320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Pedeline abielu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

    Algselt postitas dannar

    Vabastamise initsiatiiv tuli just ülevalt poolt. See on nagu Platoni koopamüüt, kus üks inimene räägib millist ilu ta väljaspool koobast nägi, kuid selle peale löödi ta lihtsalt maha, sest teised pidasid teda imelikuks.
    Üldiselt on dannaril õigus, mind aga huvitaks too väide pärisorjuse kaotamise kohta. Julgeks vastu vaielda ja põhjendust küsida.

    Vaidlus on aga kokku võetud sellega \"Nojah, siit jõuame siis selleni, et tglt nö. homofoobide ainsaks argumendiks ongi see, et lihtsalt nad ei suuda seda aksepteerida. \"
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #62
      Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

      Algselt postitas Jaan
      Vaidlus on aga kokku võetud sellega \"Nojah, siit jõuame siis selleni, et tglt nö. homofoobide ainsaks argumendiks ongi see, et lihtsalt nad ei suuda seda aksepteerida. \"
      see väide on nii üldine, et on oma sisult mõttetu. enamus keelatud asju on seda sellepärast, et enamik ei suuda neid aktsepteerida.

      ja ma ei saa ikka kuidagi aru, kuidas te peate seda täiesti tähtsusetuks. homofoobia on ühiskonnas väga tõsiselt esindatud, ning homoliitu kaasatud laps saab seda oma nahal tunda.

      tuletan veelkord meelde, et mina olen suhteliselt liberaalne homofoob - abiellumine mind ei häiri, küll aga ei saa tänases ühiskonna arengustaadiumis neile lapsendamisõigust tagada.

      mis aga puudutab üldist suhtumist homodesse, siis on need nn Sauna tänava omasooiharad sellele subkultuurile tõsise karuteene teinud. iga kord kui mõni homodega seotud küsimus arutluse alla tuleb, kargab inimestele silme ette pilt nahkpükstes meestest vikerkaarelipu all läbi vanalinna marssimas. no ja siis ei ole lootustki mingile mõistvale suhtumisele. ausaltöeldes on isegi vastutustundetu selliseid ettevõtmisi mitte mõnitada.
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        #63
        Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

        mina teen näo, et olen veel ikkagi ahv ja taandan ennast väga lihtsaks küsimuseks- kas naine ja naine või mees ja mees saaksid omavahel lapsi, kui ei , siis kas teiste õnnetust on ilus ära kasutada? Ei ole ju. Ühiskond peab garanteerima, et mina Juhan olen iga hetk valmis saama Mallega lapsi, et neid siis õndas rahus üles kasvatada ning kes järgmist ringi alustavad ja nii meie liiki säilitavad. Riik peaks veelgi jõulisemalt tegelema peredega, kus lapsed on sündinud ning kogevad halbu elamusi, mitte aga tegelema minu jaoks absoluutselt teise järgulise küsimusega, see hetero vs homo küsimus. See, et heidikud trukivad, seda et lastekodud ei saa kunagi tühjaks
        jne on riigi sitt sotsiaalne olukord, mingil hetkel oln jah oluline leida neile asenduspere, kuid see ei saa kesta ju igavesti. Tegelikult on tegemist valulise teemaga, sest oman tuttavaid, kes kahjuks/õnneks on homod ja ka plaanivad lapse ülesse kasvatamist tõsimeeli.

        Olen tolerantne ja kahe lapse isa...

