320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Real Madrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ilmselgelt Simeone on tabanud hella kohta, kui juba Reali mängijad peavad vajalikuks teemat nii pikalt kommenteerida.

    Kommentaar


      Algselt postitas diver Vaata postitust
      Ilmselgelt Simeone on tabanud hella kohta, kui juba Reali mängijad peavad vajalikuks teemat nii pikalt kommenteerida.
      Kõige aburdsem on see, et tegelikult ei ole Simeone midagi valelikku või isegi populistlikku öelnud.

      “I congratulate Luka (Modric) for having a good season, but I would have chosen (Raphael) Varane or Griezmann.”
      Kontekst: Simeone avaldab vastavalt esitatud küsimusele arvamust, et Modric tegi küll hea hooaja, aga tema arvates olnuks Griezmanni või Varane (jah, Reali mängija) võit loogilisem.

      “When Courtois was here (at Atletico), the award for best goalkeeper in the world went to Keylor Navas, (who joined Real Madrid) from Levante.
      Kontekst: Samas intervjuus viitas Simeone tõsiasjale, et kui Courtois' tegi Atleti eest suurepärase hooaja, siis võitis imelikul kombel parima väravavahi auhinna hoopis Keylor, kes tol hetkel küll Levantes mängis, aga kelle puhul oli auhinna andmise hetkel teada, et Realis järgmine hooaeg on. Nüüd, kui Courtois' tegi üsna keskpärase hooaja, aga siirdus Reali, tuli isegi sellise hooajaga esimesel korral kohe võit.


      Et palju õnne Modricile, et võitis, aga ka minu meelest väärinuks ta mõnel muul aastal seda võitu rohkem. Eelmine hooaeg ei olnud tema standardeid arvestades midagi erilist ning 2018. aastat alustas kehvasti. Meistrite Liiga võit on tore muidugi, aga see polnud mingil moel mitte midagi rohkemat kui teistel võidukarika jahtijatel ette oli näidata. Sisuliselt taandub Balon d'Or siiski populaarsusvõistluseks ning igaüks võib ise välja mõelda, kas ja mis moel loeb siinkohal klubiline kuuluvus ja meediakampaania, mis sinna taha haagitakse.

      Mis puudutab Courtois'd, siis ta võib ju mõelda, et tegi vinge hooaja ja kõike muud, aga maailmas oli möödunud aastal vähemalt kolm väravavahti, kes temast kindlasti paremad olid (Becker, Oblak, ter Stegen) - seda nii statistika kui ka võitude poolest. Mis moel ta nii kõrgele platseerus, ei kujuta ette.

      Kui populismist rääkida, siis mina näen küll praegu ühte väravavahti, kes mõned aastad tagasi laulis oma praeguse koduklubi kohta roppu laulu ning on hooaega äärmiselt keskpäraselt alustanud, ning üritab nüüd oportunistlike avaldustega lihtsalt natukenegi populaarsust uue koduklubi fännide hulgas võita. Kurb muidugi, et seejuures unustas mees peatreeneri, kes talle tegelikult tipptasemel karjääriks tõuke andis. Aga noh, nagu auhindadegagi - vastavalt vajadusele annab alati perspektiivi ja nurka muuta. Nothing new.
      Coraje, corazón y cojones.

      Kommentaar


        Algselt postitas Punkt Vaata postitust
        Kõige aburdsem on see, et tegelikult ei ole Simeone midagi valelikku või isegi populistlikku öelnud.



        Kontekst: Simeone avaldab vastavalt esitatud küsimusele arvamust, et Modric tegi küll hea hooaja, aga tema arvates olnuks Griezmanni või Varane (jah, Reali mängija) võit loogilisem.



        Kontekst: Samas intervjuus viitas Simeone tõsiasjale, et kui Courtois' tegi Atleti eest suurepärase hooaja, siis võitis imelikul kombel parima väravavahi auhinna hoopis Keylor, kes tol hetkel küll Levantes mängis, aga kelle puhul oli auhinna andmise hetkel teada, et Realis järgmine hooaeg on. Nüüd, kui Courtois' tegi üsna keskpärase hooaja, aga siirdus Reali, tuli isegi sellise hooajaga esimesel korral kohe võit.


        Et palju õnne Modricile, et võitis, aga ka minu meelest väärinuks ta mõnel muul aastal seda võitu rohkem. Eelmine hooaeg ei olnud tema standardeid arvestades midagi erilist ning 2018. aastat alustas kehvasti. Meistrite Liiga võit on tore muidugi, aga see polnud mingil moel mitte midagi rohkemat kui teistel võidukarika jahtijatel ette oli näidata. Sisuliselt taandub Balon d'Or siiski populaarsusvõistluseks ning igaüks võib ise välja mõelda, kas ja mis moel loeb siinkohal klubiline kuuluvus ja meediakampaania, mis sinna taha haagitakse.

