320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kultuuritus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Vastus teemale \'Kultuuritus\'

    PM
    Seda, et Tallinnas on rohkem ööbimiskohti, raha ja inimesi kui Tartus, teab vist iga eestimaalane. Selleks ei pea konkurssi välja kuulutama. Ammukski polnud mõtet teha kahe vooruga konkurssi – meenutame, et kultuuripealinna tiitlile kandideerisid alguses ka Rakvere ja Pärnu. Nende eelarve ja võime külaliste massiga hakkama saada jääb aga Tartulegi alla. Liiatigi ei nõudnud keegi kusagil Euroopas kultuuripealinna tiitlile konkursi korraldamist.



    Algselt postitas fitti

    Mis tähendab laialt reklaamitud ja mis see kaasa annab?

    Kas pöff oli lahedam siis, kui seal käisid ainult friigid, või nüüd, kus ma ei saa praktiliselt ühelegi soovitud filmile piletit?
    siis, kui sai piletit

    Kas inime käib Leigol ainult sellepärast, et naabrimees/kolleeg käib ka ja üldse seal käimine näitab sind tõelise kultuurihundina, või käib sellepärast, et loodab vaatamata massidele ja parkimisen*ssile elamust saada?
    jah, massid käivad, sest mass-inimeste naabrimehed käivad,
    ja- vt vastust esimesele küsimusele- ei, siis on \'elamus\' hoopis teiselaadne ja teravik suunatud hoopis mujale (kuigi inimtühi ja emotsioonitu üritus on muidugi kole),
    uuel aastatuhandel võib rahumeeli volk muusik vestivali ja ülalmainitud filmiürituse vahele jätta (ja ei pea muretsema, et ei saa mingis asjas kaasa rääkida, sest enamikul jäi see film nägemata)
    -võid ka vutistaadionile üle kanda, mõelda vaid, kui perekond Seljanka peaks \'tänu\' massidele ilma piletita jääma, vahepeal oli juba paanika majas (kogu austuse juures Poborsky suhtes, 1 mõistlikumaid inimesi \'haigete\' hulgas)

    Kas kunstihuviline käib Rotterdamis ainult Warholi vaatamas, sest sellest kirjutas päevalehes, või läheb vaatab ka EKA maali teise kursuse tudengite näitust?
    hm, that\'s tough one,
    kui esmakursuslasel on teistele midagi pakkuda (alati pole noor inimene selleks küps, <-edit: ah näe, Konn on ka sellele tähelepanu juhtinud), siis vast ka kunstiakadeemia tudengid,
    kui tahad aga pärast mõnes päevalehes kõigile (sh sellelesamale sin teemas juba kuulsakssaanud \'naabrimehele\') kuulutada, kus sa käinud oled, siis sõidad sõidad vast Hollandisse või Pr-le

    Kõik ei peagi olema in your face nagu mäki draiv-ini reklaam iga saja meetri taguse posti otsas.
    ei pea jah, ma juba kardan seda aega, kui massid \'kultuuripealinn Tallinna\' vallutavad
    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
    (Seinfeld, The Pitch)

    Kommentaar


      #47
      Vastus teemale \'Kultuuritus\'

      Algselt postitas lorenzo


      ma nüüd küsin teilt samuti dramaatiliselt- kas mitte EKA tudengid pole meie kultuuri siin kasvulavaks? te ju ise räägite et kultuur on madalakvaliteediline. millest me sel juhul räägime? propageerime oma madalakvaliteedilist kultuuri euroopale?
      no ennem esitlust lüüakse plastmassist klaasid läikima, et Vanja, James ja Porro saaksid naudingu.

      EKA kraam on suuresti teotu ja näotu.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        #48
        Vastus teemale \'Kultuuritus\'

        Algselt postitas Melwood


        Algselt postitas lorenzo


        ma nüüd küsin teilt samuti dramaatiliselt- kas mitte EKA tudengid pole meie kultuuri siin kasvulavaks? te ju ise räägite et kultuur on madalakvaliteediline. millest me sel juhul räägime? propageerime oma madalakvaliteedilist kultuuri euroopale?
        Tead see tuletab mulle meelde brittide šokki siis, kui 2008. aasta kultuuripealinnaks valiti Liverpool. Selle järel oli kõikjal ahastavaid sõnavõtte teemal, kuidas teised riigid valivad endale ikka linnad, millel on midagigi pistmist kultuuriga, vist toodi näiteks Prahat ja Brügget, aga inglastel nüüd tohutu häbi Liverpooli näol. Linn, mida peetakse üheks Inglismaa urruauguks.

