320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tanel Vaata postitust
    Kui on vaja põlve uurida, siis kuidas bürokraatia käib?

    Võtan perearstilt mingi paberi, maksan, registreerin uurimistele, ootan järjekorras?
    a) lähed perearstile ja saad saatekirja
    b1) maksad 32€ ja saad kohe arstile
    b2) maksad 3.2€ ja saad kahe kuu pärast arstile
    c) põlve uuritakse

    Kommentaar


      Algselt postitas Rein Vaata postitust
      Kui suur oleks mõistlik palgatõus peale katseaja lõppu (protsentuaalselt siis)?
      Praeguses majandusolukorras ei kipu keegi pärast katseaega palka tõstma. Loomulikult võib palka tõsta, aga tööandja ei pruugi selleks näha võimalust.
      Mingitest prontsentidest ju mõttetu rääkida, kui ei tea, mis palgatase katseajal oli.

      Kui näiteks palk katseajal 2000 Eurot, siis 20-25% juurde küsida päris hea mõte
      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

      Kommentaar


        Algselt postitas Tanel Vaata postitust
        Kui on vaja põlve uurida, siis kuidas bürokraatia käib?

        Võtan perearstilt mingi paberi, maksan, registreerin uurimistele, ootan järjekorras?

        Praegu on neli kuud juba painanud mingi probleem, mis kipub välja tulema iga kord kui põlv vähegi koormust saab: trenn või üle kolme korruse treppe. Ei ole reeglina mingi terav valu (kuigi pärast trenne on isegi seda juhtunud) vaid mingi leebe ebamugavus, mis takistab liikumist. Mõtlesin alguses, et äkki on lampi mingi ülekoormus, aga nüüd kui eriti koormanud pole, annab ikka tunda.

        Mingi veider pool-sinika moodi laik on ka juba tükk aega eksisteerinud probleemsema põlve peal.
        Perearst annab saatekirja, siis registratuuris paned näiteks kirja, sealt antakse mingi aeg ortopeedi juurde (kogemus näitab, et ortopeedile võid alles mitme kuu pärast saada) Kui pappi palju, siis võid selle perearsti osa vahele jätta ja otse mingi ortopeedi aja kirja panna. Vanasti oli ilma saatekirjata visiit mingi 500 EEK.

        http://www.last.fm/user/kurat_

        Kommentaar


          Algselt postitas Tanel Vaata postitust
          Kui on vaja põlve uurida, siis kuidas bürokraatia käib?

          Võtan perearstilt mingi paberi, maksan, registreerin uurimistele, ootan järjekorras?
          Algselt postitas eika Vaata postitust
          a) lähed perearstile ja saad saatekirja
          b1) maksad 32€ ja saad kohe arstile
          b2) maksad 3.2€ ja saad kahe kuu pärast arstile
          c) saad põlve terveks
          3,2 Eurot maksad ikka alles, siis kui suunamiskiri näpus arsti juurde lõpuks jõuad.


          Vahest läheb järjekorraga hästi, sest kui perearst kohta bronnib, siis võib hästi jopata.
          Avaldasin näiteks soovi kirurgi juurde konsultatsioonile saada möödunud neljapäeval ja arsti juures käisin sel teisipäeval, kuigi alles hiljuti ajalehes hiljuti hirmutati järjekorraga umbes 100 päeva.
          Samas ühe teise arsti juurde sain aja jaanuari lõpuks

          Üldiselt võib perearst olla piisavalt pädev, et põlve seisukorda hinnata ja ise sulle lihtsalt mõne salvi retsepti kirjutada. Vähemalt minu kunagisele põlvehädale leidis perearst ise toimiva lahenduse.
          Natuke mingit spetssalvi peale määrida ja regulaarselt natuke pikema perioodi vältel glükosamiini tarvitada oli piisav.
          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            a) lähed perearstile ja saad saatekirja
            b1) maksad 32€ ja saad kohe arstile
            b2) maksad 3.2€ ja saad kahe kuu pärast arstile
            c) põlve uuritakse
            möhh?!? viimati (mõni aeg tagasi) sain kaheksa päevaga ning üle kahe nädala pole pidanud kordagi ootama.

            tip: digiregistratuur - saad ennast arsti juurde registreerida saatekirjata (mille võid siis vahetult ennem päris arsti juurde minemist perearsti käest hankida) ja registreeringu vajadusel ka tühistada.
            tip2: glükosamiin
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              möhh?!? viimati (mõni aeg tagasi) sain kaheksa päevaga ning üle kahe nädala pole pidanud kordagi ootama.

              tip: digiregistratuur - saad ennast arsti juurde registreerida saatekirjata (mille võid siis vahetult ennem päris arsti juurde minemist perearsti käest hankida) ja registreeringu vajadusel ka tühistada.
              tip2: glükosamiin
              Kus kohas sa veel arsti juures käisid/käid? Mina pidin viimati enda põlvega küll üle 2 kuu ootama ning enne seda ca 3 kuud (sellele odavamale versioonile siis ikka). Viimati regasin veebruari algul ja aeg oli aprilli lõpu poole.

