320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Major League Soccer

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  #31
  Algselt postitas jaamu
  Mina näen nii enda kui Kasperi pilti, aga kui teised miskipärast ei näe, siis need pildid on pärit siit
  Piltide asukoht pole vabandus.

  Kommentaar


   #32
   kas laupäevaöist finaalmängu mõni eestis nähtav kanal ka üle kannab, või tuleb loota, et keegi kuskil striimib? äärmisel juhul on võimalik läbi mlsnet'i tasuliselt vaadata.

   Kommentaar


    #33
    äkki viasat näitab?nad teinekord on yllatanud ja otse mõnda mängu näidanud
    b-day

    Kommentaar


     #34
     'õnneks' läks viasat digi-tvga raksu ning seda luksust mulle ei lubata.

     Kommentaar


      #35
      jah muidu VS2 näitab homme kell 01.00 öösel, punased pullid vs meeskond

      Kommentaar


       #36
       Tasapisi valmistutakse ka Uuel Mandril jälle algavaks hooajaks.

       Algaval hooajal MLS:s mängib mulluse 14 asemel 15 meeskonda, nüüd kui Seattle Sounders FC on uuena liitunud liigaga.

       Idakonverents:

       - Chicago Fire
       - Columbus Crew
       - D.C. United
       - Kansas City Wizards
       - New England Revolution
       - New York Red Bull
       - Toronto FC       Läänekonverents:

       - CD Chivas USA
       - Colorado Rapids
       - FC Dallas
       - Houston Dynamo
       - Los Angeles Galaxy
       - Real Salt Lake
       - San Jose Earthquakes
       - Seattle Sounders FC       Iga meeskond mängib algaval iga vastasega nii kodus kui võõrsil (kokku 28 mängu). Lisaks igaüks mängib kaks lisavooru endale kõige lähedamal oleva tiimiga (á la Los Angeles vs. Chivas & San José jne) , miskaudu põhihooaja lõppedes koguneb igaühele 30 mängu turjale.
       Playoffide suhtes toimub üks muutus võrreldes mullusega: kui veel mullu sai mõlemast konverentsist kolm parimat automaatselt koha playoffidesse, siis tänavu see privileeg jääb kahele parimale...ning ülejäänud, mõistagi, nopitakse kaasa puntide alusel, hoolimata sellest kummast konverentsist ollakse. Veerandfinaalid on kaheosalised, poolfinaalid üheosalised ning kogu tsirkus kulmineerub novembris, mil MLS Cupi finaal näeb päevalgust.

       Avalöök toimub 19.märtsil 2009, kui liiga uustulnuka Seattle Soundersi kodustaadionile saabub mullune finalist Red Bull New York.       Uustulnuk Seattle Sounders FC

       Versket verd algaval hooajal toob kaasa Seattle Sounders FC, kes nii originaalselt on nime saanud kunagises North American Soccer Leagues mänginud Seattle Soundersilt. Nii üldpildis Seattlet on Ühendriikides juba mõnda aega peetud jalgpallilinnana, mistõttu liitumist MLS:iga võib pidada igatpidi teretulnud nüanssiks kogu Põhja-Ameerika jalgpallile.

       ...ning Seattles on arvestatava pundi kogumine juba täies hoos. Nii soojenduseks Seatowniga liitus kaks kõva klassi mängumeest: Fulhamist saabunud Kasey Keller ning nii väljakul, kui ka aluspükste modellina, pilke kogunud Freddie Ljungberg, kes viimati pallis West Hami ridades. Kõige märkimisväärsem soetus on siiski Columbus Crewi meistritiitlini tüürinud ja liigas aasta treeneriks valitud Sigi Schmidi kinnitamine treeneripostile. Sigi tegi suurepärast tööd Columbuses ning võib eeldada, et ka läänerannikul ei jääda tänavu ainuüksi pealtvaataja rolli. Seda asjaolu pooldavad ka Soundersi teised head tehingud mängijaturul: sealhulgas New York`ist saadi kaitsja Jeff Parke, keskväljale saabus L.A. Galaxy-legend Peter Vagenas ning Houstonist omakorda Nate Jaqua. Meeskonnal on hetkel koos 14 lepingut ning jaanuaris, kui üleminekuperiood jälle algab, on oodata täiendusi.
       Töömaad Sigil kindlasti piisab, sest enamus mängijatest on teineteisele tundmatud ning ühise lainepikkuse leidmine võtab tahes tahtmata oma aja. Nii esmapilgil võib siiski eeldada, et tunduvalt nõrgemas läänekonverentsis mängides Seattlel on kõik võimalused kohamängudeni edeneda.

