320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    vigin selle üle, et lund on palju ja labidat ebamugav käes hoida. null kraadi ümber pendeldava ilma ajal tänavaid täitvad pori ja pa*k oleksid meeldivamad?

    keegi eespool undas ka, et jube külm olevat. väljas on päevasel ajal üle Eesti kõige hullemal juhul umbes miinus kümme kraadi. mis veebruaris teete, ronite keldrisse peitu kuuks ajaks ilmselt.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

    Kommentaar


      Iseenesest lume vastu pole midagi kuid see periood, mil seda meil on proportsioonist selgelt väljas. Parasvöötme kohta, kuhu Eesti väidetavalt liigitub on 4-5 kuud talve (sõltuvalt aastast) ikka üle igasuguse mõistuse. See meenutab pigem lähisarktilist kllimat kui parasvöödet. Parasvööde algab Saksamaalt ja sealt edasi lääne poole.

      Mina olen vist ebatüüpiline eestlane kuid nt, mind kuidagi ei morjenda see sopp ja vihm,mis nagu paljudele pinda käib. Kui just paduvihma ei saja siis 6-7 kraadi kogu talve ja kui veel päikest ka, on ikka 10 korda parem ja inimlikum kui umbes 4-5 kuud stabiilselt külmkapis elamist, piiratud liiklemist, pidev oht libedusest tingituna liiklusõnnetuste kasvuks jne. Oht suureneva lumekihi korral katuste kahjustamiseks ning kui kogu see valge ollus ära sulab on ju olukord kordades hullem kui seesama sopp ja pori siis kõik kohad täidavad. Tihti aga lumearmastajad jätavad selle asjaolu üldse mainimata. Ja mida rohkem lund seda suurem on see plögakogus mis siis tänavatele tekib.

      Naljakas on ka lugeda arvamusi et lumi on vajalik nt taimede kaitseks, ometi on meil niigi lühike vegetatsiooniperiood võrrelduna nt Läänemere teises servas asuva Taaniga kus see 9 kuud kestab rääkimata briti saartest ja eriti Iirimaast kus sisuliselt aastaringselt võid teatud taimesorte kasvatada (nt kasvavad seal looduslikult teatud külma taluvad palmisordid) kuna miinuskraadid on isegi öösel üsna harvad. Pigem pooldan aastaringset võimalikult väikese temperatuuri amplituudi kõikumist kui sellist äärmuslikku kliimamuutust mis meil siin toimub (talvel -25-30, suvel umbes sama plussis). Ja ometi kõige selle juures pole meil õiget suve, kevad algab umbes mais, sügis kestab max 2 kuud ja siis on umbes 5 kuud talve mis nii sügisele ja kevadele sisse sõidab mille tõttu need aastaajad siis imelühikesed tunduvadki.
      Wij komen terug met de cup in de hands

      Kommentaar


        Algselt postitas vincent Vaata postitust
        vigin selle üle, et lund on palju ja labidat ebamugav käes hoida. null kraadi ümber pendeldava ilma ajal tänavaid täitvad pori ja pa*k oleksid meeldivamad?

        keegi eespool undas ka, et jube külm olevat. väljas on päevasel ajal üle Eesti kõige hullemal juhul umbes miinus kümme kraadi. mis veebruaris teete, ronite keldrisse peitu kuuks ajaks ilmselt.
        +1 .
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Eestis elades on üldse kentsakas kuulata mingit vingumist lume teemal..
          ''appi kui rõve, issand kui külm, kellele seda vaja on ?!?!, millal suvi tuleb? ''

          Kommentaar


            Iseenesest on kentsakas kuulda ka vingumist suve teemal. Polnud küll eelmisel suvel siin kuid kuuldavasti olevat olnud äärmiselt kehv suvi. Tekib küsimus miks inimesed siis kaeblevad. Peaks vaatama mis laiuskraadil me elame ja võrdlema milline on kliima teistel samal laiuskraadil asuvatel territooriumitel. Samal laiuskraadil ehk 58-59 põhja laiuskraadil on Alaska ja Kamtsatka ps nt. Ehk miks inimesed vinguvad ja ootavad siin 25 kraadist suve. Olgu õnnelikud kui 15 kraadigi tuleb kui samal laiuskraadil elavad Põhja-Ameerikas ja Aasias jääkarud. Milleks see naiivne ootus soojale suvele kui ligipool aastat on sisuliselt miinuskraadiga ilmad. Ei ole nagu loogikat et nii kõrgel põhjas troopilised õhumassid peaks liikuma.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Peaks vaatama mis laiuskraadil me elame ja võrdlema milline on kliima teistel samal laiuskraadil asuvatel territooriumitel.
              Sama hästi võiksid Kesk-Ameerikat ja Sahaara kõrbe võrrelda - nood asuvad ka samal laiuskraadil. Arvesse võtad ikka kohalikku konteksti ja võrdled paljuaastase keskmisega. Vaatasin huvi pärast EMHI lehelt selle aasta juuni-augusti andmeid: temperatuur oli normi piires (v.a jahedam juuni), vihma sadas rohkem ja päikest paistis vähem. Selle baasil on huvilistel isegi alust teatavaks vingumiseks. Samas muidugi tuleb leppida sellega, et meie kliimas on teatavad variatsioonid keskmisest ikka väga tavalised.
              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

