320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vihatuim klubi ja maa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

    Originally posted by mcnamara
    sõna on võimalik kasutada rohkem kui ühes tähenduses. Ma ei usu, et Eesti on nii ülejäänud maailmast eraldunud ja eraldiseisev kultuuriruum, et meie siin peaksime ilmtingimata selle Eesti sõnaraamatus olemasoleva tähenduse juurde jääma.
    Ma arvan, et eesti keel ja kultuur on seda väärt, et sellesse mõne maailmas (hetkel) domineeriva keele/kultuuri elemente pimesi mitte üle võtta.

    Alo

    Kommentaar


      #77
      Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

      Originally posted by mcnamara


      Originally posted by indrek
      Võtaks lahti nüüd sõnaraamatu ja vaataks järgi mis asi on rassism, enne kui lahmima ja solvama hakkad? See, et sa mingi sõna tähendust ei tea, aga kasutad seda valedes kohtades näitab lihtsalt su väidete väärtust - õigesti selle puudumist. Kahju, et selliste õõnsate väidetega lahmijate kontsentratsioon on foorumis suureks läinud. Lollusi on lihtsalt igav lugeda. Kui lollustega kaasneb ka teiste solvamine, on see lihtsalt tülgastav.
      Kes keda solvab?

      Sõnal \"racism\" on kaks tähendust:
      1. The belief that race accounts for differences in human character or ability and that a particular race is superior to others.
      2. Discrimination or prejudice based on race.
      Allikas: \"American Heritage Dictionary of the English Language. Fourth Edition.\" Kahtlemata võib leida ka teisi sõnaseletusi

      Lünga postitus, mida ülal tsiteerisin, sobib oma mõttelt suurepäraselt selle teise definitsiooni alla. Kui sa seda ei näe või sellest aru ei saa - pole midagi parata.

      Ma ei ole üllatunud, et mind lahmijaks, lolliks ja tülgastavaks tembeldatakse. Üldine meelsus siin riigis on sedavõrd inimvaenulik.
      Ja vait ma ei jää.
      Isegi kui vötta aluseks sinu väljatoodud jänkide sönaraamatu, siis ma siiski ei näe, kuidas ma diskrimineerisin Zidane\'i kuna ma lahkasin tema juuri. Kas ma olen kordagi oma jutus öelnud, et Zidane on halb jalgpallur, sellepärast, et ta on alzeerlane, EI. Ma lihtsalt ytlesin, et prantslased, uhkustavad oma superstaaridega, kes pole PRANTSLASED.
      Vöi äkki lähme niikaugele, et kasutame rassistiks tembeldamist vahendina, millega saab köiki inimimesi määrida, kuna nad peavad oma ja teiste inimeste juuri tähtsaks.
      Kui sinu arvates pole rahvus oluline, vaid see on mingi suvaline märge passis, millega pole miskit peale hakata, siis ole lahke.

      P.S mcnamara, äkki jääks siiski eestlaseks ja ei hakkaks köiki jänkide töekspidamisi yle vötma.
      P.P.S. Ameerikas on näiteks keelatud kutsuda kedagi ta päritolumaa järgi kui see sellele isikule ei meeldi, meenub yks ameerika saada, kus kuubalane seletas, et tänu tohututele pingutustele suutis ta rassismi USA-st välja juurida ja saavutas, et kuubalastele ei tohi öelda ilma kuubalasest osapoole nöusolekuta kuubalane vaid vöib öelda latiino-päritolu ameeriklane. Minu meelest on see absurd ja maa, kus sellised ideed levivad ei tohiks kindlasti endale eeskujuks vötta.

      Kommentaar


        #78
        Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

        Ärge nüüd pahandage,et ma julgen siin midagi vahele kobiseda,kuid minu mäletamist mööda oli teema\"vihatuim klubi ja maa\"mitte \"rassism\".
        Olen kindel,et Eesti jalgpallikoondis jõuab lähiajal suurturniirile,kuid Eestlasena võin EM tiitlist vaid unistada. -Enar Jääger

        Kommentaar


          #79
          Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

          Tra olete ikka jobid küll raisk ma ütlen! (sry kuid kedagi solvasin). Igal pool peab ikka midagi mölisema ja kobisema , egod on lihtsalt niiiiiiiiiiiiii suured ja võimsad....taote vist arvuti taga passides endale rusikaga vastu rinda....röhite natuke ja siis muudkui \"REPLY\". Oehhhh! Igal inimesel on oma arvamus, nagu ka käesolev minu postitus on minu arvamus. Natuke rohkem tolerantsi!!! Pole ju vaja iga asja peale vaidlema hakata. Muidugi tekib paljudel lausa mingit idiootsust silmates vajadus selle kirjutajale asi selgex teha...sellex on olemas privaatsõnumid.

