvad kõik inimesed massina jooma viie tunni sisse. Vähemalt eelmine kord, kui sarnane kella 23 piirang toodi, jäi küll selline mulje, et baarid-restod-pubid olid kell 22 totaalselt umbes ja paljudesse kohtadesse ei mahtunud sissegi. Enne piirangut seda mure polnud ja see samm jättis toona päris jabura mulje. Nüüd toodi asi tuimalt tagasi. Tõsi, minu hinnang põhineb vaatlusel ja eeldan, et valitsusel mingi statistika ikkagi toetab seda otsust. See on jälle see kommunikatsiooni koht, muidugi.

              Kommentaar


                Algselt postitas Vask Vaata postitust
                Ajakirjanduse süüdistamise asemel viskaksin kivi jätkuvalt avaliku kommunikatsiooni kapsaaeda. Kui igasugused uhhuu-tegelased ja vandenõuteooriad saavad ajakirjanduses sõna (ehkki Ekspress meedia piirab ikkagi mõnedes väljaannetes seda tugevalt), siis sama avatud võiks olla kriisikommunikatsioon ja statistika. See kõik, kui paljud pooliku ja kui palju lõpetatud vaktsineerimiskuuriga on uute nakatunute hulgas või haiglates, see kõik on tulnud liiga hilja. Läbipaistvus on see, mis aitaks paljudel kõhklusi ületada, sest paljudele on vastumeelt lihtsalt see tunne, et teatud statistikaga manipuleeritakse või varjatakse. Väga huvitav oleks ju teada, kui palju on haiglas covidiga kaasuvate haigustega nii vaktsineerituid, kui vaktsineerimata patsiente, millised on kummagi grupi suhtes enim levinud kaasuvas haigused ja samamoodi haigete keskmine kehamassiindeks. Selline info lubaks inimestel ise palju enam analüüsida infot ja ehk jõuaks siis ka paremini kohale neile, kellel süsti enim vaja oleks. Lisaks oleksid trotsist keeldujad ka meelsamini valmis asja tõsisemalt kaaluma. Ma usun, et avatud ja vaba diskussioon ja ka statistilised andmed tuleksid kriisist väljumisele palju enam kasuks. Kuna meil pole ei sõjaseisukorda ega ka eriolukorda välja kuulutatud, siis praegusel juhul ei ole teabe piiramine ja sellega manipuleerimine põhjendatud.
                Teeme väikse facto checko siia siis ka. "See kõik" tekkis avalikku statistikasse 29. juulil ehk ca nädala jooksul sellest, kui numbrid hakkasid suvisest madalseisust jälle üles rühkima, ja umbes samal ajal, kui esimesed vaktsineeritud haiglasse kukkusid. Ehk enne seda nagu ei olnud väga millestki rääkida ka.

                Teine rasvane tähelepanek hakkas jupiti pressiteatesse sisse jooksma paar päeva hiljem, augusti alguses. Muidu tore ettepanek, aga sry, vabakal koos statistikat arvutamas küll ei käida.
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Algselt postitas vtp Vaata postitust
                  Teeme väikse facto checko siia siis ka. "See kõik" tekkis avalikku statistikasse 29. juulil ehk ca nädala jooksul sellest, kui numbrid hakkasid suvisest madalseisust jälle üles rühkima, ja umbes samal ajal, kui esimesed vaktsineeritud haiglasse kukkusid. Ehk enne seda nagu ei olnud väga millestki rääkida ka.

                  Teine rasvane tähelepanek hakkas jupiti pressiteatesse sisse jooksma paar päeva hiljem, augusti alguses. Muidu tore ettepanek, aga sry, vabakal koos statistikat arvutamas küll ei käida.
                  Mina näen pressiteadetest ainult kahest jaotust: vaktsineerimata ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga haigestunud. Arvestades, et kahe nõelatorkega vaktsineerimiskuuri puhul tõuseb esimese süsti järel tõhusus paari nädalaga 80 kanti, oleks ka selle info väljatoomine teretulnud.
                  Viimastel päevadel on ainult surmade puhul märgitud, et tegemist on kaasuvate haigustega. Pole leidnud muidu infot haiglas viibivate muu terviseseisundi kohta. Ainult vanuselise jaotuse kohta on pealiskaudsed otsingud tulemust andnud.

                  Kommentaar


                    Kipun arvama, et neid ühe süstiga seostatavaid positiivseid teste on väga marginaalne arv. Vähemalt paar kuud tagasi neid ei eksisteerinud üldse.

                    Tõsi, see pressika kuju on päris palju muutunud koos olukorraga. Praegust võib lugeda nii, et 542 on haiglas, neist 378 koroona tõttu. Ehk teisiti 164 on muu haiguse tõttu, aga ka COVID positiivsed.
                    20 LEGEND

                    Kommentaar




                      Kersti on fire

                      Kommentaar


                        Tegelikult siiski Kersti oli Fire ainult siis kui ta välgumihkliga aknapeal vilgutas ja riigipeana arste tunnustas.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                          Tegelikult siiski Kersti oli Fire ainult siis kui ta välgumihkliga aknapeal vilgutas ja riigipeana arste tunnustas.
                          Aga tegelt oli õigesti öeldud.
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            Anneli Ott oli mõnus ettur ikka KE mängudes. Head teed talle.

                            Kommentaar


                              Järjekordne minister, kes haledalt feilis.

                              Kommentaar


                                Kuulasin siis Oti tagasiastumise kokkuvõtet Delfi poolelt ja nagu ma aru saan, siis mina isiklikult olen tänulik, et tõelise märterina ta meie kõigi eest tagasi astus. Olgu ta siis kiidetud.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X