320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'Film\'

    Pajataks siis ka pisut (õige pisut) oma filmieelistustest. Üldiselt meeldivad hästi tehtud sõjafilmid, seega on Saving Private Ryan suht kult film, samas aga sellest samast žanrist ei lähe absoluutselt peale Gibsoni mõttetu We were soldiers, kuna reaalsusest ollakse seal ikka väääga kaugel ja aetakse üldist ameerikalikku patriootlikku pläma-nutulaulu. Aga võib-olla on selle filmi ebasümpaatsus minu jaoks tingitud ka sellest, et seda pläusti sai sõjaväes veedetud aja jooksul korduvalt vaadatud, kuna muid filme polnud ja midagi muud polnud ka nagu eriti teha.
    Meeldivad ka vähe teistsugused filmid nagu Lock, Stock & ..., Snatch ja loomulikult Fight Club, mida võibki vaatama jääda.
    Siis ei saa mainimata jätta Tarantino filme, lisaks muudele klassikaks kujunenud linateostele paneks siia ritta ka suurema tähelepanuta jäänud True Romance`i suurepäraste näitlejatega - Christian Slater, Patricia Arquette, Dennis Hopper, Val Kilmer, Gary Oldman, Brad Pitt (kusjuures üliäss roll: \"Naw man, I don\'t be eatin\' that shit. Naw man, that\'s some serious shit.\" jne), Christopher Walken, Samuel L. Jackson. Nüüd kui sess läbi, peaks ära kaema ka Kill Billi!

    Täna jõudsin aga selleni, et vaatasin lõpuks ära filmi nimega Equilibrium, mis eesti keeles oleks siis Tasakaal. Ja mida ma avastasin??? No see film on küll suurepärane, ma ei saa aru, miks sellest nii vähe kuulda on olnud...ei tea, aga vähemalt minu arvates ületab see suure varuga sarnasesse kategooriasse liigitatud Matrixi ja selle järjed. Sisu umbes niisugune: In a futuristic world, a strict regime has eliminated war by suppressing emotions: books, art and music are strictly forbidden and feeling is a crime punishable by death. Clerick John Preston is a top ranking government agent responsible for destroying those who resist the rules. Whe he misses a dose of Prozium, a mind-altering drug that hinders emotion, Preston, who has been trained to enforce the strict laws of the new regime, suddenly becomes the only person capable of overthrowing it. Aga peale suurepäraste võitlusstseenide on filmil ka mõte sees. Peaosas Christian Bale, tuntumatest näitlejatest veel Sean Bean ja Angus MacFadyen.
    Kindel on igatahes see, et Equilibriumi vaatan ma lähiajal kindlasti veelkord!!

    Kommentaar


      Replying to Topic \'Film\'

      Originally posted by efafan


      Siis ei saa mainimata jätta Tarantino filme/.../Nüüd kui sess läbi, peaks ära kaema ka Kill Billi!
      Njaa, see oli üks huvitav elamus. Sisu ei hakka teatud põhjusel ära seletama, aga sai nii naera kui nutta, põnevusest rääkimata. Kes näinud, siis mis te arvate, kas polnud kogu see purskamine tohutult naljakas? :P
      Supplies!

      Kommentaar


        Replying to Topic \'Film\'

        njah vaata see \'naljakus\' kill billis on kahe otsaga asi. olles kunagi paari samuraifilmi lõbusa irvega püüdnud vaadata ja siis sellest loobunud - just selle keskmisele eurooplasele vastuvõtmatu verega leotava vägivalla, gravitatsiooniseadustele allumatuse ja pikkade mõtetute kahekõnede pärast - vaatasin päris ammulisui, millise andumuse ja austusega on tarantino selliseid filme oma mõttemaailmaga miksinud. kasutamata ei jäänud vist ükski klishee sarnastest linateostest, aga - vesternizhanrist pärit stseenide jaapani temaatikasse sulatamine on päris geniaalne. filmi kõige andekam stseen on kahtlemata \'showdown in the blue garden\', kus kõikide jaapanlike stiilielementidega vürtsitatud visuaalsele poolele lisandub võitluse alates vesternlik muusika....supersuper. ehk et - tegu pole mitte püüdliku naljategemisega, vaid väljamaa keeli võiks teose tituleerida 1)tribute 2)homage
        sestap ei näinud mina veredushis väga palju naljakat - pigem on koomika peidus hoopis igitarantinolikus dialoogis.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          Replying to Topic \'Film\'

          Einoh, filmi ma maha ei tee mingil juhul, selle üle ei naera ka mitte. Mulle meeldis. Ja tõesti, soundtrack lausa kutsub end ostma! Tüüpiline Tarantino filmide puhul.
          Supplies!