              Kommentaar


                Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                Sama hästi võiksid Kesk-Ameerikat ja Sahaara kõrbe võrrelda - nood asuvad ka samal laiuskraadil. Arvesse võtad ikka kohalikku konteksti ja võrdled paljuaastase keskmisega. Vaatasin huvi pärast EMHI lehelt selle aasta juuni-augusti andmeid: temperatuur oli normi piires (v.a jahedam juuni), vihma sadas rohkem ja päikest paistis vähem. Selle baasil on huvilistel isegi alust teatavaks vingumiseks. Samas muidugi tuleb leppida sellega, et meie kliimas on teatavad variatsioonid keskmisest ikka väga tavalised.

                Kui võrrelda sisemaad ja mereäärset piirkonda, siis on võrdlus kohatu kuid kui võrrelda mõlemal mandril mereäärset (Kamtsatka ja Alaska puhul siis ookean) on see objektiivsem võrdlus. Kui ma oleks võrrelnud sisemaad, nt Siberis või Kanadas Quebeci siis oleks see natuke erinev tüpaaz. Kuid laiuskraadide võrdlused pole asjatud sest reeglina on tajutav päiksese aktiivsus ikkagi suures osas samal laiuskraadil sama. Erinevus on pigem selles kas ümbritsevas keskkonnas tuule tugevus, niiskuse protsent vms tegurid keskmist õhutemperatuuri mõjutavad. Ka meil on palju vett ümber mis peaks just talvel küttekehana toimima nagu Golfi hoovusest paitatatud Lääne-Euroopa kuid paraku on Läänemeri madal ja üsna kinnine meri kuhu soojemad ja aktiivsemad veemassid tihti ei jõua ja need tavaliselt vastu Norra rannikut või Taani väinadeni seilavad ja siis tagasi pöörduvad. Seepärast ongi niivõrd suur erinevus just talvel Põhjamere ja Läänemere temperatuuris. Esimene ei külmu kunagi kinni , samas Läänemeri oli üleelmisel karmil talvel 2010/2011 pea Saksa rannikuni külmunud.
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  kui ei meeldi, siis kolige ära.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas zelee Vaata postitust
                    Lume lükkamine on jumala mõnus tegevus ju (Õnneks teen ma seda siiski mõned korrad aastas kui vanematekoju satun )
                    Mõned korrad seda lükata on tõesti mõnus...algul isegi natukene meeldis aga lõpuks ikka viskab tasapisi kopa ette. :P
                    Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                    Otsa vaesekene, rookisid esimest korda lund. Küll sa olid tubli, mine puhka nüüd ülejäänud 3kuud.
                    omg gtfo


                    Teemasse ka, keegi on krt hiljuti minu posti ära kustutanud...vaatasin üleeile oli mul 2394...nüüd peale käesolevat postitust on sama number.
                    Ela ja tunne, et elad
                    see on kõige lihtsam
                    filosoofia, mis toimib
                    sule silmad ära vaata
                    tagasi, hinga sügavalt ja
                    hüppa üle iseenda varju
                    tule koos minuga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                      kui ei meeldi, siis kolige ära.
                      Haaran sõnasabast ja vahetan teemat.

                      Vaata ette, mida sa soovid. Kolivadki ja siis kukuvad piiri tagant kirju saatma, kuidas piiri taga on maailmaparim ja kuidas eestis on ainult jobud ja vaesed. Viimane sarnline näide oli Delfis just nüüdsama. Hostelis rottiv eestlane Austraalias: parem rügan siin kui Eestis bläbläblä.

                      Hästi. Ei sobinud? Lasksid jalga? FINE! TORE! Aga mingi kuradi kiiks või alaväärsuskompleks peab ikka kusagil tiksuma, kui ei saa jätta kirjapulka haaramata, et veel kogu endisele koduvabariigile pasandada, kui tore see immigrandielu ikka on ja kui rõvä see kõik "seal Eestis" on. Miks seda tehakse? Ma ei ole kaugeltki seda meelt, et keegi kuhugi maa külge naelutet on, aga ma ei tea... Mulle subjektiivselt tundub häirivalt suur hulk noist "emigrantidest" olevat sihuke kergelt peast lihtne seltskond, kelle alaväärsuskomplekside ja hüperenesehinnangu skisofreenilisest segust kantuna valminud paskville siis Delfi Rahva Hääl tänulikult avaldab... Mul on oma vend kah "emigrant", juba ligi kümme aastat, hinnatud spetsialist oma töös. Käib regulaarselt kodus ja manab maapõhja neid kaasmaalasi, kes kodueestlaste maine peale võõral maal süüdimatult pasandavad oma käitumisega, mille hulka kuuluvat, muide, ka igal võimalikul juhul kõigile kuuldasoovijatele sääl võõral maal tuututamine, kust on tuldud ja milline masendav sitaauk see on (Eesti siis). Rääkimata muidugi masendava enamuse nonde "emigrantide" sotsiaalsest küündimatusest ja lihtlabasest türapäisusest (varastamine, süüdimatu hilinemine, valetamine, vassimine... Sõnaga - kõik see, mille pärast toosama kildkond oma kodukamaral hakkama ei saa...).

