320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Abi\'

    Miks TOP10 saates ei näidatud kus Riisalu Lengile odavalt ära pani. Reklaamis küll näitas kuid saates mitte.
    forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Abi\'

      Algselt postitas Evu
      Miks TOP10 saates ei näidatud kus Riisalu Lengile odavalt ära pani. Reklaamis küll näitas kuid saates mitte.
      Tra, rsk! Närvi ajab selline asi, kui Lenk vana värdjas hääldab minu kallikese nime \"Iiines\". Ise on krdi \"Heeeimar\".
      DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
      Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

      AD e. Andekas Disainer...

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Abi\'

        Millest koosneb LAN?

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Abi\'

          kellele kinkis Laura Kõrgemäe oma süütuse või kelle ta valis välja kellele kinkida?

          Urmas Ott küsis talt seda saates aga tema vastust ma ei kuulnudki

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Abi\'

            Algselt postitas Noonik


            Millest koosneb LAN?



            Mis mõttes millest koosneb? Kui sõna tähendus siis local area connection. Aga Lan vast koosneb arvutitest mis on kõik ühe modemi taga kinni.

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Abi\'

              Algselt postitas manitaaz


              Algselt postitas Noonik


              Millest koosneb LAN?



              local area connectionkinni.
              local area network peaks siiski olema....


              ja koosneb mitmest omavahel võrku ühendatud kompudest ja mingist suurest serverist või modemist või mingist iganes jublakast... ma ei tea täpselt.

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Abi\'

                Huhuhuu!

                Kas keegi oskab neid ülesandeid lahendada?

                Homme on füüsika KT ja kui ma saan kolme siis on kööga, sest emme annab malakat kui ma füsa perioodi kolme saan!

                1. Kui palju terast, mille algtemperatuur on 20kraadi, võib sultada ahjus kui põletame selles 2 t kivisütt?

                2. Õhtul on õhu temp. 16kraadi ja suhteline niiskus on 55%. Kas hommikul tekib kaste, kui õhk jahtub temperatuurini 8kraadi?
                t=8 C-p=1,07 kPa
                t=10 C-p=1,22 kPa
                t=16 C-p=1,81 kPa
                t=18 C-p=2,08 kPa

                Palun!

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Abi\'

                  Algselt postitas Maarja


                  Huhuhuu!

                  Kas keegi oskab neid ülesandeid lahendada?

                  Homme on füüsika KT ja kui ma saan kolme siis on kööga, sest emme annab malakat kui ma füsa perioodi kolme saan!

                  1. Kui palju terast, mille algtemperatuur on 20kraadi, võib sultada ahjus kui põletame selles 2 t kivisütt?

                  2. Õhtul on õhu temp. 16kraadi ja suhteline niiskus on 55%. Kas hommikul tekib kaste, kui õhk jahtub temperatuurini 8kraadi?
                  t=8 C-p=1,07 kPa
                  t=10 C-p=1,22 kPa
                  t=16 C-p=1,81 kPa
                  t=18 C-p=2,08 kPa

                  Palun!
                  superlihtsad, kui sinu õpik kõrvale võtta. ma teen esimese, sleepwalking võtab teise.

                  1. vaatad tabelist terase sulamistemperatuuri
                  2. vaatad tabelist terase erisoojuse
                  3. vaatad tabelist terase sulamissoojuse
                  4. vaatad tabelist kivisöe kütteväärtuse
                  5. kõik temperatuurid Kelvinitesse

                  paned võrduma kolm soojushulga valemit. kuna mina õppisin seda aastal 95, siis ma peast ei mäleta, aga need näevad välja umbes sellised.
                  Q_terase_soojendamine_sulamistemperatuurini=erisoo jus*terase_mass*(t1-t0)
                  Q_terase_sulatamine=terase_sulamissoojus*terase_ma ss
                  Q_sõe_põlemisest_eralduv_soojushulk=söe_mass*söe_k ütteväärtus
                  selles viimases valemis ma kuigi kindel pole


