320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Autod

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algatuseks ütlen seda, et suured maasturid polegi alati kõige asisemad. Mul ühel sugulasel on Pajero ja ta sõbral oli Patrol ja jäid suvel pärast vihma niidetud madalal murul koha peale, iroonia ongi selles, et mitte kuskil off roadimas või mülkas, vaid talumaja hoovis. Endal puudub kogemus sääraste maasturitega, sest need on liiga veoautomõõtu juba, aga just säärast kriitikat kuulsingi, et see mass on nii suur, et selle pärast võib kuhugi tühise koha peale kinni jääda. Ja ei olnud siin sugugi tegemist mingite algajatega, sel sugulasel on üle 25 aasta sõidukogemust.

    Kommentaar


      Mis hinnaklass?

      Seal samas foorumis mis zelee postitas on tegelikult sellised vennad kes näitakse Honda maastureid mida ka siin mainiti, ei pea üldse maasturiteks. Mingi liba nelivedu on, kui aus olla ma nende fenomenist aru ei saa, kui ma vaatan kõigi mudelite põhjal, mitte ainult uue põhjal, eelmine CR-V oli minu arust seest küll paras peldik kui nii võib väljendada. Samas, iga maastur mis pole Patrol/Pajero/LC/Defender/Mersu G ja veel mõned erandid, pole seal foorumis paljude jaokski mingid maasturid, Ses suhtes, et kui sa sinna oma küsimuse esitad, siis nö maasturi ostu puhul pead selliste mudelitega arvestama.

      Ise ma vaataksin näiteks Nissan X-Traili poole, mis on kõvasti etem kõigist selle klassi omadest, just nendest Hondadest ja kui aus olla RAV4 mulle ei meeldi eriti (eelistan robustse välimusega maastureid, Rav4 on selline, et kuskil traktorivagudega teel rikud kereplastdetailid küll kiiresti ära). Uuematel X-Trailidel on ka hea varustus peal, näiteks tagurduskaamera, mis võib sellise mõõduga auto puhul täitsa kasuks tulla, kas või kuskil parklas jukerdades. Suurem on ta ka kui Honda mudel ruumikuses. Ja kõvasti asisem maastikul, isegi kui ei lähe offroadima, lihtsalt nelivedu on asisem, pikemaajalised kogemused selles vallas, Hondal polnudki mingit maasturit enne seal 96 aastat kui tuli CRV ja ausalt öeldes, olen näinud müügis ka esiveolisi eksemplaare. Detaile ma ei tea, aga seda olen väga palju kuulnud/lugenud ka autofoorumitest, et see Honda nelivedu lihtsalt ei ole asine. Enamus ajast pidi auto olema esiveoline.

      Ma kardan, et kui sa mingi Patroli või Pajero/Landcruiseri kasuks otsustad, siis iga päeva kasutusel kütusekulu ikka tõuseb, võrreldes sõiduautoga. Mul on sugulasel Pajero ja ta ostis endale masu ajal teise, väikese sõiduauto, millega sõidab linnas. Samas maasturit on tal väga vaja kuna maal on talu ja ajab igasuguseid töid sellega, teed on seal ka sellised nagu nad on, traktorivaod ja talvel lumi naljalt ära ei sula/kao. Aga linnas sõites ütles küll, et julmalt võtab kütet. Paneme siia juurde näiteks talvel veel mingid soojendused või kliimaseadmed, jne. Läheb kalliks kätte asi. Oled valmis maksma?