          Kommentaar


            Replying to Topic \'Film\'

            Endal on kindlad lemmikud: \"The Bone Collector\" ja \"The Ring\", soovitan soojalt kõigile, mõlemad peaxid ka videolaenutustes olemas olema.

            Kommentaar


              Replying to Topic \'Film\'

              Nii, ma vastan siin paarile viimasele kommentaarile korraga:
              Equilibrium - jättis ka mulle väga hea mulje - eriti Christian Bale, normaalne film.

              Kill Bill - täiesti hämmastav, kui inimestele see film pakub elamusena midagi naljakat. See, et veri purskab rohkem, kui te olete harjunud kuskil teises filmis nägema - ma ei tea...Omas elemendis on see film super ja sama palju kui sealt mingit tõsist maailmavaadet ei maksa otsida sama mõttetu näen ma selle filmi puhul rääkida huumorist. Suhteliselt mõttetu teema peale sain kurjaks ja fittibaldi ka mõtestas päris hästi filmi olemust lahti, seega...Las igaüks naudib seda mida naudib.

              Ja Bone Collector on küll vaese mehe Seven, aga ikkagi täitsa asjalik teos.

              Kommentaar


                Replying to Topic \'Film\'

                Aramis, võib-olla ma väljendasin ennast natuke valesti: filmi ajal ma ei hirnunud kägarasse kõverdunult, kuid muie oli suul küll. Mis puutub minu üldist arvamust filmist, siis seda võid ülalpoolt veelkord lugeda.
                Supplies!

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'Film\'

                  Niiii,ka minu viimane vaadatud linateos on siis Equilibrium,mida ei väsi ka mina kiitmast.Tõeliselt väärtfilm,minule üllatus,sest polnd ma sellest filmist enne mitte kui midagi kuulnud! Olen nüüdseks seda siis kaks korda vaadanud juba ja tundub,et kolmaski kord liiga ei teeks...
                  Mis siis veel eriti hüva ja hää mulje on jätnud?! Väga hea mulje on jätnud kogu Hannibali triloogia:Voonakeste vaikimine,Hannibal ja Punane Draakon...Väga meeldis ka Shaft,väärt filmid on kindlasti Fight club,Gone in 60 seconds,Gladiaator,Cast Away ja Training Day!!!
                  Mis puutub Matrixisse,siis kõige rohkem meeldis kindlasti Matrix Reloaded:lahe
                  Viimase aja suurim jubedus,mida näind olen,on Kariibi mere piraadid või mis ta nimi oligi.See oli ikka alla igasugust arvestust
                  Ja lõpetuseks,mida tahaks näha..hmmm...SWAT-i!!!Kill Bill-i!!!ja lisaks ka oma ühtede lemmiknäitlejate osavõtul Intolerable Cruelty-it.

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'Film\'

                    Vandersellile: OK, my bad!

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Film\'

                      Originally posted by Juveman


                      Niiii,ka minu viimane vaadatud linateos on siis Equilibrium,mida ei väsi ka mina kiitmast.Tõeliselt väärtfilm,minule üllatus,sest polnd ma sellest filmist enne mitte kui midagi kuulnud! Olen nüüdseks seda siis kaks korda vaadanud juba ja tundub,et kolmaski kord liiga ei teeks...
                      Mis siis veel eriti hüva ja hää mulje on jätnud?! Väga hea mulje on jätnud kogu Hannibali triloogia:Voonakeste vaikimine,Hannibal ja Punane Draakon...Väga meeldis ka Shaft,väärt filmid on kindlasti Fight club,Gone in 60 seconds,Gladiaator ja Cast Away!
                      Mis puutub Matrixisse,siis kõige rohkem meeldis kindlasti Matrix Reloaded:lahe
                      Viimase aja suurim jubedus,mida näind olen,on Kariibi mere piraadid või mis ta nimi oligi.See oli ikka alla igasugust arvestust
                      Ja lõpetuseks,mida tahaks näha..hmmm...SWAT-i!!!Kill Bill-i!!!ja lisaks ka oma ühtede lemmiknäitlejate osavõtul Intolerable Cruelty-it.
                      Täiesti normaalsed filmid meeldivad sulle. Seda imelikum on see, et Kariibi Mere Piraadid ei meeldi. Minu arust üllatavalt täielik kogum sellest milline üks seiklusfilm olema peaks. Seal on kõike mida sellise zanri esindajalt võiks oodata pluss Johnny Deppi võrratu etlemine

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Film\'

                        Originally posted by Juveman
                        Mis puutub Matrixisse,siis kõige rohkem meeldis kindlasti Matrix Reloaded
                        Njaaa, see nüüd puhtalt minu subjektiivne arvamus, kuid pole parimat
                        The Matrix´ist. Ning miskipärast kaldun arvama, et ma pole ainus. See on ikkagi klassika, ma võin siiamaani vaadata uuesti ja uuesti, hoolimata sellest, et tean iga järgnevat sõna ja tegu.
                        Mis puutub Kariibi mere piraatidesse, siis ise pole näinud, aga kas ta ei võitnud kusagil mingit (publiku)auhinda?

