320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eurovisioon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Delfino Vaata postitust
    Mis sa nüüd räägid? Et heliloojad ja sõnadeautorid on kunstnikud ja lauljad, kes ise heliloominguga ei tegele on käsitöölised? Ja antud juhul siis Ithaka laulu muutis konkurentsitult kõige halvemaks see, et ta polnud lugu ise kirjutanud? Üleüldse laulmine polegi kunst, kui sõnu pole ise kirjutanud? Hetkel raske taibata, kas teed mingit peent huumorit v mõtled seda tõsiselt...
    Ithakal oli lihtsalt laul halb. Stereotüüpe täis ja üritades kõigile meeldida ehk tehtud ääretult lihtsaks ja lapselikuks. Minule meeldis üldiselt see Eesti laulu eelmise aasta lugude puhul, et suurem osa neist lugudest oleks loodud ka siis, kui poleks olnud Eurolaulu konkurssi või üldse eurovisioonigi olemas. Sel aastal, eriti Getteri ja Ithaka puhul, aga kindlasti ka mõneti teise puhul, võis ilmselgelt näha, et lugu on tehtud ainult eurokale mõeldes ja taas sama vana mudel, et teeme lihtsa ja labase refrääni, millest kõik kohe aru saaksid.
    Minu jutt oli eelkõige suunatud sinu mantrale, et hea laulja sitt laul on parem kui hea laul keskpärase lauljaga. Ehk kumb on siis ikkagi rohkem kiiduväärt - hea laulu tegemine või ilus lauluhääl? Või kui hakata demagoogitsema, siis kas näiteks hea raamat on halva kujunduse korral raudpolt sitem kui sitt raamat ilusate ja läikivate piltidega? Või siis veel, et kas hea ja tark naine väiksemate tissidega on lollist ilusate tissidega litsist kehvem?

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Või siis veel, et kas hea ja tark naine väiksemate tissidega on lollist ilusate tissidega litsist kehvem?
      Nii muidugi on, aga saad näitest aru küll.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Siin on üks olemuslik küsimus, et kas muusika on kunst? Ehk kunst on siiski eneseväljendus, aga näiteks ilusti maalitud lill pole sageli kunst, vaid pigem käsitöö. Seega sina eelistad käsitööd kunstile, sest eks lihtsalt ilusa häälega neiu, kes ise pole kunagi ühtegi laulu teinud, vaid alati teiste asju noodist maha laulnud, teeb ikkagi käsitööd.
        Oot-oot, kas sa polnud mitte see mees, kes Lennat igalpool pushis? Ta ju samamoodi "laulan teiste asju noodist maha" näkk.

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Oot-oot, kas sa polnud mitte see mees, kes Lennat igalpool pushis? Ta ju samamoodi "laulan teiste asju noodist maha" näkk.
          See oli hea laul, lihtsalt. Ja muusikaauhindade valimise ajal ajasin sama teemaga niinestel juhet kokku, et tegelikult ei saa ju Lennat parimaks naisartistiks pidada, aga noh, ega seal kedagi muud ka valida polnud. Pokinen vist oli aint.
          Ja veel, et seal ei olnud hea hääl - halb laul, vaid normaalne hääl - hea laul. Härra Delfino väitis aga, et hea hääl on laulust olulisem. Seega võiks teoorias pidada Ithaka lugu heaks ainult seepärast, et tal on kena hääl. Kena hääl tal vististi ongi, aga lugu ise oli ikka täiesti...

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Sel aastal, eriti Getteri ja Ithaka puhul, aga kindlasti ka mõneti teise puhul, võis ilmselgelt näha, et lugu on tehtud ainult eurokale mõeldes ja taas sama vana mudel, et teeme lihtsa ja labase refrääni, millest kõik kohe aru saaksid.
            Ithaka laulu autor on tema isa ning tema väitel on see valmis kirjutatud 30 aastat tagasi.
            Küllap siis papa Pruuli unistas juba 30 aastat tagasi Juuroviisionil osalemisest.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Ithaka laulu autor on tema isa ning tema väitel on see valmis kirjutatud 30 aastat tagasi.
              Küllap siis papa Pruuli unistas juba 30 aastat tagasi Juuroviisionil osalemisest.
              30 aastat unistas kogu Eesti muusikaüldsus juuroviisionil osalemisest, kui väga juuksekarva pooleks ajada. Ehk siis sõnastan ümber, kuna ma ei tea sellest loost midagi. See laul tuli avalikkuse ette vististi ainult seepärast, et parasjagu hakkas eurokarussell pihta. Kui seda poleks olnud, siis poleks viitsinud Ithaka Maria seda laulmagi hakata.