                  terase sulatamiseks kulub:
                  terase_erisoojus*terase_mass*(t1-293)+terase_sulamissoojus*terase_mass

                  selle paned võrduma sivisõe põlemisel eralduva soojushulgaga ja saad

                  terase_erisoojus*terase_mass*(t1-293)+terase_sulamissoojus*terase_mass=söe_mass*söe _kütteväärtus

                  siit avaldad teraes massi:

                  kui ma kõike õieti mäletan ja peast õieti avaldan siis on see

                  terase_mass=(söe_mass*söe_kütteväärtus) / [(terase_erisoojus)*(t1-293)+terase_sulamissoojus]

                  t1 on siis terase sulamistemperatuur Kelvinites

                  olen suht kindel, et umbes nii see käib, aga valemid pead tingimata üle vaatama



                  «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                  «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Abi\'

                    Algselt postitas rohelineKonn
                    superlihtsad, kui sinu õpik kõrvale võtta. ma teen esimese, sleepwalking võtab teise.
                    nojah, esimene ülesanne on loogilisem. aga kuna mu kõik mu füüsika raamatud on vanemate juures - siis jään tolle teisega ilma igast abivahenditeta pisut hätta. ähmaselt tuleb meelde, et võrdlus kastepunktiga on siin see, mida siin vaja leida on. ja siis vaadata, kuidas see 8-kraadise temperatuuri rõhuga võrreldav on. kastepunktis on nn küllastunud veeauru rõhk võrreldav tolle temperatuuri kohta antud rõhuga. ülesanne on siis leida küllastunud veeauru rõhk temperatuuril 8C ehk 281 kelvinit.

                    antud andmete põhjal võib leida küllastunud veeauru rõhu 16c ehk 1,81/0,55= 3,3kPa. No ja nüüd ongi kellad - peaks kuidagi seostama antud rõhud erinevate temperatuuride juures ja leidma küllastunud rõhu 281 kelvini juures ... ühesõnaga kööga.



                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Abi\'

                      Ma saan aru, et t0 on sulamissoojus, kas selle võib lambdaga asendada?

                      Miks Kelvini skaalasse?

                      Aga mingi, sellest on palju abi!
                      Aitäh!

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Abi\'

                        Algselt postitas Maarja
                        Miks Kelvini skaalasse?
                        Kui jääb temperatuuri muut, siis see võib ka Celsius-Celsius olla, kuna muut on mõlemas skaalas võrdne.

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Abi\'

                          tõepoolest. antud ülesanne annab õige vastuse ka celsiustes. see on siiski pigem erand, kui reegel. SI süsteemis mõõdetakse temperatuuri Kelvini skaalas, ning Celsiust kasutades peaks füüsikaõpetaja automaatselt punkte vähendama.
                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Abi\'

                            Algselt postitas Maarja


                            Ma saan aru, et t0 on sulamissoojus, kas selle võib lambdaga asendada?

                            Miks Kelvini skaalasse?

                            Aga mingi, sellest on palju abi!
                            Aitäh!
                            t0 ei ole sulamissoojus vaid algtemperatuur 20 C = 293 K
                            t1 on sulamistemperatuur
                            t1-t0 on temperatuuri muut ja sa võid selle asendada delta T\'ga

                            üldiselt soovitaksin üritada asjast aru saada
                            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Abi\'

                              Eriti terav märkus.
                              Ja ei muidugi, ma passisin kaks ja pool tundi arvuti taga ja sülitasin lakke mitte ei üritanud aru saada.
                              Füüsika pole lihtsalt minu teema. Tähendab teooria on 5+ aga ülesanded on täitsa 0.

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Abi\'

                                online-translator, mis tõlgib lauseid inglise keelest eesti keelde? very thank you

                                Kommentaar

                                Working...
                                X