320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Real Betis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Punkt
    replied


    Loren Moróni edulugu saab järjest vahvaid peatükke lisaks – eile tuli kaks väravat lisaks.

    Mis aga kõige selle taustal minu meelest veelgi vahvam on – Betis on sel hooajal lõpuks ometi näitamas, et vaikselt, aga kindlalt ollakse naasmas tagasi Hispaania suurte sekka.

    Toetuse ja kogukonna poolest on seal tegelikult koguaeg oldud (näiteks keskmise pealtvaatajate arvu poolest ollakse Reali, Barca ja Atleti järel neljandad, eespool Valenciast ja Sevillast), kuid sel hooajal on ka mänguline pool jõudsalt järgi tulemas.

    Siinkohal on vinge see, et kui suvised suurostud Victor Camarasa ja Ryad Boudebouz on pigem tagasihoidlikud olnud, siis just Moróni ja Fabian Ruizi sugused esilekerkimised on meeskonnale palju sära ja x-faktorit juurde andnud (rääkimata siis vanameister Joaquinist).

    Fabiįn Ruizi puhul on muidugi meeldiv tõdeda, et ka lepinguläbirääkimised on edukalt kulgenud, mis tähendab, et loodetavasti Ceballos vol 2 keissi tema puhul ei kaasne.

    Ja kui arvestada, et Betisi noortesüsteemist on veel põnevaid noori end põhimeeskonna piirile murdnud ning lisaks saadakse millalgi tagasi ka Antonio Sanabria, siis tahaks küll loota, et siit annab pikemas plaanis midagi püsivat ja toredat ehitada. Sanabria puhul tuleb muidugi nentida, et ühe mehe õnnetus on teise õnn – kui hooaja alguses tulikuum olnud Sanabria poleks detsembrikuus halba vigastust üles korjanud, siis võibolla me hetkel Morónist ei räägikski.

    Muuhulgas tundub, et Lõuna-Hispaania klubis mõeldakse vaikselt juba ka järgmisele hooajale, sest väidetavalt on jõutud eelkokkuleppele Espanyoli puuriluku Pau Lopezi ning Eibari jaapanlasest liidri Takashi Inuiga. Betisi jaoks oleks need paberil üsna ideaalsed diilid, sest mõlemad saabuksid Betisi üleminekutasuta.

    Leave a comment:


  • Temp0
    replied
    Kerge üllatus. Borussia Dortmundi kaitsemängija Marc Bartra liitub La Liga klubi Real Betisega avalikustamata tasu eest viie ja poole aastase lepingu pikkusega!

    Ütlen ausalt, kui lugesin ära "La Liga klubi Real" siis juba tekkis lootus, et Madrid aga võta näpust, Betis.

    Leave a comment:


  • Staadium
    replied
    Selle hooaja must lammas la Ligas. Kaotame kellele iganes ja võidame keda tahame. Soldos senini Real ja uus tulija Sevilla (3-5)

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied


    Joaquini möllamist on mõnus vaadata, nagu teine noorus oleks peal. Kuuldavasti on Betis tagatubades üritamas mehele ka lepingupikendust pakkuda. Oleks igati äge, kui hispaanlane veel paar hooaega teeks.
    Betis tervikuna on tõesti viimastest mängudes vaikselt hoogu ja stabiilsust leidmas. Kuigi liiga vara on veel mingeid järeldusi teha, siis tundub pikemat hooaega vaadates igati lootustandev seis olevat ning sh on veel kohti, kus saab kõvasti juurde panna, sest näiteks Boudebouz ei ole veel 100% meeskonda integreeritud. Muidugi, kaitseliin on veidi suspicious ning selle esimene väga korralik test saabub ilmselt homme Real Madridi vastu, kui näeb, kas Setieni lahtine jalgpall tõmmatakse ribadeks või ei.


    Muide, lisaks jalgpalliväljakule on pilgud ilmselt ka VIP-loo˛ile suunatud, sest kuuldavasti ei ole Real Madridi ja Real Betisi suhted viimas(t)e suve(de) valguses just eriti head. Kui kõige rohkem kajastust on saanud Dani Ceballose keiss, siis tegelikult on väga palju toimunud ka kulisside taga madalamal.

