320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mul tekkis ka üks rumal küsimus: Koduse suurpuhastuse käigus tuli lagedale nõukaaegne pardel Harkiv 109. Kas sel võiks olla mingit ajaloolist, emotsionaalset või rahalist väärtust?
    olgem kristlased, vabandused on esitatud

    Kommentaar


      Algselt postitas zaz Vaata postitust
      Mul tekkis ka üks rumal küsimus: Koduse suurpuhastuse käigus tuli lagedale nõukaaegne pardel Harkiv 109. Kas sel võiks olla mingit ajaloolist, emotsionaalset või rahalist väärtust?
      Telliskivi turul saad kindlalt sitaks pappi.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Telliskivi turul saad kindlalt sitaks pappi.
        Habet kasvatades pole sellega vist midagi teha, seega pole seal vist lööki.

        Algselt postitas zaz Vaata postitust
        Mul tekkis ka üks rumal küsimus: Koduse suurpuhastuse käigus tuli lagedale nõukaaegne pardel Harkiv 109. Kas sel võiks olla mingit ajaloolist, emotsionaalset või rahalist väärtust?




        Ehk mingeid teisi mudeleid müüakse 30 ja 35 taalaga. Eestis müües kindlasti mitte nii palju.
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          Algselt postitas shefield
          Kas kuskil on olemas ka arvutust kui palju läks maksma N liidu kokku kukutamine. Pardakk kestis ikka ju aastaid. Meilgi võib selle ajastu otsa saamisest lugeda alles mõned aastad.
          Eelkõige inimressursi vaatenurgast. Mõrvu, kadunud inimesi mille tõi kaasa nii võimu vahetus kui ka nn kuritegelik pool. Ja loomulikult ka nälga, külma, haiguste jms..
          Ja loomulikult ka majandusliku ja rahva rikkuse koha pealt. Tühjaks varastatud riigifirmad, maavarad jne. Pluss ka keskkonna kahju kuna mingitel hetkedel puudus ka meil igasugune ülevaade toimuvast.
          N liitu taga küll ei igatse. Aga ilusasti see ka ei lõppenud.

          P.s Kuigi tagasi vaadates oli 80 tate lõpu nõukogude liit huvitav aeg. Nu mitte tallinna või mõne suurema linna elanikuna vaadates. Sellisel kujul nn "kommunismil" polnud ju väga vigagi
          Aga see on juba teine teema.
          materiaalses mõttes - seda lõputut vaestemaja vist täna ei nuta suurt keegi taga.
          mine vaata mõne omaaegse kolhoosi või sovhoosi majasid näiteks, täna ei taha neid keegi tasuta ka. ja veneaegne tehnika... pole vist midagi kommenteeridagi. riided, jalanõud, igapäevased esmatarbekaubad (lapsemähkmed, hügieenisidemed, pesupulber, sukkpüksid, lõhnaõlid, riidest pestavad taskurätid jne)... pole ju mitte midagi võrrelda. või tahta uuesti midagi sealt ajast.

          inimressurs.
          meil siin eestis läks veel suht õnnelikult, mitmel pool mujal sai ikka päris palju inimesi surma. karabahhid aj abhaasiad jms näiteks. vahetult sündmuste käigus juba, mitte mingi kaugema mõju tulemusena. viimast üldse raske hinnata - külm ja nälg (oli seda viimast siis päriselt, eestis?) toona, südamehaigused ja ülekaalulisus täna...

          80ndate lõpu vene bardakki, seda jama ja mõistusevastasust uuesti enam läbi elada ei tahaks. mitte mingil juhul.
          täna - isegi venelastele kes siin kiidavad novorossiat ja krimmi jne - ei sooviks sellist.
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            see vene tehnika vedas suuresti eesti tööstusettevõtteid kuni EAS hakkas tööstusettevõtetele seadmete soetamiseks toetust jagama. (nii mõneski nimekas tehases tiksuvad need veel tänini ja ilmselt ka järgnevad 20-30 aastat).

            Vene masinate (treipingid, freesid, puurid jne..) suur pluss oli, et nad ei ole optimaalselt projekteeritud (on kordades üle dimensioneeritud, kuna materjal (teras, malm) ei olnud probleemiks )

            Toores raud, mis mõistliku hooldusega kestab üle iga teise lääne pingi.

            Kommentaar


              Algselt postitas taku* Vaata postitust
              see vene tehnika vedas suuresti eesti tööstusettevõtteid kuni EAS hakkas tööstusettevõtetele seadmete soetamiseks toetust jagama. (nii mõneski nimekas tehases tiksuvad need veel tänini ja ilmselt ka järgnevad 20-30 aastat).

              Vene masinate (treipingid, freesid, puurid jne..) suur pluss oli, et nad ei ole optimaalselt projekteeritud (on kordades üle dimensioneeritud, kuna materjal (teras, malm) ei olnud probleemiks )

              Toores raud, mis mõistliku hooldusega kestab üle iga teise lääne pingi.
              midagi asjalikku nendega küll toota ei saanud, aga see ju polnudki oluline. joodikukindlus oli põhiline.

              Kommentaar


                Huvitav väide... Millega siis midagi asjalikku toodeti?

                Kommentaar


                  nii palju, kui mul noorusajast meeles on, siis ega midagi asjalikku ei toodetudki tollal. võrreldes läänega elati üsna kiviajas ikka.

                  Kommentaar


                    Ma sündisin täpselt siis kui liit lagunes ja eesti vabaks sai ja mulle meenub esmajärjekorras vene tehnikaga ikka MTZ, Belarus, Kamaz, Gaz jne. Sai nendega ikka lapsepõlves kõik tööd kaasa tehtud. Maal siiamaani vene traktorid aastast mine mu**i, töötas nendega vanaisa, isa, töötan mina ja töötavad minu lapsed ka. Juppe on tohhaajaa, iga külamees ( uue põlvkonna omad ilmselt mitte) oskab parandada ja saadavus on hea. Paratamatult tavaline maamees (kellel vaja heina niita, metsast puid tuua ja natuke kola liigutada) ei jõua uut "lääne" tehnikat osta.

                    Kommentaar


                      see oli süsteemi, mitte masinate probleem.

                      samade masinatega tehti peale lagunemist veel 10-15 aastat lääne standarditele vastavat allhanget, kusjuures näit. mõningad siia jäänud agregaadid (nt. Dvigateli hoonetes) olid meie lugupeetud põhjanaabritelegi jahmatamapanevalt võimas vaatepilt.

                      Vene tehnika ei olnud saast. Vene mentaliteet oli saast.

                      Kommentaar


                        "idüll" missugune! soovitan Valgenevesse kolida, seal olla kõik "vana hea" veel alles hoitud. mujal SRÜ prostranstvos kindlasti ka. ma olen need üleminekuajad üle elanud ning vene möla ja kola "võlu" vastu immuunne.

                        see on pigem majanduslik traagika, et meil mõnel pool kasutatakse endiselt veneaegset tehnikat. nii jätkates polegi suurt lootust järje peale jõuda.

                        Kommentaar


                          olgu.

                          end.

                          Kommentaar


                            Huvitav kas kõrgete tornkraanade ülemine osa (kabiin ja nokk) pannakse suurte tormide ajal lukku või vastupidi tehakse lahti, et saaks see osa saaks liikuda nagu tuulelipp?

                            Kommentaar


                              Talupoja loogika ütleb et pannakse lukku, muidu lipendab tuule käes nagu lõbutüdruku kleit.

                              Kommentaar


                                Kui ma tahan end FIEks võtta, siis kas kooli nimekirjas olek võib takistavaks muutuda?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X