320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Karikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
    Lausete suvaline kontekstist välja rebimine pole jälle sinu puhul eriti ilus tegu.
    See, et alagrupist on liiga lihtne edasi pääseda, ei tee alagrupisüsteemi ennast mõttetuks.
    Kus ta siis kontekstist väljas oli.

    Ja alagrupisüsteem on ainult siis aus, kui ta töötab liiga põhimõttel - kõik kõigiga kodus ja võõrsil. Praegune poolik variant on minu meelest pigem ebaaus väikestele klubidele - kui tavasüsteemis oleks neil mingigi variant (kodumängudele lootes) edasi pääseda, siis praegu võivad nad 'halva' loosi korral grupi tugevamate (või nende reservidega) mängida ainult võõrsil. See muudab osadele klubidele, nagu sa ütled, edasipääsu lihtsaks - mis sportlikust vaatevinklist ei õigusta süsteemi ja TEEB selle mõttetuks. Ma ei saa aru, mida me üldse vaidleme. Kujuta ette FA Cupi, kus peale esimest vooru tuleks sarnane alagrupiturniir. Ei mingeid giantkillimisi, ühe võiduga saavad mänju, chelsi, puul ja muud popid klubid nagunii edasi ja Scarborough, Exeter ja Leeds mitte.
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    Kommentaar


      Gigandikillimisi on niikuinii väga harva ja nii ilmselt ongi õige.
      Mille üle me vaidleme, mina ei tea. Mulle meeldib jalgpallis see, kui kõigile antakse võimalus. Ma pole öelnud, et praegune süsteem on isegi lähedal täiuslikule. Alagrupid peaksid olema väiksemad koos kodus/võõrsil süsteemiga, ML kolmandad ei peaks UEFA sarjas seda totrat "uut võimalust" saama. Nõus. Aga ma ei ole nõus kolme asjaga: esiteks väitega, et UEFA sari on täielik kräpp sellepärast, et mõni manager mõnes mängus eelistab oma staare pingil hoida. Teiseks pole ma nõus sooviga võtta väiksemate liigade meeskondadelt võimalus üle kahe (või äärmisel juhul nelja) mängu eurosarjades mängida.
      Kolmandaks pole ma nõus väitega, et UEFA sarjas mängitakse halba jalgpalli, Meistrite Liigas aga head. Mõlemas on nii ühte kui ka teist.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Gigandikillimisi on niikuinii väga harva ja nii ilmselt ongi õige.
        Mille üle me vaidleme, mina ei tea. Mulle meeldib jalgpallis see, kui kõigile antakse võimalus. Ma pole öelnud, et praegune süsteem on isegi lähedal täiuslikule. Alagrupid peaksid olema väiksemad koos kodus/võõrsil süsteemiga, ML kolmandad ei peaks UEFA sarjas seda totrat "uut võimalust" saama. Nõus. Aga ma ei ole nõus kolme asjaga: esiteks väitega, et UEFA sari on täielik kräpp sellepärast, et mõni manager mõnes mängus eelistab oma staare pingil hoida. Teiseks pole ma nõus sooviga võtta väiksemate liigade meeskondadelt võimalus üle kahe (või äärmisel juhul nelja) mängu eurosarjades mängida.
        Kolmandaks pole ma nõus väitega, et UEFA sarjas mängitakse halba jalgpalli, Meistrite Liigas aga head. Mõlemas on nii ühte kui ka teist.
        Mina pooldaks ikkagi sarja, kus võidaks meeskond, kes seda parajasti tahab ning kui väikeklubi võtab tõsiselt, siis on neil võimalik ka paar ringi rohkem mängida. Lihtsalt neli mängu alagrupis kulgeda, et maadelda kellegi reservidega, on minu arvates nende väikeklubide mõnitamine. Võib ju rääkida mingist toredast ideest, et jagame kõigile raha ja nõrgemad saavad ka võimaluse jne jne, aga kas see on spordi mõte? Kui mingi meeskond X inglismaalt mõtleb, et pole mõtet mehi Uefas kurnata, sis playoffis saaksid nad kiirelt sule sappa ning õhtule. Mitte ei naeruvääristaks kogu turniiri oma suhtumisega. Näiteks Slovan Liberec jms meeskonnad on suutnud ka play-off turniiril koos Interite jms-ga üsna edukalt veerandfinaalideni välja võidelda. Samuti oleks play-offis võimalik eduka loosiõnne korral väikeklubidel üsna kõrgele ronida, kui seal muidugi seda koefitsentide süsteemi ees poleks.

