320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Oksjon: osta riigiorden

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

    Ahjaa see vend kes kuskil vallas mingi vallajuht või miskine , ta loobus ordenist.
    Ja jalgpall on parem kui seks !!!

    Kommentaar


      #77
      Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

      Algselt postitas 10 Lopez Saldana


      esiteks, noor lugemishuviline foorumlane. loe ikkagi hoolegi.

      teiseks. juhtusin kuulma eile väga huvitavat ettekannet eestlastest, nende mälestustest teise maailmasõja lõpust. harige end. palju huvitavat võib teada saada haritud inimesi kuulates, aga sakslasi austama ei hakanud. nagu ei teinud seda ka mehed, kes samaaegselt eesti poolel punaarmee vastu sõdisid (kandmata saksa mundrit, kandmata ss mundrit).
      No hari sina siis meid.


      /me ootab põnevusega
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        #78
        Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

        Algselt postitas Rein

        No hari sina siis meid.


        /me ootab põnevusega
        Võin seda ise teha. On mitmeid mehi, kes istusid nii saksa kui vene ajal kinni. Jaan Krossi teate ju, jah? Selliseid oli rohkem kui üks. Mis ei tähenda, et ma Lopezi poolt oleks!
        “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
        The Special One

        Kommentaar


          #79
          Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

          Algselt postitas 10 Lopez Saldana


          esiteks, noor lugemishuviline foorumlane. loe ikkagi hoolegi.

          teiseks. juhtusin kuulma eile väga huvitavat ettekannet eestlastest, nende mälestustest teise maailmasõja lõpust. harige end. palju huvitavat võib teada saada haritud inimesi kuulates, aga sakslasi austama ei hakanud. nagu ei teinud seda ka mehed, kes samaaegselt eesti poolel punaarmee vastu sõdisid (kandmata saksa mundrit, kandmata ss mundrit).
          Ahah väga sisutihe jutt.

          Mulle rääkis ka Tartu Ülikooli ning Tallinna Ülikooli rektorid nendega koosviibimisel, et kommud ja kommunism on paha jne jne kuid siiski sakslased, kuna me olime kunagi nende asumaa (baltisakslased eksole), hoidsid meid.

          Kommentaar


            #80
            Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

            lopez, loe palun gulagi arhipelaagi eks.

            nüüd küsin sinult, kes on see kuulus nn nats?



            http://www.mel.pri.ee/pildid/nats.jpg

            Kommentaar


              #81
              Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

              Algselt postitas amority


              lopez, loe palun gulagi arhipelaagi eks.

              nüüd küsin sinult, kes on see kuulus nn nats?



              http://www.mel.pri.ee/pildid/nats.jpg
              Noh Lopes, kes tuu on?

              Kommentaar


                #82
                Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                Algselt postitas amority


                Algselt postitas amority


                lopez, loe palun gulagi arhipelaagi eks.

                nüüd küsin sinult, kes on see kuulus nn nats?



                http://www.mel.pri.ee/pildid/nats.jpg
                Noh Lopes, kes tuu on?
                Michael Jackson?!
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  #83
                  Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                  Lugege ja mõelge. Tõsiselt - MÕELGE.

                  Aastast 2004. Ilmunud Tartu Postimehes.
                  Meie võitlesime Eesti vabaduse eest (1 lugu)
                  Meie võitlesime Eesti vabaduse eest (2 lugu)

                  Ja samas lehed ilmunud kommentaar nende kahe loo kohta (jah, need on erinevad lood):
                  Rindejoon mu kahe vanaisa vahel püsib

                  Rindejoon mu kahe vanaisa vahel püsib
                  30.09.2004
                  Vallo Nuust

                  Sakslased mobiliseerisid mu vanaisa Johannes-Oskari 1944. aasta alguses Saksa armeesse ja venelased saatsid ta selle eest 1945. aastal Siberisse. Johannes-Oskar tuli Siberist tagasi ja õpetas mulle palju eluks vajalikke asju.

