320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Spordiaasta 2002 parimad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

    Minu kriteeriumiks hindamisel oli:

    Kes pakkus mulle kõige rohkem emotsioone läinud spordiaastal:

    Sportlased:
    1. Oper (kaks väravat ja palli väravajoonelt ära toomine venemaa vastu + edukas hooaeg Taanis)
    2. Veerpalu (olümpiakuld ja hõbe - suur konkurent emotsioonidele, mida Oper pakkus, aga siiski kraad lahjem)
    3. Mae (tubli saavutus)

    Meeskonnad:
    1. Jalgpallikoondis (võit venemaa üle + 20 kohta rankingus, ainult 2 kaotust)
    2. Märtin/Park (tubli hooaeg, aga siiski ainult 1 poodiumikoht)
    3. Korvpallikoondis (võit pranstsusmaa üle on siiski meetilk tõrvapotis)

    Treener
    1. Piijpers (lisaks saavutustele ka süsteemi ülesehitaja)
    2. Alaver (taktkaliselt maailmataseel treener - mees oskab oma hoolealuste vormi ajastada just kõige tähtsamateks võistlusteks).

    Võib hinnata ka tulemuste järgi, aga tuleb tunnistada et epeenaiskonna suurepärastest saavutustest lugesin ainult rootsi kunni postitusest Tublid muidugi, aga ala pole ikka see).
    memer of Gaskoff fan club

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

      Minu valik kattus peaaegu Indreku omaga, ainult korvikoondisele küll kolmandat kohta ei pakuks, vaid annaks selle siiski vehklejatele.

      PS. prantslasi võideti korvis 2001. aastal.
      Rise and rise again until lambs become lions!

      Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

        Ma ennustaks sellist lõpu sellele Aasta sportlaste auhindadele:

        Mehed:

        1. Andrus Veerpalu (Olümpiavõtja ja selle mehe võidus küll mingit kahtlust pole)
        2. Jaak Mae (Muidu oleks aasta sportlane, aga Veerpalu on parem)
        3. Andres Oper (tegi Eesti jalgpalli aastaga tuntuks mängides hästi Taanis ja lüües kaks väravat Venemaa vastu)

        Naised:

        1. Kristiina Smigun (ikkagi parim Eesti naissportlane, arvesse läheb ka hetke vorm)
        2. Jane Salumäe (ei meeldi, aga ütleks et LOLL HISPAANLANE)

        Võistkonnad:

        1. Jalgpallimeeskond (ei kommenteeri isegi...tegid lihtsalt aastaga Eesti jalgpallis hüperhüppe)
        2. Eesti Epeenaiskond (MMi hõbedased)
        3. Märtin/Park (jälle ühes alas Eestist maailmaklassimees)

        Treenerid ei viitsigi järjestusse panna, Alaver võidab, Pijpers teine, edasi...

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

          Originally posted by ROOTSI KUNN


          Issan hoidku - kui siin foorumis on kah mehi-naisi ,kes arvavad ,et epeenaiskond on Eesti üle euroopa tuntuks teinud siis mul ei ole lihtsalt rohkem sõnu.
          Kas me hääletame seda, kes kui palju Eestit tuntuks tegi vöi hääletame seda, kes oli eesti Parim (tiitlivöistluse medal)?
          muide.... kui sul \"ei ole lihtsalt rohkem sõnu.\" siis oleks vöinud löpetada selle ühe lausega. Oleks ehk parem olnud :-)

          Sellise loogika järgi saaks seesama naiskond oma hõbedaga parema koha ,kui näit: Eesti jalgpallikoondis ,kes tuleks EM-il pronksile .
          Seniks kuni sellist asja pole juhtund ei hakka oma väikest pead vaevama.

          Kuidas saab võrrelda epeed ja võittu Venemaa koondise üle. Venemaa ,keda me igivanast ajast peame oma suurimaks vaenlaseks , sai lüüa meie omas kodus ja meie poiste käest . Võitku se epeenaiskond kas või sada korda vene epeenaiskonda , ikkagi räägitakse jalgpallurite võidust veel aastategi pärast.
          Vöitu kirjutatakse ühe T-tähega :-)
          ....\"igivanast ajast\" ?!?! - mis ajast sinu ajaarvamine hakkab??? Enne eelmist sajandit oli ka elu :-) (ning minuarvates peaks ikka poliitika ning spordi lahus hoidma)
          Ning ma kordan ennast, epeenaiskond sai höbemedali MM\'l. Jalgpallimeeskond vöitis söprusmängus Venemaad. Jah, mulle ka pakkus see ühe suurima spordielamuse (Veeraplu OM\'i kulla ning Kirsipuu tuuri etapivöidu körval) sel aastal aga siiski Parem (otsustavas) vöistluses oli epeenaiskond.