          Isegi OFF-TOPIC teema all lähete te veel kahekordsesse off-topicusse...nu mai tia...jube lihtsalt...muudkui vaidlevad...

          Sellele minu \"vastusele\" tulex ka arvatavasti igasuguseid peamiselt negatiivse sisuga suht rullnokklikke reply\'sid...aga noh, mis teha...sellised me, inimeseraisad, kord oleme. Demokraatia ju ikkagi!

          Teen ettepaneku suurematel vaidlemise ja off-topic teemade austajatel enda jaox eraldi teema avada, näitex: VAIDLEMINE JA EGOTSEMINE.

          Samas on ka see minu vastus suht mõttetu ja lisab arvatavasti veelgi õli tulle...

          Kõik on pointless...

          Ühtegi klubi ma ei vihka, on mõningad ebasümpaatsed...
          Rahvuskoondistest ei meeldi mulle Venemaa ja seda puhtalt rahvuslikul põhjusel, kindlasti on seal suurepärased mängijad jne, kuid peaaegu kõik venelik on siiski minu jaox \"pähh\". No offence kui keegi solvus jälle (sest see tundub siin foorumis päris tihti juhtuvat).
          Kui keegi soovib nüüd minuga \"tõsisemalt kirjutamama hakata\" ja midagi vastu kobiseda, siis palun väga, ent tehke seda privaatsõnumite abil.
          Lõpetusex: PEACE

          Kommentaar


            #80
            Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

            Originally posted by Lünk


            [
            Isegi kui vötta aluseks sinu väljatoodud jänkide sönaraamatu, siis ma siiski ei näe, kuidas ma diskrimineerisin Zidane\'i kuna ma lahkasin tema juuri. Kas ma olen kordagi oma jutus öelnud, et Zidane on halb jalgpallur, sellepärast, et ta on alzeerlane, EI. Ma lihtsalt ytlesin, et prantslased, uhkustavad oma superstaaridega, kes pole PRANTSLASED.
            Vöi äkki lähme niikaugele, et kasutame rassistiks tembeldamist vahendina, millega saab köiki inimimesi määrida, kuna nad peavad oma ja teiste inimeste juuri tähtsaks.
            Kui sinu arvates pole rahvus oluline, vaid see on mingi suvaline märge passis, millega pole miskit peale hakata, siis ole lahke.

            P.S mcnamara, äkki jääks siiski eestlaseks ja ei hakkaks köiki jänkide töekspidamisi yle vötma.
            Zidane on prantslane. Ta on prantsusmaal sündind ja üleskasvand ja ta ise peab ennast prantslaseks ja tal on passis kirjas prantslane. Absurdne on siin hakata taga ajama mingeid populatsioone, kust kellegi geenid pärit on. Ma saaks aru kui ta oleks 16 aastaseni Alzheerias elanud ja seal oma jalpallioskused õppinud.
            \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

            Kommentaar


              #81
              Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

              Originally posted by greenday


              Originally posted by Lünk


              [
              Isegi kui vötta aluseks sinu väljatoodud jänkide sönaraamatu, siis ma siiski ei näe, kuidas ma diskrimineerisin Zidane\'i kuna ma lahkasin tema juuri. Kas ma olen kordagi oma jutus öelnud, et Zidane on halb jalgpallur, sellepärast, et ta on alzeerlane, EI. Ma lihtsalt ytlesin, et prantslased, uhkustavad oma superstaaridega, kes pole PRANTSLASED.
              Vöi äkki lähme niikaugele, et kasutame rassistiks tembeldamist vahendina, millega saab köiki inimimesi määrida, kuna nad peavad oma ja teiste inimeste juuri tähtsaks.
              Kui sinu arvates pole rahvus oluline, vaid see on mingi suvaline märge passis, millega pole miskit peale hakata, siis ole lahke.

              P.S mcnamara, äkki jääks siiski eestlaseks ja ei hakkaks köiki jänkide töekspidamisi yle vötma.
              Zidane on prantslane. Ta on prantsusmaal sündind ja üleskasvand ja ta ise peab ennast prantslaseks ja tal on passis kirjas prantslane. Absurdne on siin hakata taga ajama mingeid populatsioone, kust kellegi geenid pärit on. Ma saaks aru kui ta oleks 16 aastaseni Alzheerias elanud ja seal oma jalpallioskused õppinud.
              just!ning nagu mario ütles PEACE!

