320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -21- Vaata postitust
    Kui tere-tuttava kihlatu ja kahe lapse ema laupäeva öösel karantiini- ja lastetüdimusest sinu juurde küünlavalguses veinile ja massaažile tulla tahab.
    Lapsed kavatses kaasa võtta või?

    Kommentaar


      See, kuidas praeguses maailmas ja riigis valitsevas olukorras on ikkagi kõrgete riigiteenistujate palk 1. aprillil tõusmas. Pigem vist isegi rohkem see, et meedia ei ole sellel teemal saagi veel väga valjult käima tõmmanud.

      Tavainimesed saavad korraliku obaduse, eraettevõtjad on samamoodi surve all. Sellegipoolest on nad valmis riiki ning teisi rahvuskaaslasi abistama ja aitama nii nagu saavad (tegevjuhid, muud keskastme juhid võtavad oma palka natuke koomale jpm). Kunagi jahuti palju solidaarsusest, oleks nüüd need riigikogulased/president ise nii hakkajad.

      Meedia võiks tõesti selle sae valjult tärisema tõmmata.
      Algselt postitas Plechazunga
      Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

      Hmm, that didn't really work.

      Kommentaar


        Algselt postitas Rebellion Vaata postitust
        See, kuidas praeguses maailmas ja riigis valitsevas olukorras on ikkagi kõrgete riigiteenistujate palk 1. aprillil tõusmas. Pigem vist isegi rohkem see, et meedia ei ole sellel teemal saagi veel väga valjult käima tõmmanud.

        Tavainimesed saavad korraliku obaduse, eraettevõtjad on samamoodi surve all. Sellegipoolest on nad valmis riiki ning teisi rahvuskaaslasi abistama ja aitama nii nagu saavad (tegevjuhid, muud keskastme juhid võtavad oma palka natuke koomale jpm). Kunagi jahuti palju solidaarsusest, oleks nüüd need riigikogulased/president ise nii hakkajad.

        Meedia võiks tõesti selle sae valjult tärisema tõmmata.
        Miks peaks tõmbama?

        Kommentaar


          Algselt postitas Rebellion Vaata postitust
          See, kuidas praeguses maailmas ja riigis valitsevas olukorras on ikkagi kõrgete riigiteenistujate palk 1. aprillil tõusmas. Pigem vist isegi rohkem see, et meedia ei ole sellel teemal saagi veel väga valjult käima tõmmanud.

          Tavainimesed saavad korraliku obaduse, eraettevõtjad on samamoodi surve all. Sellegipoolest on nad valmis riiki ning teisi rahvuskaaslasi abistama ja aitama nii nagu saavad (tegevjuhid, muud keskastme juhid võtavad oma palka natuke koomale jpm). Kunagi jahuti palju solidaarsusest, oleks nüüd need riigikogulased/president ise nii hakkajad.

          Meedia võiks tõesti selle sae valjult tärisema tõmmata.
          Tuleb paraku seadusest.
          kui ma nüüd rängalt ei eksi.
          Algselt postitas Iceman
          Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

          Kommentaar


            nagu öeldakse: "Avalikus sektoris palkade kärpimine süvendaks majanduslangust"

            viitenatsidele: Reelika Sommer Ekspressist, kes artiklis kajastas rahandusministri öeldut.

            Kommentaar


              Avalik sektor vähe laiem mõiste kui kõrgemad riigiteenistujad? Avaliku sektori alla peaks ju kuuluma kõik, kes on riigipalgalised. Ei ole ju tegu kõigi avaliku sektori inimeste palgatõusuga?

              Olgu, kui ta tuleb seadusest, siis las tuleb. Ei süvenenud sellesse, et see nii sinna kirja on pandud (vaatasin riigiteataja üle). Huviga vaatan ja ootan, kas on kedagi, kes sellest tõusuga juurde tulnud osast oleks valmis loobuma, et abistada neid, kes seda tõesti vajavad. Või ikkagi peab tõdema, et jõukad kõrgemad ametnikud saavad mõnuga rulli muudkui juurde, aga ajakirjanduses räägivad, kuivõrd nad abivajajaid toetavad ja abistada tahavad -> loe thoughts and prayers.
              Algselt postitas Plechazunga
              Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

              Hmm, that didn't really work.

              Kommentaar


                Seda pole seaduse tõttu võimalik niimoodi vähendada. Ehk seda saaks muuta kaks järjestikkust parlamendikoosseisu. Küll mingi Raimond või Jaak vms teevad suure pressiürituse ja annavad teada, et nad annetavad juurdesaadud palga kuhugi. Kerge pr-võit käes.

