320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma ei tea, kas asi juhuslik või ongi nende äpitaksode kvaliteet tohutult langenud? Sellest ei tasu vist rääkidagi, et pidevalt see "kohalejõudmise aeg" näitab täiesti suvalisi aiateibaid. Aga täna oli kuidagi eriti jabur.

    Oli vaja kella peale jõuda, vaatasin Google mapsist, et ise jalutaks 15+ min ehk jääksin natuke hiljaks, aga Bolti takso 3 minutiga kohal minu juures ja siis kuus mintsa sõitu. Ideaalne! Jääb varugi jne. Tellin siis Filtri tee Järvevana poolsesse otsa takso, masin hakkab sõitma.

    Circle Kst mööda Järvevana tuleku asemel sõidab läbi Bussijaama. Äkki tõesti Waze'i vms kaudu otsem, sest kuskil ummikud. Okei.
    Vaatan, et takso tuleb teisel pool teed. Kas jääb seisma, et mind peale võtta? Ei, sõidab nina alt mööda ja uljalt edasi. Okei.
    Mõtlen, et äkki teeb siis täiesti tühjas liikluses kohe nõelasilma. Ei, sõidab edasi. Okei.
    Mõtlen, et äkki kuskil mingi shortcut tal endal teada. Ei, vaatan äpist, et uhab vapsjee Ülemiste keskuse suunas. Okei.
    Olin siis pikalt teadmatuses, et äkki inimene ajas sassi või unustas mind ära. Kuna vanem venelanna, siis ei taha helistada ka, sest nagunii ei saa midagi aru. Hiljaks olen juba nagunii jäänud, et uut taksot ei viitsi ka enam tellida. Ja, oh imet, peale kümne valgusfoori taga seismist, ringi ümber Ülemiste keskuse tegemist jõudis takso isegi kohale.

    Jep, jala oleks saanud lõppeks märgatavalt kiiremini. Jep, autojuhilt null vabanduse laadset asja, et kolme minutil asemel läks vähemalt viis korda kauem. "Turvavöö kinni bõstra". Selline tunne jäi, et ise peaks end halvasti tundma, et julgesin üldse tellida midagi ja tekitasin tüli. Ulme.

    (tra, kuidas normaalselt pilte saab jagada)​

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Ma ei tea, kas asi juhuslik või ongi nende äpitaksode kvaliteet tohutult langenud?
      Tallinnas on jumala uttivis. Tartus rahulikult X6-d ja uuemad mesad veavad trenni ja õllekasse 3 eur ots.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

        Tallinnas on jumala uttivis. Tartus rahulikult X6-d ja uuemad mesad veavad trenni ja õllekasse 3 eur ots.
        Mida uttivisse. Ma küll ei sõida taksoga küll eriti tihti, aga mul on pigem mulje jäänud, et 3 eurot on juba sisse istumine. Kas sa elad trenni koha kõrval?
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust

          Mida uttivisse. Ma küll ei sõida taksoga küll eriti tihti, aga mul on pigem mulje jäänud, et 3 eurot on juba sisse istumine. Kas sa elad trenni koha kõrval?
          no mingi 1,5km nii trenni kui baari. Tallinnas mingi bussijaam/mustamäe ots ka mingi 4-4,5 eur ju, kuigi kilomeetreid omajagu. Aga eks see sõltub kellajast eksole. Vaatasin just reedet - baari minek 2,70. Baarist koju 6,50.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Ma ei tea, kas asi juhuslik või ongi nende äpitaksode kvaliteet tohutult langenud? Sellest ei tasu vist rääkidagi, et pidevalt see "kohalejõudmise aeg" näitab täiesti suvalisi aiateibaid. Aga täna oli kuidagi eriti jabur.

            Oli vaja kella peale jõuda, vaatasin Google mapsist, et ise jalutaks 15+ min ehk jääksin natuke hiljaks, aga Bolti takso 3 minutiga kohal minu juures ja siis kuus mintsa sõitu. Ideaalne! Jääb varugi jne. Tellin siis Filtri tee Järvevana poolsesse otsa takso, masin hakkab sõitma.

            Circle Kst mööda Järvevana tuleku asemel sõidab läbi Bussijaama. Äkki tõesti Waze'i vms kaudu otsem, sest kuskil ummikud. Okei.
            Vaatan, et takso tuleb teisel pool teed. Kas jääb seisma, et mind peale võtta? Ei, sõidab nina alt mööda ja uljalt edasi. Okei.
            Mõtlen, et äkki teeb siis täiesti tühjas liikluses kohe nõelasilma. Ei, sõidab edasi. Okei.
            Mõtlen, et äkki kuskil mingi shortcut tal endal teada. Ei, vaatan äpist, et uhab vapsjee Ülemiste keskuse suunas. Okei.
            Olin siis pikalt teadmatuses, et äkki inimene ajas sassi või unustas mind ära. Kuna vanem venelanna, siis ei taha helistada ka, sest nagunii ei saa midagi aru. Hiljaks olen juba nagunii jäänud, et uut taksot ei viitsi ka enam tellida. Ja, oh imet, peale kümne valgusfoori taga seismist, ringi ümber Ülemiste keskuse tegemist jõudis takso isegi kohale.