                  Venelased mobiliseerisid mu teise vanaisa Pjotri sõja esimesil päevil Vene armeesse ja tõenäoliselt lasksid sakslased ta maha. Pjotr kuulutati sõjas teadmata kadunuks ja nii ei saanud ta mulle midagi õpetada.

                  Just oma kahe vanaisa pärast tean, et sõda elab meis kõigis üha edasi ka nüüd – kuuskümmend aastat hiljem.

                  Ometi tahan uskuda, et mu kaks vanaisa oleksid kohtudes toetanud oma küünarnukid ühele lauale ja võtnud vanade sõjameeste kombel kibedate aegade mälestuseks kibeda suutäie viina.

                  Nii tahtsingi järele proovida, kas mu usul on alust. Kas see viinasuutäis, mille uskusin maitsvat Johannes-Oskarile ja Pjotrile, on vastuvõetav ka teistele vanaisadele? Otsisin sõjamehi ja kutsusin neid toetama küünarnukke ühele lauale – nagu National Geographic on kutsunud tegema Pearl Harbouri all vastakuti seisnud jänkisid ja japse.

                  Korpuse poistega meie ühe laua taha ei istu, oli Saksa armee veterani ühene sõnum.

                  Isiklik viha on nad pimedaks teinud, pareeris Eesti laskurkorpuses sõdinud mees.

                  Pearl Harbouris ei käinud sõda okupeeritud territooriumil ja sellepärast pole Ameerika ja Jaapani veteranide vahel ka sellist viha, öeldi mulle.

                  Nii tuligi mul seda lugu ette valmistades tõdeda, et kuuskümmend aastat on liiga lühike aeg selleks, et kustutada rindejoont, millega sõda eestlased kahte leeri jagas.

                  Meie sõdisime oma riigi vabaduse ja rahva eest ning seisame ajaloo ees puhta südamega, ütlevad Saksa poolel võidelnud mehed.

                  Eestlasi oleks Kolmanda Reichi võidu puhul oodanud ümberasustamine ja oli selge, et mitte keegi peale Nõukogude relvastatud jõudude ei oleks suutnud hitlerlasi Eestist välja lüüa, ütlevad teised.

                  Igal kaevikuist läbi käinud mehel on oma tõde, mille vääramiseks läheks tarvis palju kaalukamaid argumente, kui neid on pakkuda sõda vaid teoreetiliselt uurinud ajaloolastel. Kas neid argumente ongi?

                  Nüüd on sõda mitte kogenud ajaloolaste ja poliitikute saamatus lõkkele puhunud aastakümneid tuha all hõõgunud tule ja asetanud vanad rindemehed taas vastakuti.

                  Ometi peaksime suhtuma oma maa ja rahva ajaloosse kaugelt väiksema paranoiaga ning kaugelt rohkem mõistma inimesi, kelle valikute üle meil nii palju aastaid hiljem on pagana raske objektiivselt otsustada. Kas see üldse ongi meie õigus?

                  Aga näed, nüüd nad teevad niimoodi, et ühed mehed on paremad ja teised halvemad, kurdab 94-aastane veteran.

                  Lisaks kõigele pole ajalugu pelgalt pruuni ja punast värvi, nagu me oma mugavuses oleme harjunud mõtlema. Olid ju veel metsavennad ja soomepoisid...

                  Eestlastel pole vaja häbeneda seda, et Nõukogude Liit mobiliseeris ühed ja Suur-Saksamaa teised. Pigem tuleks meil häbeneda seda, et soomepoiste Eestisse naastes olid Tallinna tänavad täis «uhkete ülikondadega eestlastest muidukõndijaid».

