320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Läbi ajaloo siiamaani oldud. Miks see nii on? Sellele mina vastata ei oska.
    kui taaskord Mõnu ajaloo õppimise arhiive ajust välja venitades mõelda, siis oli vaen ikka sakslaste vastu. Venelased olid justkui okeid veel vist Vabadussõjani. Mitte päris Ado Grenzteini tasemele minnes, aga neid peeti üldiselt pikalt omademaks, kui meie toredaid sakslasi, kes on nüüd justkui omad.

    Kommentaar


      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
      Meil on enda ühiskonnas eluaeg olnud vene-eesti vaheline rassism. On keegi meid toetanud? On need samad lumehelbekesed sellele tähelepanu pööranud, kes eile litutasid seal rocca ees? See oli rohkem selline Insta Story piltide tegemise võistlus, et näidata kui äge ma olen ning # kütta mitte mingi teise kultuuriruumi valukoha toetamine. 20% muid rahvuslasi ehk tõesti läksidki sinna mingit tähelepanu juhtima.
      Meie Eesti/Vene probleem on veidi teistsugune, aga ma ei ole kõige õigem inimene sellest täpsemalt rääkima - puudub vastav suhe meie Vene kogukonnaga.

      Kommentaar


        https://www.err.ee/1100637/lotman-an...-kui-rassistid mulle see idee täitsa meeldib.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Läbi ajaloo siiamaani oldud. Miks see nii on? Sellele mina vastata ei oska.
          Äkki neile ei meeldi, et mingi väike käkk, mis läbi ajaloo omajagu Vene impeeriumi koosseisus on olnud, nüüd ühtäkki vaba on? Sest siis nende sünnipärased eelised on kadunud vms. Ja suure emamaa propaganda keevitab muidugi sobivat infot takka? Ehk siis et kui toorelt üldistada, siis tuleneb see konflikt Venemaa imperialismist, mis peab iseenesestmõistetavaks selliste väikeste käkkide endasse neelamise? Vabalt võib olla muidugi liigne lihtsustamine.
          Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

          Kommentaar


            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
            Meie Eesti/Vene probleem on veidi teistsugune, aga ma ei ole kõige õigem inimene sellest täpsemalt rääkima - puudub vastav suhe meie Vene kogukonnaga.
            Ta võib teistsugune olla, aga rassism ja probleem on see siiani. Sul on Eestis terve maakond, kus seda probleemi esineb päevast päeva. Sul on Tallinnas kaks linnaosa, kus sa võid vales kohas liikudes rahus lõuga saada sellepärast, et sa valest rahvusest oled.

            Sellega ei ole reaalselt ju mitte keegi tegelenud? Ja natukene piinlik on vaadata, seda Eesti white trashi, kes läheb Rocca ette, et kuhugi galeriisse saada ning instat vaadates näeb neid samu ,,I cant Breathe,, ,,White silence is Violence,, plakatitega sepikuid instas esinemas ja näitamas kui ägedad nad on ning arusaadavalt oli see suht ka ainus põhjus miks sinna roniti.

            Meil ei käi politsei mustanahalisi nüpeldamas ja meie ühiskond on teistsugune. Lihtsalt aetakse taga oma American Dreami ning arvatakse, et kõik, mis toimub seal on õige ja nii peame ka meie tegema. 99%, kes seal eile protestisid neil pole Usa ühiskondlikust korraldusest ju reaalselt õrnaaimugi.

            Kommentaar


              Algselt postitas wordprez Vaata postitust
              Äkki neile ei meeldi, et mingi väike käkk, mis läbi ajaloo omajagu Vene impeeriumi koosseisus on olnud, nüüd ühtäkki vaba on? Sest siis nende sünnipärased eelised on kadunud vms. Ja suure emamaa propaganda keevitab muidugi sobivat infot takka? Ehk siis et kui toorelt üldistada, siis tuleneb see konflikt Venemaa imperialismist, mis peab iseenesestmõistetavaks selliste väikeste käkkide endasse neelamise? Vabalt võib olla muidugi liigne lihtsustamine.
              Ma nõustun su jutuga hetkel 100%. Selles ei ole kahtlustki, et see on kindlasti üks väga suur tegur.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                +1

                Mulle ka.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Jep, see oli väga hea.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Sul on Tallinnas kaks linnaosa, kus sa võid vales kohas liikudes rahus lõuga saada sellepärast, et sa valest rahvusest oled.
                    Mis linnaosad need sellised on?

                    Olen nüüd juba 14 aastat P-Tallinnas elanud, neist 8+ Koplis ja pole kunagi probleeme olnud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Mis linnaosad need sellised on?

                      Olen nüüd juba 14 aastat P-Tallinnas elanud, neist 8+ Koplis ja pole kunagi probleeme olnud.
                      Ma olen elanud ka Tallinnas juba 13 aastat. Molli pole kordagi saanud, P-Tallinn tundus eriti ohutu kant. Lasnamäel oli hommikul ainsad veidi ohtlikud kohad kasiinolähedased. Korra sain jalaga persse lambist, juhtus Mustamäel. Lööjateks sellised vinged maikade ja kuldkettidega "tulime maalt küprokki panema"-eestlased.

                      Nasfal ilmselt teab mu lemmikbaari, mille kontingent koosneb enamasti venelastest. Käisin seal kümmekond aastat mitu korda nädalas. Mitte ühtegi jama ei tekkinud, aga samas ma näen nii venelane välja pärast Venemaal ülikoolis käimist, et ju peeti omaks.

                      Kommentaar


                        Ma sain Koplis elada kunagi 3 nädalat kui juba esimeseks tõmblemiseks läks. Sõbraga käisime kunagi esimest korda Lasna baaris ning vedas, et proteese ei pea kandma. Ju mul halb karma lihtsalt.

                        Kommentaar


                          Aga venelastega oli mul Võrus küll kokkupõrge. Mu ülakorrusel elasid Miša ja Anton, kes olid muidu lahedad klemmid, saime läbi ja puha, aga kui läks kampade teemaks, siis hakkas kivisõda. Nad hüüdsid meile veel "tulge persse". Ma olin siis umbes kuuene. Vastikud värdjad!

                          Kommentaar


                            Lotman räägib õiget juttu. Iga probleemi lahendamiseks on vaja ratsionaalset diskussiooni ja mitte emotsionaalset lahmimist.

                            Edit. Tallinnas ei ole venelastega ühtegi halba kokkupuudet olnud. Mulle tundub, et ma sulandusin enda vabaaja riietusstiililt kenasti teatud stiili kodanike sekka. See eest Tartus tahtis mingi umbkeelne tüüp mulle ühel pereüritusel pasunasse anda, sest ma nähtavasti naersin vales kohas vms. Fun times.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                              Lotman räägib õiget juttu. Iga probleemi lahendamiseks on vaja ratsionaalset diskussiooni ja mitte emotsionaalset lahmimist.
                              Mida ma mingi 20 lehekülge tagasi ka ütlesin, et selleks on spetsialistid, ühiskonnateadlased jne, aga nad on mingi osakonna jaoks vasakpoolsed. Meie siin paugutame lihtsalt mingeid emotsioone välja.

                              Kommentaar


                                Sest mingi 20 aastat tagasi oli essee kolmandast Eestist. Poliitikutel oli savi, nüüd on see siis käes - maainimesed on õnnetud, venelased vihased ja maasikad on ka kallid.

                                P.S. vabandan, teine Eesti. https://arvamus.postimees.ee/1938665...esti-on-olemas

                                Kommentaar

                                Working...
                                X