320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kutt Vaata postitust
    Usun, et seda õppust planeeriti ikka rohkem kui aasta aega
    Härra kindral rääkis eilsel rivistusel et, 3 aastat planeerisid õppust.

    Kommentaar




      Imestan, et keegi juba seda jaganud pole. Liigub juba ammu ringi. Ma ise nõustun ka paari tüübiga:
      - Army won’t make a man out of you – if you are a dumbass, you will stay a dumbass (No words needed, aga mis see asjasse puutub? Sõjavägi ei ole selleks, et teha heaks seda, millega su vanemad 18 aasta jooksul hakkama ei saanud. Teise poolega olen siiski nõus.)
      - I could go to the army. Sometimes I lack courage and stamina to do things. Army is good if you can handle it. I was inspired by my friend, a girl, who became a voluntary soldier (See on ju tore motivatsioon. Ma kunagi käisin ühte dok filmi vaatamas koomiksi kunstnikest ja autor ütles pärast filmi minu meelest kuldsed sõnad: "You do not have to have always fire in your eyes. Sometimes it is good to be surrounded with people who are very passionate about something."
      - When I was still at school, conscript army was removed. I was very happy then, but when I look back, I realize it was a better time to go to the army than it would be now when I have my own agency and when I have created jobs for other people – I need to look after all of it (Nojah, see on tõesti hea mure ja hästi põhjendatud).

      Ülejäänud panevad ohkama ja küsima, et AH? Miks arvatakse, et ajateenistus on vaid meheks tegemiseks? Kui sa oled dumbass, siis sa oled seda. Seal ei ole loenguid ja tunde, meheks saamise ABC. Suurem pilt on ju riigikaitse. Sa võid küll tahta sõdida, aga kui sa ei oska, siis pole sellest kasu. Ja ma pole küll statistikat näinud, aga loodan, et selle läbimine tõstab inimeses usku oma riigi vastu ja selle kaitsetahet. Aga kurta, et vangistab eluks ajaks. No ma ei tea.

      Mul on üks tuttav, kellel on kaks kodakondsust ja kes ka paaniliselt kartis sõjaväkke minna. Uuris isegi kodakondsusest loobumise võimalusi. Sai ära, kuna on 24 ja õppis teise riigi ülikoolis. Pärast vabastamise teadet kukkus välja (pole seotud omavahel) ja nüüd istub kodus poole ööni üleval ja ei tee midagi. Isegi tööd ei otsi, kuna peab end liiga nooreks, et töötada. Ja nüüd vanemad mõtlevad, et vist oleks ikka pidnud sõjaväkke saatma ja mitte aitama ära saada ja rääkima hirmulugusid. Et miks nüüd siis?
      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

      My spell checking is second to nine!

      Kommentaar


        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Miks arvatakse, et ajateenistus on vaid meheks tegemiseks? Kui sa oled dumbass, siis sa oled seda. Seal ei ole loenguid ja tunde, meheks saamise ABC. Suurem pilt on ju riigikaitse.
        Umbes sama seisukoht Martin Herem'lt mõne aasta tagusest artiklist: Kinnitan, et ajateenistus ei tee meestest mehi. Ajateenistuse läbinute seas on ka tolasid, kes on ikka samasugused ebamehelikud mehed. Aga see ei tähenda, et nad ei võiks olla kõvad sõjamehed.
        308

        Kommentaar


          Nojah, kui su tuttav selline ohmoon on, on järelikult kõik inimesed, kes kaitseväkke ei satu, samasugused ohmoonid?

          Olen 22 ja sooviksin küll kohe tööle asuda ja ei arva, et töötamiseks liiga noor olen (what the fuck?).

          Igatahes 26 päeva pärast liigun Paldiskisse Kalevi jalaväepataljoni. Üldse ei sooviks, aga peab.

          Kommentaar


            Värskelt ajateenistuse läbinuna Kuperjanovist, siis võib öelda, et hea et läbi sai. 11 kuud tagasivaadatuna läksid kiiresti.
            Õnneks vedas ja sain vist paremasse kompaniisse, kui teised mis kupis on. Patarei väljaõpe ikka kõvem, kui jalaväekompaniides. Samas distsipliin oli ka kõige kõvem, et kohati reageeriti üle ja koguaeg räägiti, kui sitad oleme, kuigi võrreldes teiste kompaniidega ei andnud võrreldagi. Jvko'des oli suht käest ära ikka kord. Meil ei läinud keegi kartsa ka selle 11 kuu jooksul. Imo, saime paremini hakkama jalaväge tehes, kui jalaväekompaniid. See ütleb nii mõndagi. Pmst kõige raskemaks võib lugeda NABK aega, kui 4 nädalat sai metsas oldud (nv-d muidugi enamasti linnaloal), siis NAK-i rännak oli päris ränk ja märtsi lõpus toimunud jalaväeõppus, peale mida hakkasime patarei asja tegema. Talvega see aasta õnneks joppas korralikult, ei tulnud ulmekülmasid, aga päris ränk oli ikka postil öösiti vahest passida.

            Nii nagu varem öeldud, et hea et sai kohe peale kooli ära käidud. Praegu hea vaadata, kuidas vaikselt hakkab teistele neid kutseid tulema.

            Kommentaar


              Algselt postitas žurnalist Vaata postitust
              Nojah, kui su tuttav selline ohmoon on, on järelikult kõik inimesed, kes kaitseväkke ei satu, samasugused ohmoonid?