                        Ja Aramis, pole hullu.
                        Supplies!

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Film\'

                          Originally posted by Juveman
                          ..ühtede lemmiknäitlejate osavõtul Intolerable Cruelty-it.
                          selle filmi magus osa peitub siiski pigem kahes sõnas: vennad Coenid.. aga muide jah, vennad coenid ja clooney moodustavad umbes samasuguse koosluse nagu kevin smith ja matt damon, guy ritchie ja jason statham või david fincher ja brad pitt.

                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Film\'

                            Originally posted by Juveman



                            Viimase aja suurim jubedus,mida näind olen,on Kariibi mere piraadid või mis ta nimi oligi.See oli ikka alla igasugust arvestust

                            Kahtlane... See üks mu lemmikuid filme. Depp oli ikka ülilahe oma rollis. Üldse oli film mõnusalt naljakas ja põnev ka. Veel siis mõned filmid, mis mulle väga meeldivad: Gladiator, Italian job, The Bourne Identity, Training day jne.
                            It\\\'s always better on holiday...

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Film\'

                              Originally posted by efafan


                              Pajataks siis ka pisut (õige pisut) oma filmieelistustest. Üldiselt meeldivad hästi tehtud sõjafilmid, seega on Saving Private Ryan suht kult film, samas aga sellest samast žanrist ei lähe absoluutselt peale Gibsoni mõttetu We were soldiers, kuna reaalsusest ollakse seal ikka väääga kaugel ja aetakse üldist ameerikalikku patriootlikku pläma-nutulaulu. Aga võib-olla on selle filmi ebasümpaatsus minu jaoks tingitud ka sellest, et seda pläusti sai sõjaväes veedetud aja jooksul korduvalt vaadatud, kuna muid filme polnud ja midagi muud polnud ka nagu eriti teha.
                              Pigem see teine variant. Kuigi Ryani puhul oli ka mingi tõepõhi all, on just We Were Soldiers vändatud tõsielusündmustel põhineva raamatu põhjal. Minu meelest Gibsoni filmis miskit erilist pläma küll polnud, ma ei tea, mida sa silmas pidasid? Vastupidi, filmi lõpuosas oli vietkongide äss jänkikindraliga ninapidi koos ja arutasid kuidas ennevanasti lahingut löödi. Samas on sel filmil veel üks teine põhjus, miks ta minu jaoks mälestusväärne on, aga seda ma ei ütle!
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Film\'

                                Esiteks käis selle filmi juures pinda just see pesueht ameerikalik fcking pläust noh, kuidas seal üritati mingit tragöödiat keerutada sõdurite perekondade ümber ja siis loomulikult astus juhtiva tegelasena üles meie kangelase Gibsoni kallis abikaasa...mõttetu ila!!
                                Seejärel mainiks, et vaatamata sellele, et see põhineb tõesti aset leidnud sündmusel, on filmi temaatika valitud selline, nagu mainitud sõjas enamasti mitte ei olnud. Selliseid lahinguid teadupärast eriti Vietnamis aset ei leidnud. Ja peale selle ei näi see film absoluutselt mitte realistlik välja: vennad lendavad helikopteritega kohale ja siis teevad seal oma väikese pundiga vietkongidele ära....isegi kui see tõesti nii ses lahingus oli, siis täpselt nii see raudselt ei olnud. Minu subjektiivse arvamuse kohaselt ei ole see film reaalne ja seda arvamust ma ei muuda!!

                                Lisan siia veel ühe ülikehva filmi, mida hiljuti sai näha ühe eesti kanali pealt - Armageddon. Täiesti haige film ja seda sellestsamast printsiibist lähtudes. Suurte piinadega vaatasin selle mõttetu üllitise lõpuni, ainuke vaatamisväärsus seal oli Liv Tyler.

                                Aga veel sellele teemale mõeldes tuli meelde film nimega Surnud poeetide ühing Robin Williamsiga peaosas. See on siis siia toodud positiivse näitena, kuigi ega ma täpselt ei mäletagi, miks see film mulle meeldis, aga üheks põhjuseks on raudselt Williamsi suurepärane näitlejatöö. Aga jah, see film oli mõned aastad tagasi (võib-olla isegi 5) TV3 repertuaaris.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X