320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Koht oligi ajutine, aga selle järelkajadena on äsja minu kätte sattunud kaks pildil olevat Torrese raamatut. Et kui keegi soovib, siis õlle eest annan ära. Tartus. Seda, kas lugeda üldse kõlbab, ei tea. Mjaasa võib-olla oskab selle kohta rääkida?
    Ütleme nii, et kui oleks enda välja antud, siis oleks vast parem. Selle on aga keegi muu kirjutanud. Ma vaikselt loen ehk läheb lõpus paremaks. Pole veel Liverpooli osani jõudnud
    Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
    Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

    Kommentaar


      Lugesin eile ühe jutiga natuke üle poole läbi. Väga hea raamat. Jonathan Abrams oli juba ajakirjanikuna väga hea ja detaile leidev.



      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Phil Jackson - 11 Rings. Üks parimaid spordiraamatuid mida lugenud olen. Tore ja intelligentne mees, kes huvitavate ja detailsete spordilugude kõrval teeb ka väheke huumorit ja filosofeerimist.

        So self aware so full of shit

        Kommentaar


          Algselt postitas Francesco Vaata postitust
          Phil Jackson - 11 Rings. Üks parimaid spordiraamatuid mida lugenud olen. Tore ja intelligentne mees, kes huvitavate ja detailsete spordilugude kõrval teeb ka väheke huumorit ja filosofeerimist.

          Mulle meeldis Sacred Hoops vist rohkem. Oli intiimsem. Aga asi võib ka olla selles, et 11 ringsi oli mul ligikaudu viies raamat, kus Jacksonit lahati. Seega ei olnud enam suurt midagi uut, v.a. viimased hooajad, kus ta näiteks valel hetkel enda vähist rääkides natuke meeskonda valesti hääletas jne.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Mulle meeldis Sacred Hoops vist rohkem. Oli intiimsem. Aga asi võib ka olla selles, et 11 ringsi oli mul ligikaudu viies raamat, kus Jacksonit lahati. Seega ei olnud enam suurt midagi uut, v.a. viimased hooajad, kus ta näiteks valel hetkel enda vähist rääkides natuke meeskonda valesti hääletas jne.
            Mul esimene Phili raamat ja ei saanud küllalt, peab Sacred Hoopsi ka sebima kuskilt.
            So self aware so full of shit

            Kommentaar


              Algselt postitas Francesco Vaata postitust
              Mul esimene Phili raamat ja ei saanud küllalt, peab Sacred Hoopsi ka sebima kuskilt.
              See tuleb eesti keeles ka kohe.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                See tuleb eesti keeles ka kohe.
                Mulle ei meeldi biograafiaid eestikeelde tõlgituna väga lugeda, eriti kui originaal on Inglise keeles.
                So self aware so full of shit

                Kommentaar


                  Algselt postitas Francesco Vaata postitust
                  Mulle ei meeldi biograafiaid eestikeelde tõlgituna väga lugeda, eriti kui originaal on Inglise keeles.
                  Tegelikult soovitan hoopis:


                  või


                  See hind, mida näed, on ka uue raamatu hind.

                  Kommentaar


                    Oskab keegi asjatundlik inimene soovitada (oma maitse järgi) teise ilmasõja aegseid sõjanovelle? Boonus oleks, et neid leiduks ka kohalikest raamatukogudest.

                    Siinkohal võin ise soovitada Mati Õuna teoseid, mis pole küll novellkirjandus, vaid käsitleb imepärase detailsusega teise ilmasõja aegseid juhtumisi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Converse Vaata postitust
                      Oskab keegi asjatundlik inimene soovitada (oma maitse järgi) teise ilmasõja aegseid sõjanovelle? Boonus oleks, et neid leiduks ka kohalikest raamatukogudest.

                      Siinkohal võin ise soovitada Mati Õuna teoseid, mis pole küll novellkirjandus, vaid käsitleb imepärase detailsusega teise ilmasõja aegseid juhtumisi.
                      Maus - Minu absoluutne number 1 raamat. Spiegelmani auhinnatud teos WW2st. Tegemist küll graafilise romaaniga, aga sisu selles raamatus on ikka freaking real. Boonust temaga ilmselt kasutada ei saa. Minu teada pole eesti keelde tõlgitudki.

