320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    p.s. sinu puhul tõesti, "kettasse lendama" ei ole õige minupoolne sõnastus.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Lihtsalt viitasin, et vaielda saab ka muudmoodi, kui mõne sinu retoorikavõtte kasutamisega. Siiani on see ikka olnud üsna intelligentne shit. Jaur sobib rohkem Lesteri, vandenõude ja totsid teemasse.
      Ma kuni viimase postituseni omast arust selleni ka jäin. Lõpuks viskab kopa ette kui igast kaarest pekstakse out of context võetud contendile vastuseid. Olukorras, kus esitatud küsimused on tegelikult vastatud ning piisab teatud süvenemisest. Selle mõistmine on omaette teema, kuid mittemõistmise korral esmalt sõnumi edastajat devalveerida või lapsikuks muutuda ei ole ka just kõige intelligentsem. Ma arvan, et siinkohal ei peaks arusaamatuste korral peeglisse vaatama mina koos oma eneseväljendusoskusega. Sest noh, varasemalt on eneseväljendusega (k.a. -oskusega) seotud probleeme minu puhul siiski vähe esinenud (ülbus intended).

      Pealegi, ma ei osaleks selles diskussioonis juhul kui vastaspooleks ei oleks olnud sina.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Ma kuni viimase postituseni omast arust selleni ka jäin. Lõpuks viskab kopa ette kui igast kaarest pekstakse out of context võetud contendile vastuseid. Olukorras, kus esitatud küsimused on tegelikult vastatud ning piisab teatud süvenemisest. Selle mõistmine on omaette teema, kuid mittemõistmise korral esmalt sõnumi edastajat devalveerida või lapsikuks muutuda ei ole ka just kõige intelligentsem. Ma arvan, et siinkohal ei peaks arusaamatuste korral peeglisse vaatama mina koos oma eneseväljendusoskusega. Sest noh, varasemalt on eneseväljendusega (k.a. -oskusega) seotud probleeme minu puhul siiski vähe esinenud (ülbus intended).

        Pealegi, ma ei osaleks selles diskussioonis juhul kui vastaspooleks ei oleks olnud sina.
        Aa, see "kui lugeja ei saa aru" oli pigem sõbralik nali kohas, kus vaidlus oli vaieldud ja elu jälle ilus.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          Esmalt lendas vince kettasse
          küsimus oli nagu selles, et sa ajasid mingit täielikku ila ehk omistasid mulle pmtslt väite või seisukoha, mida ma pole kordagi välja käinud. tagantjärgi olla see muidugi hoopis kvaliteethuumor olnud, millest on iseenesest pohhui, sest nalja peab ikka tegema ja niisama möliseda võib ka, teen seda teatavasti suht palju isegi, aga vastutorkele järgnenud arusaamatu vihapurse ja nüüd (olematu) teema uuesti jutuks võtmine näitab nagu rohkem, et sul on endal mingid kompleksid suht kiired tekkima, kui keegi sinuga nõus ei ole.
          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

          Kommentaar


            Algselt postitas vincent Vaata postitust
            küsimus oli nagu selles, et sa ajasid mingit täielikku ila ehk omistasid mulle pmtslt väite või seisukoha, mida ma pole kordagi välja käinud. tagantjärgi olla see muidugi hoopis kvaliteethuumor olnud, millest on iseenesest pohhui, sest nalja peab ikka tegema ja niisama möliseda võib ka, teen seda teatavasti suht palju isegi, aga vastutorkele järgnenud arusaamatu vihapurse ja nüüd (olematu) teema uuesti jutuks võtmine näitab nagu rohkem, et sul on endal mingid kompleksid suht kiired tekkima, kui keegi sinuga nõus ei ole.
            Su narratiiv on pehmelt öeldes küsitav, aga ma üldse ei välista viimaseid lauseid. Küll aga on nende "komplekside" tagamaa pisut teine kui sa (ilmselt) eeldad. Asi ei ole teps mitte selles, kas keegi on minuga nõus või mitte. Erinevad arvamused rikastavad ning see ongi ju diskussiooni (olgu see avalik või interneti vahendusel) eesmärgiks. Arvata, et ma räägin oma mõtteid pelgalt sellepärast, et mingit püha tõde kuulutada, on ka natukene imelik.