        Kultuuril ongi palju kihistusi ja tasandeid ja minu meelest näiteks on Liverpool oma vitaalsusega (kindlasti tahab keegi nüüd teha nalja välkuvatest päkkadest, mis mõne ilukilbiga nurga taha jooksevad) väga põnev koht. Ehk küsimus sellest, mida on kõikidel nendel teistel linnadel enne Tallinnat näidata ja pakkuda olnud?
        pole uurinud tõesti mis eelnevatel linnadel pakkuda on olnud. aga sel juhul oleme jõudnud sinnamaani, et mis siis üldse on nimetus \"Euroopa kultuuripealinn\"? mis on kriteeriumid-nõuded kultuuripealinnale?
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          #49
          Vastus teemale \'Kultuuritus\'

          Algselt postitas mcnamara


          Algselt postitas lorenzo
          te ju ise räägite et kultuur on madalakvaliteediline. millest me sel juhul räägime? propageerime oma madalakvaliteedilist kultuuri euroopale?
          Come again? Milline osa Eesti kultuurist on madalakvaliteediline? Teater, muusika? Milline? Ilma konkreetsete näideteta on see jutt puhtakujuline laim.

          Kultuuripealinn on Patras.
          loe eespool fitti ja konna ütlusi nende maalijate kohta. boob ka hiljem. või olid need naljad?
          nõustun sellega et kultuur on vaataja silmades, kuulaja kõrvades jne..
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            #50
            Vastus teemale \'Kultuuritus\'

            kust tuli võrdusmärk eka tudengite ja kogu eesti kultuuri vahele?
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              #51
              Vastus teemale \'Kultuuritus\'

              Algselt postitas lorenzo
              loe eespool fitti ja konna ütlusi nende maalijate kohta. boob ka hiljem. või olid need naljad?
              Mul ei ole õrna aimugi. Aga käi korra KUMU põhjalikult läbi (läheb 4-5 tundi) või vaata ükskõik millist Linnateatri etendust ja räägi siis, et Eesti kultuur on madalakvaliteediline. Muidugi koos põhjendustega. Muidu ma ei usu.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #52
                Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                Algselt postitas mcnamara


                Algselt postitas lorenzo
                loe eespool fitti ja konna ütlusi nende maalijate kohta. boob ka hiljem. või olid need naljad?
                Mul ei ole õrna aimugi. Aga käi korra KUMU põhjalikult läbi (läheb 4-5 tundi) või vaata ükskõik millist Linnateatri etendust ja räägi siis, et Eesti kultuur on madalakvaliteediline. Muidugi koos põhjendustega. Muidu ma ei usu.
                pole ühtegi halba sõna KUMU kohta ega ka teatrietenduste kohta. aga kas see ongi siis kogu meie kvaliteetkultuur?

                ja fitti, sorri tõesti, eka maalijad ei ole tõesti kogu eesti kultuur.

                aga võtaks näiteks muusika. ise tegelen siin vaikset viisi ürituste korraldamisega ja tuleb tõdeda, et häid noori pillimehi on meil väga vähe.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  #53
                  Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                  Algselt postitas lorenzo
                  pole ühtegi halba sõna KUMU kohta ega ka teatrietenduste kohta. aga kas see ongi siis kogu meie kvaliteetkultuur?
                  Vaevalt küll. Ma ei ole mingi süvamuusika tundja, aga räägitakse, et see on meil päris heal tasemel. Pärt, Tüür, Kaljuste, Tulve. Olen ka kuulnud, et meil on päris häid kirjanikke. EKA tudengid ei ole ka kuuldavasti terve Eesti kunst.
                  Aga ma ei viitsi sulle nagu lapsele rohkem ette lugeda. Vaata Eesti rahvaarvu ja sa näed peamist põhjust, miks meie kõrgkultuur väikesevõitu on. Massiga me tõesti kedagi lüüa ei suuda. Aga see on ka ainus allajäämise kriteerium.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #54
                    Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                    mina olen eestlane, eestluse usku.