            Jep, jala oleks saanud lõppeks märgatavalt kiiremini. Jep, autojuhilt null vabanduse laadset asja, et kolme minutil asemel läks vähemalt viis korda kauem. "Turvavöö kinni bõstra". Selline tunne jäi, et ise peaks end halvasti tundma, et julgesin üldse tellida midagi ja tekitasin tüli. Ulme.

            (tra, kuidas normaalselt pilte saab jagada)​
            Ma olen enam kui kindel, et tal oli mingi klient peal, kes tahtis saada Ülemiste keskusesse ja kuna sa sealt samast tellisid takso, siis app panigi mingi 3 minta, et üks klient maha ja teine peale, aga väga tihti on see, et kliendid panevad ülemiste keskuse, aga tegelikult tahavad kuhugi sinna lähedusse mingi asutuse vms juurde saada, aga ei teata aadresse jne ja siis juht peab ikkagi mujale sõitma ning kui sul on varem juba uus tellimus vastu võetud, siis langeb juhi aktiivsus vms. See on üldjuhul üks 50% juhtudest kui selline asi juhtub ja teine 50% on see, et kui sul näitab takso 3 minutit, siis see tähendab, et see on lähim vaba takso ja umbkaudne aeg sinuni ja kui sa tellid, siis võis selle samal 10 sekundi jooksul ta juba acceptida kellegi teise tellimuse või ei võta sinu oma vastu, kuna peaks hakkama tiirutama ning ega app seda ei ütle sulle ja võtab su tellimuse vastu järgmine juht kellel ongi klient peal võib tuleb kaugemalt ja reaalne kohalejõudmise aeg ongi mingi 10 minutit. See toimib täpselt samamoodi ja kuigi ma ise ei sõida enam pmst ammu (vahest nv öösiti), siis mäletan aasta tagasi ja selline jama oli koguaeg päeviti ning vanast harjumusest ka bolti juhtide grupis ja vahest harva on aega, siis viskan ka pilgu peale ja need probleemid on siiamaani. Ka mina ei viitsinud enam kunagi mingihetk kliendi ees vabandada, sest no ütleme ropusti, et nahhui vabandada kui ma süüdi ei ole.

            Pigem on see app üles ehitatud, et pakutakse kliendile mingit võimalust pidi lühim aeg, aga kui see ei realiseeru, siis ega klienti ei hoiatata või ei anta ka infot, sest no muidu ta ehk tühistaks ja kui klient juba ikkagi mitu minutit oodanud, siis no küll ta ära ootab enamusajast ja saab vahendustasu kätte ning pahameel eskaleerub ikkagi ju kliendi ja juhi vahel, kes kumbki süüdi pole ja Bolt ise saab rõõmsalt 20% ebakvaliteetse teenuse eest tasku pista.

            See sama jama toimub ka Yandexis lihtsalt seal on see, et võetakse palju lihtsamalt tühistamiste ja eest raha maha + pärast käib keegi kuskil Kaasani eeslinnas või Tjumenis stripiklubis sinu krediitkaardi andmetega ostmas ning siis hakka 10 eurot kuskil pankadekaudu taga ajama. Siiamaani juhtub inimestega sellist bullshiti ja see on toimunud juba 3-4 aastat ning ma ei tea kas konkurentsi või mille pärast ikkagi lastakse niimoodi tegutseda.

            Selliseid väga suuri vigu on appitaksonduses klientide kui juhtide jaoks veelgi ja kuigi Tallinn peaks olema ju just Bolti jaoks kui musternäidis töötavast appitakso linnast, siis reaalsus on ikkagi masendav. Ka mina kunagi ikkagi päeviti tänu väga liikuvale graafikule sõitsin ka nädala sees nüüdseks küll juba üle aasta+ julgelt tagasi, aga olen ka täiesti loobunud, sest kui sul reaalselt ikkagi elamiseks seda raha vaja pole, siis see pidev jamamine klientidega ei tasu ära ja pole isegi tahtmist vaielda, sest tead ju ise, et ei ole klient süüdi ega pole ka sa ise.

            Aga noh kuna meil peaks vist olema Euroopa kõige odavamad taksohinnad (meie kütusehindasid arvestades muidugi standup komöödia käimatõmbav nali algusesse), siis võibolla ei pöörata isegi tähelepanu, et Bolt jne ise siin asuvad ning selle Eesti appiga ei viitsi keegi isegi jamada enam, kuna see majanduslikult nagunii mingi endine näidisprojekt siin.

