320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kultuuritus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Vastus teemale \'Kultuuritus\'

    lisboa
    valencia
    barca

    alati valmis uuesti minema.

    Kommentaar


      #62
      Vastus teemale \'Kultuuritus\'

      tore diskussioon.
      paljus on lorenzol õigus. meie kultuuri on tõest vähe võrreldes hispaania, prantsusmaa või Kreekaga. muidugi on vähe!
      aga meil jääks kultuuri vähemaks(kui neil) ka siis, kui iga eestlane maaliks, tantsiks, disainiks, laulaks. teisi on tehnilises plaanis lihtsalt rohkem.
      seetõttu on ka võrdlemine mage. see lihtsalt ei näita midagi!
      samas on meil 1 miljoni inimese kohta olemas just niipalju teatreid, näitusesaale, kõrgkooli lõpetajaid jne. meil on olemas kumu. sellest, mida meil ei ole, ei saa kultuuri puhul lihtsalt rääkida.
      ja EKA tudengid jätke rahule. need on inimesed, kellel on jätkunud magu mitte minna õppima haldusjuhtimist... ja minugi poolest võivad nad teha \"koledaid\" maale. peaasi, et teeks.
      samas, mind teeb nätukene ärevaks, et on olemas nn \"kõrgkultuur\". et seda mis on ka kultuur, tavaline, nii nimetatakse. see annab mingi eelise. iga eelis on kultuuri surm.
      14. september 2006, Tallinn

      Kommentaar


        #63
        Vastus teemale \'Kultuuritus\'

        selle euroopaliku kõrgkultuuriga tuleb ka ettevaatlik olla. järgneb õpetlik lugu.

        läksin mina paar aastat tagasi 1.jaanuaril Viinis ooperisse maailmakuulsat Straussi Nahkhiirt vaatama. ootused olid väga kõrgel. tulemuseks oli ilusates kostuumides, heade lauljate ja tipporkestri saatel esitatud jant. ei mäletagi, millal viimati sellist sitta nägin. isegi Draamateater, Baskin ega isegi Vaarik ei lasku säärastesse nõmedustesse. okok. sisu ei olegi opereti puhul peamine, aga ikkagi ei ju igasugust joga ka lavalt maha laulma. mingisugunegi sisu võiks ju ka olla, muidu ei lähe asi ikka üldse hinge. liiatigi ei pea selline nõmedus kuulus olema.

        mitte et see väga kontekstis oleks, aga lihtsakt tahtsin end väja elada. ilmselt oli tegemist tüüpilise olukorraga, kus massidele meeldib sitt ja aja jooksul kuulutatakse see klassikaks. võrreldava elamus sain telekast Catsi vaadates. olge ettevaatlikud liiga kuulsate asjadega!
        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

        Kommentaar


          #64
          Vastus teemale \'Kultuuritus\'

          Mind siiralt huvitaks, mida teemaalgatajal öelda on. Välja visata mingi lausejupp, ilma seda põhjendamata on kaunis lapsik.

          Mis on tartlaste enda arvamus, miks peaks nende linn olema kultuuripealinn?
          Kas tuuakse jälle välja ülikool, tartu vaim (mis krt on tartu vaim?), vanemuine?

          Ainult ülikooli ja tolle salapärase vaimuga on üsna raske kedagi veenda.

          Kommentaar


            #65
            Vastus teemale \'Kultuuritus\'

            tartu vaim on muide täitsa olemas.
            mulle tuleb see igakord peale, kui on võimalik jääda magama ja ärgata tartus.
            oi kurat, see, mis on tartu vaim ja kus ma seda näinud olen, see on omaette teema.
            14. september 2006, Tallinn

            Kommentaar


              #66
              Vastus teemale \'Kultuuritus\'

              Algselt postitas rohelineKonn


              selle euroopaliku kõrgkultuuriga tuleb ka ettevaatlik olla. järgneb õpetlik lugu.

              läksin mina paar aastat tagasi 1.jaanuaril Viinis ooperisse maailmakuulsat Straussi Nahkhiirt vaatama. ootused olid väga kõrgel. tulemuseks oli ilusates kostuumides, heade lauljate ja tipporkestri saatel esitatud jant. ei mäletagi, millal viimati sellist sitta nägin. isegi Draamateater, Baskin ega isegi Vaarik ei lasku säärastesse nõmedustesse. okok. sisu ei olegi opereti puhul peamine, aga ikkagi ei ju igasugust joga ka lavalt maha laulma. mingisugunegi sisu võiks ju ka olla, muidu ei lähe asi ikka üldse hinge. liiatigi ei pea selline nõmedus kuulus olema.

