320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    see ajatamise loogika minu tekstis käis sedapidi, et tänase eriolukorra ja "social distancing" eesmärk ongi puhtalt vähendada meditsiinitöötajate koormust täpselt selliselt nagu su enda antud Washington Posti artikkel mudeldas.

    ja ära terviseametist räägi, viimaste uudiste järgi Kadai peideti kuhugi ära ja seda venda vist ekraani ette enam ei juleta tuua .
    Ma täitsa sain aru mida sa mõtlesid ja täpseks ajatamiseks ongi võimalikult palju andmeid tarvis aga ilmselt sõnastasin ise kehvasti siis.
    Kui see kõik nüüd kunagi lõppeb, siis kas keegi ka vastutab?

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      okei, mina ei ennusta vaid puhtalt statistika pealt on näha. UK gov reklaamis just kuidas nemad kavatsevad selle kõik läbi põdeda, et herd immunity saavutada, this will be fun...
      Kavatsevad või mitte, aga reaalsuses on neid Koroona haigeid sadu tuhandeid Euroopas ning arvatavasti ühiskond peabki selle lihtsalt läbi põdema. Mis valemiga enam sellele viirusele punkti pannakse?

      Kommentaar


        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
        Kavatsevad või mitte, aga reaalsuses on neid Koroona haigeid sadu tuhandeid Euroopas ning arvatavasti ühiskond peabki selle lihtsalt läbi põdema. Mis valemiga enam sellele viirusele punkti pannakse?
        Asi ei ole punkti panemises asi on nakatumise laiali jaotamises, et kõik korraga haigeks ei jääks ja haigla akendest ustest välja ei pressiks.

        Itaalia pealt on kerge õppida, kõik kutsuvad seal olukorda sõjatsooniks, tegelikult ütlevad isegi, et see on hullem. Arstid valivad kes jääb ellu ja kes sureb, tahaksid sa, et sinu vanemad oleks ühel pool ja mingid lambikad teisel ning siis arst valib kumb ellu jääb? See võid ka hoopis sina seal samas olukorras olla.

        Lisaks sellele ei tea me tegelikult veel keegi mis viirusega tegu on, äkki ei teki kehal mitte mingit immuunsust, siis on üldse putsis ja ainukene lahendus ongi full shut down riikidel.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Kavatsevad või mitte, aga reaalsuses on neid Koroona haigeid sadu tuhandeid Euroopas ning arvatavasti ühiskond peabki selle lihtsalt läbi põdema. Mis valemiga enam sellele viirusele punkti pannakse?
          Hetkel pole ju veel teada, kas tekib immuunsus või mitte, millised on tüsistused, kas võib uuesti haigestuda jne.

          I’m an epidemiologist. When I heard about Britain’s ‘herd immunity’ coronavirus plan, I thought it was satire

          "Everyone who knows about coronavirus is alarmed by the UK's strategy"

          Kommentaar


            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
            Asi ei ole punkti panemises asi on nakatumise laiali jaotamises, et kõik korraga haigeks ei jääks ja haigla akendest ustest välja ei pressiks.

            Itaalia pealt on kerge õppida, kõik kutsuvad seal olukorda sõjatsooniks, tegelikult ütlevad isegi, et see on hullem. Arstid valivad kes jääb ellu ja kes sureb, tahaksid sa, et sinu vanemad oleks ühel pool ja mingid lambikad teisel ning siis arst valib kumb ellu jääb? See võid ka hoopis sina seal samas olukorras olla.

            Lisaks sellele ei tea me tegelikult veel keegi mis viirusega tegu on, äkki ei teki kehal mitte mingit immuunsust, siis on üldse putsis ja ainukene lahendus ongi full shut down riikidel.
            Jah tõsi tunnistan, et ma haiglate ülekoormamisele antud momendil ei mõelnudki - my bad. Eks kõik maailma laborid hetkel töötavad iga viimsegi kui sekundi, et masstarbimise jaoks sobiv vaktsiin välja töötada. Mingeid inimkatseid on Usas vist juba tehtud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Jah tõsi tunnistan, et ma haiglate ülekoormamisele antud momendil ei mõelnudki - my bad. Eks kõik maailma laborid hetkel töötavad iga viimsegi kui sekundi, et masstarbimise jaoks sobiv vaktsiin välja töötada. Mingeid inimkatseid on Usas vist juba tehtud.
              Kui me nii öelda "jackpoti" võidame saabub vaktsiin 6 kuu pärast. Reaalsuses võime loota kuskil 1-2 aasta vahel seda, aga võib ka olla 5+ aastat.