                      Väga vabandan roppuste pärast, aga ma lihtsalt ei viitsi asja ilustada ilustamise pärast.

                      Ja tegemist ei ole üldistusega, enne, kui siinsed tuntud poliitkorrektorid lonti põristama hakkavad. Tegemist on konkreetse kildkonna tegelaste kirjeldusega. On väga ja väga palju väga ja väga arukaid kaasmaalasi, kes sunnitud piiri taga töötama, kellel siis mis põhjused iganes.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                        kui ei meeldi, siis kolige ära.
                        Kas sama soovitad ka neile kes manavad soppa ja pori sügis-talvel,kaeblevad kevadel-suvel sääskede rohkuse üle. Kellele ei meeldi jahedad suved jne. Ühesõnaga sellised soovitused on emotsiooni pealt tehtud ja mitte ükski mõistusega ratsionaalne inimene ei hakka seda kunagi tegema. Kuna ilm on selline asi, millel puudub inimtegurlik faktor ehk see on force majore mida kuidagi ei saa mõjutada erinevalt allpool toodud markofkini näitest nö majandusmigrantide kohta, millel on selge ratsionaalne mõõde oma eluolu parandamiseks. Britid muuseas on maailma suurimad ilma üle virisejad, miks küll see saar inimtühi juba pole ja nad ära kolinud pole.

                        PS. Ühesõnaga selle teema võib lõppenuks lugeda kuna ta toimib lihtsalt nö erinevate inimeste auru välja laskmise kojana. Lihtsalt inimtüübid on erinevad ja erinevalt tajuvad nad ka erinevaid aastaaegu ilmaolude koha pealt.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          Ilma kohta on olemas ütlus, et pole valet ilma, vaid valed riided vms. (Ja vähe alkoholi )

                          Kommentaar


                            Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                            Kas sama soovitad ka neile kes manavad soppa ja pori sügis-talvel,kaeblevad kevadel-suvel sääskede rohkuse üle. Kellele ei meeldi jahedad suved jne. Ühesõnaga sellised soovitused on emotsiooni pealt tehtud ja mitte ükski mõistusega ratsionaalne inimene ei hakka seda kunagi tegema. Kuna ilm on selline asi, millel puudub inimtegurlik faktor ehk see on force majore mida kuidagi ei saa mõjutada erinevalt allpool toodud markofkini näitest nö majandusmigrantide kohta, millel on selge ratsionaalne mõõde oma eluolu parandamiseks. Britid muuseas on maailma suurimad ilma üle virisejad, miks küll see saar inimtühi juba pole ja nad ära kolinud pole.
                            nagu sa ise ka ütled, et ilm on inimtegevusest sõltumatu, siis ainus, mida need inimesed teha saavad, kellele kohalik ilm ei sobi, on minema kolida. mehed leiavad bonita, keda palmi all rautada ja naised casanova, kes neid palmi all rautab. elu on lill, tööd tegema ei pea ning kui kõht tühjaks läheb, siis sööd rannas liiva.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                              nagu sa ise ka ütled, et ilm on inimtegevusest sõltumatu, siis ainus, mida need inimesed teha saavad, kellele kohalik ilm ei sobi, on minema kolida. mehed leiavad bonita, keda palmi all rautada ja naised casanova, kes neid palmi all rautab. elu on lill, tööd tegema ei pea ning kui kõht tühjaks läheb, siis sööd rannas liiva.
                              Mina kahjuks või õnneks pole üldse see palmi all pikutaja ja isegi Kesk-Euroopa kliima on minu jaoks liiga äärmuslik. Pigem võimalikult lähedane laiuskraadilt Eestile kuid aasta lõikes vähese temperaturi kõikumine (nii 20-22 suve ja nt 4-5 talvel) seega Lääne-Euroopa põhjaosa. Aga ma eelmises postis lisasin et see on ilma üle virisemine on inimtüübist lähtuv. Nt aprillist novembrini pole mul Eesti kliima kohta midagi öelda ja kui talved oleks ka umbes sellised nagu oli 2008 talvel ehk too 4-5 plussis siis minu pärast võiks see nii kogu aeg olla.
                              Wij komen terug met de cup in de hands

                              Kommentaar


                                Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                                seega Lääne-Euroopa põhjaosa.
                                Iirimaale kanakitkujaks oleks ideaalne siis ju

                                (ei ole halva pärast )

                                Kommentaar

                                Working...
                                X