              Olen 22 ja sooviksin küll kohe tööle asuda ja ei arva, et töötamiseks liiga noor olen (what the fuck?).

              Igatahes 26 päeva pärast liigun Paldiskisse Kalevi jalaväepataljoni. Üldse ei sooviks, aga peab.
              Sugugi mitte. See oli toodud näitena, et ka tema valas ka krokodilli pisaraid selle asja ees ja ei tahtnud minna. Igal omad põhjused, lihtsalt tema oma oli naeruväärne. Tema ema ja tema kardsid, et tema pojakene murtakse sõjaväes katki ja nad olid veendunud, et see koht on retsidivistide taimelava. Kui konteksti ei oleks teadnud, siis mõni kord jäi mulje, et räägitakse koonduslaagrist paadunud mõrvaritele. Mitte mingisugust seost reaalsusega või noh, mõtteid sellest, milleks see asi üldse on.


              Ja Herem on minu silmis austusväärt mees ja ma nõustun selles punktis temaga!
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                Seal ei ole loenguid ja tunde, meheks saamise ABC.
                On ju.
                "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Ja Herem on minu silmis austusväärt mees ja ma nõustun selles punktis temaga!
                  Herem ON kõva vana. Oli 1999.aastal Tartu ÜJP-s vist pea ainuke ajudega ohvitser, kes suutis ka inimlikul tasemel mõelda, mitte ei mõelnud pagunitega, kokkupuuted temaga olid eranditult positiivsed. Lolle, laisku ja kaabakaid ei sallinud, intelligentsemate tüüpidega oli väga hästi sidestuv. Oli teine alles leitnant siis. Nägin teda hiljuti Terevisioonis rääkimas, näikse, et on kolonelini välja jõudnud. Tõsiselt äss mees.

                  Kommentaar


                    SBK läbitud Kuperjanovi tagalakompaniis, kondid peal. Drillseersant oli minu rühmal Brent Lepistu.
                    Pulli, nussi ja trenni sai tema käe all korralikult. Iseenesest olemuselt ideaalne mees kaitseväkke, aga kurb, et sellisel tasemel jalgpallur peab olulise aasta elust ja karjäärist lihtsalt loovutama.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas žurnalist Vaata postitust
                      SBK läbitud Kuperjanovi tagalakompaniis, kondid peal. Drillseersant oli minu rühmal Brent Lepistu.
                      Pulli, nussi ja trenni sai tema käe all korralikult. Iseenesest olemuselt ideaalne mees kaitseväkke, aga kurb, et sellisel tasemel jalgpallur peab olulise aasta elust ja karjäärist lihtsalt loovutama.
                      Tervitused esimeselt korruselt!
                      sigpic

                      Kommentaar


                        Algselt postitas sanderos Vaata postitust
                        Tervitused esimeselt korruselt!
                        No kuis tundub selle esimese korruse elu?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust

                          Mul on üks tuttav, kellel on kaks kodakondsust ja kes ka paaniliselt kartis sõjaväkke minna. Uuris isegi kodakondsusest loobumise võimalusi. Sai ära, kuna on 24 ja õppis teise riigi ülikoolis.
                          Minu teada Eestis topeltkodakondsus ei kehti. Saades 18 tuleb valida emma kumma riigi passi kasuks. Üle selle ea pole küll võimalik kahte passi omada. Omades Eesti kodakondsust ja kuni kahekümne millegi eluaastani ei saa kodakondsusest loobuda, kui riigi ees on kohustusi (seal hulgas ka ajateenistuse kohustus, juhul kui pole veel läbitud või muul põhjusel reservis)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Felipe Vaata postitust
                            Minu teada Eestis topeltkodakondsus ei kehti. Saades 18 tuleb valida emma kumma riigi passi kasuks. Üle selle ea pole küll võimalik kahte passi omada. Omades Eesti kodakondsust ja kuni kahekümne millegi eluaastani ei saa kodakondsusest loobuda, kui riigi ees on kohustusi (seal hulgas ka ajateenistuse kohustus, juhul kui pole veel läbitud või muul põhjusel reservis)
                            Topeltkodakondsus on keelatud, samas ei tohi põhiseaduse järgi sünnijärgselt omandatud kodakondsust ära võtta. Seega kui kuskil riigis on topeltkodakondsus lubatud siis selle saab vabalt lisaks võtta.
                            Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                              Topeltkodakondsus on keelatud, samas ei tohi põhiseaduse järgi sünnijärgselt omandatud kodakondsust ära võtta. Seega kui kuskil riigis on topeltkodakondsus lubatud siis selle saab vabalt lisaks võtta.
                              Jep. Sünnijärgset ära võtta ei saa. Ja kuna kooli lõpetas ka natukene hiljem, siis 20 aastaselt ei kutsutud ka veel. Hiljem oli mõni asi vedel ja soov loobuda suur. Õnneks tuli välja, et tervis niru ja ei pidanud KV selle jamaga tegelema.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                                Jep. Sünnijärgset ära võtta ei saa. Ja kuna kooli lõpetas ka natukene hiljem, siis 20 aastaselt ei kutsutud ka veel. Hiljem oli mõni asi vedel ja soov loobuda suur. Õnneks tuli välja, et tervis niru ja ei pidanud KV selle jamaga tegelema.
                                Õnneks saan liiga vähe palka ja õnneks naine laseb ka üle aisa, eks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X