        Kommentaar


          #64
          Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

          Lähenedes asjale väga küüniliselt on abielu olnud alati ja seda enam praegu kahe inimese omavaheline leping, mille sõlmivad kaks inimest, et koos majanduslikult paremini hakkama saada. See kui on koos mees ja naine, on laste saamine füsioloogilisest aspektist sõltuv. Lapsi sünnib nii väljaspool abielu kui ka abielus, seega pole laste saamiseks abielu oluline. Oluliseks muutub abielu lapse kasvatamiseks, mis tegelikult tagabki järelkasvu. Tõrjudes homod ühiskonnast, on meil hulk lapsi, kellel pole kodu nig keda tegelikult keegi ei kasvata ning hulk täiskasvanuid, kes ei saa lapsi kasvatada, sest osale ühiskonnast ei meeldi. Meie kapitalistlikus ühiskonnas on tegu lihtsalt inimressursi meeletu raiskamisega. Kui homod hakkaksid lapsi kasvatama, siis ei väheneks iive ning lapste kasvatamise üldine kvaliteet tõuseks.
          Samas ei saa ma aru, et miks peavad inimesed tegelikult enesesse mitte puutuvatesse küsimustesse sellise kartusega suhtuma. Last mul ei ole, kuid mul on üsna püsiv kooselu (naisega muide) ning ma ei näe põhjust, et minu kooselu peaks saama vähem väärtuslik, kui homod peaksid abielluma. samuti ei oleks minu tulevane laps vähem väärtuslik, kui leidub inimesi, kes on kasvatatud homode poolt. Miks te peate end teistest nii palju paremaks ja enda eluviisi õigemaks? Kuna keegi kasutas siin kristlike pereväärtuste mõistet, siis kristlik väljend on ka see, et jumala ees oleme me kõik võrdsed.

          Pärisorjuse mõistega oli see asi, et Venemaal näiteks oli enamus rahvast pärisorjuse kaotamise vastu, vähemalt see osa, kes asjast midagi jagas. Samamoodi oli ka USA lõuna osariikides. Surve saabus väljaspoolt (usas) ning ülevalt (Venemaal). Algul oli jupp maad mäsu, kuid seejärel rahuneti maha ning elu kulges edasi. Ning seejuures saavutas üsna suur osa inimkonnast vabaduse. Kaotajateks olid venemaal aadlikud (ühiskonnast üsna tühine protsent), sest nende priviligeeritud sesisus kadus ning USA-s suurmaapidajad, keda polnud ka suuremat osa ühiskonnast. Seejuures tahakski teada, et kes kaotaks homoabielude legaliseerimisest?

          Kommentaar


            #65
            Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

            Algselt postitas dannar
            Kui homod hakkaksid lapsi kasvatama, siis ei väheneks iive ning lapste kasvatamise üldine kvaliteet tõuseks.
            Enne, kui ma ei näe faktilist või uurimuslikku tõestust, on tegemist puhta demagoogiaga. Mõlema väite puhul.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              #66
              Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

              Algselt postitas Martin


              Algselt postitas dannar
              Kui homod hakkaksid lapsi kasvatama, siis ei väheneks iive ning lapste kasvatamise üldine kvaliteet tõuseks.
              Enne, kui ma ei näe faktilist või uurimuslikku tõestust, on tegemist puhta demagoogiaga. Mõlema väite puhul.
              See-eest on uurimuslikku materjali päris palju leida selle kohta, kui palju on purunenud nn legaalste abielupaaride alustatud perekondi. Naeruväärne on nõuda tõendusmaterjali selle kohta, mis legaalselt siin riigis võimalik ei ole.
              Kui lapsel on kaks armastavat vanemat, on tal hea olla.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #67
                Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                Algselt postitas mcnamara
                Kui lapsel on kaks armastavat vanemat, on tal hea olla.
                Kui lapsel on kaks armastavat vanemat, siis on täidetud üks eeldus selleks, et tal oleks hea olla.
                «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                Kommentaar


                  #68
                  Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                  Algselt postitas Martin