      Omaette alternatiivina, või mis alternatiiv ta enam on, Forrester on ju juba tänaseks linnamaasturi mõõtu, kui varem oli tegu sellise kandilise, veidi kõrgema kui sõiduauto mõõtu aparaadiga, siis uus on ju küll linnamaasturi mõõtu millega kannatab ka maasturialaseid ettevõtmisi ette võtta. See on minumeelest üks asisemaid valikuid, AGA, neil puudub veel hetkel kooslus diisel + automaat. Kõik diislid mis müügil on, on manuaalid. Bensuka automaate on küll. Iseasi kui palju seal kütusekulude vahed on, teiseks pole Foresteril käike väga palju. Ja seetõttu räägitakse, et ega ta kõige ökom pole. Aga vist on uuendused tulemas. Kuna mudel on populaarne. Manuaal diisel on küll suhteliselt ökonoomne selles klassis. Samas, ma tean inimesi, kellele lihtsalt ei meeldi Subaru kuna materjalide osas, mis puutub salongi, pole tegu just luksusega, kõik kellad ja viled on olemas, aga on selline jaapanilikult odav see veidi, võrreldes just näiteks mingi Volvoga. Ja osadele ei meeldi muidugi ka disain. Noh kui aus olla, siis mulle ka ei meeldi see asi mis nad Imprezaga ette võtsid näiteks, mitte, et ma oleks mingi kõva fänn, aga enne oli ikka selline tige ralliauto, nüüd on väga tagasihoidlik käru.

      Aga youtube on ka täis igasuguseid videosid ja hinnanguid, kui inglise keelt jagad:


      Fifth gear, küll vist eelmise põlvkonna mudelid, aga ma ei teagi kui uut otsid, lõpus jäävad Nissan ja Toyota kui minnakse metsa sõelale, Subarul puudus tol ajal veel diiselforester, seal võeti kulud arvesse.

      2011 aasta Forester vs Rav 4 metsas off roadimas ja maantel, Foresteri kiideti testis

      Kommentaar


        Kui mul oleks piiramatul hulgal raha leida üks 4x4 maastur siis minu valikkuse kuuluksid sellised, panen siia nii uuemaid kui vanemaid, sest hingehinda ka ei maksaks, uus Defender ja Mersu G on väga kallid:

        Mersu G

        Toodetud 1979, esialgu ainult militaartarbeks, oled ehk isegi näinud ka eesti vägede kasutuses mõned sõjaväerohelised eksemplaarid. Kuna mudelit siiani toodetakse, siis pole probleeme varuosade lõppemise osas, uuemate kohta ei oska öelda, aga vanemad mudelid on suhteliselt kestvad ja mootor vastupidav, on olemas nii 3 kui 5 ukselisi variante. Diisel + automaat kooslus on olemas, näide: http://www.auto24.ee/used/963868

        90ndatest alates on paljud mudelid hea varustusega ja hoiab seetõttu ka hinda. Varasemad on nirumad ja siis on sõjaväe variandid mis on teistsuguse varustusega: http://www.auto24.ee/used/1087790 ja http://www.auto24.ee/used/995432


        Defender

        Vana kooli maastur ses osas, et igasugused mugavused puuduvad, tõsine relv metsas, linna ja maantesõidul on pigem isegi negatiivselt kommenteeritud, veoautolik, kohmakas linnas sõitmiseks. Uutel on võib-olla ka väga hea varustus peal, või noh, lased ise teha sellise millega võid isegi Everestile minna, ehitavad valmis vms. Aga nö enam-vähem normaalselt hinnas, kui võtta kuskil maksimum 10 000 eurot, siis on valikut küll 90ndate ja 2002 aastate vahel kasutatud autode turul, kui vaadata saksamaale näiteks.


        X-Trail

        Uuema aja maasturitest üks asisemad, võib leida endale meelepärase varustusega mudeli, kõlbab ka igapäevasõiduks, saab hakkama ka maastikul.

        Forester

        Diisel + automaat kooslus puudub, aga muidu hea alternatiiv, on nii plusse kui miinuseid, aga minu jaoks oleks valikus, nii uus kui vanem mudel.

        Navara


        Selline väike alternatiiv, kastika mudel, leidub jällegi hea varustusega variante. Suht robustne, pole kurb ära määrida, diisli automaat täitsa olemas, parema varustusega autodel ka navi ja kompuuter ja vist ka see kaamera taha vaatamiseks.

