320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mõned aastad tagasi oli Pirital vesirottidega sama keiss. Ehk ründasid potist
    15-20 aastat tagasi oli Tallinnas sarnane lugu maoga. Ronis võõrasse korterisse ja ehmatas pererahva poolsurnuks.

    Kommentaar


      Dokumentaalsarjas Wremja oli sama keiss paelussiga.

      Kommentaar


        Mis teema sellega on? Kuidas enne kristlust teist inimest tänati siis?

        aituma : aituma : aituma (tänusõna, tänamissõna)
        ◊ aitäh, aitüma
        Kuluvorm sõnaühendist aita jumal. aitäh on samast ühendist kujunenud veelgi lühenenud variant, kus rõhk on liikunud teisele silbile ja on tekkinud sõnalõpuline h: aita > aitah > aitäh. Samalaadsed on ka vene spasíbo 'aitäh', mis on sõnaühendist spasi bog 'päästa, jumal', ja läti paldies 'aitäh', mis on lühenenud sõnaühendist palīdz dievs 'aita, jumal'. Eesti keelest on laenatud eestirootsi lastek aiti, aitä 'aitäh' ning võib-olla ka liivi aītu·māl, aītjumāl 'aitäh; aita, jumal' ja vähemalt osaliselt soome lastek aatti, aitti 'aitäh'.

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          Mis teema sellega on? Kuidas enne kristlust teist inimest tänati siis?

          aituma : aituma : aituma (tänusõna, tänamissõna)
          ◊ aitäh, aitüma
          Kuluvorm sõnaühendist aita jumal. aitäh on samast ühendist kujunenud veelgi lühenenud variant, kus rõhk on liikunud teisele silbile ja on tekkinud sõnalõpuline h: aita > aitah > aitäh. Samalaadsed on ka vene spasíbo 'aitäh', mis on sõnaühendist spasi bog 'päästa, jumal', ja läti paldies 'aitäh', mis on lühenenud sõnaühendist palīdz dievs 'aita, jumal'. Eesti keelest on laenatud eestirootsi lastek aiti, aitä 'aitäh' ning võib-olla ka liivi aītu·māl, aītjumāl 'aitäh; aita, jumal' ja vähemalt osaliselt soome lastek aatti, aitti 'aitäh'.
          Enne tänati tema isa. Jumal on koguaeg olemas olnud. Kristus on tema poeg.

          „Sina oled mu Poeg, täna ma sünnitasin sind!” – Ap. 4:33 (L. 2:7)
          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
          sigpic

          Kommentaar


            Kas keegi siit foorumist on ka fcb.tv tellija? Kas seal näidatakse FCB duubli ja U15 meeskondade mänge kordusena täispikkuses?

            Kommentaar


              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
              Mis teema sellega on? Kuidas enne kristlust teist inimest tänati siis?

              aituma : aituma : aituma (tänusõna, tänamissõna)
              ◊ aitäh, aitüma
              Kuluvorm sõnaühendist aita jumal. aitäh on samast ühendist kujunenud veelgi lühenenud variant, kus rõhk on liikunud teisele silbile ja on tekkinud sõnalõpuline h: aita > aitah > aitäh. Samalaadsed on ka vene spasíbo 'aitäh', mis on sõnaühendist spasi bog 'päästa, jumal', ja läti paldies 'aitäh', mis on lühenenud sõnaühendist palīdz dievs 'aita, jumal'. Eesti keelest on laenatud eestirootsi lastek aiti, aitä 'aitäh' ning võib-olla ka liivi aītu·māl, aītjumāl 'aitäh; aita, jumal' ja vähemalt osaliselt soome lastek aatti, aitti 'aitäh'.
              Ega ristiusk siia esimest jumalat toonud. Jumalaid austati siin juba varemgi. Teine variant on, et seda väljendit varem tõesti polnudki.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Otsin ujulat talvekuudeks. Mu endine ujula, kus olen harjunud käima, enam ei sobi, kuna olen vahetanud elukohta.
                Ujula asukoht - Pirita, Viimsi, Maardu, Lasnamäe, vms, ehk siis pigem ida Tallinnas või lähiümbrus.

                Ujula puhul on minu jaoks oluline see, et saaks ujuda (ehk siis ühe raja peal oleks max 3 inimest - 25m bassein, aga pigem enamasti üksi või 2). Minu eeldatav ujumise aeg ca 19-21 nädala sees.

                Vaatasin paar varianti ise ka välja, et ehk teadjamad oskavad soovitada, millises neist on kõige vähem inimesi

                TOP hotelli ujula Pirital
                Idakeskus Lasnamäel
                Viimsi Spa
                Viimsi Keskkooli ujula
                Maardu spordikeskus

                Kommentaar


                  Kala reference eestis ilusa naise kohta?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Kala reference eestis ilusa naise kohta?
                    roogitav räim?
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas dareth Vaata postitust
                      roogitav räim?
                      Öeldi Opel Kadetti kohta, omal ajal
                      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                      Kommentaar


                        Keegi MapInfo oskusega on siis? Ei pea ilge proff olema, aga võiks seda osata, mida mul vaja
                        Ühesõnaga vaja leida kõigi Eesti KOV naabrite arv. Ehk siis mitme teise KOV on neil masimaa piir.
                        How do you do thaaat?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas billybob Vaata postitust
                          Otsin ujulat talvekuudeks. Mu endine ujula, kus olen harjunud käima, enam ei sobi, kuna olen vahetanud elukohta.
                          Ujula asukoht - Pirita, Viimsi, Maardu, Lasnamäe, vms, ehk siis pigem ida Tallinnas või lähiümbrus.

                          Ujula puhul on minu jaoks oluline see, et saaks ujuda (ehk siis ühe raja peal oleks max 3 inimest - 25m bassein, aga pigem enamasti üksi või 2). Minu eeldatav ujumise aeg ca 19-21 nädala sees.

                          Vaatasin paar varianti ise ka välja, et ehk teadjamad oskavad soovitada, millises neist on kõige vähem inimesi

                          TOP hotelli ujula Pirital
                          Idakeskus Lasnamäel
                          Viimsi Spa
                          Viimsi Keskkooli ujula
                          Maardu spordikeskus
                          Kunagi idakeskuses käimise ajal oli selle ujula küll täiesti tühi peale tööaega, nüüd ei tea enam

                          Kommentaar


                            2 aastat tagasi sain esmased juhiload, hakkasin neid nüüd e-maanteametis uute vastu välja vahetama ja ei saa, kehtiv karistus, 11 kuud tagasi ületasin jalakäijana punase tulega ülekäigurada ja sain trahvi.

                            Kas keegi on kursis, kuida need asjad käivad, kas pean kuu aega ootama, et karistus aeguks (aegub aastaga?) ja saan load ümber vahetada või pean ikkagi teooriaeksamile minema?
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                              Öeldi Opel Kadetti kohta, omal ajal
                              teil lõunasektoris olid ilmselgelt väga halvad ajad
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas dareth Vaata postitust
                                teil lõunasektoris olid ilmselgelt väga halvad ajad
                                Wremja, tra küll.
                                Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                                Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                                Kommentaar

                                Working...
                                X