              PSohl ju kus mõni mängija sündinud on,loeb see mis riigi eest ta hetkel mängib...
              buy the ticket, take the ride.

              Kommentaar


                #82
                Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                Originally posted by H.M Murdock

                PSohl ju kus mõni mängija sündinud on,loeb see mis riigi eest ta hetkel mängib...
                Ma oleks täiesti nöus kui puuduks selline termin nagu rahvuskoondis, see tähendab, et koondis koosneb selle rahva parimatest palluritest. Kui rahvuskoondises on mönest teisest rahvusest pallureid, siis on see minu arvates märk vööraste sulgedega ehtimisest ja see on nähtus, millega pole minu meelest kombekas laiata. Kui sulle loeb vaid see mis riigi eest keegi mängib, siis on sul muidugi see öigus oma arvamuse juurde jääda, aga mul kyll pohl pole kelle eest keegi mängib, vötame näiteks Suurbritannia, kus on iseenesest see hea nähtus, et eksisteerivad 4 rahvuskoondist, rahvusliku jagunemise alusel (kuigi ka inglise koondises on nn \"uus-inglasi\"). Mulle oleks meelepärasem, kui koondiseid tehaks köikjal samal alusel, kuigi see on praktikas teostamatu, sest ma ei kujutaks ette kuidas Araabiamaad Marokost Pakistanini yhe koondise kokku paneksid ja mis saaks sellistest \"uusrahvustest\" nagu usa-lane, kanadalane jne.

                Kommentaar


                  #83
                  Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                  Originally posted by Lünk



                  Ma oleks täiesti nöus kui puuduks selline termin nagu rahvuskoondis, see tähendab, et koondis koosneb selle rahva parimatest palluritest. Kui rahvuskoondises on mönest teisest rahvusest pallureid, siis on see minu arvates märk vööraste sulgedega ehtimisest ja see on nähtus, millega pole minu meelest kombekas laiata. Kui sulle loeb vaid see mis riigi eest keegi mängib, siis on sul muidugi see öigus oma arvamuse juurde jääda, aga mul kyll pohl pole kelle eest keegi mängib, vötame näiteks Suurbritannia, kus on iseenesest see hea nähtus, et eksisteerivad 4 rahvuskoondist, rahvusliku jagunemise alusel (kuigi ka inglise koondises on nn \"uus-inglasi\"). Mulle oleks meelepärasem, kui koondiseid tehaks köikjal samal alusel, kuigi see on praktikas teostamatu, sest ma ei kujutaks ette kuidas Araabiamaad Marokost Pakistanini yhe koondise kokku paneksid ja mis saaks sellistest \"uusrahvustest\" nagu usa-lane, kanadalane jne.
                  loomulikult on see võõraste sulgedega ehtimine aga kui mängijal on selle riigi (Zidane\'i puhul Prantsuse) kodakondsus,siis on OK,kui ta Prantsusmaa eest mängib,näiteks Davids on sündinud Süürias,noorena Hollandisse läind ja seal ta mängibki,oluliselt teine asi on kuulsusena kodakondsuse vahetamine (jalgpallis pole seda minuarust esinenud),küll aga kergejõustikus,ntx varsti Tallinnas võistlev Marlene Ottey (kahtlane õigekiri,aga loodan,et mõistate) oli kuni eelmise aastani Jamaika sprinter,nüüd aga Sloveenia,ning Wilson Kipketer on juba mitmendat aastat taanlane....
                  aga mõtle kui ntx saksamaa hakkaks rahvuskoondist ümber tegema,üks koondis koosneb endise Ida-Saksamaal asuvate klubide palluritest ja teine koondis siis lääne omadest :P või kui USA teeks igale osariigile oma koondise....kuigi jah,suurbritannia saab endale seda lubada...
                  buy the ticket, take the ride.

                  Kommentaar


                    #84
                    Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                    Minu arusaam on selline: rahvus on poliitiline konstruktsioon, mis on kujunenud alles rahvusriikide kui kindlapiiriliste poliitiliste üksuste tekkega - 17. sajand ja hiljem. Tihti aetakse see segamine etnilisusega, kuivõrd eriti Euroopas on rahvuse ja etnose kattumine märgatav. Need on aga erinevad mõisted.

