320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    ma saan aru et just uber on see, kus ma tegelikkkuses ei tea veo hinda, sest lisaks kilomeetri hinnale lisandub seisuhind? samas taksodes on mul üheselt näha taksomeetril hind.
    Vale. Uberiga ma tean suht täpselt, palju mu sõit maksab ENNE, kui ma isegi autosse istun või tellin:


    Ok, minu jaoks Eestis pole teab kui tähis, sest ma tean vahemaid enam-vähem, kuid välismaalasena siin - kõige parem as

    Lisaks pole Uberil mingit seisuhinda ja selle saaks endale võrldemisi lihtsalt selgeks teha: https://www.uber.com/cities/tallinn

    Base Fare €1.90
    +Per Minute €0.15
    +Per KM €0.35
    Minimum Fare €3.00
    Cancellation Fee €3.00

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Mis on aga pigem reaalsus- nn. sõidujagajad tegutsevad ehk rohkem neljapäev-pühapäev, teenides lihtsalt lisaraha. Nagu on juba olnud kuulda, siis ainult uberis sõita täiskohaga leiba lauale ei too.
    Ei saa öelda, et vale, kuid kuna ma räägin juhtidega, siis teevad küll täiskohaga või vähemalt nibin-nabin. Kuskil 100 eurot päev keskmiselt (nüüd ehk natuke langenud a'la 80, sest taksosid juurde tulnud), maksud sellest maha.

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Kui siin Dannar mainis litsentsitasu- vihased Pariisi taksojuhid maksavad aastas umbes 200000 eurot litsentsitasuks.
    So what? Eestis maksavad ka või?

    Algselt postitas Emv Vaata postitust
    Miks peaks KOV hakkama tegutsema turul, mis ise juba suht hästi töötab. See, et Tallinnas ei tööta, on puhtalt linnavalitsuse soov, mitte taksonduse nõrkus. See olukord on meelega nii tekitatud, mitte ei ole turu tõrge. Mujal Eestis sellist jama (piraat ja ma-ei-tea mis Vasjad lõikavad kumme läbi, kui vales kohas peatud) ei ole. Ehk siis, valige normaalne linnavalitsus ja pool probleemi läinud. Niikaua, kuni kolmandik sulas läheb kuskile silma tallu - ei ole vahet, kas uber, kov või Vasja - sama jama on ikka.
    Paides on kaks-kolm taksot põlema pandud, seda ei juhtu isegi Tallinnas
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      1. Neile, kes kuulutavad seda tarbijate tagasiside tõde: aga mis siis, kui satub juht, kes esimest päeva sõidab? Või mis siis, kui uus juht alustas laupäeva öösel ja sai purjus seltskondadelt järjest halba tagasisidet, misiganes põhjusel? Ongi karjäär pekkis?
      dunno

      Algselt postitas Stok
      2. Seesama, mis lorenzo välja tõi. Taksofirmad opereerivad 24/7. Kui kogu turg läheb Uberi kätte, siis mis šanss on tipptunnivälisel ajal taksot saada? Või übersita ilmaga? Riigipühade keskmisel päeval?
      ega taksojuhid ära ei kao. nad lihtsalt kolivad äppidesse ja nö taksojuhtide üldhulk pigem kasvab.

      Algselt postitas Stok
      3. Tänavalt takso püüdmine: miks ei või oma autouksele panna Uberi logoga magnetit, nii nagu taksistidel on magnetlogod? Samamoodi võib panna magnetplafooni. Mu endine naabrimees pesi igal reedel auto puhtaks, pani logod-plafooni külge ja sõitis pealinna halturtsi tegema.
      uberi puhul pole taksomeetrit ehk hinna arvutab äpp. linna pealt uberilogoga autot peatades pole sul sittagi teha ja enivei on lihtsam apiga 100m kaugusel olev takso enda varvaste ette kutsuda.

      Algselt postitas Stok
      4. Praegu on uber oma valdkonnas vist ainuke? Ma pole eriti kursis sellega. Aga mis siis saab, kui iga Mees-ja-koer ettevõte teeb oma äpi ja lõpuks on turg ära solgitud?
      praegu on juba äppe äkki kümmekond (uber, taxify, taksofon, taxigo jne). ilmselgelt inimene ei viitsi endale kümneid taksoäppe tirida ja alles jäävad ainult need, mis toimivad (ehk kellega on liitunud piisavalt niiöelda taksosid ja kust saab kiiresti teenust).

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        Küsin mõned rumalad küsimused, kuna Tartus ju Uberit pole.