    Nimelt on Real Betisil korralikult harja punaseks ajanud tõsiasi, et Real Madrid on kolmandat suve järjest käinud nende akadeemias agressiivselt kalastamas. 2015. aastal meelitati üle Pedro Ruiz, 2016. aastal Toni Segura ning sel aastal läks Madridi üks Betisi suuremaid tulevikulootusi David Pecellin. Pecellini osas oli keiss enamvähem selline, et Betisi seljataga räägiti poiss ja ta vanemad kõigepealt ära ning seejärel pakuti Betisile “hea tahte märgiks” 15k €, mille Betis Lorenzo Serra Ferreri sõnul muidugi solvunult ja resoluutselt tagasi lükkas. Selle peale valis Real hoopis sellise tee, et muudeti lihtsalt poisi vanemate residentsust ja kutt marssis pealinna tasuta.

    Muide, Betisi puhul tuleb veel kiita tõsiasja, et hetkel ollakse keskmise pealtvaatajate arvu osas neljandal kohal – ettepoole mahuvad vaid Real, Barcelona, Atletico (Atléticol muidugi vaid üks kodumäng peetud), kuid tagatulesid näevad näiteks sellised klassikud kui Valencia, Athletic Club, linnarivaal Sevilla. Olgugi, et mängitud on vaid 4 mänguvooru, on sellegipoolest tore näha, et Betis on vaikselt, vaikselt tõusmas.

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Atmosfäär ja melu Sevilla popimal staadionil olid eile õhtul oma kuulsust väärt. Klubi paistab olevat uuel tõusul! Eriti meeldis Guardado ja tema SEE sööt:

    Mehhiklane on määrava passi pannud teele nüüd 5-st selle hooaja väravast kolmel!
    Vanameister Joaquinil on ka seda rammu ikka alles, et 36-selt kaitseliine ribadeks joosta!

    Leave a comment:


  • Rocheteau
    replied
    Kusjuures Betis sai Boudebouzi ikka väga soodsalt kätte. Premmid/kilid oleks 3x rohkem välja käinud tema eest.

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied


    Betis tõi meeskonda veidi loovat särtsu juurde, kui Montpellierist hangiti Ryad Boudebouz. Prantsusmaal säranud mehe eest maksti ca 7-8 miljonit eurot ning idee kohaselt peaks ta veidikene leevendama Ceballosest jäänud tühimikku. Esmapilgul tundub igati hea ost ning võib olla täpselt see annus kvaliteeti, mis lõpuks Betisi eurokohtadele aitab.

    Samas on tõenäoline, et Betis ostlemist veel lõpetanud ei ole ning meeskonda tahetakse veelgi täiendada. Kõige tõsisemalt tunduvad hetkel rauad tules olema Javi Garcia kodumaale meelitamisel. Kuigi soolane palganumber ja Zeniti poolt oodatav üleminekusumma on asjale veidi pidurit peale tõmmanud, siis Betisi asjapulgad on jätkuvalt positiivselt meelestatud, et mees õnnestub Hispaaniasse meelitada.

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied


    Kuna Betis on minu jaoks olnud subjektiivsel põhjustel alati tiim nr 2, kelle käekäiku kõige suurema huviga jälgin, siis mõtlesin teha kerge round-up’i Lõuna-Hispaania klubi senisest turutegevusest – hetkeseisuga ollakse ilmselt kõige aktiivsem klubi turul.

    Kuigi hetkel on Betisi nimi kõige rohkem meediapilti jõudnud Dani Ceballose üleminekusaagaga, siis tegelikult on rohevalged ka ise nii mõnegi hea liigutuse teinud.

    Alustame sellest, et oluline vahetus toimus peatreeneri pingil, kus Victor Sanchezilt võttis ohjad üle Las Palmasega väga tugeva hooaja (alguse) teinud Quique Setien. Lõpp vajus eelmisel hooajal Setienil küll ära (viimasest seitsmest kohtumisest kogus Las Palmas vaid ühe punkti), kuid seal taga oli pigem riietusruumi distsipliini ja egode küsimused. Teine väga tugev kandidaat oli mõni aeg tagasi Malagaga hea hooaja teinud Javi Gracia, kes toona Venemaale tööle meelitati ning kes nüüd Kaasanist vaba mehena naases, aga lõpuks langes valik ikkagi Quique Setieni kasuks, kellega sõlmiti kolmeaastane leping.

    Hetkeseisuga on jõudsalt meeskonna täiendamisega tegeletud ning tänase päeva seisuga võib öelda, et kotis on kuus uut nime.