        Kommentaar


          Muide, kui mängitaks kodus-võõrsil süsteemiga, siis lõpetaks see absoluutselt üllatused. Mida rohkem mänge, seda kindlamalt tugevama baasi ja pingiga meeskonnad oma võtavad. Sest ega väikeklubi ei suudaks ju suuri nende endi kodus võita. Praegusel juhul oleks võimalik väikeklubile soodne stsenaarium, et üks tugevamatest mängib võõrsil nö. autsaideritega ja kodus kaks mängu teiste tugevatega. Väikeklubi õnne korral oleks võimalik, et üks suurtest jääb sel korral 0 peale.

          Ühesõnaga, mida mina üritan väita, on see, et pole mõtet turniiril, kus pool osavõtjaskonda asja tõsiselt ei võta. Selle vastu aitaks play-off süsteem, sest seal tähendaks iga lollimängimine välja langemist. Praegune tsirkus on see-eest üsna jama.

          Kommentaar


            Jõle põnev on lugeda, aga te lähete minu jaoks juba liigfilosoofiliseks.
            Äkki viitsite punkt punkti kaupa välja tuua millega olete rahul ja mida peaks muutma kerge lühipõhjendusega
            jokers to the right
            clowns to the left of me

            Kommentaar


              ok, taitsa huvitav arutelu teil siin ja 150 klikki ka vist juba koos
              aga akki motleks, mis siis oleks lahendus, et koik votaksid osa tosiselt? akki peaks sarja alguses koik klubid regama mingi pohikoosseisu ja panema mingi limiidi, et minimaalselt naiteks 7 meest pohikoosseisust tuleb kasutada, kui aga on vigastused, siis on pohjendatud varumeeste kasutamine. pealtvaatajad naevad oma iidoleid ja ka telekompaniid saavad suured naod ekraanile. see oli esialgne mote ja kindlasti ulitoores ja ka unise peaga moeldud...aga motted?
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                ok, taitsa huvitav arutelu teil siin ja 150 klikki ka vist juba koos
                aga akki motleks, mis siis oleks lahendus, et koik votaksid osa tosiselt? akki peaks sarja alguses koik klubid regama mingi pohikoosseisu ja panema mingi limiidi, et minimaalselt naiteks 7 meest pohikoosseisust tuleb kasutada, kui aga on vigastused, siis on pohjendatud varumeeste kasutamine. pealtvaatajad naevad oma iidoleid ja ka telekompaniid saavad suured naod ekraanile. see oli esialgne mote ja kindlasti ulitoores ja ka unise peaga moeldud...aga motted?
                Minu arvates oleks play-off kõige lihtsam ja kergem lahendus. Siis peaksid kõik oma raha eest pingutama ka. Hetkel pingutavad suuremad klubid aint sellepärast, et jõuda alagruppi, kus neile on kohe neli mängu tagatud ning raha jookseb. Suure tõenäosusega suudetakse kuskilt need paar punkti ka ära kojata ning ollakse juba järgmises ringis.
                Intertotruse võiks üldse ära lõpetada ning mõnele väiksemale riigile lihtsalt paar kohta juurde anda. Näiteks oleks esimeses ringis 96 meeskonda, nendest jääks järgmises ringis 48, seejärel 24, sinna juurde lisanduvad 8 tiimi UCL-ist ja sealt playoffine lõpuni.
                Iseenesest alagrupiidee oli ilus ja õilis, kuid hetkel see ei tööta sugugi. Publiku-, tele- ja reklaamihuvi või selle puudumine on ehedaks tõestuseks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas dannar Vaata postitust
                  Iseenesest alagrupiidee oli ilus ja õilis, kuid hetkel see ei tööta sugugi. Publiku-, tele- ja reklaamihuvi või selle puudumine on ehedaks tõestuseks.
                  Kurb sinu lennukaid mõtteid kommenteerida lausa, nad on nii täiuslikud. Aga ma ei saa ikkagi aru, miks play-off-süsteem need huvid äkki lakke tõstaks. Osalevad meeskonnad oleksid samad, motivatsioon turniiri võita sama suur.
                  Selleks, et UEFA kapi prestiizh tõuseks, on vaja ML tiibu kärpida.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                    Kurb sinu lennukaid mõtteid kommenteerida lausa, nad on nii täiuslikud. Aga ma ei saa ikkagi aru, miks play-off-süsteem need huvid äkki lakke tõstaks. Osalevad meeskonnad oleksid samad, motivatsioon turniiri võita sama suur.
                    Selleks, et UEFA kapi prestiizh tõuseks, on vaja ML tiibu kärpida.
                    huvi pakuksid mängud, kus iga eksimus võib saada saatuslikuks. Enamasti algab ju ka Meistrite Liigas õige möll playoffide alates. Grupid on paras formaalsus, mis vahel valmistab ka mõned üllatused.

