320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Autod

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts



    0:30


    Iceman?
    slimm.ee

    Kommentaar


      Skyline kaldub lähteandmete poolest valikust välja, vaja oli ju autot, mida pole vaja kohe "ehitama" hakata.
      Minu arust pole olulist vahet, kas 60kw või 100kw, olgugi, et see vahe tundub üüratu. Vähe ärksamaks möödasõiduks tuleb käik või kaks igaljuhul alla vahetada. Mõtlen siis piirkiiruse lähedase kiirusega sõites. A-st B-sse pääseb ka 60kw täitsa normaalselt.
      Minu arust valik väga suur ei ole, kui võtta hinnavahemikuks 10000-15000, vanus paar aasta, läbisõit kuni 70000km ja paar aastat garantiid.
      AILTON

      Kommentaar


        Sellist asja nagu ideaalne auto maanteele ja linna ei ole olemas. Maanteele sobivad ikkagi suuremad masinad, millel on rohkem jõudu ja suurem kere, mis suurema tuulega vibama ei hakka, samas suure autoga on linnas alati kehvem, pöörderaadiused, kütusekulu jms.
        Maanteele võid mis iganes mootoriga pisikese kökiga minna, kui tegu on olemuselt ikkagi väikeautoga, siis on sellega mitte eriti turvaline ja mitte eriti mugav sõita. Eriti kehvades oludes, kui nati libedam ja tuulisem. Muidugi saab hakkama ja ära ei sure, aga ikkagi esimesena peaks tegema otsuse, et mis on see prioriteet ja teiseks siis võtma 3-4 parimat varianti sellest klassist, ise proovisõidud tegema ja siis ära valima.
        Olen elu jooksul sõitnud ikka väga suure hulga erinevate masinatega, aga selle müüdi lükkaks nüüd küll ümber, et tänapäeva väikeautod väga kerged oleks. Mul oli kunagi 90ndate alguse Mazda 323, milletühimass oli vist mingi 700kg, peal oli suhteliselt nõrguke 1,4 liitrine mootor, aga vot oli minekut ja sellega ei jäänud ka sõna otseses mõttes lumeväljadel sõites kuhugi kinni. Fast forward ja 10 aastat uuem Toyota Corolla, samuti 1,4 liitrine mootor, aga täis topitud turvavarustust ja muud ja kaalus tonni ja enne igat talvist sõitu oli hirm naha vahel kas ikka saab liikuma ja minek oli uimane mis uimane.
        Fabia kaalub tühimassil ka üle tonni, niiet ei ole see midagi nii kerge, kui neid kiirendusaegu vaadata, siis nendel nõrkadel mootoritel on see lausa kohutav. Üle 14 seki 0-100 on selline tatt et tõenäoliselt jääks joonel igale Daciale ka alla, rääkimata sellest, et sellega mingit möödasõitu turvaliselt teha. See 1,2 turbo teeb 0-100 kusjuures 10,9. Vahe on määratu.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Mul oli kunagi 90ndate alguse Mazda 323, milletühimass oli vist mingi 700kg
          1)ei olnud. kui tegemist pole just 80ndate esimese poole või veel varasemate rariteetidega ja isegi siis oleks 700 veidi entusiastlik.
          need, mis eestis levisid olid kõik üle tonni, mõned 90ndate alguse mudelid veits alla.
          ses suhtes on sul õigus, et vanade jaapaniautode (eelkõige honda ja mazda; toyo-mitsu not so much) minek-per-kubatuur oli viisakam kui euroopa konkurentidel.

          muul teemal.
          2) targad mehed olla kunagi öelnud, et hea auto on see, mis hästi kiirendab ja hästi pidurdab, seega nagu +1 fittile.

          3)need moodsad 1.0/1.2turbod pigem väga kaua üle 150tuh km'i (ehk et valdavalt täpselt garantiiajast väljas) ei ela, kuigi idee on vinge.