        Kommentaar


          Algselt postitas budulojus Vaata postitust
          Soov oleks kindlasti disla ja automaat.
          1. valus eit
          2. diisel lõhub automaati (olukord on kindlasti paranenud, kuid kasutatud auto puhul võiks kõrvale vaadata)
          3. Subaru oleks hea valik (minuarust on väga mugav sõita, püsib teel), kuid hoolduskulud on ebameeldivad
          4. Niva
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Volvo XC90!



            Diisel + automaat on kenasti valikus olemas.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas budulojus Vaata postitust
              Varsti vajadus Saab 9-5 vahetada mõne maasturi taolise pilli vastu. Kas võtta C-RV või midagi Nissanilt,või siis mõni muu variant. Soov oleks kindlasti disla ja automaat. Mida foorumlased soovitaks. Vahepeal isegi landkari peale mõlenud
              Mis Saab sul on? Diisel, automaat? Kuidas üldse Saabiga rahul oled?
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                Volvo teenindus pidi eestis kõige hullem olema. Ööratud varuosade+teenindushinnad.

                Kommentaar


                  Aga otseloomulikult pole ju olemas B-varuosasid ja teisi remondikohti mis on spetsialiseerunud volvodele

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Volvo XC90!

                    Diisel + automaat on kenasti valikus olemas.
                    Kas Volvod ei kasuta mitte automaatsed AWD'd? Automaatset AWD kutsutakse naljatades kah osaliseks neliveoks. Järgnev video on hea näide sellest, miks selle üle nalja visatakse.
                    Volvo V70'l on automaatne AWD, Subarul full time AWD.
                    Eelistan Eesti vutti võõrale. Olgu see siis koondisemängud või ka meie oma ML. Kui hakkaksin ManU fänniks, siis ei muutuks sellest põhimõtteliselt mitte midagi. Oleksin üks kübe ookeanitäiest poolehoidjatest. Rooneyl on rohkem kui ükskõik, kas sa istud oma kulunud ManU särgiga pubis või mitte. Siin on iga fänn kullahinnaga ja kohalike klubisid toetades saad reaalselt midagist korda saata. Ja kui välismaalastel kõlbab siin mängida, siis mis perse pärast mul ei kõlba mänge vaatamas käia? - Myrgel

                    Kommentaar


                      linnamaasturite maastikuvõimekuse osas on mul Pansoga sarnane kogemus, kus ilma difrilukuta aga aeglustiga Wrangler jäi talumaja hoovist väljasõitmisega hätta ja mingi ront Golf sõitis samast kohast suht probleemivabalt minema. sarnast hala kuulsin CRV kohta ühelt sõbralt, kes vahetas selle lõpuks XC90 vastu välja. samas on sellised linnamaasturid sittades linnaoludes üpris head, näiteks lumise ilmaga või jäätunud rööbaste vahel on nad kõrgemad, kui rööpa sisse sõitnud sõiduauto ja pamper jääb alles. ma ise vist eelistaksin linnamaasturile mõni sentimeeter tõstetud kerega neliveolist autot.

                      Panso maasturisoovitustest olen ma pikemaid juppe sõitnud vaid Defenderiga ja see on ikka tõeline valu. kõrge, mittejuhitav, mürarikas, ebamugav, ei kiirenda. väga-väga askeetlik. seda autot soovitan ikka ainult siis, kui nõudmised maastikuvõimekusele on karmid. Subarute osas on mul kaks tugeva arvamustega sõpra. üks kiidab kvaliteeti ja teine ütleb, et see on kole auto koledatele inimestele. õigus mõlemal.

                      igal juhul, kui vahetada 9-5 (kui see on bensakas) maasturi vastu siis saab maanteel igal juhul nõmedam olema. vähemalt minu jaoks on kõige olulisemad maantesõidu omadused kiirendus ja see, et ma istuksin hästi madalal. esimene on maasturite puhul väga kallis ja teist ei saagi.
                      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                      Kommentaar


                        Selle kinnijäämisega on selline lugu, et kui õiget rehvi all pole siis jääb ülim monster ka kerge kallakuga märja muru peal kinni .