              mitte et see väga kontekstis oleks, aga lihtsakt tahtsin end väja elada. ilmselt oli tegemist tüüpilise olukorraga, kus massidele meeldib sitt ja aja jooksul kuulutatakse see klassikaks. võrreldava elamus sain telekast Catsi vaadates. olge ettevaatlikud liiga kuulsate asjadega!
              Mis siin õpetlikku on?! Ma saan aru kui sellist asja räägiks mõni laps. Johann Srauss ja kõrgkultuur?! Iga vähekenegi klassikalist muusikat kuulanu saab aru, et Straussi võiks võrrelda ABBAga. See oli küll kohatu võrdlus.
              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
              I don’t care what you think of me!
              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

              Kommentaar


                #67
                Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                Algselt postitas yheksa


                Mind siiralt huvitaks, mida teemaalgatajal öelda on. Välja visata mingi lausejupp, ilma seda põhjendamata on kaunis lapsik.

                Mis on tartlaste enda arvamus, miks peaks nende linn olema kultuuripealinn?
                Kas tuuakse jälle välja ülikool, tartu vaim (mis krt on tartu vaim?), vanemuine?

                Ainult ülikooli ja tolle salapärase vaimuga on üsna raske kedagi veenda.

                Ja ainuke argument mida Sukles välja tõi oli see, et Tallinn on suurem! Tallinlastele teadmiseks, et Pariis ja Moskva on veel suuremad. Tallinn on fucking kühmukujuline kaluriküla, kus pariislased ja njuujorklased käivad aborigeenide üle irvitamas ja nende naisi keppimas.
                Olgem ausad ainuke asi millega Tallinn võitis oli - jõud ja võim! Kultuur jäi siin kolmandajärguliseks!
                Ja kultuuri ei tahtnud tuvustada ka Tartu. Mõlemad linnavalitsused olid kui kaarnad, kes ila tilkudes turistide raha nägid. Eks see meie riigi praegune olukord ole. Seetõttu võitis õige linn! Raha ja võimu keskus!
                On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                I don’t care what you think of me!
                Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                Kommentaar


                  #68
                  Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                  Algselt postitas Kebab
                  Mis siin õpetlikku on?! Ma saan aru kui sellist asja räägiks mõni laps. Johann Srauss ja kõrgkultuur?! Iga vähekenegi klassikalist muusikat kuulanu saab aru, et Straussi võiks võrrelda ABBAga. See oli küll kohatu võrdlus.
                  minu arust väga õpetlik. nii minu ema, kui ka muusikaõpetaja olid suutnud jätta mulle mulje, et Strauss on midagi head. kuna ma ise \"vähegi klassikalist muusikat kuulav inimene\" ei ole, siis ei teadnud ma, et nad mulle valetasid. ja nii ma saingi ülalkirjeldatud tünga.

                  klassikast kuulan ma peaaegu ainult Pärti ja pohmelliga ka Eesti Barokksoliste (hea ilma bassideta muusika).
                  «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                  «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                  Kommentaar


                    #69
                    Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                    Algselt postitas rohelineKonn



                    klassikast kuulan ma peaaegu ainult Pärti ja pohmelliga ka Eesti Barokksoliste (hea ilma bassideta muusika).
                    offtopic aga pohmelliga soovitan soojalt vaalahääli
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #70
                      Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                      Sellisel kujul, nagu praegu välja kuulutatud on see kultuuripealiina tiitel jura. Miks peaks eurooplane tulema Tallinn vaatama Nüganeni lavastatud Linnateatri etendust. Igas euroopa linnas on teater, kus mängitakse täpselt neidsamu lavastusi. Mis on Tallinnas erilist, et euroopa turist peaks siia tulema? Loomaaed? Kadrioru loss? Nevski katedraal? Viru keskus? Šampus ja ilusad naised? Pronkssõdur? Vanalinn? McDonalds? Miljonipeldik? Milleks?
                      On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                      I don’t care what you think of me!
                      Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                      Kommentaar


                        #71
                        Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                        Von Krahli teater
                        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                        Kommentaar


                          #72
                          Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                          Algselt postitas Kebab
                          Mis on Tallinnas erilist, et euroopa turist peaks siia tulema? Loomaaed? Kadrioru loss? Nevski katedraal? Viru keskus? Šampus ja ilusad naised? Pronkssõdur? Vanalinn? McDonalds? Miljonipeldik? Milleks?
                          Milleks üldse reisida, kui meil on kõik olemas? Heureka! Mina pärast seda seletust nüüd küll enam Pariisi ei kipu.