                    Ja UCLi oleks väga raske piirama hakata, sest muidu saavad kurjamid G14-st kurjaks ja keeravad UEFA-le selja jne jne.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas dannar Vaata postitust
                      huvi pakuksid mängud, kus iga eksimus võib saada saatuslikuks. Enamasti algab ju ka Meistrite Liigas õige möll playoffide alates. Grupid on paras formaalsus, mis vahel valmistab ka mõned üllatused.
                      Nojah. Siin me jõuame jälle filosoofiliste küsimusteni. On seda möllu alati vaja? Mõnikord vaataks lihtsalt mängu, imetleks ilusaid sooritusi ja naudiks. Just siis, kui võit ei ole elu ja surma küsimus. Tihtipeale on jalgpall ise sel juhul palju ilusam. Nii kipub ju paljudel suurvõistlustelgi olema, et alagrupimängud pakuvad rohkem silmailu kui play-offid. Tea, kas seda mõlemapoolset kaotusehirmu ikka on nii põnev jälgida.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                        Nojah. Siin me jõuame jälle filosoofiliste küsimusteni. On seda möllu alati vaja? Mõnikord vaataks lihtsalt mängu, imetleks ilusaid sooritusi ja naudiks. Just siis, kui võit ei ole elu ja surma küsimus. Tihtipeale on jalgpall ise sel juhul palju ilusam. Nii kipub ju paljudel suurvõistlustelgi olema, et alagrupimängud pakuvad rohkem silmailu kui play-offid. Tea, kas seda mõlemapoolset kaotusehirmu ikka on nii põnev jälgida.
                        Et Harlem Globetrotters oleks nagu mõttekam, kui näiteks NBA play-offi jälgimine?

                        Või vaatame igasugu toredaid sõprusmänge, kus Barcelona kohtub Iraani naftašeikide XI-ga jms.

                        No vabandust, aga kui ma hakkan vaatama UEFA karikasarja mängu, kus selgitatakse välja Euroopa üks parimaid meeskondi, siis seal võiks näha ikka korralikku ja sihipärast võitlust, mitte mingite varude pallikeerutamist.

                        Kommentaar


                          Suunaks su tähelepanu veel sellele, et minu kriitika polnud põhjustatud mitte Tooni esitusest (sest nende poolelt mõni mees võitles), vaid just Palermo suhtumises. Klubi president rääkis juba enne turniiri, et meile pole seda turniiri vaja jne. Rahalistel kaalutlustel kolgiti muidugi WHU läbi ja mindi alagruppidesse. Nüüd siis hakkas see jama pihta. Isegi eilse koosseisuga oleks pidanud Palermo Tooniga põrandat pühkima, kuid selle asemel mängiti lihtsalt lolli. Nende kapten ja keskkaitsja tegi esimesel poolajal selliseid käkke, et annab otsida ning keskväljal olnud vend üritas ka kesteabmida peale hakata. Sellisele suhtumisele annab just alust see, et suurematel klubidel piisab alagruppidesse pääsemiseks ka keskmikega mängimiseks ning enamasti ka sealt edasi minekuks, kuid juhul, kui ei pääseta edasi, siis raha saadake ikka korralikult. Playoffides löödaks sellise suhtumisega meeskonnad üsna kiirelt välja ning mingil hetkel oleks konkurentsis meeskonnad, kes seda karikat tõesti tahavad.

                          Samasuguse suhtumisega on tänavu seda turniiri võtnud Osasuna, avamängus Sevilla ja tõenäoliselt veel nii mõnedki meeskonnad.

                          Kommentaar


                            Vahemärkusena viriseb ka soccernet.com. Aga sisuliselt sellest kõigest me oleme juba täna rääkinud.
                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas dannar Vaata postitust
                              Suhtumine...
                              Vahemärkusena mainin, et paljudele klubidele on koduliiga tähtsaim mistahes euroväljadest. Niimoodi väitis mulle Quiz Show masin Hiiu piljardis Itaalia kohta. Milani pooldajana ma vastasin valesti, aga tõstatasin selle küsimuse ka foorumis ja nõustuti masinaga. Ka killustunud Hispaanias pidavat meistritiitel olema kõige olulisem. Välja arvatud Realile siis. Võiks ju öelda, et loobugu kui ei eesmärgid on mujal, aga see pole ju ka päris õige.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                                Vahemärkusena mainin, et paljudele klubidele on koduliiga tähtsaim mistahes euroväljadest. Niimoodi väitis mulle Quiz Show masin Hiiu piljardis Itaalia kohta. Milani pooldajana ma vastasin valesti, aga tõstatasin selle küsimuse ka foorumis ja nõustuti masinaga. Ka killustunud Hispaanias pidavat meistritiitel olema kõige olulisem. Välja arvatud Realile siis. Võiks ju öelda, et loobugu kui ei eesmärgid on mujal, aga see pole ju ka päris õige.
                                see liiga, kus kohtunikke ära osta ei saa, ongi üks ilge jama.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X