                      From Here to Eternity
                      Catch 22

                      Kommentaar


                        Rahvaraamatus on elektrooniliste teostega lood sellised, et kui esimesel korral ei suuda otsustada, siis pakutakse kohe peenekoelist soodustust ja lugemine võib alata.

                        Näiteks:



                        Mõnda aega tagasi jäi näppu Tuomas Kyrö "Kerjus ja jänes" - räpaka hinnaga humoorikas, positiivne ja irooniline raamat ning oht on päikese käes ära kõrbeda.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Kaante vahele saavad Raul Velbaumi kogutud teosed

                          kohustuslik? arvamusi? saadavus?
                          Raamat ilmub ekstra limiteeritud tiraa˛is - 50 eksemplari.
                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            Paša Matšinov alias Paavo Matsin "Gogoli disko"

                            no minge metsa, mis raamat:

                            Algselt postitas lk15-16
                            Äsja hingusele läinud Eesti Vabariiki suhtus Adolf Gukš sümpaatiaga, sest vihkas totalitaarseid režiime, mis ei lasknud tal oma kutsumusele ja hobile, varase rokenrolli, nii-öelda ürgrokenrolli või, kui soovite, siis rokenroll enne rokenrolli uurimisele pühenduda./-/ Uskumatu saatuse kitarriplõnks oli ta teinud tuttavaks aga Arkašaga, selle jumalast määratud musikant-biitel-stijaagaga!
                            Algselt postitas lk 19-20
                            Uues multikultuurses Viljandis räägiti Arkaša kohta igasugu jutte, seda, et ta oli pikalt kinni istunud (ta oli olnud ainult kainestusmajas!), et ta on kellegi nõukogudeaegse tippkommunisti sohilaps või et ta tuli Odesssast, hakkas jooma, kaotas pangakaardi ära ja ikka nii edasi./-/Üldiselt käitus Arkaša tõesti nagu mõni surematu blatnoi-stiljaaga-jazzman. Varsti rääkisid kõik linnakese kurjategijad uhkusega, kus keegi väikese Arkašaga koos kinni oli istunud ja mis lõbusaid asju siis ikka juhtunud oli. Konstantin Opiatovitš, kes kõike teadis ja kõigega kursis oli, jälgis neid arenguid võrdlemisi murelikult. Ta oli loogiline inimene ja teadis, et see võib lõppeda halvasti.
                            Algselt postitas lk41-42
                            Nataša koostas sbornikut ehk valimikku 1500 vene vanasõna kohta eesti vastetega, tema kandidaaditöö tugines vene osas kuulsa Dahli ja Rõbnikova suurteosele, eestlaste kohta oli ta muretsenud materjale aga kirjandusmuuseumi vanasõnade kogust, mis oli õnnekombel säilinud ülikooli administratiivhoones pärast Tartu hävitamist./-/ Natašale meeldis väga, et erinevate rahvaste hea ja kurja mõõdupuu oli nii ühesugune, seda isegi kultuuride puhul, millel ei olnud mingit omavahelist kokkupuudet. Nii eestlane, venelane, pärslane kui ka jaapanlane, oh issand, teadsid näiteks kõik, et "jäme pakk vajab jämedat kiilu".
                            Anneli Mihkelev - Ajarännakud koos Gogoliga (Sirp 15.07.16)
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Eesti allilmast on mingeid pädevaid raamatuid ilmunud. Mitte sellist a la "Punane elavhõbe" stiilis jutustust. Meenub mingi ida - virumaa tegelaste kohta, aga kindel ka pole.
                              Ja no see artikkel on ikka hea lugemine
                              Eesti Ekspress pakub uurivat, analüüsivat, eksperimenteerivat ajakirjandust nõudlikule lugejale, kes hindab teravmeelset esitlust ja avarat maailmapilti ning väärtustab lehes ilmuvat teemaderingi, erinevaid vaatenurki ja tõlgendusi ümbritsevast.

                              Kommentaar


                                Allilma teemaga jätkates...
                                Kust leiaks raamatu Bandiitlik Ida-Virumaa? Eelistaks osta.
                                "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X