                    Kommentaar


                      #55
                      Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                      Algselt postitas mcnamara


                      Algselt postitas lorenzo
                      pole ühtegi halba sõna KUMU kohta ega ka teatrietenduste kohta. aga kas see ongi siis kogu meie kvaliteetkultuur?
                      Vaevalt küll. Ma ei ole mingi süvamuusika tundja, aga räägitakse, et see on meil päris heal tasemel. Pärt, Tüür, Kaljuste, Tulve. Olen ka kuulnud, et meil on päris häid kirjanikke. EKA tudengid ei ole ka kuuldavasti terve Eesti kunst.
                      Aga ma ei viitsi sulle nagu lapsele rohkem ette lugeda. Vaata Eesti rahvaarvu ja sa näed peamist põhjust, miks meie kõrgkultuur väikesevõitu on. Massiga me tõesti kedagi lüüa ei suuda. Aga see on ka ainus allajäämise kriteerium.
                      kui meie kõrgkultuur väikesevõitu on kas siis kantakse välja Euroopa Kultuuripealinna tiitel?
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        #56
                        Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                        Algselt postitas lorenzo
                        kui meie kõrgkultuur väikesevõitu on kas siis kantakse välja Euroopa Kultuuripealinna tiitel?
                        see tiitel on samasugune kokkulepe nagu Nobeli rahupreemia või Aasta Auto. ei saa mitte parim, vaid see kelle kord on. seda argumendina kasutades on oht astuda demagoogia libedatele radadele.
                        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                        Kommentaar


                          #57
                          Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                          Algselt postitas lorenzo
                          kui meie kõrgkultuur väikesevõitu on kas siis kantakse välja Euroopa Kultuuripealinna tiitel?
                          Kas Tallinn on milleski halvem kui Patras? Või siis eelmised pealinnad Cork, Lille, Genua, Graz, Brügge või Salamanca?
                          Mis linn kvalifitseerub siis lorenzo arvates Euroopa kultuuripealinnaks? Rooma ja Pariis. Berliin ja London. Rohkem Euroopas kultuuri ei ole?
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            #58
                            Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                            Algselt postitas rohelineKonn


                            Algselt postitas lorenzo
                            kui meie kõrgkultuur väikesevõitu on kas siis kantakse välja Euroopa Kultuuripealinna tiitel?
                            see tiitel on samasugune kokkulepe nagu Nobeli rahupreemia või Aasta Auto. ei saa mitte parim, vaid see kelle kord on. seda argumendina kasutades on oht astuda demagoogia libedatele radadele.
                            ah arvake mis tahate. ise jään lootma siiralt neid kultuuriüritusi aastal 2011 Tallinnas.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              #59
                              Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                              No just. Mina küll ei arva, et meie korra kättejõudes oleks me pidanud häbelikult ütlema \"Ahh, mis nüüd meie, meil polegi siin õiget kultuuri... vaadake ikka mõni parem riik.\" Aitab küll sellest alaväärsuskompleksist.

                              Nüüd on selle 5 aasta jooksul vaja koostada korralik programm. Ja nagu ma aru saan, siis sedasama ootab ka lorenzo
                              BACK WHERE WE BELONG

                              Kommentaar


                                #60
                                Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                                Algselt postitas mcnamara


                                Algselt postitas lorenzo
                                kui meie kõrgkultuur väikesevõitu on kas siis kantakse välja Euroopa Kultuuripealinna tiitel?
                                Kas Tallinn on milleski halvem kui Patras? Või siis eelmised pealinnad Cork, Lille, Genua, Graz, Brügge või Salamanca?
                                Mis linn kvalifitseerub siis lorenzo arvates Euroopa kultuuripealinnaks? Rooma ja Pariis. Berliin ja London. Rohkem Euroopas kultuuri ei ole?
                                kui ma teaks-tunneks nende linnade kultuurielu, siis oskaks vastata sulle. kindlasti mitte ainult euroopa metropolid. ise olen küll rohkem kokku puutunud barcelona, porto ja lissaboniga ning nende kultuurielu on tõesti kirev. samuti bilbao on jätnud meeldiva mulje.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X