                Kommentaar


                  Pr võit või mitte, aga eetiliselt oleks ilus käik küll.
                  Algselt postitas Plechazunga
                  Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

                  Hmm, that didn't really work.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Seda pole seaduse tõttu võimalik niimoodi vähendada. Ehk seda saaks muuta kaks järjestikkust parlamendikoosseisu. Küll mingi Raimond või Jaak vms teevad suure pressiürituse ja annavad teada, et nad annetavad juurdesaadud palga kuhugi. Kerge pr-võit käes.
                    Kas mitte Raimondi õde juba ei teinud seda ?

                    Kommentaar


                      Frau Raimondi õde on poliitikutest üks väheseid, kellel on sellest palgast sügavalt poogen, kuna tal tuleb raha nagunii rõõmsalt Euroopast. Samas siiani on tema alati pandud selles nimekirjas (ERRi poolt) esipildile, mis tekitab keskmist lugejat ja tema tähelepanu vaadates (pealkiri ja pilt+pildiallkiri) olukorra, kus tema on kõiges süüdi, kuigi kogu asja taga on aktiivsete erakondlaste ehk siis riigikogulaste tahtmatus selle teemaga tegeleda. Mis on ka igati okei, sest kui hakata pidevalt parlamendiliikmete palkadega mängima, siis jõuab asi umbes balkanilaadse olukorrani, kus ükski normaalne inimene parlamenti ei lähe, sest palgad on seal madalad ja parlamendis istuvad jämeda kaelaga kuldkettides mehed, kellel on palgas jubepoogen, aga parlamendis istuvad nagu mishkad. Põhjustest saate ilmselt ka ise aru.
                      Ehk see oleks ka praegu meeletult populistlik, kui hakataks suure avaldusega teatama, et "jõu, ma annan mingi osa palgast ära mingile asjale X", kui samal ajal istutakse siis rõõmsamalt nõukogudes ja samamoodi kukub iga kvartal meeletu summa pappi erakondadele edasi. Ja kui nüüd majandus kukub, siis järgmisel aastal tuleb sama valemiga palgalangus ka neil üle elada, see on lihtsalt aasta võrra nihkes.

                      Palju hullem probleem on see riigiteenistujate palgaralli, mis vahepeal lahti läks ja kus pidevalt majandusanalüütikud pidevalt hoiatasid, et nii päris ei saa. põhjust on lihtne näha - eraettevõte tegi palgakärped nädala paariga ära, et ettevõtted selle üle elaks. Ametnike palkade kallale ei taha keegi minna, see võtab meeletult aega ja nii põleb seal raha marukõvasti, kuna "me teeme ka koledasti tööd" ja "me ei saa inimestele seda teha", sest, noh, riigiraha pole ju kellegi oma justkui, küll seda saab eelarvest võtta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Seda pole seaduse tõttu võimalik niimoodi vähendada. Ehk seda saaks muuta kaks järjestikkust parlamendikoosseisu. Küll mingi Raimond või Jaak vms teevad suure pressiürituse ja annavad teada, et nad annetavad juurdesaadud palga kuhugi. Kerge pr-võit käes.
                        Seda pr-võitu läheks riigikogul mu meelest hirmsasti vaja, sest minu silmis on kogu see institutsioon ennast kuuga täiesti täis lasknud. Ma olen terve elu elanud teadmises, et me valime riigikokku 101 liiget überpalgale, kes esindavad meid nii heas kui halvas. Aga tuleb välja, et kui olukord on sitt, siis need vennad on esimesed, kes kodukontorisse jäävad.

                        Kogu see palgatõus on piinlik olukorras, kus alla kolmandiku riigikogust otsustas, et nad istuvad ka nüüd kodus.
                        Enne riigikogu täiskogu oli koos riigikogu vanematekogu (riigikogu juhatus pluss fraktsioonide esimehed), kes leidis, et riigikogu täiskogu istungid võiksid hakata toimuma korra ainult nädalas esmaspäeviti ning lisaks toimuks kolmapäeviti riigikogu infotund.

                        Selle ettepaneku tegi järgnenud riigikogu täiskoguistungil Andrei Korobeinik (Keskerakond) ja ettepanek leidis kõigi tol hetkel saalis olnud 32 saadiku toetuse.
                        Ma võib-olla olen natuke idealist, aga ma oodanuks enda esindajalt midagi muud, kui sellist karantiini minekut. Pigem anti mu meelest signaal, et riigikogus ongi 101 inimest, kes istuvad rohkem niisama, kellel väga tööd pole ja kellel riigimehelikkus on null. "Arstid, õed, politseinikud ja kogu mu Eesti las rügab koroonarindel, aga me tõstame endale palka ja jääme koju." Uuesti. Piinlik.