    Kõigem varem saadi allkiri kätte klubi endiselt kasvandikult Sergio Leonilt, kes eelmise hooaja veetis Osasuna ridades ning tegi seal individuaalses plaanis vägagi korraliku hooaja – kokku jäi ründaja arvele 10 väravat. Olgu mainitud, et üleeelmisel hooajal oli Leon Segunda suurim väravakütt, kui skooris Elche eest 22 korral.

    Võibolla veelgi suuremaks võiduks võib lugeda Victor Camarasa tulekut. Eelmise hooaja veetis Camarasa küll Alavesi särgis, kuid mängijaõigused kuulusid Levantele. Alavesi särgis tõusis Camarasa oma meeskonna üheks kõige olulisemaks lüliks ning lisaks heale liigahooajale jõuti mäletavasti ka Copa del Rey finaali. Jõulist poolikut jälgisid muuhulgas väga tähelepanelikult nii Atlético, Valencia kui ka hulk Inglise klubisid, kuid lõppeks suutis just Betis 23-aastast hispaanlast endaga liituma meelitada.

    Fiorentinast (või täpsemini – Barcelonast) tuli üle Cristian Tello, kelle viimased hooajad just suuremad edulood olnud ei ole, kuid kel peaks olema piisavalt potentsiaali, et vähemalt üritada Betisi Euroopa kohtadele aidata. Liiatigi peaks Setieni stiil Tellole üsna hästi sobima.

    Inglismaalt toodi kaitseliini tugevdama Antonio Barragįn (Borost) ning Jordi Amat (Swanseast). Eriti väärtuslikuks peaksin Amati lisandumist – kuigi ma tema tegemisi Inglismaal väga jälginud ei ole, siis kunagi Espanyoli ja Rayo eest pallides oli üsna asjalik küll.

    Kuuendana peaks klubi juurde saabuma Hispaania jalgpallile vana tuttav Andres Guardado, kes seni kaitses hollandlaste PSV särki. Hetkeseisuga on Betisi tähtsamad ninad sisuliselt mehhiklase tulekut kinnitanud. Samuti tehakse hoolega tööd, et endale Mario Pasalici allkiri kindlustada, kuid vähemalt seni mingit suuremat edasiminekut ei ole olnud.

    Kui Ceballos välja arvata, siis on rohkemal või vähemal määral suudetud ülejäänud baas alles jätta. Samuti on Betis selline meeskond, kus noortetöö on viimastel hooaegadel päris kvaliteetset toodangut andnud (kasvõi Ceballose enda esiletõus) ning hetkeseisuga on Betisi akadeemias nii mõnigi huvitav nimi, kes võib olude sunnil hooaja jooksul kas debüüdi teha või siis end märksa olulisemast rollist leida. Üks suuremaid suviseid võite on ilmselt see, et suudeti noorukese Roberto Gonzįleziga uus leping sõlmida – hetkel on tegemist tõenäoliselt Betisi suurima juveeliga ning sellest annab aimdust ka asjaolu, et noorel hispaanlasel oli laual lepingupakkumised ka Manchester Unitedilt ja Manchester Citylt.

    + boonusena mõned kaadrid legendaarsest Benito Villamarinist, mida on nüüd jõudumööda üritatud renoveerida ja värskendada:





    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    vaatasin ka just et viimasel hooajal sai mees ainult 1 värava kirja. ja vanust ka juba 34. siis arusaadav

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    no ma ei tea, Molina peaks vist ikka jätma. ja Damiaod nagu ei näinudki
    Molinal sai leping läbi ning saadeti juba pressikonverentsi ja lahkumisüritusega Betisist nö erru. Eks näis, kas ja kus ta karjääri jätkab, aga legendaarsest vanameistrite ründeduost Molina-Castro on alles jäänud ainult Rubén Castro, kes muidugi väsimatu kindlusega väravaid edasi kütab (läinud hooajal 19). Molina enda arvele jäi Betisi särgis kuue hooajaga 77 väravat.

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    no ma ei tea, Molina peaks vist ikka jätma. ja Damiaod nagu ei näinudki

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied
    Teema väärib vast kerget update'i, arvestades kui põnevad arengud kulisside taga toimunud on. Vähemalt mulle näib, et Betis on viimaste sündmuste tuules vaikselt, aga see-eest kindlalt õiget suunda leidmas ning võib varsti taas tagasi tugevaks keskmikuks tõusta.

