320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ega erilist vahet pole, mis ma panen. Lihtsalt hakkasin mõtlema,et kuidas jäätub kiiremini, kas nö kiire ja kõva suts, või pikem periood konstanse miinusega on parem.

    Kommentaar


      Algselt postitas Shaq Vaata postitust
      Ega erilist vahet pole, mis ma panen. Lihtsalt hakkasin mõtlema,et kuidas jäätub kiiremini, kas nö kiire ja kõva suts, või pikem periood konstanse miinusega on parem.
      Noh, kui sa hakkad onju panema pluss viit, siis hakkab jälle sõltuma järve suurusest ehk kui on piisavalt suur järv, siis ei suuda see kiire ja kõva suts järve kogutud soojust välja ajada või kuidagi. Null oleks siis selline, et kohe-kohe valmis jäätuma või kuidagi. (M007-e viimastest füüsikapraktikumidest on möödas juba 12 aastat.)

      Kommentaar


        Faktoriks on ka tuul. Kui tuul on tugevam, siis kaob veekogu kohal olev aur vee kohalt kiiremini ja kiirendab sellega veekogu energiavahetust. Mängu tuleb ka vee puhtus, soolasus jne. Lisaks on +4C juures vee tihedus madalam jne. Kui kogu selle targutamise ja oma puudlikkude füüsikateadmiste juures proovida küsimusele vastata, pakun ma, et 7 päeva temperatuuri -5C teeb jää paksemaks kui 2 päeva temperaturi -15C eeldusel, et kõrgema/soojema temperatuuri juures on õhuliikumine ehk veekogu kohal tugevam ja jahutab vett seega efektiivsemalt kui järsk ja lühiajaline madal temperatuur. Huviga ootaks, et keegi tark tuleks ja asja ära seletaks... Sest loogika ütleb, et kuivõrd külmumine toimub ülevaltpoolt alla, hakkab jääkiht ise mingil hetkel toimima isolatsioonina ja külmumise kiirus kahaneb jääkaane paksenemisega.

        Jeesus küll, kui lollina võib end tunda ühe näiliselt lihtsa küsimuse peale...

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Tänapäeval pole enam väga vahet millise kompaktkaamera sa ostad. Kõik teevad head pilti ja kõiki võimalusi ei suuda sa nagunii ära kasutada. Mine kuhugi fotopoodi ja uuri mis häid pakkumisi neil selle summa eest on ning osta südamerahuga mõni ära.

          Tänud. Ostsin Sony, küll mitte sinu soovitatud, vaid HX10V.
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Pane parem 0 kraadi.
            Kui öösel numbreid ja võrrandeid näete siis olete ise süüdi.
             

            Krt seda teab. Energiavoog läbi pinna avaldub nii: q = -k * DT. DT on temperatuuri gradient, k soojusjuhtivuskoefitsent ja q ühik W/m^2. Temperatuuri gradient on ilmselt võrdeline temperatuuride vahega. Kui kõik jääb samaks, siis suurem soojusjuhtivusvõimsus on suurema temperatuuri vahe korral. Energiahulga saab siis võimsuse ajaga läbi korrutamisel. Esimesel juhul on asi võrdeline siis umbes: 7*5*(mingi konstant) ja teisel juhul 2*15*(mingi konstant). Energia hulk võiks olla siis jää paksusega võrdeline (mida rohkem energiat tiigi vesi kaotab, seda paksem jää vms.)

            See on väga lihtsustatult. Ilmselt juhtivuskoefitsendid muutuvad sõltuvalt jää paksusest, aga mingi hinnangu võiks asjale nii saada.

            Integraalne variant on ka 1-d juhul DQ/Dt = -k * A * DT/Dx. DQ/Dt on soojushulga tuletis aja järgi (põms võimsus), k soojusjuhtivuskoefitsent, A pindala, DT/Dx temperatuuri gradient. Siin samuti kõikide muude asjade samaks jäämisel DQ/Dt ~ DT ja DQ ~ DT*Dt, ehk Q ~ DT * t. Ehk siis energia hulk võrdeline temperatuuri gradient * aeg. Põms täpselt sama valem mis esimene.

            Aga k võib jää paksusest sõltuvalt muutuda nii, et maitea täpselt. Samuti olenevalt jää temperatuurist (alguses 0 kraadi siis sügavamal ikka 0 kraadi aga pinna lähedal hakkab vaikselt negatiivseks minema) võib tulemus erinev olla.

            Kommentaar


              Tere Autohuvilised-spetsialistid.

              Mu sõbral on väga suur mure - sõbra jagatud mure on pool muret mullegi.