                        Kommentaar


                          Algselt postitas zelee Vaata postitust
                          Selle kinnijäämisega on selline lugu, et kui õiget rehvi all pole siis jääb ülim monster ka kerge kallakuga märja muru peal kinni .
                          minu kirjeldatud juhtumis oli maasturil rohkem mustrit, kui sõiduautol, mõlemal siiski täitsa tavalised tänavalegaalsed rehvid. me ju räägime siiski igapäevase sõiduvahendiga natuke keerulisemasse olukorda sattumisest, mitte Klaperjahil osalemisest.
                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rohelineKonn Vaata postitust
                            mingi ront Golf sõitis samast kohast suht probleemivabalt minema
                            Golf on absoluutne loom. Või vähemalt Golf III. Olen oma Saabidega kolm korda kapitaalselt kinni jäänud, korra mutta ja kaks korda hange põhja peale, ja hämmastava kokkusattumusena on igal korral mind välja tõmmanud mitte mõni länkar, vaid vana golfi-risu, mis kaalub Saabist umbes poole vähem. Nii et kuigi omast kogemusest võin öelda, et 1.6 Golfiga sõita on täiesti emotsioonivaba kulgemine, mis rikka tundeeluga inimesele ei pruugi sobida, on sellel masinal omad varjatud väärtused.

                            Budukale tsiipi soovitada ei oska, aga ise ostaks ilmselt hoopis mõne audi quattro.
                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas zelee Vaata postitust
                              Aga otseloomulikult pole ju olemas B-varuosasid ja teisi remondikohti mis on spetsialiseerunud volvodele
                              Pidasin silmas esindusest ostetud masinaid.

                              Kommentaar


                                Kõige lihtsam oleks, kui Budu ütleks eelarvepiirid, siis teaks ju asisemalt soovitada.

                                Omal peres Grand Vitara 2007 ja autoga väga rahul (Topauto - sina võid see-eest perse käia!). Maastikuvõimekus on olemas ja arvestatav, kinni jääda on õnnestunud oma lollusest täpselt ühe korra 5 aasta jooksul (poolteise meetri sügavuselt kinnituisanud külateel ennast nii põhja peale rammida, et kõigi nelja ratta alla mahtus rusikas vahele, kui kaevama hakkasin... No comments). Pidada odav, küttekulu massi ja pideva neliveo kohta täiesti aktseptaabel (bena 2,0l; linn 10, maantee 8-9). Nõrkusteks selle aastakäigu mudelil sitapoolne sidur ja üldise fopaana suhteline õlijanusus. Praegu sõidab seklle autoga kodune abikaas ja saab sellega kenasti hakkama ka linnas, parkimisel jne - ehk siis gabariidid on ka naisterahvale hoomatavad. Maal on see auto olnud asendamatu tööloom, muuhulgas üle põllu palke vedades, ohtlike puude langetamisel tõmbaja olnud, kalalkäikudel ukseklaasini ulatuvast veest läbi sõitnud jne (ei, ma ei teadnud ojasse sisse sõites, et vesi ukseklaasini ulatub, aga lollil inimesel peab õnne ka olema). Ise sõidan "tööautoga", roostesurmale kopikat kaks võlgu oleva Mazda 626-ga aastast 2000, mis võtab bena 5,5 liitrit sajale ja millel saab prakselt suvalise katkenud jupi või vile 75 euro eest tee ääres kruvikeeraja ja kasekaikaga ära parandada

                                Grand Vitara viimane feisslift viis tagaluugi küljest varuratta ära (põhja alla siis?) ja vist varustuse baastase on nüüd sama nagu 2007 mudelil kesktasemel. Ja diiselmootor VIST on nüüd neil ka enda oma, mitte enam Peugeotilt laenatud, nagu 2007 mudel olevat olnud.

                                Ja ta näeb ajatult ja turvaliselt igav välja, mis minu jaoks on pluss. Isegi 2013 mudel:

                                Kommentaar

                                Working...
                                X