320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tõesti väga lihtne ja rumal küsimus -

    kas kusagil Tallinna kesklinnna (täpsemalt sobiks kõige paremini bussijaamast mitte kaugele jäävad poed nagu Sikupillid jms) piirkonnas märganud, et poodides oleks müügil veel advendikalendreid? Siis teaks kust poest chekata. Ise käisin veel nädala keskel Torupilli Selveris ja mõtlesin esmalt sinna kiigata, aga äkki keegi veel mõnes piirkonnapoes silmad lahti ringi vaadanud ?

    Kommentaar


      Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
      Tõesti väga lihtne ja rumal küsimus -

      kas kusagil Tallinna kesklinnna (täpsemalt sobiks kõige paremini bussijaamast mitte kaugele jäävad poed nagu Sikupillid jms) piirkonnas märganud, et poodides oleks müügil veel advendikalendreid? Siis teaks kust poest chekata. Ise käisin veel nädala keskel Torupilli Selveris ja mõtlesin esmalt sinna kiigata, aga äkki keegi veel mõnes piirkonnapoes silmad lahti ringi vaadanud ?
      ise küsin, ise vastan.

      Maxima vsjo što nužna...
      Ei olnud Selveris, ei olnud Prismas, Ei olnud Kaubamaja toidumaailmas, ei olnud Stockmani toidupoes, polnud Stockmani jõulumaailmaski. Polnud ka Rimis.
      Aga keskturu Mahhima aitas välja

      Kommentaar


        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust

        ise küsin, ise vastan.

        Maxima vsjo što nužna...
        Ei olnud Selveris, ei olnud Prismas, Ei olnud Kaubamaja toidumaailmas, ei olnud Stockmani toidupoes, polnud Stockmani jõulumaailmaski. Polnud ka Rimis.
        Aga keskturu Mahhima aitas välja
        võtab ilusti kokku mis meil siin valesti on

        mingi vend jookseb mööda linna ringi ja raiskab raha/kütust/aeg et osta midagi mida kellelgi vaja pole
        Ja siis selle sama asja tootmiseks ja transpordiks kulutatakse...

        Kommentaar


          millal Mikk Salu Postimehesse kolis?

          Kommentaar


            Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
            millal Mikk Salu Postimehesse kolis?
            Mingi kaks nädalat tagasi umbes
            308

            Kommentaar


              Nädala jagu rekordeid purustanud kõrges elektrihinnas pole süüdi mitte taastuvenergia või selle tootjad, vaid taastuvenergia võimsuste vähesus ja majanduse ootamatult kiire taastumine, rääkis Eleringi juht Taavi Veskimägi.

              Ma selles va energia tootmise maailmas olen korralik pupu-juku, kuid siiski tekkis küsimus, et kuidas majanduse ootamatult kiire taastumine nüüd siin võrrandisse sobitub?
              Ma saan aru küll, et nõudlus ja asjad jne, kuid rohepööret, vms see teema on, ei hakatud ju eile planeerima ning tarbimine oli koroona-maailmas n.ö äraootaval seisukohal vast mõned kuud ja selle põhjal vast ikka plaane ei tehtud ju?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Nädala jagu rekordeid purustanud kõrges elektrihinnas pole süüdi mitte taastuvenergia või selle tootjad, vaid taastuvenergia võimsuste vähesus ja majanduse ootamatult kiire taastumine, rääkis Eleringi juht Taavi Veskimägi.

                Ma selles va energia tootmise maailmas olen korralik pupu-juku, kuid siiski tekkis küsimus, et kuidas majanduse ootamatult kiire taastumine nüüd siin võrrandisse sobitub?
                Ma saan aru küll, et nõudlus ja asjad jne, kuid rohepööret, vms see teema on, ei hakatud ju eile planeerima ning tarbimine oli koroona-maailmas n.ö äraootaval seisukohal vast mõned kuud ja selle põhjal vast ikka plaane ei tehtud ju?
                Ei tehtudki, aga sama miks sul pole siiani korralikult neid kiipe saada mida enamuses kõrgtehnoloogilises tootmises kasutatakse - teatud kohtades oli see seisak ikka päris seisak, mitte nagu meil 2020 kevadel. Ja peale seda seisakut hakkas 2020 suvel/sügisel kõik täiega tööle ja kõik järsku avastasid, et nõudlus on vahepeal koguaeg olemas olnud - kui nende tehased seisid paigal, läks maailm edasi. Ja siiani tegeletakse tagantjärele selle nõudluse tõusu korvamisega, uute tehaste ehitamine on täis töös - mis omakorda mõjutab näiteks energiaturgu, tõstes seal nõudluse omaette kõrgustesse.

                Ehk, kriis mis oli ootamatu ja sügav tõi kaasa selle, et järsku ei saanudki maailmast raha otsa ja selle asemel kasvas tarbijate nõudlus uudsetesse kõrgustesse mille tagamine pole enam nii lihtne.
                Lisa sinna kliima muutused, poliitiline pask Venemaa vs EU jne. Ja ongi nii, et olukord kus bõrsihinnaga tarbija maksab kohati täiesti ulmelist energiahinda.