                  Teise maailmasõja šrapnellivihmas seisnud mehed on juba vanad ja neid pole enam kuigi palju alles. Paraku kogesin, et vähemalt selles elus nad ühe laua taha istuma ei mahu. Minul on sellest oma vanaisade pärast pagana kahju.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #84
                    Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                    .
                    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                    Kommentaar


                      #85
                      Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                      Eestis on tegelikult ka olemas mingisugune rindemeeste ühendus, kus mõlemal poolel sõidnud (vähemalt osa neist) saavad täitsa mõistlikult asju arutada. See veelahe jookseb samas üsna palju ka rahvuste vahel. Kunagi olid saates Unetus mõlemal poolel sõdinud vetereanid. Eestlastest osalejad (ükstaspuha kummalt poolt) said üksteise valikutest ja põhjustest miks nii läks vähemalt aru.

                      Vallo Nuusti ütlemine, et aastakümneid vaieldud teema ja et 60 aastat on liiga lühike aeg, on nii vale kui naiivne. Ainult viimased kümmekond aastat on olnud võimalik küsimusi selle asja kohta esitada. Enne seda oli 50 aastat asi väga selge. Eestlased saksa mundrites olid kurjategijad, kes pidid vangis istuma, kelle paljude elu, hariduse ja töövõimalused lõigati seetõttu läbi. teislpool olid kangelased, kes nautisd sära ja paljusid hüvesid. 90-te alguses need hüved kukkusid ära.
                      Kindlasti on seetõttu siin ka palju isiklikku vimma.

                      Aga teiseltpoolt ka hunnik fundamentaalseid asju, millele ei saa läheneda stiilis aeg annab arutust. Kas 1945 Eesti taasokupeeriti või mitte saab vastata kas jah või ei, pole vahet kas sed küsiotakse 10, 60 või 160 aastat pärast juhtunut.
                      Y R A

                      Kommentaar


                        #86
                        Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                        Algselt postitas Rein


                        Algselt postitas amority


                        Algselt postitas amority


                        lopez, loe palun gulagi arhipelaagi eks.

                        nüüd küsin sinult, kes on see kuulus nn nats?



                        http://www.mel.pri.ee/pildid/nats.jpg
                        Noh Lopes, kes tuu on?
                        Michael Jackson?!
                        Nokuulge, ta on üks Eesti kahekümnenda sajandi tunnustatuimaid väejuhte. Maetud Tallinna Metsakalmistule.

                        Kommentaar


                          #87
                          Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                          Algselt postitas 10 Lopez Saldana


                          mitte, et me isikuid ei tunne, aga isikute teeneid eesti riigi ees küll mitte.
                          Nokuule..

                          kolonel Alfons Rebane. Tema lahkumisest taevasesse armeesse toimus 8. märtsil 1976, Saksamaal, Augsburgis.

                          Poole oma elust pidi ta elama paguluses teadmisega, et kodumaa on võõra vägivaldse jõu poolt okupeeritud ja tema ise on kuulutatud okupantide poolt kodumaa reeturiks. 1999. aasta 26. juunil jõudis selle suure sõjamehe põrm lõpuks sünnimaale, kus ta sängitati mulda Tallinna Metsakalmistu mändide alla.

                          Kommentaar


                            #88
                            Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                            Algselt postitas amority


                            Algselt postitas Rein


                            Algselt postitas amority


                            Algselt postitas amority


                            lopez, loe palun gulagi arhipelaagi eks.

                            nüüd küsin sinult, kes on see kuulus nn nats?



                            http://www.mel.pri.ee/pildid/nats.jpg
                            Noh Lopes, kes tuu on?
                            Michael Jackson?!
                            Nokuulge, ta on üks Eesti kahekümnenda sajandi tunnustatuimaid väejuhte. Maetud Tallinna Metsakalmistule.
                            Väejuhiks on teda siiski natuke palju nimetada.
                            Y R A

                            Kommentaar


                              #89
                              Vastus teemale \'Oksjon: osta riigiorden\'

                              No nimetatakse. Ka ajalooraamatutes.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X