       Kriitika

       Kui veel MLS: i juhtkond taipaks, et pika põhihooaja järel playoffid pole kaugeltki mitte see kõige ausam ja õiglasem meetod parimate väljaselgitamiseks. Mullugi saadi sellest järjekordne näide, mil põhiturniiril Red Bull New Yorkist 15 punkti rohkem kogunud Houston jäi playoffide ohvriks.

       Loota võib, et aastal 2010 mängitakse 16 meeskonnaga tavaline euroopalik 30 vooruga põhiturniir, ülearuste derbydeta ja playoffideta. Imelik mängugraafik on kogunud siiamaani tunduvalt rohkem kriitikat, kui heakskiitu.

       Ehk millalgil saabub ka päev, mil MLS loobub konverentsidest kogunisti ja paneb kõik oad samasse potti. See oleks iseenesest suur samm Põhja-Ameerika mastaabis, kus on traditsiooniliselt harjutud igasugu konverentsidesse ja divisjonidesse jaotamisega, mille esialgse mõte on olnud üleriigililise huvi säilimine, sportliku edukuse arvel. Taoline süsteem on vana ja aegunud tänapäeva ühiskonnas, kus teleõigused mängivad üha suuremat rolli. Nii üldpildis võib siiski tõdeda, et õiges suunas ollakse tasapisi liikumas, võttes arvesse selle, et edaspidi konverentsist läheb varasema kolme asemel kaks edasi kohamängudeni.


       Tulevik ja laienemine

       Aastaks 2010 MLS:iga liitub, hetkel veel nimetu, meeskond Philadelphiast. Algava aasta alguses nimetatakse veel kaks meeskonda, kes tulevikus MLS:is mängima hakkavad. Nüüdseks, kui Montreal on enda taotluse tühistanud, kahele vabale kohale kandideerivad sedasi Ottawa, St. Louis, Vancouver ja Portland. Nendest viimati mainitud Portland Timbers oleks kahtlemata vähemalt allakirjutanu suurim favoriit valituks: nii majanduslikust vaatevinklist Portland on üks kesksemaid linnu Ühendriikides, ning Portlandis eksisteeriv atmosfäär on igatpidi võrreldav Euroopas ja Lõuna-Ameerikas eksisteerivaga. Samas ka Vancouver Whitecapsi liitumine oleks teretulnud, misjärel suure ja võimas NorthWest -trio oleks jälle koos (Seattle, Portland & Vancouver). Tulikuumad derbyd (Oregon vs. Washingon State) ei jätaks kedagi külmaks.

       Kommentaar


        #37
        Hiljuti toimus igaaastane MLS SuperDraft, milles traditsiooniliselt valitakse neli ülikoolimängijat enda ridadesse. Tänavu esimene valimisõigus oli liiga uustulnukal Seattle Sounders FC:l. Esimesena valituks osutus inglasest ründaja Steve Zakuani, kes on Petersborough`s palliva Gabriel Zakuani väikevend.

        Arsenali akadeemiast kogemust omavat Zakuanit peetakse nii üldiselt drafti üheks kõvamaks nimeks üle pika aja. Nähtavaks jääbki, kuna Euroopa väljakud noormeest kutsuvad...

        Kommentaar


         #38
         Seattle Sounders FC jätkab uue liigameeskonna täiendamist. Kõige värskem soetus on puertoricolane Taylor Graham, kes saabub uustulnuka kaitseliine tugevdama. Nii nagu ka hiljuti Soundersiga liitunud Zakuani, ka Graham on olnud kunagi SuperDrafti esimene valik - aasta oli tollal 2003 ja mehe napsas tollal Kansas City Wizards.