                          ABBA ja Straussi võrdlus on mingis mõttes nutikas muidugi. Aga miks nad kõrgkultuuri ei kuulu? Kvaliteetne ja kõrgeklassiline muusika, austatud nii lihtrahva kui asjatundjate seas. Elab edasi kaua pärast artistide enda kadumist. Puhtad ja ilusad näited kultuurist minu jaoks.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            #73
                            Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                            Algselt postitas Kebab


                            Sellisel kujul, nagu praegu välja kuulutatud on see kultuuripealiina tiitel jura. Miks peaks eurooplane tulema Tallinn vaatama Nüganeni lavastatud Linnateatri etendust. Igas euroopa linnas on teater, kus mängitakse täpselt neidsamu lavastusi. Mis on Tallinnas erilist, et euroopa turist peaks siia tulema? Loomaaed? Kadrioru loss? Nevski katedraal? Viru keskus? Šampus ja ilusad naised? Pronkssõdur? Vanalinn? McDonalds? Miljonipeldik? Milleks?
                            A le Kokk areena, saku suurhall, kadrioru staadion, premia jäähall, linnahall, kalevi ujula jne jne
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              #74
                              Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                              Algselt postitas rohelineKonn


                              Algselt postitas Kebab
                              Mis siin õpetlikku on?! Ma saan aru kui sellist asja räägiks mõni laps. Johann Srauss ja kõrgkultuur?! Iga vähekenegi klassikalist muusikat kuulanu saab aru, et Straussi võiks võrrelda ABBAga. See oli küll kohatu võrdlus.
                              minu arust väga õpetlik. nii minu ema, kui ka muusikaõpetaja olid suutnud jätta mulle mulje, et Strauss on midagi head. kuna ma ise \"vähegi klassikalist muusikat kuulav inimene\" ei ole, siis ei teadnud ma, et nad mulle valetasid. ja nii ma saingi ülalkirjeldatud tünga.

                              klassikast kuulan ma peaaegu ainult Pärti ja pohmelliga ka Eesti Barokksoliste (hea ilma bassideta muusika).
                              Ega ma ise kah suur klassikalise muusika kuulaja kahjuks ei ole. Aga muusikaga tutvumiseks soovitan vaadata sellis joonisfilmi nagu Disney Fantasy. Mitte seda 2000 aasta, vaid esialgset versiooni. Klassikalisele muusikale tehtud joonisfilm aitab mõista muusikas peituvad jõudu ja loovust. See teos jäi ka Disney viimaseks tööks ja on võiks öelda, et tegu on Disney Reekviemiga.
                              Teine hea näide on filmis Tänapäeva Apokalüpsis. Nimelt see koht, kus USA helikopterid lähevad pommitama Vietnami küla. Kopterite kõlaritest kostab Wagneri \"Valküüride Lend\". Võimas!
                              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                              I don’t care what you think of me!
                              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                              Kommentaar


                                #75
                                Vastus teemale \'Kultuuritus\'

                                Algselt postitas mcnamara
                                ABBA ja Straussi võrdlus on mingis mõttes nutikas muidugi. Aga miks nad kõrgkultuuri ei kuulu? Kvaliteetne ja kõrgeklassiline muusika, austatud nii lihtrahva kui asjatundjate seas. Elab edasi kaua pärast artistide enda kadumist. Puhtad ja ilusad näited kultuurist minu jaoks.
                                minu jaoks võiks kunstis ikka mingi valu ka sees olla. nii ABBA kui selle ainsa Straussi tüki puhul pean ma tõdema, et need voolavad küll minust värvi ja maitset muutmata läbi. nende juures naudid äärmisel juhul seda, et solistil on suured rinnad ja ilus hääl. ilma sõnumita see minu jaoks heaks ei muutu. ilusa tüdruku ja hea lavalise liikumise nautlemiseks võib sama hästi Börsi baari minna. või Meie Mehe kontserdile.

                                Kebab tahab tegelikult niisama lahmida, kuna tal on mingi kompleks Tallinlaste suhtes. Kultuuripealinn on tiitel, mida ei saa sõna sõnalt võtta. loe mis ma üleval Aasta Auto kohta kirjutasin.
                                «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                                «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                                Kommentaar

                                Working...
                                X