            Rohkem ma ei viitsi mehega, kelle jaoks "ikka ei suuda pauku kinni hoida" stiilis väljendid on esmase reaktsioonina täiesti okeid ja pärast jääb õigust ülegi. Ole täitsa meheks.

            Mõnu ees võtan korra mütsi maha, sest tema ei oleks mul ühes postituses sisalduvad rantiga (mis ei olnud nüüd teab mis ebaviisakusi täis) pidanud tõesti seotud olema.

            Kommentaar


              kulla mees, sa hakkasid siin teemas juba esimesel korral sellega pihta, et mina kirjutan kõige odavamate firmade kahtlasest tasemest ja vastu tuleb stiilis "kõik ei jõua sõita tallink taksoga" ehk täielik demagoogia. ja nüüd uuesti sama joga. kui esined valeväiteid loopides sihilike "tögamistega" ehk provokatsioonidega, siis kannata ka ära, kui väike nähvakas vastu tuleb, eksole. täpselt sama kehtib ka selle "erialase kretinismi" teemalise hiilgava sõnavõtu kohta.

              (keegi võib kogu vastava arutelu soovi korral toa võtmise teemasse tõsta, kui väga häirima hakkas).
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                Ükskord aastat 17 (või midagi nii) tagasi seisin sõpradeseltskonnaga Tartus Krooksu pubi ukse ees. Hilisöine tund, sumin ladvas, tegin suitsu, tore oli. Sume suvi ja. Äkitselt kostis Tähtvere mäe pealt ebainimlik röögatus ja kui lõpuks aru saime, kust see tuli, paistis juba mäest alla laternate valgussõõridest läbi vihisev jalgrattur meile kätte kah. Tuli meeletu hooga, ikka ülikiirusel. Mehel oli seljas eraldusmärkideta Saksa frentš, jalas polnud midagi (nagu üldse mitte midagi, ainult kellad laksusid vastu sadulat ja varvaste otsas olid toasussid). Selline koloriit.

                Noh, Tartus ikka juhtub. Erinevus and stuff. Aga kui mees jõudis meiega kohakuti, Krooksu ette, rammis ta pedaalidele tagurpidiraskuse peale ja pidurdas rämeda vilina ja kolina saatel. Hüppas ratta seljast maha, tõstis selle pea kohale ja viskas meie poole. Seltskond hüppas kes kuhu ja ratas lendas kolinal vastu Krooksu seina, napilt akent puutumata. Paljakellamees ei vaadanud enam ratta poolegi, vaid karjus "Te ei saa mitte sittagi aru! Kas te, raisad, sellest saate aru, et te mitte millestki aru ei saa? Ma tahan teada! Küündimatud, küün-di-ma-tud olete te!" ja enne, kui keegi jõudis teragi toibuda või veel vähem naerma hakata, tormas mees toasusside plaksudes minema ja keeras Lutsu tänavast sisse. Ratas jäigi sinna maha.

                Selline lugu tuli meelde.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                  Ükskord aastat 17 (või midagi nii) tagasi seisin sõpradeseltskonnaga Tartus Krooksu pubi ukse ees. Hilisöine tund, sumin ladvas, tegin suitsu, tore oli. Sume suvi ja. Äkitselt kostis Tähtvere mäe pealt ebainimlik röögatus ja kui lõpuks aru saime, kust see tuli, paistis juba mäest alla laternate valgussõõridest läbi vihisev jalgrattur meile kätte kah. Tuli meeletu hooga, ikka ülikiirusel. Mehel oli seljas eraldusmärkideta Saksa frentš, jalas polnud midagi (nagu üldse mitte midagi, ainult kellad laksusid vastu sadulat ja varvaste otsas olid toasussid). Selline koloriit.

