320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

    Kommentaar


      Ise masinas olles ei tasu autot poolitada.

      Kas tegu mitte ei võinud olla enesetapuga ? Körvaliste asjade tegemisel oleks loogiline ju, kui sujuvalt vajud välja oma sõidusuunalt. Mitte ei keera pm. rekkaga kohakuti olles talle järsult ette. Lisaks veel turvavarustuse mitte kasutamine. Justkui viitab.

      Kommentaar


        taksojuht võibki ilma turvavööta sõita. Pigem lihtsalt kaldus ehk sättides oma asju aga no mõttetu oleteda
        Ela ja tunne, et elad
        see on kõige lihtsam
        filosoofia, mis toimib
        sule silmad ära vaata
        tagasi, hinga sügavalt ja
        hüppa üle iseenda varju
        tule koos minuga.

        Kommentaar


          Algselt postitas Iceman Vaata postitust
          taksojuht võibki ilma turvavööta sõita. Pigem lihtsalt kaldus ehk sättides oma asju aga no mõttetu oleteda
          okkkk

          Kommentaar


            Algselt postitas Iceman Vaata postitust
            taksojuht võibki ilma turvavööta sõita. Pigem lihtsalt kaldus ehk sättides oma asju aga no mõttetu oleteda
            Kui taksojuht autos üksi on, siis selline reegel kindlasti ei kehti. Ja ausalt öeldes ei mäleta, et kas see luba on olemas. Kunagi oli kõvem poleemika antud teemal, aga ei mäleta, et oleks luba antud. Võin ka eksida.

            Kommentaar


              Algselt postitas Iceman Vaata postitust
              taksojuht võibki ilma turvavööta sõita. Pigem lihtsalt kaldus ehk sättides oma asju aga no mõttetu oleteda

              § 30. Turvavahendite kasutamine
              (1) Sõidukis, millel on turvavööd, peab sõitja olema sõidu ajal turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud.

              (2) Sõitjal ei pea turvavöö olema kinnitatud:
              1) jääteel sõites;
              2) kui tema tööülesande täitmine on seotud peatustega, mille vahemaa ei ületa 100 meetrit või
              3) kui tal on kaasas arsti kirjalik otsus temal turvavöö kasutamise vastunäidustuse kohta.

              (3) Sõidukis, millel peavad olema peatoed, peab peatugi olema reguleeritud selliselt, et see toetaks sõitja pead kuklast.

              (4) Mootorrattaga ja mopeediga sõitmisel peab sõitja kandma kinnirihmatud motokiivrit.

              (5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud nõue ei kehti kinnise kerega kolme- ja neljarattalisele mootorrattale ja mopeedile, millele on valmistaja poolt paigaldatud turvavööd ja istmed.

              (6) Teel jalgrattaga ja pisimopeediga sõitmisel peab alla 16-aastane sõitja kandma kinnirihmatud jalgratturikiivrit.

              Kommentaar


                Uus pööre selles põnevas mitme osapoolega võitluses -

                Uber tõstab arvestatavalt hindu -

                Uued hinnad - sõidualustus 1,7€ (enne 1,19€)
                Kilomeetri hind - 0,39€ (enne 0,35)
                Ooteminut - 0,14€ (enne 0,12)
                Miinimuarve - 3,5€ (enne 2,5€)

                Et nuh, muud muudatused mõjutavad oluliselt vähem, aga sõidualustustasu kerkimine avaldab mõju. Plus üldiselt on Uberi surge'id kõige agressiivsemad. Arvutasin, et kodust tööle tõuseb mulle kulu (ilma surge'ita) 3,8€ pealt 4,65€ peale ehk ca 23%. Kui näiteks sõit oleks pikem - ütleme Mustamäelt kesklinna siis natukene mõju (protsentuaalselt) langeb 19,5% peale.

                Näikse. Aga selliste hindadega muidugi väga odavtaksodest soodsam polegi.

                Kommentaar


                  Eh-hee, Taxify on ka hakanud ooteminutit rakendama (või ma pole seda lihtsalt varem märganud). Enivei, rakendub see kahest minutist. Hmm. Tekkis kohe küsimus, et auto tuleb liiga vara või hoopis hiljem, et mis siis?
                  Ise jõudsin tõdemusele, et n.ö eksimise aeg võiks olla 5 minutit. Mõistlik või nii.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Uberi hinnatõus on viinud asja sinnamaani kus nad on minu kui kliendi igatahes kaotanud.

                    Esiteks tõusis mu igapäevane commute nüüd hinnaklassis täpselt samale, või vaat et isegi natukene kallimaks kui Taxify "tavaline". Mis aga praegu kindlalt Taxify kasuks on mu valiku kallutanud on autode kvaliteet ja kõige põhilisemana - ootaeg. Kui ma vanasti vältisin Taxify odavat pea täielikult, sest autod olid parsad ja hind kallim kui Uberis, siis nüüd on 90% kordadest väga viisaka masinaga olnud tegu. Ooteajad ei kannata aga üldse võrdlust - Taxifys on mitu nädalat järjest alati olnud ootaeg 2-3 minutit nii äärelinnas kui keskemal linnas kui täitsa keskel linnas. Uberis on isegi Kristiine ja Mustamäe kandis olles ikka tellimuse ooteajaks 7-8 ja tihti enamgi. Lisaks on Uberis autod ülimalt kõikuva tasemega - olen minu korda canceldanud kuna ei viitsi mingi Citroen Berlingoga sõita, kui sama hinna eest tuleb Taxifyst Superb vms.
                    Victoria Concordia Crescit