        Mis puudutab Courtois'd, siis ta võib ju mõelda, et tegi vinge hooaja ja kõike muud, aga maailmas oli möödunud aastal vähemalt kolm väravavahti, kes temast kindlasti paremad olid (Becker, Oblak, ter Stegen) - seda nii statistika kui ka võitude poolest. Mis moel ta nii kõrgele platseerus, ei kujuta ette.

        Kui populismist rääkida, siis mina näen küll praegu ühte väravavahti, kes mõned aastad tagasi laulis oma praeguse koduklubi kohta roppu laulu ning on hooaega äärmiselt keskpäraselt alustanud, ning üritab nüüd oportunistlike avaldustega lihtsalt natukenegi populaarsust uue koduklubi fännide hulgas võita. Kurb muidugi, et seejuures unustas mees peatreeneri, kes talle tegelikult tipptasemel karjääriks tõuke andis. Aga noh, nagu auhindadegagi - vastavalt vajadusele annab alati perspektiivi ja nurka muuta. Nothing new.

        Võtsid sõnad suust. +1

        Kommentaar


          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
          Meistrite Liiga võit on tore muidugi, aga..
          Modric oli MM-il äärmiselt silmapaistev, olen veendunud, et sealt tulid ka tema hääled.
          Mängijana üksikisikuliselt oli ta mõjuvõimas.
          Fábio Coentrão
          Hay método en su locura

          Kommentaar


            Miks pidi Messi kohale tulema, kui parimaks valiti pigem transamees.

            Kommentaar


              Juulis, kui Courtois oma auhinna vääriliseks hääletati, oli tegu Chelsea mängijaga. Ma ei tea, millal hääletatakse liiga auhindade üle, kuid ma poleks üllatunud, kui ka see toimus enne kui Navas Reali toodi. Võib-olla jagab Uncle Flo Simeonega mängijate ostudega seotud infot, kuid ma pean seda pigem vähetõenäoliseks. Simeone jutu mõte on ju üsna selge, kindlasti meeldisid ka kõik tema varasemad lugulaulud (näiteks stiilis "Real ei luba kellelgi teisel talente osta") Atletico toetajatele. Modrici sõnavõtt kõige selle taustal tundub minu jaoks oluliselt adekvaatsem.

              Kui aasta parimate valikud ei meeldinud, siis tasuks ilmselt sihik võtta MMi parimate valimiste, mitte konkreetselt konnasöödikute avaldatud nimekirja suunas. Ma ütleksin, et Modrici autasu oli rohkem kui välja teenitud ning ka klubiga saavutas ta vähe rohkem kui ELi võidu. Courtois kui MMi parim väravavaht oli huvitav valik ka mulle, kuid ega seal kedagi oluliselt silmapaistvamat vist ei olnudki. Muideks, Keylor oli hooajal 13/14 samuti "päris hea".

              Ma ei tea, mitut mängu Courtois esituses on herr Punkt näinud, kuid minu arust on ta esinenud kõvasti paremini kui äärmiselt keskpäraselt. Arenguruumi (nagu meeskonnal tervikuna) on rohkem kui küllalt aga Simeone suunas tuld andma ta selle pärast kindlasti ei pea. Ma ei ole tippklubide treeninguid kunagi külastanud, kuid mul on kuri kahtlus, et väravavahtidega tegeleb peatreener üsna harva. Kindlasti mängib Courtois avalduses rolli klubiline kuuluvus, kuid ma usun, et tal võib siiski olla õigus.

              Samuti meeldib mulle, et siia on jõudnud kolm tegelast, kellel puudub igasugune ülevaade antud sõnavõttude kohta, kuid keda see ei takista kommenteerimast puhtalt teema nime põhjal

              Kommentaar


                Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                Juulis, kui Courtois oma auhinna vääriliseks hääletati, oli tegu Chelsea mängijaga. Ma ei tea, millal hääletatakse liiga auhindade üle, kuid ma poleks üllatunud, kui ka see toimus enne kui Navas Reali toodi. Võib-olla jagab Uncle Flo Simeonega mängijate ostudega seotud infot, kuid ma pean seda pigem vähetõenäoliseks. Simeone jutu mõte on ju üsna selge, kindlasti meeldisid ka kõik tema varasemad lugulaulud (näiteks stiilis "Real ei luba kellelgi teisel talente osta") Atletico toetajatele. Modrici sõnavõtt kõige selle taustal tundub minu jaoks oluliselt adekvaatsem.