          4)osta tuleb auto, mis meeldib - kasvõi alfa romeo (brera! fakk jaa) -, siis on veits rohkem pohhui kui see mingi hetk jala ämbrisse paneb või muul moel kapriisne on. teine variant on uus auto liisingusse võtta ning ainult garantiiajas/-kilometraazi sees sõita ning kui midagi suurt perse läheb, viskad esinduse hooldusmehele võtmekimbuga vastu pead ja valmis.
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar


            Siin toodi väga õige point välja, et väiksem mootor jõuab varem "kohvile" kui suuremad mootorid. Siin peaks endale selgeks tegema, kui pikad plaanid autoga on.

            Lisaks maanteel sõites võtab väiksem mootor rohkem kütust kui suurema jõuallikaga auto. Kui kirjade järgi on väiksemal autol kütusekulu trassil 5l/100km, siis päris elus võtad 3 sõpra autosse, reaalne kiirus on 100..105km/h ja kütusekulu on mingi 7l/100km. Tuleb "kiirtee" ja võtad 115km/h peale kiiruse, siis juba 9l/100km. Suure mootoriga autol need kütusekulu sammud ei ole nii eksponentsiaalses sõltuvuses.

            Mõned aastad tagasi õnnestus sõita Peugeot 206 isendiga, kapoti all tuksus 1,1 liitrine 44kw mootor. Tühimass oli alla tonni veits. Ütleme nii, et selle autoga sõites õppisin maanteel möödasõite tegema. Selle puhul ei olnud toore jõuga gaasipedaali tallamisest mitte mingit kasu. Tüüpiline möödasõit sisaldas eesoleva auto tuules hõredama õhu kasutamist möödasõidu alustamiseks, lisaks käik-kaks allavahetamine kindlasti.

            Tänasel päeval 120kw masinaga maanteel sõites on stressitase kindlasti vähenenud ning elu on ilus üleüldse. Kindlustusmakse ajal tõmbab korra kulmu kortsu, aga muud hullu ei midagi.

            Kommentaar


              Muhksapikas muide kaalus kusagil 650 kilo kanti ja neid tõstsid head mehed lillepeenardesse...
              Ökonoomsust ei ole vaja otsida ainult mikromootoritest, 1.8 diisel Focus joob keskmiselt minu käes 4,5 sajale ja jagab 85 kw. Pakkumise ja saamise suhe tipp-topp.
              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

              Kommentaar


                Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                jutt
                kusjuures oli, see oli vist see 85-89 tootetud mudel kui ma nüüd googlist otsin pilte, päris kindlasti oli tühimass alla tonni.
                suht sarnane isend sellele:


                edit: leidsin mingi andmebaasi, kus väidab et 920 kg, no ju siis mälu petab.

                Kommentaar


                  Selleks talvehooajaks on plaan soetada tutikad naastrehvid. Pole varem rehvide soetusega kokku puutunud ja lõpuks nagunii peab ise otsima ja valima.

                  Kuid küsiks pigem nii: mis tarneajaga ma uute rehvide puhul pean arvestama. Mis see vähim aeg on?

                  Kas mul on mõtet osta konkreetselt rehvipoest või küsida abi mingis töökojas?

                  Mis kogemused siinsel rahval on?
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                    Selleks talvehooajaks on plaan soetada tutikad naastrehvid. Pole varem rehvide soetusega kokku puutunud ja lõpuks nagunii peab ise otsima ja valima.

                    Kuid küsiks pigem nii: mis tarneajaga ma uute rehvide puhul pean arvestama. Mis see vähim aeg on?

                    Kas mul on mõtet osta konkreetselt rehvipoest või küsida abi mingis töökojas?

                    Mis kogemused siinsel rahval on?
                    Olen ka sunnitud talvekaid ostma minema. Endal samad küsimused. Lisaks vaid seda, kas netist kuskilt Euroopast tellida tasub?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      Selleks talvehooajaks on plaan soetada tutikad naastrehvid. Pole varem rehvide soetusega kokku puutunud ja lõpuks nagunii peab ise otsima ja valima.