    Alustada tasub ilmselt sellest, et aasta alguses toimus klubis järjekordne presidendivahetus, kui Juan Carlos Ollerolt võttis ohjad üle kohalik Sevilla ärimees, 41-aastane Įngel Haro. Tegemist ei ole klubi jaoks üldsegi võõra mehega, sest enne Ollero tagasiastumist täitis Haro klubis asepresidendi rolli. Ära tasub vast mainimist, et viimase kuue aasta jooksul on tegemist seitsmenda Betisi presidendiga, mis viitab ilmselt pisut "kergele" ebastabiilsusele. Sellegipoolest tundub vähemalt esmapilgul, et Haro ei jätka teps mitte Ollero seatud poliitikat, vaid on asunud üsna jõuliselt ümberkorraldusi tegema.

    Juba on näiteks vaikselt alustatud suurepärase kodustaadioni Benito Villamarķni osalise renoveerimisega, mis oli ühtlasi ka Haro programmi üheks peamiseks punktiks. Lammutustööd peaks algama juba juulikuus ning kokku läheb projekt hinnanguliselt maksma ca 15 miljonit eurot. Peale renoveerimistöid peaks Benito Villamarķn mahutama juba ca 57 000 silmapaari.

    Sellega asjad kaugeltki ei piirdu. Haro on juba teinud märkimisväärseid ümberkorraldusi ka klubi tagatubades ning näiteks sai sule sappa senine spordidirektor Eduardo Macia, kes fännide silmis eriti populaarne kuju polnud ning palju kriitikat sai. Koos Maciaga lahkus klubist ka skautingu boss Vlada Stosic.

    Macia asemele toodi uueks spordidirektoriks selline kuju nagu Miguel Torrecilla. Torrecilla näol on tegemist endise Celta Vigo spordidirektoriga ning paljuski omistatakse Celta viimase aja tõusu ja häid valikuid just Torrecilla heale tööle. Kui suurimal rivaalil on samal positsioonil kõvasti hinnatud Monchi, siis nüüd on ka Betisil vähemalt esmapilgul päris võrdne mees vastu panna, kes võiks mõne väga hea diili kübarast välja tõmmata. Samuti on kirjeldatud Torrecillat ka kui väga karmi läbirääkijat. Näiteks olla just tema olnud see mees, kes Nolito Barcelonasse siirdumisele lõplikult piduri peale tõmbas.



    Väga palju aega ei ole uue meeskonna ehitamisel raisatud ning juba enne hooaja viimast vooru olid Haro ja Torrecilla suutnud leida meeskonnale uue peatreeneri, kelleks kinnitati uruguailane Gus Poyet. Senisele peatreenerile Juan Merinole (kes minu hinnangul ei teinud tegelt üldse mitte halba tööd) pakuti võimalust klubisse edasi jääda mõnel muul positsioonil, viimati ei olnud mees veel vastust andnud.

    Poyetiga sõlmiti kaheaastane leping ning just selle palkamise juures on tunda tugevalt ka Torrecilla kätt, kes oli varasemalt mitmel korral üritanud Poyeti Celtasse meelitada - toona astusid pardale järgemööda hoopis Luis Enrique ja Eduardo Berizzo, kes nagu näha ei osutunud ka teps mitte halbadeks meesteks. Koos Poyetiga saabub Betisi näiteks ka kõrgelt hinnatud füüsilise ettevalmistuse treener Marcos Alvarez, kes varasemalt on tööd teinud nii Tottenhami kui ka Real Madridi juures.

    Olgu öeldud, et lisaks Poyetile oldi väidetavalt tugevalt maad kuulatud ka Malaga juhendaja Javi Gracia juures, keda paljud (sh ka mina) peavad üheks alahinnatumaks treeneriks La Ligas. Mis puudutab Poyeti palkamist, siis kommenteeris Torrecilla seda niimoodi, et tema nägemuses peaks meeskonna peatreener olema ka meeskonna riietusruumi liider ja nö alfaisane ning Poyet sobib sinna profiili ideaalselt.