        1. Neile, kes kuulutavad seda tarbijate tagasiside tõde: aga mis siis, kui satub juht, kes esimest päeva sõidab? Või mis siis, kui uus juht alustas laupäeva öösel ja sai purjus seltskondadelt järjest halba tagasisidet, misiganes põhjusel? Ongi karjäär pekkis?
        2. Seesama, mis lorenzo välja tõi. Taksofirmad opereerivad 24/7. Kui kogu turg läheb Uberi kätte, siis mis šanss on tipptunnivälisel ajal taksot saada? Või übersita ilmaga? Riigipühade keskmisel päeval?
        3. Tänavalt takso püüdmine: miks ei või oma autouksele panna Uberi logoga magnetit, nii nagu taksistidel on magnetlogod? Samamoodi võib panna magnetplafooni. Mu endine naabrimees pesi igal reedel auto puhtaks, pani logod-plafooni külge ja sõitis pealinna halturtsi tegema.
        4. Praegu on uber oma valdkonnas vist ainuke? Ma pole eriti kursis sellega. Aga mis siis saab, kui iga Mees-ja-koer ettevõte teeb oma äpi ja lõpuks on turg ära solgitud?

        Ütlesin ju, et rumalad küsimused said
        Mu vastused ei ole võibolla kõige pädevamad, aga proovin siiski.

        1) Üks halb tagasiside ei tähenda kohe karjääri lõppu. See, et esimest päeva sõidad, ei tähenda, et auto puhas ei peaks olema ja ise haisema peaks. Saab öelda kliendile ju, et "Tere, ma sõidan esimest korda, kui midagi valesti teen, siis öelge." Kuigi, mida seal valesti saaks teha?!?. Kindlasti on ka Uberil olemas võimalus nö protestida enda halba hinde vastu( ala, et keegi tegi liiga vms), sh saad anda ka kliendile halva hinde.

        2) A kes ütles, et uberit ainult tipptunni ajal sõidavad? Tavaline taksojuht või tudeng/Vasja, kes tahaks taksot sõita, saab nüüd 10x lihtsamini "taksot sõita" ja saab seda teha 24/7. Ja seda ei juhtu never/ever, et tavataksod ära kaovad.

        3) Eelnevatest aruteludest tuligi välja, et see tänavalt võtmine ongi takso ja sõidujagamisteenuse vahe. Ehk siis pannes uberi kleebise peale, oled "takso". Ja Uberi idee on see, et auto tuleb sinu juurde, mitte, et klient peab autot otsima. Eks kindlasti vahel satuksid kohe uberi auto ette, aga neid juhuseid oleks vähe. Ja siis hüppad suvaliselt sisse või vaatad ikka äpist reitingu ja hinna ära?

        4) Ehk siis sama, mis praegu Eesti taksoturul äppidel? Niikaua ei suuda keegi monopoli maha lükkata, kui ei suudeta pakkuda paremat, odavamat, mugavamat teenust. Kui suudetakse, on see ainult posiitivne. Kui aga konkurents liiga suureks läheb, siis tehakse uus äpp, mis võtab eelnevate äppide pakkujad kokku ühte äppi

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Ega ma ei tea, kuidas taksofirmad praegu tegutsevad, aga mul on selline ettekujutus, et klientuuri hoidmise nimel on neil mingi nn. valvegraafik, et mõni auto peab ka ebasoodsal ajal olemas olema. Mu kontori ees on ka päevasel ajal taksod, haigutavad, suitsetavad, ajavad juttu, loevad raamatuid. Tõesti pole kodus mitte midagi targemat teha? Kui iga taksist on iseenda peremees, siis ma arvan, et päeval on mõttekam unevõlga vähendada, et tipptunniks reibas olla.
          Pole Uberit sõitnud, aga hoiad kodus ka uberit "sees" ja kui klient soovib, hakkad liikuma. Ehk oled nagu valves. Ei tea kas see praktikas töötaks, aga kui kodu kuskil soliidse koha peal on, siis peaks teoorias ju asi töötama.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Ega ma ei tea, kuidas taksofirmad praegu tegutsevad, aga mul on selline ettekujutus, et klientuuri hoidmise nimel on neil mingi nn. valvegraafik, et mõni auto peab ka ebasoodsal ajal olemas olema. Mu kontori ees on ka päevasel ajal taksod, haigutavad, suitsetavad, ajavad juttu, loevad raamatuid. Tõesti pole kodus mitte midagi targemat teha? Kui iga taksist on iseenda peremees, siis ma arvan, et päeval on mõttekam unevõlga vähendada, et tipptunniks reibas olla.
            Ma ei tea, kuidas nö eliittaksodega on ja kas seal on valvegraafikud. Aga lihtsamates taksodega on ikkagi iga mees oma õnne sepp ja platooniga saavad nad ainult kohustuse takosfirmale igakuiselt plekkida ja enda asi, kuidas raha kokku kraabid. Vanemad/perega taksojuhid tihtipeale ei viitsi nädalavahetuseid ära rikkuda ja korjavad oma palga tavapäevadel kokku. Märgatavalt meeldivam olevat ka sõidutada ärikohtumistele minevaid inimesi ja turiste kui täisjoobes jorsse.

            Seda pean mainima ka, et iga korraga aina rohkem armun Uberisse. Tellid takso, tead hinda ette, takso kiiresti kohal, sõitja sõidab GPSi abil ehk ei pea selgitama, kus on Pallasti tänav, rahaga ei pea arveldama ja hetkel veel on sattunud ainult uutesse-korralikesse autodesse.