          Naised:
          1. Heidi Rohi
          2. Kristina Shmigun
          3. Anu Annus - orienteeruja, kui keegi ei tea

          Mehed:
          1. Andrus Veerpalu
          2. Aleksei Budõlin
          3. Jaak Mae

          Vöistkond:
          1. Epeenaiskond
          2. Jalgpalimeeskond
          3. Orienteerumise naisjuunioride naiskond - 5. koht MM\'l

          Treener:
          1. Mati Alaver
          2. Feliks Saakjan
          3. Arni Pijpers

          to Kaarel:
          Kas te olete Saaremaalt pärit, et õ-tähte ei tunne?
          Ei ole

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

            Naistekandmise MM-i võitsid ju ka eestlased, järelikult peaksid ka nemad top kolmes olema - tiitlivõistlus ju . Kunagi hiilgasid meil ju ka allveeorinteerujad, tõid Eesti riigile sel alal au, kuulsust ja kamaluga medaleid. Kui parimate valikul arvestataks vaid tiitlivõistluste tulemusi, läheks asi farsiks kätte. Alade tähtsus ja kandepind nii Eestis kui ka mujal maailmas on samuti oluline. Minu silmis kaalub juba jalgpalli EM finaalturniirile pääsemine üles suusatamise olümpiakulla, ala kandepind ja populaarsus määravad. Tulemused tuleks panna eelnevalt mainitud faktoritega konteksti. Samas loeb palju ka stabiilsus hooaja vältel, mitte ainult üks kindel sähvakas. Minu võistkondlik paremusjärjestus:
            Märtin/Park
            Jalgpallimeeskond
            Naisvehklejad
            Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

              Originally posted by yheksa
              Kas me hääletame seda, kes kui palju Eestit tuntuks tegi vöi hääletame seda, kes oli eesti Parim (tiitlivöistluse medal)?
              Üldiselt on nagu tiitlivõistluste medal ning omal alal tippu jõudmine on küll argument, aga siinjuures peaks ikkagi rõhku panema ala marginaalsusele ning harrastajate vähesusele. Naisi-epeevehklejaid ei saa maailmas mõõta ilmselt kümnetes - vaid sadades. Aga see on ka kõik. Jalgpalli kandepind on lihtsalt niivõrd erinev, et üsna väike saavutus jalgpallimaailmas võib kaaluda üles tippsaavutused marginaalspordi aladel.

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                Mina hääletasin täiestu subjektiivselt, selle järgi mis mulle oli oluline. Seepärast said minu hääled Oper, Märtin, Pijpers.
                Arutelu kuidas arvestada, kes on parim, milline on alade kandepind, populaarsus jne - mõttetu ajudegümnastika.
                Y R A

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                  Kurb on sellisied kommentaare lugeda. Ammu pole nii piiratud vaateid kohanud. Seetõttu nõustun suht täielikult yheksa öelduga.

                  Ok, ma hääletasin ka esimeseks jalgpallikoondise ning Andres Operi ja Arni Pijpersi, kuid seda puhtalt seepärast, et nende kohta tõsta. Esikohti nad kindlasti väärt aga ei olnud.

                  Objektiivselt vaadates oleks minu tabel selline:
                  Naissportlased: Kristina SMIGUN, Heidi ROHI, Natalia HISSAMUDTINOVA. Jane Salumäed keeldun Eesti sportlaseks nimetamast. Kobi Hispaaniasse, tont. Vastasel juhul saaks tema teise koha ning lükkaks Natalia välja.

                  Meessportlased: Andrus VEERPALU, Aleksei BUDÕLIN, Pavel LOSKUTOV. Oper ei pääse siin isegi LIGILÄHEDALE. Edasi tuleks veel Nool, ning Oper oleks koos Padari ja Tiidemanniga mingit 5-7. kohta jagamas.