                Kui aasta parimate valikud ei meeldinud, siis tasuks ilmselt sihik võtta MMi parimate valimiste, mitte konkreetselt konnasöödikute avaldatud nimekirja suunas. Ma ütleksin, et Modrici autasu oli rohkem kui välja teenitud ning ka klubiga saavutas ta vähe rohkem kui ELi võidu. Courtois kui MMi parim väravavaht oli huvitav valik ka mulle, kuid ega seal kedagi oluliselt silmapaistvamat vist ei olnudki. Muideks, Keylor oli hooajal 13/14 samuti "päris hea".

                Ma ei tea, mitut mängu Courtois esituses on herr Punkt näinud, kuid minu arust on ta esinenud kõvasti paremini kui äärmiselt keskpäraselt. Arenguruumi (nagu meeskonnal tervikuna) on rohkem kui küllalt aga Simeone suunas tuld andma ta selle pärast kindlasti ei pea. Ma ei ole tippklubide treeninguid kunagi külastanud, kuid mul on kuri kahtlus, et väravavahtidega tegeleb peatreener üsna harva. Kindlasti mängib Courtois avalduses rolli klubiline kuuluvus, kuid ma usun, et tal võib siiski olla õigus.

                Samuti meeldib mulle, et siia on jõudnud kolm tegelast, kellel puudub igasugune ülevaade antud sõnavõttude kohta, kuid keda see ei takista kommenteerimast puhtalt teema nime põhjal
                1. Kindlasti on ka Simeone poolsetes väljaütlemistes kerget õrritamist ja vindi ülekeeramist.. aga see ei vähenda tihtilugu tema jutu pointi. Nagu ka praegusel juhul.

                2. Mõlemad teame, et Navase ja Courtois puhul oli tegemist tol hetkedel juba sisuliselt avaliku saladusega, et Real nende uueks leivaisaks saab. Ning ma ei tahagi väita, et Keylor tol hooajal Levante eest hea ei olnud - kindlasti oli. Aga poleks olnud mingit varianti, et ta oleks võitnud, kui ta oleks jätkanud Levantes.

                3. Tulles nüüd eelmise punkti juurde tagasi ja sellele, millele Simeone tegelikult vihjas - kriteeriumidega mängimised.

                Näiteks Griezmannil olnuks sel aastal igati õigustatud ootus võita: kui igal aastal on öeldud, et tegid küll hea hooaja, aga paraku ei võitnud meeskond ühtegi karikat või ei olnud võidetud karikad piisavalt tähtsad, siis sel aastal võitis ta meeskondlikult kolm karikat ning oli neis kõigis osaline (jah, mõned olid väiksemad karikad, kuid tõenäoliselt oleme nõus, et MM tiitel võiks Meistrite Liiga karikast mõjusam olla) ning nüüd järsku ei olegi võidetud karikad enam nii väga määravad, vaid põhirõhk asetatakse hoopis heale individuaalsele sooritusele*.

                Aga nagu ma ütlesin, siis see on puhtalt minu (ja ilmselt ka Simeone) arusaam, et teatud klubidega on märksa kergem indviduaalseid auhindu võita (mis otseselt ei pruugi olla isegi etteheide neile klubidele) ning et tegemist on ikkagi eelkõige populaarsusvõistlusega, mille tulemusi mõjutab klubiline kuuluvus ja mida on võimalik nutikate meediakampaaniatega jmt kerge suunata. Loodetavasti kunagi suudetakse mõni läbipaistvam süsteem välja töötada, kus oleks kindlad kriteeriumid paigas ning mingit vaidlusmomenti ei tekiks.

                *Mida antud olukorras on näiteks Modrici stiili arvestades väga keeruline hinnata. Sama hästi võiks lauda lüüa tõsiasja, et ka Griezmann oli Prantsusmaa võidus fundamentaalse tähtsusega (ja siinkohal võib vaadata kasvõi otsest osalust Prantsusmaa poolt löödud väravates).

                4. Courtois puhul ei teki mul küsimus mitte ainult MMi parimate valimise osas (seal ta oligi esituste põhjal üsna hea, samas Schmeichel ja Alisson olid vähemalt samal pulgal), vaid selle osas, et kuidas ta Ballon d'Oril kõige kõrgemale kohale platseerus? Kui nüüd jätta MM kõrvale, kus ta üsnagi stabiilne suutis olla ja prohmakaid vältida, siis ülejäänud hooaeg on olnud ju täiesti keskpärane - alustades Chelsea eest esitustest, mis tipnes Messi poolt atškooga, ning jätkates juba Reali särgis, kus ta on teinud ikka väga kaheldava väärtusega mänge.