              Kommentaar


                helistasin ühel novembri päeval perearstile, ütlesin et tahan päris arstile, ütles et registreeri ennast ära, avasin perhi (regionaalhaigla.ee), sisenesin digiregistratuuri, esimene vaba aeg, klik-klik-klik. kuna inimesed ikka loobuvad, tühistavad aegu, siis mõistlik on digiregistratuuris aegadel silma peal hoida.
                tollel hetkel oli järgmine pikim ooteaeg ortopeedi juurde kolm nädalat.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Scooter Vaata postitust
                  No see ongi sulle paras ülikond, kui lähed Jalkaliidu galale oma "parima" kohtuniku (loe: pede) auhinda kätte saama.
                  Zara olekski liiga hea olnud ja lisaks oleks pidanud mingi 10kg veel alla võtma, et see ilusti selga istuks.
                  Algselt postitas Scooter Vaata postitust
                  Sinu palka arvestades võiks mingi 90% vähemalt olla.
                  Mingi eriti raju isiklik vihavaen teie vahel?

                  Kommentaar


                    Mis värk on, et mu Lenovo Thinkpad SL510 läpaka peal kõik mängud täiega laggivad. Eranditult alusatades fifast lõpetades Max Payne-ga. Fifaga on muidugi see teema, et mäng iseenesest ei laggi aga suht tihti jookseb lihtsalt kokku. Kuna olen ise sel alal jätkuvalt nii võhik kui olla saab, siis küsingi, et milles probleem võiks olla? Kas liiga sitt videokaart?
                    Koondise põhimängija

                    Kommentaar




                      neid ülemiste sportlandis võib leida ja mis hinnaga? kunstmuru omasi mõtlen siis
                      Algselt postitas Tofoa
                      Man City fännamine keedab muidu normaalsete inimeste ajud päris pehmeks.

                      Kommentaar


                        Mingitel lehtedel keerab Chrome fondid tuksi. Mille alusel ta seda valib, ei tea. sport.err.ee on mul üks selline ntks ja LHV pank teine. Misvärk? Kodeeringu tuvastamine on automaatse peale sätitud, ei toimi.

                        chromepask.jpg

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          a) lähed perearstile ja saad saatekirja
                          b1) maksad 32€ ja saad kohe arstile
                          b2) maksad 3.2€ ja saad kahe kuu pärast arstile
                          c) põlve uuritakse
                          d) määratakse MRT uuring (ootad veel vähemalt 2 kuud)
                          e) määratakse opile minek (ootad veel vähemalt 3 kuud)

                          mustem stsenaarium

                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          tip2: glükosamiin
                          Seda võid ka rahulikult 2-3 kuud võtta, ja soovitud efekti ei pruugi ilmneda.

                          Aga see digiregistreering oli minu jaoks uudis. See ainult regionaalhaigla.ee teema?

                          Kommentaar


                            Perearsti kaudu on jah võimalik, aga nagu ikka - perearst>oota>ortopeed>oota>uuring(MRT)>ortopeed>f üsioterapeut

                            Ehk siis kui sa oskad leida endale sobivad füsioterapeudi praksise näiteks, siis päris paljudel juhtudel osatakse ka füsioterapeudi poolt su valupõhjustaja ülesse leida ja sobiv ravi määrata. Ja kui ikkagi on vaja uuringut, siis on vaja see pikk rada ikkagi läbi käia. Ehk siis leida ortopeed, kes su uuringu saatekirja annab. Kas tasuline või mitte - sõltub, kui kiiresti tahad ja mis teid pidi käid.

                            Mina soovitan koheselt füsioterapeudi poole minna. Kui sul tekkis põlve mediaalsemale poolele sinikas, siis kaks levinumat probleemi võib olla : meniski vigastus (liigese) või sidemete venitus-õrn rebend.




                            Algselt postitas Tanel Vaata postitust
                            Kui on vaja põlve uurida, siis kuidas bürokraatia käib?

                            Võtan perearstilt mingi paberi, maksan, registreerin uurimistele, ootan järjekorras?

                            Praegu on neli kuud juba painanud mingi probleem, mis kipub välja tulema iga kord kui põlv vähegi koormust saab: trenn või üle kolme korruse treppe. Ei ole reeglina mingi terav valu (kuigi pärast trenne on isegi seda juhtunud) vaid mingi leebe ebamugavus, mis takistab liikumist. Mõtlesin alguses, et äkki on lampi mingi ülekoormus, aga nüüd kui eriti koormanud pole, annab ikka tunda.

                            Mingi veider pool-sinika moodi laik on ka juba tükk aega eksisteerinud probleemsema põlve peal.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                              Aga see digiregistreering oli minu jaoks uudis. See ainult regionaalhaigla.ee teema?
                              Mingit ühtset süsteemi (nagu võiks) ei tea, et oleks olemas + kõik haiglad ei oma antud digi-võimalust.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                                Mingi eriti raju isiklik vihavaen teie vahel?

                                Ära Skutti tähele pane, tal on väikese mehe kohta suur suu.
                                Muidu on ta normaalne vana, aga internetis on ta kõva sõdalane. Viimane kord kui Pärnus ööklubis käisime, siis kinkis mulle Hello Kitty andevendikalendri. Kui ta sügisel putsad varna riputas, siis kinkisin talle banaaani- ahvidele maitsevad ju banaanid. Lisaks veel pudel Absoluti, sest purjus peaga näeb ta normaalsem välja ja jutt on ka mõistlikum.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X