              Ja veel, et kui 30 aastat tagasi jäi see laul sahtlipõhja, siis nii retroks pole ka maailm muutunud, et ta praegu nagu "hea" lugu olla saaks. Isegi, kui Ithakal oleks maailma kõige parem hääl ja esitus.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                See oli hea laul, lihtsalt. Ja muusikaauhindade valimise ajal ajasin sama teemaga niinestel juhet kokku, et tegelikult ei saa ju Lennat parimaks naisartistiks pidada, aga noh, ega seal kedagi muud ka valida polnud. Pokinen vist oli aint.
                Ja veel, et seal ei olnud hea hääl - halb laul, vaid normaalne hääl - hea laul. Härra Delfino väitis aga, et hea hääl on laulust olulisem. Seega võiks teoorias pidada Ithaka lugu heaks ainult seepärast, et tal on kena hääl. Kena hääl tal vististi ongi, aga lugu ise oli ikka täiesti...
                Lõppeks taandub ju ikka asi selle taha, et Eplik on lahe / Lõhmus ja kesiganesIthakalookirjutas mitte nii meelepärane. Ei?

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Lõppeks taandub ju ikka asi selle taha, et Eplik on lahe / Lõhmus ja kesiganesIthakalookirjutas mitte nii meelepärane. Ei?
                  Lõhmus kirjutas G. Jaani oma, aga tahad sa öelda, et Ithaka Maria lugu oli hea? Mingistki otsast?

                  Ja Lenna Rapunzel oli üks sähvatus sellelt Lenna plaadilt. Epliku laheduse pärast peaksin ma teoorias kogu plaadile hoosiannat laulma, mida ma pole kunagi teinud. Haltuuraplaat oli üldiselt, kuna Eplik saatis preilile lihtsalt enda väljapraagitud lugusid.

                  Kommentaar


                    Kogu sisu seisnebi lõpuks selles ju, et inimestel on erinev maitse ja selle üle võibki vaidlema jääda kellel on õigus. Kelle maitse on parem. Kokkuvõttes rahvas hääletas ja valituks osutus laul, mis sai kõige rohkem hääli. Vaidlus Eplik vs Lõhmus samuti mitte kuhugi viiv. Teevad ju nad totaalselt erinevaid asju.

                    Kommentaar


                      Dannarile varem meeldisid tissid. Näe mis Austraaliamaa inimesega teeb. Peab Reinu ja Dannari ikka maani täis jootma, ehk saab veel asja.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        Dannarile varem meeldisid tissid. Näe mis Austraaliamaa inimesega teeb. Peab Reinu ja Dannari ikka maani täis jootma, ehk saab veel asja.
                        No näed sa siis. Kas olen ma oma nalja- ja irooniasoone minetanud, aga ma ei saanud aru mis sa öelda tahtsid
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          kuna sulle tissid enam ei meeldi, siis joodab cannu su täis, et sind siis ära kasutada.

                          Kommentaar


                            eurovisiooni teema läks pedeks kätte. Kes oleks seda osanud oodata?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                              kuna sulle tissid enam ei meeldi, siis joodab cannu su täis, et sind siis ära kasutada.
                              Meeldivad!
                              Isegi väga meeldivad!
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Delfino Vaata postitust
                                Need statemendid ei peaks sind rabama. Ma ei tea, mida sina seal kuulad, aga jah Eesti laulu konkursil võiks osaleda lauljad, kes oskavad laulda ja paraku nii mõnigi ei osanud.Loodetavasti polnud midagi liiga äkilist, rabavat või murrangulist sinu jaoks Ja noo teine väide... pane oma lemmiklaulu laulma ebamusikaalne inimene ja seejärel kuula muusikaalse inimese esituses endale mitte nii sümpaatset lugu. Usun(või tahaks loota vähemalt) et tunnetad vahet.
                                Ja Maekas kahtlemata pole viisi pidav inimene alati hea laulja, kuid noo kurat ilmselt on ta siiski parem laulja, kui mitte viisi pidav laulja?
                                See, et "nii mõnigi" (muidugi sujuv taganemine eelnevast "enamikust", aga no las see olla) finaali jõudnu laulda ei oska või viisi ei pea, on ju puhtalt sinu enda subjektiivne hinnang. Saaks veel aru, kui sa võrdleksid praegu näiteks, maitea, Koiksonit ja mingit miss 2 missi vms, aga tuua Ithaka-Mariat teiste finalistide seast mingi kuldkõri etalonina välja on minu jaoks ikka tõepoolest üsna kummastav.

                                Ja mis seda teist lettilöödud absoluutväidet puudutab, siis sellele vaidleksin vastu ka juhul, kui ei oleks selleaastasest eurokamast taktigi kuulnud. Tissid tissideks, aga Dannar siin juba tõi eespool paar tabavat võrdlust, lisaks omalt poolt ka mõne - kindlasti on maailmas kümneid tuhandeid lauljaid, kes suudaksid nt Satisfactioni viimse noodini korrektselt ära laulda, palju puhtamalt kui Jagger seda iial teinud on. Kumba varianti kuulaksid? Ja Picasso oli ka jobu, maalis mingeid kujundeid, mida tegelt ju olemas pole... Aga noh eks kõik taandubki sellele, et antud juhul sinu meelest oli finaalis mitu viisi mittepidavat lauljat ja mina seevastu ei näinud-kuulnud seal mitte ühtegi sellist. Oma väidetele samas mingitki kinnitust või tõestust pole sa toonud kordagi. Seniks jääb ta täiesti subjektiivseks hinnanguks ja teiste vastupidise arvamuse parastamiseks pole sul küll mingit alust.
                                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                                Kommentaar

                                Working...
                                X