                Mul on hoopis teine küsimus, miks omal ajal nii paljud inimesed võtsid bõrsihinnast sõltuvad paketid, mitte kindla hinnaga paketi? Mul on kindla hinnaga paketid ja selletõttu siiani pole sellest "meeldivusest" osa saanud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas JuriM Vaata postitust

                  Ei tehtudki, aga sama miks sul pole siiani korralikult neid kiipe saada mida enamuses kõrgtehnoloogilises tootmises kasutatakse - teatud kohtades oli see seisak ikka päris seisak, mitte nagu meil 2020 kevadel. Ja peale seda seisakut hakkas 2020 suvel/sügisel kõik täiega tööle ja kõik järsku avastasid, et nõudlus on vahepeal koguaeg olemas olnud - kui nende tehased seisid paigal, läks maailm edasi. Ja siiani tegeletakse tagantjärele selle nõudluse tõusu korvamisega, uute tehaste ehitamine on täis töös - mis omakorda mõjutab näiteks energiaturgu, tõstes seal nõudluse omaette kõrgustesse.

                  Ehk, kriis mis oli ootamatu ja sügav tõi kaasa selle, et järsku ei saanudki maailmast raha otsa ja selle asemel kasvas tarbijate nõudlus uudsetesse kõrgustesse mille tagamine pole enam nii lihtne.
                  Lisa sinna kliima muutused, poliitiline pask Venemaa vs EU jne. Ja ongi nii, et olukord kus bõrsihinnaga tarbija maksab kohati täiesti ulmelist energiahinda.
                  Muidu peaks töötama jaamad - seisavad kiipide puudu olemise pärast?

                  Energia tarbimine on siis järsult (?) kasvanud?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                    Muidu peaks töötama jaamad - seisavad kiipide puudu olemise pärast?

                    Energia tarbimine on siis järsult (?) kasvanud?
                    Seda miks osad meie regiooni elektrijaamad ei tööta täisvõimsusel ei oska ma nii täpselt öelda, kas kohutav kokkusattumus seoses halva planeerimisega või on seal mõni suurem põhjus. Aga energiatarbimine, eriti elektri energiatarbimine maailmas on jõudsalt kasvanud ja kasvab veelgi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                      Mul on hoopis teine küsimus, miks omal ajal nii paljud inimesed võtsid bõrsihinnast sõltuvad paketid, mitte kindla hinnaga paketi? Mul on kindla hinnaga paketid ja selletõttu siiani pole sellest "meeldivusest" osa saanud.
                      sest kindla paketiga sa maksad kokkuvõttes rohkem. maja võidab alati.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas El President Vaata postitust

                        sest kindla paketiga sa maksad kokkuvõttes rohkem. maja võidab alati.
                        Ajalooliselt ongi nii vist olnud koguaeg. Ainsad võitjad on need kes umbes suvel kinda paketi peale kolisid. Praegu on juba liiga hilja.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                          Aga energiatarbimine, eriti elektri energiatarbimine maailmas on jõudsalt kasvanud ja kasvab veelgi.
                          Üks ülevaade/prognoos ütles, et kasv on 1-2% aastas, teine 4,5%. Kas seal on mingi (tänast ajajärku arvesse võttes) liblikaefekt peidus? Sest tuimalt vaadates on päevakorras kasv, mille haldamine võiks jõukohane olla. Ja kui mingid tulnukad pole vargile tulnud, siis raske uskuda, et terve maailm järsku hakkas rösterit 24/7 kasutama... samas, kes Teid hulle/inimesi teab.
                          Või siis lihtsalt ongi kasvuraskused (mis sattusid tiba keerulisse ajajärku)?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust

                            Ajalooliselt ongi nii vist olnud koguaeg. Ainsad võitjad on need kes umbes suvel kinda paketi peale kolisid. Praegu on juba liiga hilja.
                            Jep. Naabrimehel oli kevade hakul igav ja hakkas erinevatelt pakkujatelt fikshinnaga paketile võistu pakkumisi võtma. Viimased neli kuud on tal minust ca 2/3 väiksemad arved olnud. Eile huvipärast vaatasin, mida praegu fikseeritud hinnaga pakutakse ja no sisuliselt pakuvad kõik tänast börsihinda. Ehk siis ma pean Avandi laulusõnad Tujurikkujast meelde tuletama.
                            308

                            Kommentaar


                              Mulle helistas suvel mingi energiatädi ja pakkus fiks hinda, võtsin vastu. Praegu arved 70 kui börsi järgi oleks 300+. Peaks talle mingi veini saatma vist.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                                Üks ülevaade/prognoos ütles, et kasv on 1-2% aastas, teine 4,5%. Kas seal on mingi (tänast ajajärku arvesse võttes) liblikaefekt peidus? Sest tuimalt vaadates on päevakorras kasv, mille haldamine võiks jõukohane olla. Ja kui mingid tulnukad pole vargile tulnud, siis raske uskuda, et terve maailm järsku hakkas rösterit 24/7 kasutama... samas, kes Teid hulle/inimesi teab.
                                Või siis lihtsalt ongi kasvuraskused (mis sattusid tiba keerulisse ajajärku)?
                                Põhimõtteliselt nii ongi + meie madal tootlikkus, pole suutnud juba aastaid uusi tuuleparke ja energiablokke tööle panna. Mingi hetk pidi see meile järele jõudma.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X