              Võta eelmised haigused mis pole muidugi võrreldavad koroonaga, paljudele pole siiamaani vaktsiini. Ebola sai alguse 1976? Vaktsiin tuli vist 2019? Kui üldse tuli.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Mis krdi lambajuttu te ajate oma vaktsiiniga? Te reaalselt lasete ennast vaktsineerida, kui isegi mingid vaktsiinid välja töötatakse? Ma pole kordagi oma elus mingit vaktsiini saanud ning olen korra 5a tagant palavikus. Küll aga inimesed kes ennast kunagi vaktsineerisid, huvitaval kombel hakkasid pärast vaktsineerimist erinevad tervisehädad kimbutama, mis siis et enne seda olid väga terved inimesed sarnaselt minule.
                Need vaktsiinid ongi mõeldud selleks, et haigusi juurde tekitada ja inimesed nende suhtes vastuvõtlikumad oleksid

                Kommentaar


                  Loen seda ja ei tea kas nutta või naerda.

                  67 appihüüet terviseametile seoses koroonakriisiga, mõned ootavad vastamist siiani

                  Kommentaar


                    Mingi esialgse ennustuse võib teha umbes 10 päeva pärast kui pilt on selgem, kas põhjamaad ja Saksamaa suudavad hoida rasked juhud paremini kontrolli all või lõpetavad kõik Itaalia ja Hispaania moodi sõjavälja valikutega silmitsi igapäevaselt ja tervishoiusüsteemid kukuvad järjest kokku nagu doominokivid Euroopas. Kõik, kes hetkel midagi surmkindlalt väidavad, on soolapuhujad... kraadid ja varasemad teened siin ei loe kui pead külma hoida ei suuda. Lihtsalt olukord on täiesti uudne ja läheb aega, enne suudetakse uutes oludes kõige õigem tegevuskava koostada, sest nagu hetkeseis näitab vanad plaanid ei olnud antud situatsiooni jaoks adekvaatsed. Siin võib vabalt tuua paralleele sõjaajaloost, ikka pigem valmistutakse eelmiseks sõjaks...

                    Kommentaar


                      Oot, kas see UK "karjaimmuunsuse" plaan ongi täiesti reaalne v? Niipalju siis PL hooaja lõpetamisest.
                      Слава Україні! Героям слава!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
                        Oot, kas see UK "karjaimmuunsuse" plaan ongi täiesti reaalne v? Niipalju siis PL hooaja lõpetamisest.
                        Tundub nii

                        LONDON — Britain's neighbors in Europe are shutting down the continent to confront the spread of the novel coronavirus: locking pubs in Dublin and cafes in Paris, closing schools, enacting curfews and enforcing quarantines not seen since the Middle Ages.

                        But in London, the bars are still open. Most schools, museums and restaurants are, too.

                        Unlike Italy, France and Spain, the British government hasn’t stopped anyone from going anywhere. Prime Minister Johnson on Monday encouraged Britons to avoid “all non-essential contact with others,” to work from home and to self-isolate if they are elderly. That prompted some London theaters to begin to go dark. But all the measures are voluntary.


                        U.K. resists coronavirus lockdowns, goes its own way on response

                        Kommentaar


                          UK ärkas ülejäänud Euroopaga võrreldes väga hilja. Ma läksin reede hommikul kell 10(jah, ma tean, ideaalne unerütm) magama teadmisega, et järgneval päeval Premm toimub publikuga ning esmaspäevast läheb endiselt kogu muu elu normaalses rütmis edasi. Ärkasin kl 18, siis oli juba vastu võetud otsus, et Premmi ei toimu, ülikool tühistab näost-näkku kohtumised ning kogunemisi soovitatakse vältida. Samas võrreldes muu Euroopaga jäävad ikkagi kõik avalikud rajatised avatuks. Samuti ei olnud veel laupäeval Sheffieldi tänavapildis midagi tavapärasest erinevat märgata.