         Kommentaar


          #39
          Soome koondiseski nähtud Aki Riihilahti oli juba allakirjutanud neljaaastase (3 x a ) lepingu San Jose Earthquakesiga ning läbinud ka arstliku kontrolli, kuid hoolimata sellest siirdumine San Josesse jäi ära. Klubi juhtkond kasutas väidetavalt mõningaid ebaselgeid lepingu paragrahve julmalt enda kasuks ära ja sedasi Riihilahti ja kahe teise palluri leping tühistati. Riihilahti teatavasti ei soovinud asja kohtusse edasi viia, vaid otsustas uhkuse alla neelata ja saba jalge vahel Djurgårdenisse naasta.

          Kommentaar


           #40
           Põhja-Ameerika professionaalne jalgpalliliiga MLS suureneb 2011. aastal 18-liikmeliseks. Liigaga liitub kaks meeskonda, ühena neist endise Eesti koondise peatreeneri Teitur Thordarsoni juhendatav Vancouver Whitecaps.

           1974. aastal asutatud Vancouveri jalgpalliklubi pallis alguses Põhja-Ameerika jalgpalliliigas NASL tulles 1979. aastal ka liiga meistriks. Seejärel klubi tegevus soikus.

           Paar aastat hiljem taastatud klubi jõudis mängida mitmetes erinevates liigades ning on praeguseks jõudnud Põhja-Ameerika liigassse USL first division, mida loetakse MLSi järel tugevuselt teiseks liigas Põhja-Ameerikas.

           Endine FC Flora ja Eesti koondise islandlasest juhendaja Teitur Thordarson jõudis Kanada klubi juurde pärast pikki rännakuid. Eestist lahkudes juhendas ta esmalt Norras Bergeni Branni ning Oslo Lyni meeskondasid, Norra II liigas Ull/Kisa meeskonda ning siirdus 2006. aastal tagasi kodumaale. Islandil juhendas ta Reykjaviki KR meeskonda viies klubi Islandi karikavõitjaks ning meistrivõistlustel hõbedale. Ameerika mandrile jõudis ta 11. detsembril 2007 ning on sellest ajast juhendanud Vancouver Whitecapsi meeskonda.

           Teise meeskonnana liitub 2011. aastal MLSiga Portland Timbers. Portlandi jalgpallimeeskonna juhtide hinnangul puhub klubi liitumine üles piirkonnas uue rivaliteedi naabermeeskonna Seattle Soundersiga ning samuti Whitecapsiga.

           ERR SPORT
           Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
           Ott Järvela

           Kommentaar


            #41
            Mõnevõrra kummaline, et Torontos eksisteerivat jalgpallibuumi ei osata efektiivselt ära kasutada. Nüüd, kui MLS on jälle käivitunud, tundub et Toronto on jäämas jällegi statisti rolli, hoolimata sellest et klubi juhtkonnal oleks eeldusi tunduvalt löögijõulisem punt jalule kraapida. Nähtavaks jääbki, kuivõrd kaua sealsed asjapulgad inglase John Carveri siplemist pealt vaadata viitsivad.

            Viimasel kahel aastal BMO Field on viimase pingini väljamüüdud ja nüüdki väidetavalt c.14 000 inimhinge jäid hooajapileti suhtes tühjade pihkudega. Teatavasti BMO laiendamisest on juba juttu olnud just äsja mainitud fakti silmas pidades.

            Kommentaar


             #42
             Mis süsteem Usa-s on ,et kui koondis mängib siis samal ajal toimuvad ka liiga mängud?
             Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
             Ott Järvela

             Kommentaar


              #43
              Algselt postitas budulojus Vaata postitust
              Mis süsteem Usa-s on ,et kui koondis mängib siis samal ajal toimuvad ka liiga mängud?
              That`s the way it is...

              Kommentaar


               #44
               Tihti peale mängib koondis ka nõrgendatud koosseisuga. Mäletan, et üks aasta oldi täielikud naerualused Copa Americal, kuhu jänkid olid külalistena kutsutud. Peale seda korda muidugi pole enam kutset saabunud.

               Kommentaar


                #45
                Algselt postitas Epic Vaata postitust
                Tihti peale mängib koondis ka nõrgendatud koosseisuga.
                Nii ka sel korral Gold Cupis pallides. Eile suudeti Haiti vastu viimastel sekunditel 2-2 viik välja pigistada.

                Kommentaar

                Working...
                X