                  Võistkond: Epeenaisskond, Märtin ja Park, Eesti jalgpallikoondis. Repliigi korras RK-le: mõõkadega vehledi juba rüütliajastul, seega on see ala vanem. Mis puutub aga sellisesse kohtade jagamisse, siis jalgpall võib olla küll tore ja populaarne, kuid SENI kuni võitu ei võeta korralikust kvalifikatsioonimängus, ei ole mina igatahes valmis neid esimeseks valima. Märtini panin veel ka ette seetõttu, et tema hooaeg on olnud üks õnnetuste jada ning teglikult oli tal potentsiaali palju paremateks tulemusteks, kuid mootorisport on kord juba selline.

                  Treener: Mati ALAVER, Arno PIJPERS, Feliks SAAKJAN/Aavo PÕHJALE. Neid ei viitsi põhjendama hakata, kuid võib öelda, et Saakjan saab selle kohta siiski puhtalt Alekesi pärast, tema vanem vennake pole teab mis asi, tiitlivõistluste pudistab liialt. Põhjala on samas ülimalt tore ja hea treener. Seega ühendatud kolmas koht.

                  Seega minu arvamus ühib suuresti ajakirjanike omaga ning võin täie kindlusega ka öelda, et nende poolt hääletatu oli täiesti õige ning minul isiklikult pole mitte mingisugust kobisemist.

                  Tasuks ikka silmas pidada ka natuke teisi asju, kui ainult seda, et oli kui popp on jalgpall ning oi kus me nüüd Venemaale näitasime. Üldiselt ei viitis aga vaielda, sest midagi head ei tule sellest niikuinii.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                    Originally posted by Martin


                    Kurb on sellisied kommentaare lugeda. Ammu pole nii piiratud vaateid kohanud. Seetõttu nõustun suht täielikult yheksa öelduga.

                    .

                    Seega minu arvamus ühib suuresti ajakirjanike omaga ning võin täie kindlusega ka öelda, et nende poolt hääletatu oli täiesti õige ning minul isiklikult pole mitte mingisugust kobisemist.

                    Tasuks ikka silmas pidada ka natuke teisi asju, kui ainult seda, et oli kui popp on jalgpall ning oi kus me nüüd Venemaale näitasime. Üldiselt ei viitis aga vaielda, sest midagi head ei tule sellest niikuinii.
                    Tore et üks tõemonopolimees tuli siia oma arvamust jälle avaldama. Et enamik inimesi on piiratud vaadetega ja siis see lugupeetud tarkpea näeb ainsana maailma avaralt.

                    Mitte et su arvamus vale oleks, aga sa ei pea kutsuma teisi sellepärast piiratud vaadetega inimesteks. Sinu elarosilalik maailmanägemus on minu aravtes ka kaunis primitiivne ja piiratud, aga ma aktsepteerin seda täielikult.

                    Ühele meeldib ema, teisele tütar. Ühed hindavad medaleid, teised elamusi. Sellepärast pole ju ühed piiratumad kui teised.
                    memer of Gaskoff fan club

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                      Originally posted by indrek
                      Tore et üks tõemonopolimees tuli siia oma arvamust jälle avaldama. Et enamik inimesi on piiratud vaadetega ja siis see lugupeetud tarkpea näeb ainsana maailma avaralt.

                      Mitte et su arvamus vale oleks, aga sa ei pea kutsuma teisi sellepärast piiratud vaadetega inimesteks. Sinu elarosilalik maailmanägemus on minu aravtes ka kaunis primitiivne ja piiratud, aga ma aktsepteerin seda täielikult.

                      Ühele meeldib ema, teisele tütar. Ühed hindavad medaleid, teised elamusi. Sellepärast pole ju ühed piiratumad kui teised.
                      Ei oma tõemonopoli, vaid jagan seda täiesti rahulikult. Mis puutub väljendisse, siis kui see sind solvas, siis palju õnne. Ju oli, mida solvata. Üldisemalt tähendas see aga seda, et jalgpall pole maailma ainuke ala.