                  Noh, Tartus ikka juhtub. Erinevus and stuff. Aga kui mees jõudis meiega kohakuti, Krooksu ette, rammis ta pedaalidele tagurpidiraskuse peale ja pidurdas rämeda vilina ja kolina saatel. Hüppas ratta seljast maha, tõstis selle pea kohale ja viskas meie poole. Seltskond hüppas kes kuhu ja ratas lendas kolinal vastu Krooksu seina, napilt akent puutumata. Paljakellamees ei vaadanud enam ratta poolegi, vaid karjus "Te ei saa mitte sittagi aru! Kas te, raisad, sellest saate aru, et te mitte millestki aru ei saa? Ma tahan teada! Küündimatud, küün-di-ma-tud olete te!" ja enne, kui keegi jõudis teragi toibuda või veel vähem naerma hakata, tormas mees toasusside plaksudes minema ja keeras Lutsu tänavast sisse. Ratas jäigi sinna maha.

                  Selline lugu tuli meelde.
                  Nahh, ma ei saa aru...

                  Kommentaar


                    Üsna lühikese aja jooksul jagaks siin ühe väga intelligentse sõbra mõtteid (tore kui ümber tarku inimesi jätkub) -

                    Justiitsministeerium leidis, et nn Uberi-eelnõu on põhiseadusega vastuolus, sest takso- ja sõitjateveo teenused on olemuselt täpselt samad, kuid üksnes esimesele kehtiks pärast eelnõu vastuvõtmist loakohustus.
                    Muidugi veavad nii taksod kui ka kokkuleppevedajad inimesi raha eest punktist a punkti b, aga see ei tähenda veel, et need teenused on olemuselt täpselt samad või et neile peaks kehtima täpselt sama regulatsioon. Kaupu saab osta nii Selverist kui ka Amazonist, aga vaid Amazoni saab kaupa tagastada 14 päeva. Miks nii?
                    Sest kliendil on Selverist kaupa ostes rohkem informatsiooni - ta saab ostetavat panni käes hoida, raamatut sirvida või telefoni näppida. Internetist tellides peab usaldama kaupmeest, et kaup on kvaliteetne. Informatsiooni asümeetria leevendamiseks on seadusandja kehtestanud internetikaubandusele rangemad nõuded.
                    Sõitjateveo puhul on olukord vastupidine. Tänaval taksot viibates ei tea klient iialgi, mis on takso hind, kas juht oskab sõita või kas taksomeeter töötab. Seda informatsiooni oleks väga kulukas igakordselt hankida, teenust on võimatu tagastada ning kahjunõuete esitamine on keeruline. Seetõttu on seadusandja kehtestanud taksodele eelkontrolli. Muidugi tellitakse ka taksosid läbi rakenduse, aga seni kuni neid saab tellida ka tänavalt, peab riik osapooli võrdsustama.
                    Elektroonilisest platvormist vedu tellides näeb klient veo hinda ning teiste sõitjate poolt teenusele antud hinnangut. Seetõttu on kliendil palju rohkem informatsiooni, kui tänavalt taksot tellides. Järelikult puudub vajadus nii karmi regulatsiooni järele, kui tänavalt taksot tellides.
                    Seega on taksodel ja kokkuleppevedajatel oluline vahe - ühe tellimisel ei pruugi kliendil olla mingit informatsiooni, aga teise puhul on. Sarnaselt virtuaal- ja jaekaubandusele on õigustatud erinevate nõuete kohaldamine.
                    See aga ei tähenda, et kokkuleppevedusid ei tuleks üldse reguleerida. Kliendid ei saa hinnata, kas auto vastab tehnilistele nõuetele, kas kindlustus on olemas jms. Sestap ei peaks minu meelest tegelema küsimusega, kuidas taksosid ja kokkuleppevedusid võrdsustada või eristada, vaid milline on kummalegi sobilik regulatsioon. Ja seejuures tuleb üritada muuta regulatsioon võimalikult mugavaks, et seda ka päriselt järgitaks, ning võimalikult palju haldust automatiseerida. Nii taksode kui ka kokkuleppevedajate puhul.