                        Kommentaar


                          Taaskord, see tõuseb automaatselt, langeb ka automaatselt. Kui vaadata kasvõi USAs toimuvat, siis seal käib ka räme lehmavõitlus ja see käib tihti antud temaatikaga kaasa. Putin võiks muidugi automaatselt käskida riigiduuma tegelastel palka vähendada.

                          Kommentaar


                            Riigikogu täiskogu istung on nagu sul töö juures koosolek. Väga silmapaistev, aga ainult jäämäe tipp, mille ärajäämisest tegelikult eriti midagi ei sõltu.

                            Kommentaar


                              Ma tean, et riigikogulaste palganumber tõuseb automaatselt ja mul pole midagi selle vastu, kui see tõuseb. Ja samuti ma saan aru, et riigikoguistungitel sisulist tööd ei tehta. Aga ma reaalselt ootasin, et minu hääle esindamine tähendab ka kriisiolukorras normaalse töö jätkamist.
                              Algselt postitas Henn Põlluaas
                              Oleme küll tulenevalt eriolukorrast, rahvatervise ja riigikogu töövõime huvides piiranud tavapäraseid parlamentaarseid tegevusi ja arutame praegu ainult ajakriitilisi küsimusi. Praegu mitte väga kiiret menetlemist nõudvate eelnõude käsitlemine on mõneks ajaks edasi lükatud
                              Uhke värk. Teeme ainult osaliselt tööd. Mis kuradi signaali see peaks inimestele andma?

                              Ja ma saan aru, et füüsiline kohalolek ka rohkem häda pärast ja hea meelega oleks putka üldse kinni pandud.
                              Algselt postitas Henn Põlluaas
                              Riigikogu ei ole vastavalt kodu- ja töökorra seaduses sätestatule võimalik kaugtööle panna. Istungid toimuvad esmaspäeviti ja iganädalane infotund toimub tavapärasel kombel kolmapäeviti kell 12-14.
                              Ja samal ajal esitletakse seda justkui suurt töövõitu, et mingid komisjonid suutsid videosilla abil kokku tulla. Vau, suutsite teha oma tööd, milleks teid inimesed valisid ja mille eest te neljakordset Eesti keskmist palka saate. Võimas.

                              Aga lõppeks muidugi maitse asi. Võib-olla ongi hea, et riigikogu näitab "istuge kõik kodus" lähenemisega hoopis eeskuju. Mulle näitab pigem, et tegu on institutsiooniga, kellele ei saa kriisiolukorras loota. Millest on kahju.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas eika Vaata postitust
                                Ma tean, et riigikogulaste palganumber tõuseb automaatselt ja mul pole midagi selle vastu, kui see tõuseb. Ja samuti ma saan aru, et riigikoguistungitel sisulist tööd ei tehta. Aga ma reaalselt ootasin, et minu hääle esindamine tähendab ka kriisiolukorras normaalse töö jätkamist.

                                Uhke värk. Teeme ainult osaliselt tööd. Mis kuradi signaali see peaks inimestele andma?

                                Ja ma saan aru, et füüsiline kohalolek ka rohkem häda pärast ja hea meelega oleks putka üldse kinni pandud.


                                Ja samal ajal esitletakse seda justkui suurt töövõitu, et mingid komisjonid suutsid videosilla abil kokku tulla. Vau, suutsite teha oma tööd, milleks teid inimesed valisid ja mille eest te neljakordset Eesti keskmist palka saate. Võimas.

                                Aga lõppeks muidugi maitse asi. Võib-olla ongi hea, et riigikogu näitab "istuge kõik kodus" lähenemisega hoopis eeskuju. Mulle näitab pigem, et tegu on institutsiooniga, kellele ei saa kriisiolukorras loota. Millest on kahju.
                                Ses osas, et suurem osa riigikogulasi, kes on reaalselt seotud mingi piirkonnaga, käivad ja saadavad eesrindlastele kringleid ja toetussõnu jms, kuna see toob osalt head tähelepanu, aga samas on ka inimestele enamasti meeldiv. Ja kas sinu arvates oleks see "päris" tööm, kui näiteks arutataks mingit seaduseelnõu, võetaks seal ööistungeid ja iga opositsioonisaadik üritaks võimalikult palju ministreid ja tegelasi koinida?

                                Mingi Madis Milling näiteks mürab praegu kuskil vabatahtlikes päästjates jne. Ehk riigikogus on ka reaalselt neid tegelasi, kes on sinna saanud mingi kogukonna väga tugeva toetuse kaudu ja mitte niivõrd kilekotist raha kassase vedamise eest. Ehk neile oleks pidevad istungid pigem raiskamine. (palju neid praegu muidugi on ja paljud neist praegu vaikselt kodus tina panevad, ei oska samas öelda)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X