320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arutelu eesti keele grammatika üle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Tore ballack, sa ei saanud üldse aru mida ma öelda tahtsin.

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas ballack Vaata postitust
      (kui siin oleks reegel et peab eestikeeleliselt õieti kõik kirjutama).
      mul ükskõik kuidas ballack või keegi muu kirjutab aga tahaks ühele pisikesele asjale tähelepanu juhtida.
      sõna õieti peaks antud kontekstis asendama hoopis õigesti'ga.
      õieti/õigesti on eesti keeles vast üks levinumaid väärkasutusi

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas ek Vaata postitust
        mul ükskõik kuidas ballack või keegi muu kirjutab aga tahaks ühele pisikesele asjale tähelepanu juhtida.
        sõna õieti peaks antud kontekstis asendama hoopis õigesti'ga.
        õieti/õigesti on eesti keeles vast üks levinumaid väärkasutusi
        Lisaks veel peale/pärast.

        Kommentaar


          #34
          Türa küll kus tulid nüüd filoloogid välja. Poohui pole väää? Aru saate ikka mida öelda tahetakse. Muideks mõlemad on õiged - nii ÕIETI kui ÕIGESTI. Nagu ka pesioni võib praegu ka J ga kirjutada (pesjon).
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            #35
            on küll pohui aga sellegi poolest ei tähenda õieti sama mis õigesti

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas ek Vaata postitust
              on küll pohui aga sellegi poolest ei tähenda õieti sama mis õigesti
              kokkuvõtlikult siis õieti küüditati õigesti?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                #37
                Kokkuvõtvalt selle teema lõpetuseks: õieti = õigupoolest ja kui ma ei eksi, siis uue ÕSi järgi ei tohi enam pension ka J-ga kirjutada. Teemasse loomulikult ei kommenteeri
                Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                Kommentaar


                  #38
                  hehe, sellegipoolest peaks olema hoopis kokku kirjutatud. täiesti lammas ikka
                  Klenski kohta ka arvamus - ta on meie kohalik Žirinovski, ajakirjandusse pääseb aga keegi teda tavaliselt eriti tõsiselt ei võta. Farmi-Gabrieli poliitiline teisik.

                  Kommentaar


                    #39
                    Vastavalt «Konkurentsiseaduse» § 14 lõikele 2 ja «Ühistranspordiseaduse» § 10 lõigetele 2 ja 5 ning kooskõlas Vabariigi Valitsuse 25. septembri 2001. a määrusega nr 303 «Eri- või ainuõiguse andmiseks avaliku konkursi korraldamise kord» ning tulenevalt asjaoludest, et ELEKTRIRAUDTEE AS on olulist vahendit omav ettevõtja elektrirongide osas, mis vastavad olemasolevatele raudteeinfrastruktuuri nõuetele ja mida ei oma teised ettevõtjad Eestis, ning on seega turul ainus elektrirongidega reisijateveoteenuse võimalik pakkuja, et rahvusvahelise riigihanke korraldamine sobiva ettevõtja leidmiseks on äärmiselt aeganõudev ja kulukas, et elektrirongidega reisijateveo eeliseks on kiire ühendus Tallinna linna ja selle lähiümbruse vahel ning keskkonnasõbralikkus, ja selleks, et tagada ühistranspordi stabiilne areng ning raudteeinfrastruktuuri ja -veeremisse tehtavate investeeringute tasuvus, lubada Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumil avaliku konkursi tulemuste põhjal anda elektrirongidega avaliku reisijateveoteenuse osutamise ainuõigus ELEKTRIRAUDTEE ASile tähtajaga kuni kümme aastat.

                    Kommentaar


                      #40
                      Siis.
                      Et siis...
                      Täna siis...
                      Ja pärast ma tegin siis...
                      Mis sa siis...

                      Pagan ma ütlen. Kas teile ei tundu, et see on viimase aja nõmedaim parasiitsõna? Ja ise kasutan seda ka üsna tihti. Aga mis siis.
                      Supplies!

                      Kommentaar

                      Working...
                      X