            Ühesõnaga, kes ajab kvaliteeti ja taga, siis tuleb Tallink ja tellida ning maksta kaks korda rohkem tavapärast Euroopa taksohinda (kuigi jääb ikka kõvasti alla) ja Bolti/Yandexi puhul lihtsalt nautida odavat hinda ja sellega kaasnevat halba kvaliteeti.

            Muidugi ei taha olla šovinist, rassist ega sallimatu, aga no tänu kogu sellele kammajaale, siis tavainimene on apitakso roolist kadunud ja ei kaalu seda enamasti isegi lisasissetulekuks ning sinna on jäänud ikkagi illegaalid, välismaalt ajutiste lubadega, kohtutäiturite eest hoiduvad ning muidu idapiiritagant tulevad täiesti teistsugust ettekujutust taksokultuurist omavad isikud, kes tegelikult kindlasti põhjustavad ka juhipoolseid vigu, mis praegusel hetkel juba märkimisväärselt kvaliteeti langetavad võrreldes varasemaga.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

              Ma olen enam kui kindel, et tal oli mingi klient peal, kes tahtis saada Ülemiste keskusesse ja kuna sa sealt samast tellisid takso, siis app panigi mingi 3 minta, et üks klient maha ja teine peale.
              App näitab: "lõpetab eelmist sõitu" muidu.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                App näitab: "lõpetab eelmist sõitu" muidu.
                Ideaalis näitaks, aga ma olen ise nii kliendina kui juhina väga palju varasemalt sattunud olukordadesse, kus seda teadet ei kuvata. See on üks põhilisi murekohti bolti suunal juba väga väga pikalt, et miks see toimib nagu jumal juhatab.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

                  Ma olen enam kui kindel, et tal oli mingi klient peal, kes tahtis saada Ülemiste keskusesse ja kuna sa sealt samast tellisid takso, siis app panigi mingi 3 minta, et üks klient maha ja teine peale, aga väga tihti on see, et kliendid panevad ülemiste keskuse, aga tegelikult tahavad kuhugi sinna lähedusse mingi asutuse vms juurde saada, aga ei teata aadresse jne ja siis juht peab ikkagi mujale sõitma ning kui sul on varem juba uus tellimus vastu võetud, siis langeb juhi aktiivsus vms.
                  Aa, ei, kui ta mu ninaalt läbi sõitis oma überringile, siis oli auto tühi. Pigem lihtsalt juhiks sobimatu vanainimene, kes ei saanud midagi aru.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Aa, ei, kui ta mu ninaalt läbi sõitis oma überringile, siis oli auto tühi. Pigem lihtsalt juhiks sobimatu vanainimene, kes ei saanud midagi aru.
                    Thats racist!
                    Giggs will tear you appart.

                    Kommentaar




                      Jep, kindlalt pannakse su andmetega kuskil Kaasanis 10 euri eest tina. Vähem fantaasiat sõbrake.


                      Kahjuks tuleb tõdeda, et paljud juhid ongi topograafilised idioodid.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas nimastain Vaata postitust

                        Jep, kindlalt pannakse su andmetega kuskil Kaasanis 10 euri eest tina. Vähem fantaasiat sõbrake.


                        Kahjuks tuleb tõdeda, et paljud juhid ongi topograafilised idioodid.
                        Kirjuta Yandexi krediitkaardi andmete vargus vms google otsingusse ja neid uudiseid erinevatest juhtumitest tuleb lademetes. Seal samas Kaasani stripikas pannakse su krediitkaardiga pärast tina. Varikontol mitte midagi öelda ega lisada ei ole, siis mind ei huvita su hüpoteesid ning tõmba ninna edasi.

                        Kommentaar


                          Ma ei tea, kas meil on erinev google, aga ma leidsin ühe artikli, aastast 2019. Seal räägiti kolmest inimesest, kellest kaks ma aru sain, sõitsid kuskil Moskva oblastis hui teab millega(oli nende arvates yandex) ja ühe puhul jäi selgusetuks, ilmselt siis Tallinnas. Üle oli pandud 300-400 euri.

                          Kui kuskil on need 10 euri Kaasani artiklid, võid sheerida.

                          Kesse esmaspäeval siis pauku torru paneb.

                          Kommentaar


                            Olin täna tööasjus Tallinnas. Võtsin Bolti. Bussijaama ja Tondile. Mõlemal korral tegi juht enne kohale jõudmist mingi veidra otsuse ja 5 minutit tuli juurde ooteaega.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Ma lennujaamas tellides olen ka tõdenud, et Laagna kanalist saabuv juht keerab sealt hoopis Kadriorgu ja teeb väikese tiiru enne kui suuna tellitud kohta võtab ehk siis vist üsna tüüpiline, et bronn võetakse vastu enne eelmise sõidu lõpetamist. Tellides on saabumisaeg 8 minutit, aga tegelikkuses hoobilt 10 juurde.
                              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                              Kommentaar


                                Üldiselt ärge sõitke taksodega ja ostke endale vähemalt kolme liitrised bensukad! Siis saate teada, mida tähendab tõeline vabadus!
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X