                    Näituseks võtan õnnetu Prantsuse koondise, mis on siin foorumis (või juba iidsetel aegadel est-foot meililistis) nii palju lapsikuid solvanguid ja kibestumust põhjustanud. Rahvus \"prantslane\", nii nagu me seda tänapäevale tunneme, on alles Prantsuse revolutsiooni ja selle järgse perioodi sünnitis - seega sugugi mitte oluliselt vanemad kui USA või Kanada \"uus-rahvused\". Sinnamaani võis rääkida vaid ainuvalitseja alamatest, kes kuulusid kas mingisse sotsiaalsesse klassi, kõnelesid teatud murrakuid/iseseisvaid keeli, järgisid oma piirkonna kombeid - neid ühendas peamiselt vaid asjaolu, et nad maksid makse ühte kassasse. Oldi bretoon, gaskoonlane, provantsaal, bask, valloon, burgundlane, mitte aga \"prantslane\". Prantsuse rahvus - ühendamaks kõiki erinevaid etnosi - aga alles kujunes järk-järgult, mille tugevdamiseks kasutati konkreetseid abivahendeid: lipp, kirjakeel, hümn, rahvaarmeed/väeteenistus, ühised rahvuskangelased (Jean d\'Arc!), ametlik ajalookäsitlus jne. Sarnaselt on toiminud rahvuslus terves Lääne-Euroopas ning Põhja-Ameerikas, kus on kujunenud tugevad rahvuskehad regionaalsetele/etnilistele erinevustele vaatamata. Riik=rahvus (siit ka kodakondsuse nõue, mis põhineb nii territoriaalsusel kui etnilisusel), siit tulenevalt esindab rahvuskoondis riiki, mitte kitsast etnost (vastasel juhul poleks meil mitte 200, vaid 6000 koondist (kvalifikatsioonimängud!)). Vuti sotsiaalse mõju tõttu on see kujunenud samasuguseks ühendajaks, nagu lipp või hümn.

                    See, et Prantsusmaa eest mängib ka inimene, kelle vanemad on pärit Alzheeriast, või teine, kel Armeeniast, või kolmas, kel Senegalist või mõnest muust endisest asumaalt, on ühiskonna peegeldus. Inimene kuulub poliitilisse rahvusesse, ta on kasulik oma riigile, tal on vastava riigi kodakondsus. Miks ei peaks ta kuuluma oma kodumaa rahvuskoondisesse, kui tema vutioskused lubavad tal kuuluda 20 parima hulka. Võõraste sulgedega ei ole siin midagi pistmist, mis sest, et Gallia kuke saba on mitmevärviline.

                    Minu kaks kopikat...

                    Lisaks: arvan, et pakistanlane (mida omakorda peab etniliselt täpsustama) või kurd oleks solvunud, kui teda nimetataks araablaseks (paljud meist on kindlasti mossitanud, kui mõni välismaalane on eestlasi elavaid inimesi pidanud venelasteks).
                    - Kas Davids (nagu ka Rijkaard, Gullit ja teised vahvad pallurid) ikka mitte Surinamist pole.
                    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                    Kommentaar


                      #85
                      Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                      hästi öeldud, mel21, case closed.
                      \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                      Kommentaar


                        #86
                        Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                        Originally posted by mel21





                        - Kas Davids (nagu ka Rijkaard, Gullit ja teised vahvad pallurid) ikka mitte Surinamist pole.

                        väga võimalik... ....aga väääga hea post....5+
                        buy the ticket, take the ride.

                        Kommentaar


                          #87
                          Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                          Originally posted by H.M Murdock


                          Originally posted by mel21





                          - Kas Davids (nagu ka Rijkaard, Gullit ja teised vahvad pallurid) ikka mitte Surinamist pole.

                          väga võimalik... ....aga väääga hea post....5+
                          davids on kindlalt surinamlane.
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            #88
                            Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                            Nii suvilast tagasi ja mis ma näen? Mix kõik seletavad rahvusest? Teema on ju vihatuim/ebasümpaatseim klubi ja maa . Päike on vist väga palju pahandust teind
                            https://r-cold.blogabet.com/

                            Kommentaar


                              #89
                              Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                              K6ige vihatum on REAL FKING MADRID ja VENEMAA

                              Kommentaar


                                #90
                                Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                                Originally posted by FOE


                                K6ige vihatum on REAL FKING MADRID ja VENEMAA
                                Jepp need on kah nömedad meeskonnad!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X