320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Shaq Vaata postitust
    Õnneks saan liiga vähe palka ja õnneks naine laseb ka üle aisa, eks.
    Tervis võib ka muudmoodi nõrk olla. Mul oli näiteks sünnimärk abaluul ja seetõttu ma kaitseväkke ei sobinud.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Tervis võib ka muudmoodi nõrk olla. Mul oli näiteks sünnimärk abaluul ja seetõttu ma kaitseväkke ei sobinud.
      Mul nägid kohe digiloost ära, et kunagine randmeliigese murd ei sobi sõjaväkke.

      Kommentaar


        Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
        Topeltkodakondsus on keelatud, samas ei tohi põhiseaduse järgi sünnijärgselt omandatud kodakondsust ära võtta. Seega kui kuskil riigis on topeltkodakondsus lubatud siis selle saab vabalt lisaks võtta.
        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Jep. Sünnijärgset ära võtta ei saa.
        Sünniga võib laps omandada korraga mitu kodakondsust, kui tema vanemad on erinevas kodakondsuses. Kuna Eesti kodanik ei või olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses, siis peab 18-aastaseks saanud isik 3 aasta jooksul loobuma Eesti või mõne muu riigi kodakondsusest.

        Kommentaar


          Algselt postitas Felipe Vaata postitust
          Sünniga võib laps omandada korraga mitu kodakondsust, kui tema vanemad on erinevas kodakondsuses. Kuna Eesti kodanik ei või olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses, siis peab 18-aastaseks saanud isik 3 aasta jooksul loobuma Eesti või mõne muu riigi kodakondsusest.

          https://www.eesti.ee/est/kodakondsus...e_kodakondsus/
          Jah, aga kui sa vabatahtlikult ei loobu, siis keegi jõuga ära ikka ei võta.

          Kommentaar


            Algselt postitas $$$ Vaata postitust
            Jah, aga kui sa vabatahtlikult ei loobu, siis keegi jõuga ära ikka ei võta.
            Aga mis siis saab?
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Algselt postitas Shaq Vaata postitust
              Õnneks saan liiga vähe palka ja õnneks naine laseb ka üle aisa, eks.
              Ma ei saa su kommentaarist aru. Ehk seletad lähemalt?

              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
              Aga mis siis saab?
              Midagi, sest kui ma ise ei loobu, siis minu teada (võin eksida) sünnijärgset ära võtta ei saa. Nagu sissekirjutus, seaduse järgi peaks olema, aga sundmeetodeid pole eriti veenvaid.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Mitte keegi ei saa sinult võtta Eesti sünnijägset kodakondust, seega võib sul neid olla ka seitseteist erinevat. Moraali küsimus,
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas MartinEST Vaata postitust
                  Tulemasina soovitan kaasa võtta, kuidagi on ju vaja metsalaagris priimus põlema saada. Lisapesu+sokid ja lisa t-särgid pidavat elu kõvasti mugavamaks tegema, tasuks kaasa võtta.

                  Omalt poolt lisaks veel kaasavõetavate asjade nimekirja hügieenitarvetekoti (midagi sellist), kuhu kõik need ziletid/pardel, peegel, hambahari,küünetangid jne paigutada, kuna seljakoti põhjast ei ole neid tore otsida.

                  Seep vs dušigeel, kumb kaasa võtta?

                  Kindlasti tasub võtta kaasa hea tuju ja postiiivne mõtlemine. Esmaspäevast Jõhvi.

                  E:

                  Vaata Rocca al Mare-s kauplusesse "Kullatükk"( otse Prisma vastas), ostsin nädala alguses sealt omale kella. Peale mind jäid sinna +30€ maksvad Casio-d, mis pidavat väga hästi sobima ajateenistusse( valgustus,äratus,stopper,veekindlus). Kui ei soovi nii kallist, siis seal paistis veel mitmeid teisi odavamaid, mis välimuse järgi sobiks kuskil metsas müttamiseks. Tasub kiirustada, ennem kui need odavamadki otsa saavad.
                  Aasta saab kohe mööda väkke minekust, toonast nimekirja oskan nüüd veidi muuta.
                  Äkki aitab kedagi see jutt - Lisasokid ja särk ei mänginud suurt rolli, kohapealt sai 4 särki, sokke ka terve hunniku, ( 5 paari villased ja teisi veel). Hügieenikoti sai kohapealt. Peegel oli küll hea valik, aitas camotamisel kõvasti kaasa, tavaliselt käis peegel terve jao meeste käest läbi, kui Unimogi peeglit just kasutada ei olnud. Seep oli küll kaasas mingi aeg, kuid suurt kasutamist eriti ei mäleta.

                  Lisaksin juurde:
                  Karukeel (vt. pilt) ehituspoest, relvahoolduseks super abimees. Relvahoolduseks veel hambaorgid, vatitikud, purk WD-40t. Mõni võib öelda et, see kõik mõttetu raiskamine, aga nendega sujub asi lihtsalt palju lihtsamini enda jaoks. Mahuvad ilusti kappi ära ka.
                  Pesukott on täielik must-be, kui ei soovi enda aluspesu leida X toast, Y kaasvõitleja kapist, kuna ta olevat selle pesumasinast kaasa haaranud. SBK ajal kui tempo on peal ja vabamat aega vähe, siis oma asjade kiiresti pesumasinast kättesaamine on tore. Viskad kasvõi koos pesukotiga kuivatusruumi kuivama. Ise lasin tuua hiljem külastuspäeval mõned pesulõksud, kuna kõik liigutasid oma riideid ja tihti kippusid asjad leidma tee kuivatusruumi põrandale. Esimestel nädalatel kipub muidugi olema nii et, mida vähem oma kraami kaasas, seda lihtsam.
                  Selline väike soovitus siis tulevastele minejatele ja nautige siis seda aega, nalja ja huumorit saab päevast päeva.