            Kommentaar


              et siis Uberiga saan parema ja odavama takso kui taxify'ga üldiselt?

              Kommentaar


                Algselt postitas eika Vaata postitust
                Seda pean mainima ka, et iga korraga aina rohkem armun Uberisse. Tellid takso, tead hinda ette, takso kiiresti kohal, sõitja sõidab GPSi abil ehk ei pea selgitama, kus on Pallasti tänav, rahaga ei pea arveldama ja hetkel veel on sattunud ainult uutesse-korralikesse autodesse.
                Takso?

                Kas sõidujagamise hind muutub, kui autosse istub mitu inimest, kes soovivad imelikult kombel ühte kohta minna. Peaks nagu?
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  et siis Uberiga saan parema ja odavama takso kui taxify'ga üldiselt?
                  Ei, hinnas kindlasti mitte, sest Uber on kindla hinnaklassiga, kuid Taxify sees saab juht selle ise määrata.

                  Seeläbi on loogiline, et parima hinna saad Taxifyst, kuid vōid saada ka selgelt kallima, sest hind vaba.

                  Kas parima hinnaga tuleb parim vōi talutav kvaliteet, keeruline öelda.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                    Pole Uberit sõitnud, aga hoiad kodus ka uberit "sees" ja kui klient soovib, hakkad liikuma. Ehk oled nagu valves. Ei tea kas see praktikas töötaks, aga kui kodu kuskil soliidse koha peal on, siis peaks teoorias ju asi töötama.
                    jah, paljud uberi juhid sageli nii toimivadki, eriti kui elavad veel nt "kuumades kohtades"- kesklinnas vms. Ei pea patrullima, tavaliselt hüppad autosse ja oled 5 min kohal, kui just ummikuid pole.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Taksodel pole mittemingisugust valvegraafikut.

                      Kommentaar


                        See on vist kõige arusaamatum jaur mingi teema üle siiamaani foorumis.

                        Kommentaar


                          Nõus. Absoluutselt ei saa aru milles probleem on. Ise olen suur taksokasutaja (30+ sõitu kuus) ja peale Taxify/Uberi tulekut on elu absoluutne lill.
                          Victoria Concordia Crescit

                          Kommentaar


                            Mainiks siin jällegi tõe huvides ära, et ka Uber pole mingi perfektne teenus. Ma olen kaks korda ikka korralikult pettunud -

                            Juhtum 1
                            - Olen reede õhtul sõbrannaga Mustamäel. Plaan linna liikuda, ühistransport enam ei sõida. Sõbranna teeb endale Uberi konto minu promokoodiga (nii saame mõlemad tausta sõidud). Tellime Uberi, näitab, et 6 min läheb tal jõudmiseks. Istume umbes 10 minuti pärast autos ja hakkame sõitma (ehk tõepoolest, tal tuli mingi 4 min oodata, selle jooksul ka helistas ja ütlesime, et kohe tuleme). Ja siis hakkas mingi passive-agressive rant peale. "Noh, praegu on meil tipptund. Oleksite võinud ikka vähe kiiremini tulla. Aeg on siin raha tead. Pidin teid 10 minutit ootama (selge liialdus)... jne". Sisuliselt saatsin ta viisakalt pikalt, hindeks sai 1 ja kui poleks tasuta sõit olnud, oleksin kahtlemata raha tagasi küsinud.
                            Juhtum 2 - Eile õhtul Mere pst Kuulsaali juures. Tulen seltskonnaga välja, tahame Mustamäele sõita. Uberi rakendus pakub aadressiks Mere pst 10. Täpselt teadmata valingi selle aadressi. Lähen teisele poole maja. Uberit pole. Helistan. Juht ütleb, et tema on selle aadressi juures, kuhu tellitud. Ma siis vabandan viisakalt ja ütlen, et ma täpset aadressi tõesti ei teadnud, minu paha, äkki saaksite siis natukene maad siiapoole sõita (ca 300m). Mille peale juht ütleb, et ma tühistaks tellimuse ja võtaks uue. Korra veel palun tal meie juurde liikuda, korra veel palub canceldada. Selle peale ütlesin talle täiesti otse, et klienditeenindusest ei tea ta mitte kottigi, viskasin kõne kinni, tellisin uue Uberi ja saatsin algse juhi kohta complainti.

                            Kommentaar


                              Iceman siin mingivahe kurtis, et uberi juhid räägivad temaga sõidu ajal ja ladus negatiivseid hindeid. Üks olevat ülekaaluline olnud. Selle eest ladus ka halva hinde.

                              Kommentaar


                                Aga see ongi ju asja point - kui saad negatiivse kogemuse, kurdad ja edaspidi teised inimesed ehk sama probleemi ei koge kui juht tahab edasi sõita.
                                Victoria Concordia Crescit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X