                  Algselt postitas dannar
                  Kui homod hakkaksid lapsi kasvatama, siis ei väheneks iive ning lapste kasvatamise üldine kvaliteet tõuseks.
                  Enne, kui ma ei näe faktilist või uurimuslikku tõestust, on tegemist puhta demagoogiaga. Mõlema väite puhul.
                  paluks ka faktilist või uurimuslikku tõestust, et lapsel on lastekodudes parem passida.
                  Lesbilised inimesed saavad ju lapsi kasvatada ning seda nad ka teevad. Piisab ühest õigest mehest, kes neile spremadoonoriks on ning laps ongi käes. Kui seadus lubaks kahel eksisteerival kasvatajal olla mõlemal vanemaõigusega, siis see tagaks lapsele parema sotsiaalse kaitse. See kui sellist olukorda lihtsalt eitada ning jätta nö. kapitaguseks tegevuseks, siis jääb lihtsalt üks inimgrupp lihtsalt oma vanemate eelistuste tõttu teistega ebavõrdsesse olukorda.
                  Ei, mul pole sulle tõesti ametlikke uurimusi anda, et lesbid lapsi teevad, ehk siis on tegu puhta demagoogiaga.

                  Kommentaar


                    #69
                    Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                    Algselt postitas dannar
                    Algselt postitas Martin
                    Algselt postitas dannar
                    Kui homod hakkaksid lapsi kasvatama, siis ei väheneks iive ning lapste kasvatamise üldine kvaliteet tõuseks.
                    Enne, kui ma ei näe faktilist või uurimuslikku tõestust, on tegemist puhta demagoogiaga. Mõlema väite puhul.
                    paluks ka faktilist või uurimuslikku tõestust, et lapsel on lastekodudes parem passida.
                    Taas, demagoogia. Mitte keegi pole väitnud, et lapsel oleks lastekodudes parem (mis ei välista võimalust, et tal võib parem olla).
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #70
                      Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                      Inimõiguste ülddeklaratsioonist
                      ARTIKKEL 16.
                      Täisealiseks saanud meestel ja naistel on õigus ilma igasuguste kitsendusteta rassi, rahvuse või usu põhjal abielluda ja perekonda asutada. Neil on võrdsed õigused abiellu astumise suhtes, abielus olemise ja abielu lahutamise ajal.
                      Abielu võib sõlmida vaid mõlema abielluva poole vabatahtlikul ja täielikul nõusolekul.
                      Perekond on ühiskonna loomulik ja põhiline rakuke ning tal on õigus ühiskonna ja riigi kaitsele.

                      Pole kuskil piiritletud, et inimene peab abielluma just teise sugupoolega. Inimesi ei saa piirata tema veendumuste tõttu saamaks lapsi või elamaks oma elu, seni kuni ta ei ohusta otseselt teiste inimeste heaolu ning elu.
                      Igal lapsel peaks olema õigus omada kodu ning perekonda. Kui tal mingil põhjusel seda pole, siis on homopaarid rohkem kodu definitsioonile vastavad kui lastekodud (hoolimata nimes sisalduvale vasturääkivusele).

                      Uurimuslikku tõestust, miks inimesi ei tohiks tema nahavärvi, seksuaalse kalduvuse jne tõttu diskrimineerida, mul jälle pole ehk tegelen jälle demagoogiaga.

                      Kommentaar


                        #71
                        Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                        tegelikult on asi lihtne, inimene on arenenud liiga keeruliseks, et tal oleks lihtne olla.
                        Minu jaoks jääb teatud mööndustega kehtima ainult üks seadus ja see on loodusseadus. Kui see enam ei toimi, siis on aeg öelda nägemist ja eesriie...
                        Tegelikult asi muidugi nii hull ei ole, minu jaoks on ikkagi olulisim, et kogu selles virr-varris ei satuks kannatajapooleks need kõige nõrgemad-lapsed.