                Ma ei tea, mis on sinu poolt väravavahile esitatavad kriteeriumid, aga minu meelest on Courtois' ikkagi oma hetkevormiga väga kaugel sellest, mida ootaks ja eeldaks väidetavalt maailma TOP5 väravavahilt (teatud hääletustulemuste järgi peaks ta ju meil isegi maailma parim väravavaht olema).

                Ning kui platsil hästi ei lähe ning on oht oma fännide vilekooriks, siis ega midagi muud teha polegi, kui püüda populaarsust mingil muul moel.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  Polegi ammu Ajaxiga mänginud. Pole viga.

                  Kommentaar


                    Ajax on päris kõva vastane teile. Bayerni vastu näidati ikka korralikult oma hambaid. See oli kindlasti ka grupifaaside parim mäng...
                    Messi...The never ending legend!

                    Kommentaar


                      Mina olen loosiga rahul! Lihtsalt ei tule teile midagi

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                        .......
                        Aga nagu ma ütlesin, siis see on puhtalt minu (ja ilmselt ka Simeone) arusaam, et teatud klubidega on märksa kergem indviduaalseid auhindu võita (mis otseselt ei pruugi olla isegi etteheide neile klubidele) ning et tegemist on ikkagi eelkõige populaarsusvõistlusega, mille tulemusi mõjutab klubiline kuuluvus ja mida on võimalik nutikate meediakampaaniatega jmt kerge suunata. Loodetavasti kunagi suudetakse mõni läbipaistvam süsteem välja töötada, kus oleks kindlad kriteeriumid paigas ning mingit vaidlusmomenti ei tekiks.
                        .........
                        Asendades sõna klubi sõnaga koondis ja jätame mõttekäigu samaks . Mis mõtted siis küll pähe tekivad ?
                        Felix: Oh, bollocks!
                        Elmo: Dog's bollocks?
                        Felix: No, just plain fucking bollocks!
                        Elmo: No dog involved?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas maanus Vaata postitust
                          Asendades sõna klubi sõnaga koondis ja jätame mõttekäigu samaks . Mis mõtted siis küll pähe tekivad ?
                          Kindlasti on ka teatud koondistega (tugevate koondistega) kergem individuaalseid auhindu võita – ei vaidle vastu. See on loogiline, et kui mängija võidab koondisega mõne tiitli ning selle mängija roll selle edu juures on märkimisväärne, siis see loob tugevad eeldused sellele mängijale ka individuaalse tiitli võitmiseks.

                          Aga tihtilugu kipub praktikas ikkagi nii olema, et klubiline kuuluvus on see, mis selliste auhindade puhul (nagu Ballon d’Or) domineerib ja kaalukeeleks saab.

                          Vt kasvõi Wesley Sneijder 2010. Kõikidesse kastidesse (edu klubiga, edu koondisega, indviduaalselt liider) sai linnukese teha, aga ei jõudnud isegi TOP3. Miks? Ma julgen pakkuda, et klubi ei olnud tol hetkel niivõrd seksikas ja glamuurne (just meediakajastuse mastaapsuse poolest).

                          Aus küsimus – kui oleks olnud teada, et Modric siirdub näiteks kohe peale MM-i Interisse, siis kas ja kuidas see oleks tema võiduvõimalusi sel talvel muutnud? Vastust ei oota, lihtsalt enese jaoks mõtlemiseks.


                          PS! Kui võtame puhtalt selle järgi, et kes on indviduaalselt maailma parim pallur, siis võiks selle auhinna Messi ja Ronaldo vahel igaastaselt ära jagada. Kui aga tahetakse ka muid asju arvesse võtta (a la panus klubi/koondise edusse) ning teisi tegelasi võistlusesse kaasata, siis tuleks ikkagi mingid selged kriteeriumid välja mõelda ning neile tähtsus anda.
                          Coraje, corazón y cojones.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust
                            Mina olen loosiga rahul! Lihtsalt ei tule teile midagi
                            Piira nüüd natukene erutust. Tipud hakkavad alles nüüd mängima.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Piira nüüd natukene erutust. Tipud hakkavad alles nüüd mängima.
                              Ma ei ütle, et Ajax on järgmises ringis aga loos erutab mind tōepoolest, sest on potentsiaali näha vägevat lahingut. Ja selle üle on mul hea meel

                              Kommentaar


                                Reali ja Arsenali fännida optimism on ikka ja alati piiritu. Täiesti uskumatu kohati.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X