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Eh-hee, Taxify on ka hakanud ooteminutit rakendama (või ma pole seda lihtsalt varem märganud). Enivei, rakendub see kahest minutist. Hmm. Tekkis kohe küsimus, et auto tuleb liiga vara või hoopis hiljem, et mis siis?
                      Ise jõudsin tõdemusele, et n.ö eksimise aeg võiks olla 5 minutit. Mõistlik või nii.
                      Jep, see on full absurd. No kasvõi nii mõelda - elan 6 sissekäiguga majas. Ümberringi ei ole ka planeering kõige loogilisem ja sageli sattub auto mingisuguse veira nurga taha seal. St võib juhtuda, et peab terve ringi ümber maja kõndima, et auto leida. Ainuüksi see võtab juba rohkem kui 2 minutit.

                      No rääkimata sellest, et vahest näitab reaalselt eeldatavat saabumisaega 7 min, aga Vasja jõuab juba 3ga kohale. Kurat, ma ei pruugi ju sellise arvestusega jõuda. Puht fundamentaalselt - ma kasutan sellist teenust, selleks et graafik oleks minu järgi sätitud ja saaksin aega säästa. Et transport oleks täpselt minu vajaduste järgi. Kui tahan graafiku alusel, siis sõidan ühistranspordiga.

                      Mingi piir võib muidugi olla, sest juht on ju ka inimene ja see ei ole mõistlik, kui enne iga sõitu peaks 15 min tühja lükkama, aga 2 minutit on ilmseltgelt liiga väike eksimisaeg.

                      Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                      Uberi hinnatõus on viinud asja sinnamaani kus nad on minu kui kliendi igatahes kaotanud.

                      Esiteks tõusis mu igapäevane commute nüüd hinnaklassis täpselt samale, või vaat et isegi natukene kallimaks kui Taxify "tavaline". Mis aga praegu kindlalt Taxify kasuks on mu valiku kallutanud on autode kvaliteet ja kõige põhilisemana - ootaeg. Kui ma vanasti vältisin Taxify odavat pea täielikult, sest autod olid parsad ja hind kallim kui Uberis, siis nüüd on 90% kordadest väga viisaka masinaga olnud tegu. Ooteajad ei kannata aga üldse võrdlust - Taxifys on mitu nädalat järjest alati olnud ootaeg 2-3 minutit nii äärelinnas kui keskemal linnas kui täitsa keskel linnas. Uberis on isegi Kristiine ja Mustamäe kandis olles ikka tellimuse ooteajaks 7-8 ja tihti enamgi. Lisaks on Uberis autod ülimalt kõikuva tasemega - olen minu korda canceldanud kuna ei viitsi mingi Citroen Berlingoga sõita, kui sama hinna eest tuleb Taxifyst Superb vms.
                      +1
                      Uberis sageli kõige pikem ooteaeg + näeb ikka täiesti kosmilisi summasid. Ilma liialdusteta, Uber on näidanud samal hetkel sama tripi eest 10€, samas olen tellinud Yandexi ja saanud 2,9€ eest. See on kosmiline erinevus ju.

                      Autode kvaliteedist suht poogen. Kui Berlingo juht on täpselt õigel ajal õiges kohas ja paneb mind täpselt õiges kohas maha siis minu jaoks kõik bueno. Teenindus ja täpsus kõvasti olulisemad kui auto mudel/mark.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                        Autode kvaliteedist suht poogen. Kui Berlingo juht on täpselt õigel ajal õiges kohas ja paneb mind täpselt õiges kohas maha siis minu jaoks kõik bueno. Teenindus ja täpsus kõvasti olulisemad kui auto mudel/mark.
                        kas mitte ei olnud alguses jutt selline et sõidavad nn. eliitautod, et pea alati saad vat et Tesla omale ukse ette? paar tuttavat Pirital ja Viimsis tõesti räägivad et sõidavad enamjaolt Jaguarite ja Tesladega
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          kas mitte ei olnud alguses jutt selline et sõidavad nn. eliitautod, et pea alati saad vat et Tesla omale ukse ette? paar tuttavat Pirital ja Viimsis tõesti räägivad et sõidavad enamjaolt Jaguarite ja Tesladega
                          Mu vedajal oli täna autos Nokia autotelefon... räägi seda oma paarile Viimsi tuttavale.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Mu vedajal oli täna autos Nokia autotelefon... räägi seda oma paarile Viimsi tuttavale.
                            woahaaa. igamees ei saa ajamasinaga sõita.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              kas mitte ei olnud alguses jutt selline et sõidavad nn. eliitautod, et pea alati saad vat et Tesla omale ukse ette? paar tuttavat Pirital ja Viimsis tõesti räägivad et sõidavad enamjaolt Jaguarite ja Tesladega
                              Eip, sellist juttu küll ette ei tule
                              Ainus millest ma kuulnud, et auto peab olema vähem kui 10 a vana or smth. Vb oli mingi muu number.
                              Aga st et 2017. aasta Berlingo või Dacia Sandero on sama sobivad kui 2017. aasta Porsche Cayanne.

                              Kommentaar


                                Linnasakste rõõmud. Maal oleks ma rahul kui tuleks 50 minutiga 94.a Sierra, aga ei tule, sest mitte keegi ei sõida sul taksot

                                Kommentaar

                                Working...
                                X