    Poyetil ei seisa kindlasti ees kerge tööpõld ning ilmselt seisab sel suvel ees korralik verevahetus, aga positiivne on selle juures kindlasti see, et Poyet saab koos Torrecillaga meeskonda oma käe järgi ehitama hakata. Läinud nädalal korraldas Torrecilla jalgpallimaailmas veidi tavatu pressikonverentsi, kus loeti konkreetselt ette need nimed, kellega arvestatakse ning kellega mitte.

    Futbolistas que acaban contrato: Molinero, Vadillo, Damiao y Jorge Molina.

    Mängijad, kelle lepingud lõppevad.

    Fin de cesiones: Van Wolfswinkel (regresa al Norwich City), Montoya (vuelve al FC Barcelona) y Musonda (retorna al Chelsea).

    Lõppevad laenud - Musondat tahetakse järgmine hooaeg uuesti klubis näha ning Torrecilla sõnutsi lähevad jutuajamised Chelseaga hästi.

    Futbolistas con contrato transferibles: Vargas, Westermann, Varela, Xavi Torres, Kadir, Van der Vaart, Digard y Portillo.

    Mängijad, keda ollakse valmis (loe: üritatakse) meelsasti müüma. Portillo puhul ollakse ka laenutehinguga rahul.

    Jugadores cedidos con contrato: Lolo Reyes, Pacheco, Įlex Martķnez, Caro, Įlex Alegrķa, Braian Rodrķguez y Tarek.

    Betisi poolt väljalaenatud mängijad - nende osas pole veel konkreetseid otsuseid langetatud, v.a egiptlane Tarek.

    Futbolistas que cuentan para el proyecto de la temporada que viene: Adįn, Dani Giménez, Piccini, Bruno, Pezzella, Petros, N'Diaye, Dani Ceballos, Fabiįn, Cejudo, Joaquķn y Rubén Castro

    Mängijad, kellel nähakse uue projekti juures olulist rolli.
    Ühtlasi rääkis Torrecilla antud pressikonverentsil, et olenevalt mitmekülgsusest üritatakse suvel ca 10 uut nägu palgata: plaanis on tuua 2 äärekaitsjat, 2 keskkaitsjat, 2 keskpoolikut, 2 äärepoolikut, 2 ründajat.

    Mis puudutab tulevase hooaja eesmärke, siis on Haro välja öelnud, et kõik alla TOP10 oleks läbikukkumine. Ja noh, seda tasub ka ilmselt mainida, et suurt abi loodetakse uutest telerahadest.

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    eks näha ole mis Damiaost järel veel on. vanus ju veel lubab, aga see Brasiilias mängimine on ikka mehe kvaliteedi alla viinud. nii alla, et keegi ei ole enam nõus sellist raha mehe eest enam maksma.

    sellest aastajärgust on veel Ganso jäänud Brasiiliasse mängima, kuigi oli siin vahepeal jutt et läheb Kakale seltsiks USA-sse hoopis
    Ma olin Damiao juba täiesti ära unustanud ja Ganso samuti.
    Neymariga koos areenile tõustes räägiti temast(Gansosot) vähemalt samapalju, kui tänasest Barca mehest. Olid ju kõik euroopa tippklubid "vanakooli" keskväljameest jahtimas, Milan vist isegi jõudis kõige ligemale reaalsele tehingule.
    Aga tänaseks on mees 26 aastat vana ja ilmselt brasiiliasse tema karjääri parimad päevad jäävadki, koondisesärgis figureeris viimati 2012 ja Selecaos kokku vaid 8 maavõistlust.
    Meenutab pisut Bojani karjääri.
    Üks paljudest artiklitest tema tuhmunud potensiaalist:

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    eks näha ole mis Damiaost järel veel on. vanus ju veel lubab, aga see Brasiilias mängimine on ikka mehe kvaliteedi alla viinud. nii alla, et keegi ei ole enam nõus sellist raha mehe eest enam maksma.

    sellest aastajärgust on veel Ganso jäänud Brasiiliasse mängima, kuigi oli siin vahepeal jutt et läheb Kakale seltsiks USA-sse hoopis

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied
    Betisil võiks brasiillastega head kogemused olla, kui mõelda sellistele tegelastele nagu Denilson, Marcos Assunēćo ja Ricardo Oliveira.

    Rafael van der Vaart aga olla siirdumas uude jalgpallurite paradiisi ehk siis saanud hea pakkumise Hiinast. Betis teda muidugi vaevalt väga igatsema jääb.

    Leave a comment:

Working...
X