                          Eestisse lennupiletite ostmisega oli muidugi paras huumor. Laupäevaks olid kõik piletid nii Tallinnasse kui Riiga välja müüdud. Pühapäeval soovis Ryanair 370€ ühe otsa eest koorida. Õnneks leidsin mingid SASi Heathrow-Arlanda-Tallinn piletid 113€ eest. Londonis oli erinevalt Sheffieldist ka selgelt tänavatel vähem inimesi näha. Samas ainuke erimeede lennujaamas oli turvakontrolli eel pihkupistetav koroonaviiruse infoleht.

                          Rootsi lennujaamas ei olnud üldse mingeid erimeetmeid. Ma arvan, et mul läheb tavaliselt Riia lennujaama passikontrollis kauem aega kui seekord Arlandas, sest need Läti piirivalvurid on ikka jube uimased passide kontrollijad.

                          Eestis pandi küll mingit ankeeti täitma, kuid keegi tegelikult ei kontrollinud, mis sinna kirjutati. Lihtsalt täitsid ära ning panid ankeetide hunnikusse. Oleks võinud nimeks Miki Hiir ning reisi alguspunktiks Disneyland kirjutada, sisse oleks ikka pääsenud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                            Mis krdi lambajuttu te ajate oma vaktsiiniga? Te reaalselt lasete ennast vaktsineerida, kui isegi mingid vaktsiinid välja töötatakse? Ma pole kordagi oma elus mingit vaktsiini saanud ning olen korra 5a tagant palavikus. Küll aga inimesed kes ennast kunagi vaktsineerisid, huvitaval kombel hakkasid pärast vaktsineerimist erinevad tervisehädad kimbutama, mis siis et enne seda olid väga terved inimesed sarnaselt minule.
                            Need vaktsiinid ongi mõeldud selleks, et haigusi juurde tekitada ja inimesed nende suhtes vastuvõtlikumad oleksid
                            Pebre, sina või?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                              Mis krdi lambajuttu te ajate oma vaktsiiniga? Te reaalselt lasete ennast vaktsineerida, kui isegi mingid vaktsiinid välja töötatakse? Ma pole kordagi oma elus mingit vaktsiini saanud ning olen korra 5a tagant palavikus. Küll aga inimesed kes ennast kunagi vaktsineerisid, huvitaval kombel hakkasid pärast vaktsineerimist erinevad tervisehädad kimbutama, mis siis et enne seda olid väga terved inimesed sarnaselt minule.
                              Need vaktsiinid ongi mõeldud selleks, et haigusi juurde tekitada ja inimesed nende suhtes vastuvõtlikumad oleksid
                              Praegu toimuv on sinusugustele nõrgamõistuslikele ehtsaks näiteks miks tuleb ennast vaktsineerida.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                                Mis krdi lambajuttu te ajate oma vaktsiiniga? Te reaalselt lasete ennast vaktsineerida, kui isegi mingid vaktsiinid välja töötatakse? Ma pole kordagi oma elus mingit vaktsiini saanud ning olen korra 5a tagant palavikus. Küll aga inimesed kes ennast kunagi vaktsineerisid, huvitaval kombel hakkasid pärast vaktsineerimist erinevad tervisehädad kimbutama, mis siis et enne seda olid väga terved inimesed sarnaselt minule.
                                Need vaktsiinid ongi mõeldud selleks, et haigusi juurde tekitada ja inimesed nende suhtes vastuvõtlikumad oleksid
                                Noh ma ei saa päris nõustuda, aga vähemalt positiivne see, et sa ei ole autismi nakatunud
                                Algselt postitas Plechazunga
                                Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

                                Hmm, that didn't really work.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X