                      Mis puutub aga aasta parimate valimisse, siis kahjuks pole siin mitte midagi tegemist elamuste hindamisega, hinnatakse saavutusi. Loomulikult oli ka minu jaoks aasta kõrghetkedeks kõik koonsise võidud-viigid-kaotused, kuid fakt on see, et saavutuslikult pole need tulemused veel midagi väärt. Ehk - Nool võib olümpial teha 9 isiklikku rekordit ning juhtida pika puuga, kuid kui ühes alas nulli saab, siis ka kõik. Saavutust pole, midagi ei võida. Kurb aga tõsi
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                        Saavutuste hidamine on samuti subjektiivne. Kui oleks objektiivsed kriteeriumid, siis ei oleks vaja ju mingeid valimisigi korraldada. Las Siiman paneb selle tõevalemi paika, arvutavad välja kes on esimene, kes teine, andku ka laiemale publikule teada, võitjad patsutavad teineteisele õlale ja kõik on rõõmsad.
                        Y R A

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'


                          Mis puutub aga aasta parimate valimisse, siis kahjuks pole siin mitte midagi tegemist elamuste hindamisega, hinnatakse saavutusi.


                          Kus see kirjas on? On öeldud, et vali parimad - mille järgi ta kriteeriumid seab on oma asi. Kui lisada saavutused alade lõikes, ei oleks jalgpallil seal midagi teha. Meie naistekandmistiim lõi seee aasta maailma puhtaks. (kusjuures tõenäoliselt said maailmapressis meie naistekandjad suuremat tähelepanu kui meie tublid vehklemistüdrukud).
                          Sestap tulebki valida kombinatsioon emotsioonidest ja saavutustest. Ühtedel on ühe osakaal suurem teisel teiste.


                          Loomulikult oli ka minu jaoks aasta kõrghetkedeks kõik koondsise võidud-viigid-kaotused, kuid fakt on see, et saavutuslikult pole need tulemused veel midagi väärt.

                          Ära nimeta oma arvamusi faktide pähe. Kõige objektiivsemaks kriteeriumiks on raha - kunstnik kelle maalide eest kõige rohkem makstakse on kõige parem kunstnik, sportlane kes teenib kõige enam on parim sportlane (hetsel vist Poom, edestamas Mürkat, Märtinit ja Kirsipuud - aga täpselt ei tea ka). Aga sellega on jälle nii - et raha varjutab nii emotsioonid, saavutused kui kõik muu.
                          Raske on ju võrrelda kabe maailmameistri ja ühe jalgratta profituuri võitu omavahel. Loogiline et nende vahel valitakse rohkem häid emotsioone pakkunud.

                          Arvan, et spordiaasta parima kriteeriumid ei peaks olema saavutuslikud medalite mõttes vaid: sportlane, meeskond kes on läinud aastal kõige rohkem oma rahvale positiivseid emotsioone pakkunud. See peaks ju olema märksa olulisem kui miskised medalid, edetabelite punktid vms.
                          memer of Gaskoff fan club

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                            Veerpalu, Rohi, Märtin/Park ja Alaver

                            Kommentaar


                              #29
                              Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                              Üldisemalt tähendas see aga seda, et jalgpall pole maailma ainuke ala.
                              Jalgpalli ei saagi võtta kui ala teiste hulgas. Ta pole kunagi olnudki tavaline spordiala, nagu kergejõustil, korvpall, vehklemine jms. Minu jaoks on olemas jalgpall ja sport (kergeraks, suustamine, korvpall jne kuni naiste vehklemiseni välja). Jalgall, oma traditsioonide ja kandepinnaga on ammu väljunud igasugustest spordi piiridest, õigemini ta pole nendes piirides kunagi olnudki. Sellepärast on ka jalgpallurite ning meeskonna saavutused, selliste valimiste raames, nagu Eesti Aasta sportlane ja võistkond, üsna raskesti hinnatavad.

                              Kui me hakkaks neid tiitleid jagama suurvõistluste medalite alusel, siis oleksid Eesti spordis naistekandjad, allveeujujad nign naisvehklejad tõelised megatähed, mis oleks kergelt naeruväärne...

                              Kommentaar


                                #30
                                Replying to Topic \'Spordiaasta 2002 parimad\'

                                No nii, nüüd on spordiaasta parimad siis selgunud.
                                Naised:
                                1.Kristina Šmigun
                                2.Jane Salumäe
                                3.Heidi Rohi

                                Mehed:
                                1.Andrus Veerpalu
                                2.Pavel Loskutov
                                3.Jaak Mae

                                Võistkond:
                                1.Eesti epeenaiskond
                                2.Markko Märtin - Michael Park
                                3.Eesti jalgpallikoondis

                                Treenerid:
                                1.Mati Alaver
                                2.Arno Pijpers
                                3.Feliks Saakjan
                                Vaikus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X