                    Kommentaar


                      Mulle endale on uberi juures veidike vastukarva see, et paljud autojuhid teevad seda vist põhitöö kõrvalt ja tegelt viivad võib-olla pikas perspektiivis teistelt töö. Ise näiteks väldin ka iseteeninduskassasid marketites ja lasen meelsamini kassiiril oma tööd teha
                      Joga Bonito!!!

                      Kommentaar


                        see jutt on kõik ilus, aga...

                        tänaval kätt viibates ei tea mis takso on? siin käib jutt mingitest piraattaksodest. logodega taksodel on ju km hind kehtestatud.
                        Ja see et kas juht oskab sõita või kas taksomeeter töötab....no krt mis on siis selle ameti ülesanne kes kontrollib eestis taksondust? mille alusel antakse litsente?
                        Ja veo hind...kui ma tellin kindlat taksofirmat siis mul ju teada hind. ma saan aru et just uber on see, kus ma tegelikkkuses ei tea veo hinda, sest lisaks kilomeetri hinnale lisandub seisuhind? samas taksodes on mul üheselt näha taksomeetril hind.

                        Mis on aga pigem reaalsus- nn. sõidujagajad tegutsevad ehk rohkem neljapäev-pühapäev, teenides lihtsalt lisaraha. Nagu on juba olnud kuulda, siis ainult uberis sõita täiskohaga leiba lauale ei too. Taksojuhtidel läheb lihtsalt supp lahjemaks, nii mõnigi kindlasti annab alla. Eks see sõltub palju valitsus vastu tuleb taksojuhtidele.

                        Kui siin Dannar mainis litsentsitasu- vihased Pariisi taksojuhid maksavad aastas umbes 200000 eurot litsentsitasuks.
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Sa panid vist ühe nulli liiast sinna. Prantsusmaa või mitte, ükski taksojuht ei teeni nii palju, et veel palgast saaks aastas 200k mingit lõivu litsentsi eest maksta. See taksondus nagu vähe nirumate töökohtade killast. Depardieu vbl maksab nii palju.

                          Kommentaar


                            Nullid peaksid suht-koht paigas olema. Ühekordne kulutus.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Nullid peaksid suht-koht paigas olema. Ühekordne kulutus.
                              minu paha tõesti, ei märganud et see siiski ühekordne kulutus.

                              aga kui riik siin läheb taksondust reguleerima, siis võiks teha nii, et taksoteenus olekski lõpuks hoopis kov-i nn. monopol- ühevärvilised taksod, ühesuguste tariifidega, nii nagu mujal maailmas ja mida meil just ju ette heidetakse. ja kui tahad omapead sõita, siis oled sõidujagaja ja kõik. siis kaovad ka need piraadid. ja sõidujagamise näol jääb alles liberaalne taksoteenus, kus siis vedaja määrab ise oma hinna
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                minu paha tõesti, ei märganud et see siiski ühekordne kulutus.

                                aga kui riik siin läheb taksondust reguleerima, siis võiks teha nii, et taksoteenus olekski lõpuks hoopis kov-i nn. monopol- ühevärvilised taksod, ühesuguste tariifidega, nii nagu mujal maailmas ja mida meil just ju ette heidetakse. ja kui tahad omapead sõita, siis oled sõidujagaja ja kõik. siis kaovad ka need piraadid. ja sõidujagamise näol jääb alles liberaalne taksoteenus, kus siis vedaja määrab ise oma hinna
                                Miks peaks KOV hakkama tegutsema turul, mis ise juba suht hästi töötab. See, et Tallinnas ei tööta, on puhtalt linnavalitsuse soov, mitte taksonduse nõrkus. See olukord on meelega nii tekitatud, mitte ei ole turu tõrge. Mujal Eestis sellist jama (piraat ja ma-ei-tea mis Vasjad lõikavad kumme läbi, kui vales kohas peatud) ei ole. Ehk siis, valige normaalne linnavalitsus ja pool probleemi läinud.
                                Niikaua, kuni kolmandik sulas läheb kuskile silma tallu - ei ole vahet, kas uber, kov või Vasja - sama jama on ikka.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X