                      Kuid küsiks pigem nii: mis tarneajaga ma uute rehvide puhul pean arvestama. Mis see vähim aeg on?

                      Kas mul on mõtet osta konkreetselt rehvipoest või küsida abi mingis töökojas?

                      Mis kogemused siinsel rahval on?
                      Tarneaeg: Korralikumad Eesti müüjad näitavad kodukal laoseisu. Alati olen tellinud laoseisuga rehvid, kõige kauem on tarne olnud 2 päeva. Viimased suvekad tellisin tänavu kevadel. Hommikul tellisin ja sain
                      samal päeval veel kätte DPD-ga, ise ka võimalus reeglina järgi minna. Rehvipoest ostmisel mõtet ei näe, sama müüja pakub e-poest sama rehvi odavama hinnaga. Enamik rehvimüüjaid paigaldab ka.
                      Töökojast abi küsimisest ma üldse aru ei saa, igal tegelinskil oma subjektiivne eelarvamus erinevatest tootjatest, ma lappan alati erinevad rehvitestid läbi ja selle baasil teen oma valiku. Euroopast pole julgenud tellida,
                      aga Reifendirektist on tuttavad miskit tellinud ja probleeme neil minu teada olnud pole.
                      Once a Gooner, always a Gooner

                      Kommentaar


                        Plaan soetada 2007. aasta BMW 520 auto. 2.0 diiselmootoriga. Tahaks just teada mis on selle auto tüüpvead. Ise olen kuskilt kuulnud, et sidur pidi antud mudelil suht tihti õhtule kiirelt minema. Ehk siis millised jupid võivad sel autol kiirelt katki minna? Ja kas on kallis auto mida remontida, kui peaks vajadus seda teha?

                        Kommentaar


                          Tüüpvigu ei tea, kuid kallis on ta ülalpidamiseks kindlasti. See eest ilu ja mugavus korvab selle, võibolla.

                          Soovitaks bemmi foorumitest uurida, saaksid kindlasti paremaid vastuseid.
                          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                          Kommentaar


                            Algselt postitas difender Vaata postitust
                            Plaan soetada 2007. aasta BMW 520 auto. 2.0 diiselmootoriga. Tahaks just teada mis on selle auto tüüpvead. Ise olen kuskilt kuulnud, et sidur pidi antud mudelil suht tihti õhtule kiirelt minema. Ehk siis millised jupid võivad sel autol kiirelt katki minna? Ja kas on kallis auto mida remontida, kui peaks vajadus seda teha?
                            Jah on.
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              autol on ühel esitulel pirni eest reflektor ära tulnud. kas see võib ülevaatuses tekitada probleemi?
                              selle vahetamine on ilge jama ju. tuli eest ära jnejne.
                              forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                              Kommentaar


                                Algselt postitas difender Vaata postitust
                                Plaan soetada 2007. aasta BMW 520 auto. 2.0 diiselmootoriga. Tahaks just teada mis on selle auto tüüpvead. Ise olen kuskilt kuulnud, et sidur pidi antud mudelil suht tihti õhtule kiirelt minema. Ehk siis millised jupid võivad sel autol kiirelt katki minna? Ja kas on kallis auto mida remontida, kui peaks vajadus seda teha?
                                Sirvisime esimese aastakäigu Autolehe numbreid ja on täitsa hämmastav, kuidas mõni teema on olnud õhus juba 22 aastat ja jõutud pole ikkagi kuhugi. On ka asju, mis on korraks välgatanud ja siis kadunud. Mis need siis on? Autoaktsiis Kuigi 1999. aastal olin ma juba juhiloa omanik ja isa „kopikaga“ ka esimesed soolosõidud teinud, polnud mul […]

                                Kommentaar

                                Working...
                                X