                        Kommentaar


                          #72
                          Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                          kojamees ja homod
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            #73
                            Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                            Legaliseerige jah! Siis hakkan nõudma, et mul oleks õigus abielluda muumiaga või koeraga või hankida endale 8 naist. Viimane on legaalne ju enamates riikides kui homoabielud. Aga äkki erutab mind see, et partner oleks alla 12 aasta vana? Kui ainult selline eluvorm mulle rahuldust pakuks, siis miks mulle seda keelatakse ja homodele lubatakse?
                            Minu poolest elage kokku ja karake üksteist, kui meeldib. Abielu on siiski midagi enamat. Kui aga homopaar tahab last saada, siis peab üks liige ju abielu rikkuma! Ka pole ühiskond valmis selleks. Kui laps koolis ütleb, et tal on kaks emmet või issit, on kiusamine garanteeritud. Sellepärast ei peaks homopaarid lapsendada saama, vähemalt mitte praegu veel.
                            Kurat seda teab, äkki on hoopis jumal.

                            Kommentaar


                              #74
                              Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                              Algselt postitas wal
                              Siis hakkan nõudma, et mul oleks õigus abielluda muumiaga või koeraga või hankida endale 8 naist. Viimane on legaalne ju enamates riikides kui homoabielud. Aga äkki erutab mind see, et partner oleks alla 12 aasta vana? Kui ainult selline eluvorm mulle rahuldust pakuks, siis miks mulle seda keelatakse ja homodele lubatakse?
                              Tohib ma vastan, tohib?? Homoabielus on kaks inimest, kes on oma tegudest teadlikud. Muumia, koer, alla 12 aastane pole. Get it?? aa.. Saad aru?? Või läheneme sinu loogika kohaselt, et miks on heteroseksuaalsete ihade rahuldamine rohkem lubatud kui homoseksuaalsete vajaduste rahuldamine? Abielu on midagi muud kui lihtsate suguliste vajaduste rahuldamine, vaid kahe inimese kokkulepe üksteist toetada ning aidata igas olukorras
                              Miks ei tohi kaks täiskasvanut omavahel koos elades ning saada kooselule omaseid ühiskonna hüvesid nautida? See kui kaks homo üksteist panevad on ka minu jaoks vastuvõetamatu, kuid samamoodi ei suudaks ma magada 100 kilose naisega, aga mõned suudavad ning kas nad peaks siis ka kuhugi kappi toppima? Lihtsalt seepärast, et nagu kämoon vastik on.
                              Teoorias oleks ka mitmenaisepidamine normaalne, seda juhul kui ta need naised ka üleval peab. Naisi on ühiskonnas niigi rohkem ning sel juhul oleks ka nö. ülejäägi elu ja heaolu paremini reglementeeritud. Praegusel hetkel on asi pigem nii et mehel on üks ametlik naine ning mõned nö. armukesed, kellele tehakse ka mingi hetk laps taha ning siis visatakse mingi hulk pappi ja ollakse mõnusad pereisad edasi.

                              Kommentaar


                                #75
                                Vastus teemale \'Pedeline abielu\'

                                Algselt postitas wal
                                Ka pole ühiskond valmis selleks. Kui laps koolis ütleb, et tal on kaks emmet või issit, on kiusamine garanteeritud. Sellepärast ei peaks homopaarid lapsendada saama, vähemalt mitte praegu veel.
                                See on kõige nõrgem argument, et ühiskond pole valmis. Ühiskond ei peagi valmis olema. Kui me seda argumenti kasutama hakkame, ei ole meie ühiskond valmis mitte ühekski muutuseks. Me räägime ilmselt siin ühiskonnast, mida arvamusliidrina esindab tüüpiline Delfi kommentaator. Ometi oleme me 15 aastaga üllatavalt kaugele jõudnud ja suuresti selle \"ühiskonna\" kiuste.
                                Minu ajal oli kiusamine koolis garanteeritud ka siis, kui sa olid paks, kandsid prille või oli sul naljakas nimi. Vaevalt praegu või tulevikus teisiti on.
                                Kui sa erined, oled sa alati \"ühiskonnal\" pinnuks silmas. See ei tähenda aga, et sinu riigipoolne kiusamine oleks õigustatud.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X