                  Kui küsimusi tekib, võib lisa küsida. Täpsemini oskan rääkida Viru JVP kohta.

                  Kommentaar


                    Arstlikus komisjonis määrati kevadel silmade pärast pikendus ning vähem kui kahe nädala pärast oodatakse mind tagasi okulisti otsuse ja uuringute tulemustega. Oleks priima kui keegi teaks peast öelda ja veel rohkem priima kui mingeid linke viskaks mu küsimustele (mis võiksid olla sama hästi rumalate küsimuste topicus).
                    Ma pole ca 10 aastat silmaarsti juures käinud (prillipoe tädi ei ole silmaarst), kas saatekiri tuleb perearstilt?
                    Silmaarstile aega nädalaga ilmselt ei saa?
                    Kui saatekirjal on hilisem kuupäev kui komisjoni toimumise kuupäev, siis saab lihtsalt pikendust?
                    Mis mind ees ootab kui ilmun kohale ilma nõutud dokumentideta?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Kelonaator Vaata postitust
                      ...
                      Ma pole ca 10 aastat silmaarsti juures käinud (prillipoe tädi ei ole silmaarst), kas saatekiri tuleb perearstilt?
                      Silmaarstile aega nädalaga ilmselt ei saa?
                      Kui saatekirjal on hilisem kuupäev kui komisjoni toimumise kuupäev, siis saab lihtsalt pikendust?
                      Mis mind ees ootab kui ilmun kohale ilma nõutud dokumentideta?
                      Jah perearstilt.
                      Haigekassa kulul ei saa. Makstes võiks aga löögile küll selle ajaga saada.
                      Ei saa mingit pikendust - väkke võetakse vastu sel juhul.
                      Midagi ei saa, seal lihtsalt vaadatakse, et ju siis pole hullu ning nagu juba ütlesin - väkke võetakse vastu.

                      Kommentaar


                        Vaidleks vastu.
                        Kui saatekirjal on hilisem kuupäev, saad sa 3 kuud pikendust uue kuupäevaga. Silmaarsti juhul sellest piisab, muidu nii pikalt kui vajalik. Lihtsalt lähed komisjoniuksest sisse, ütled et sul on saatekiri ja pole veel arsti juurde jõudnud. Nad panevad sind sinna ette ootama ja kui kõik on seal esialgses paberimajandus ruumis ära käinud, vormistavad sulle uue kutse, uue ajaga. Paned allkirja ja vsjo.

                        Kommentaar


                          Nad pigem küsivad sult, et mida kuradit saa nii kaua teinud oled, et ei ole vahepeal arsti juures ära jõudnud käia. Eriti kui sa selle eest juba korra pikenduse oled saanud ekstra selle jaoks.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Nad pigem küsivad sult, et mida kuradit saa nii kaua teinud oled, et ei ole vahepeal arsti juures ära jõudnud käia. Eriti kui sa selle eest juba korra pikenduse oled saanud ekstra selle jaoks.
                            Nii on. Ma pidin p8lveopile minema kuu aja p2rast. Esmalt kysiti terviset8endit, mul polnud aega sinna perearsti juurde ronida, sest suht kindel olin, et peaks pikendust saama. Sain arstilt t8endi ka, et opile minek meniskiga. Komisjoni maabusin, siis see sedel saadeti kuhugi nurka, uuriti terviset8endi kohta, pandi puid korralikult ja alles l8pus vaadati seda t8endit, uuriti ja puuriti ja sain 2,5 kuud vms pikendust. L2ksin siis uuesti p2rast oppi, saadeti maja peale ringile k6ikidesse ruumidesse ja kirurg kysis kohe, et misasja sa siin juba teed. Laks 6 kuud otsa ja vsjo.
                            Silmadega oli sama keiss, mul oli oftalmoloogi t8end, aga saatsid mingi oma spetsialisti juurde ka, anyway tulemused ei klappinud. Nende arst sai v2hema miinuse kui Tallinna Optika oftalmoloog, kes mingi 30 minti uuris maad. Nende oma v7ttis mingi masinaga andmed, mis v8ttis vb 3 minutit max. 8eldi, et okei, saad nagunii p8lvega pikendust, j2rgmine kord tuled, siis mine k2i uuesti silmaarstil ja v8ta paber.

                            Kommentaar


                              Ja mina veel mõtlen, et raisk - alles 34 ja pean nii palju arstidega tegemist tegema. Mul on ikka siis hullu moodi vedanud, et kuni nii 27-28 aastani ei teadnud arstidest midagi.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Algselt postitas MartinEST Vaata postitust
                                Kui küsimusi tekib, võib lisa küsida. Täpsemini oskan rääkida Viru JVP kohta.
                                mitu matsi ühte tuppa topiti? kuidas muidu oli kompleks? korralik jõusaal ja muud jutud valmis ehitatud?
                                jokers to the right
                                clowns to the left of me

                                Kommentaar

                                Working...
                                X