              Firma poliitika tõttu vaja osta autot. Mark ei ole oluline. Summa võiks jääda 3000-3500 kanti ja tingimuseks oleks see, et Co2 alla 100. Ehk siis suur oht on, et sunnitakse Priusega sõitma - lubas pigem töölt ära minna
              Et siis eesmärk oleks leida miski auto antud hinnaklassiga, millel oleks 4 ust ja ei oleks päris beebidele mõeldud, vaid ikka keskklassiline vähemalt. Imelik mure inimesel ja kuna see maailm on minu jaoks suht tühi maa, siis äkki keegi teab. Igast poolhübriite ja asju olemas.. aga tõenäoliselt hind on see argument.

              Kommentaar


                Ärgu muretsegu 3500 euro eest ei saa ühtegi Priust.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                  Ärgu muretsegu 3500 euro eest ei saa ühtegi Priust.
                  ära valeta

                  Kommentaar


                    Ega ikka ei saa küll. A24-s kõige odavam suts alla 7000 euro.

                    E: Loodab ca 3500 eur eest saada rohelise masina?

                    Kommentaar


                      Loodab küll.
                      Nagu ma tegelikult ütlesin, et kuna tegemist on suure korporatsiooniga, siis raha ei ole see peamine argument. Lihtsalt enne selle Co2 100 reegli tulekut plaanis ta kõikide lisadega Passatit võtta. Aga see idee tambiti labitatega tükkideks.

                      Ma ise ka vähe vaatasin nüüd selle pilguga seda automaailmat.
                      Volvo miski väiksem (v30-40) olid olemas co2-ga alla 99 ja ka sobivas hinnaklassis - aga ikkagi väikeauto. Skoda Octavia läheb sinna alla, aga see ei maitse tõenäoliselt. Ei saa ju nüüd öelda, et vanas rahas pool milli on mingi kommiraha päris. Midagi ikka leiab. Iseasi, kas see vastab rõõmudele ja vajadustele. Seepärast ka selline küsimus siin, et äkki kellelgi on mingisuguseid teadmisi, mis oleks asjalik.. Autohomode teema on ju ikkagi soccernetis olemas.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
                        Loodab küll.
                        Nagu ma tegelikult ütlesin, et kuna tegemist on suure korporatsiooniga, siis raha ei ole see peamine argument. Lihtsalt enne selle Co2 100 reegli tulekut plaanis ta kõikide lisadega Passatit võtta. Aga see idee tambiti labitatega tükkideks.

                        Ma ise ka vähe vaatasin nüüd selle pilguga seda automaailmat.
                        Volvo miski väiksem (v30-40) olid olemas co2-ga alla 99 ja ka sobivas hinnaklassis - aga ikkagi väikeauto. Skoda Octavia läheb sinna alla, aga see ei maitse tõenäoliselt. Ei saa ju nüüd öelda, et vanas rahas pool milli on mingi kommiraha päris. Midagi ikka leiab. Iseasi, kas see vastab rõõmudele ja vajadustele. Seepärast ka selline küsimus siin, et äkki kellelgi on mingisuguseid teadmisi, mis oleks asjalik.. Autohomode teema on ju ikkagi soccernetis olemas.
                        See ju pm sama mis passat.
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                          See ju pm sama mis passat.
                          Ma ei taha sapiseks ka minna. Ausõna.

                          Aga ikka päris ei ole. Superb ehk on..

                          Octavia vastab ehk mingil määral Jetta olemusega.
                          Muidugi on need piirid üpris hägused, aga kui autot omastama hakata, siis ikkagi omavad tähtsust.

                          Kommentaar


                            Võib hakata lahkumisavaldust kirjutama. Seis on päris nutune ikka keskklassi kohapealt.

                            Kommentaar


                              Kõikide lisadega Passatit...oli see siis b5? Uuemad lähevad juba hinnaklassist kõvasti välja.

                              Muidugi ma ei saa aru ka,et miks aetakse co2 taset taga kasutatud autol, mis on ilmselt vanem kui 5a.
                              Saaks aru, kui tegu on salongist välja veerenud autoga.

                              Search your dream car from an extensive data base of different cars based on their model, manufacturer, body style and the budget.


                              Siit co2 emission alla 100 ja hakkaku valima.
                              Aga siin valikut jagub alates varemmainitud Octaviast kuni 1seeriani välja.

                              Kommentaar


                                Stsenaarium: jalgpallimängus läheb asi penaltiteni.

                                Küsimus: kui lööja põrutab posti ja sealt põrkab pall väravavahi seljast väravasse, siis see värav ei loe, eks?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X