320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2014 üldarutelu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    But Romario is clear in his view: “The CBF is a corrupt institution, with a corrupt president,” he said in October.
    Do we deserve to have representing our most beloved, most popular sport, the pride of our country, a man who, albeit indirectly, is suspected of being involved in torture, murder, and the suppression of democracy?”

    jep, just. masendav.

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      palga-hinnad reaalides - kurss euroga ca 1:3.
      seega - RIIGI keskmine palk 650 €, minimumpalk ca 250 €, ehk siis - meie siin baltikumis oleme ehk kriipsu võrra paremad aga samas EL riikidest näiteks bulgaaria-rumeenia kindlasti brasiiliast vaesemad.
      sao paolos usutavasti keskmised palgad ka tiba kõrgemad kui riigis tervikuna.
      Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
      No ma ei tea, päris kahtlane võrdlus. Esiteks tekkib kohe küsimus, et millest me siis räägime, linnast või riigist? Sest kui räägid riigist, on keskmine brutopalk 650€ vs 1000€. Eesti ikka selles osas ees. ...
      ma ei tea kindlalt sedagi kas lorenzo toodud arvud olid neto v bruto.
      nagu näed - selgelt eristan riiki ja linna. suure linna mastaap mitmekordistab tulusid, kui tallinna suurune linn ca 1,5 riigi keskmisest siis sao paolo, ma ei tea, 2-3 korda isegi võibolla?

      miski ülevaate euroopa netopalkadest saab:


      eurodes:
      eesti 778
      läti 504
      leedu 524

      rumeenia 385
      bulgaaria 333

      horvaatia 712
      poola 681
      tsehhi 705
      slovakkia 683
      ungari 492

      ehk siis minu nägemuses brasiilia riigina sissetulekute järgi suht võrdne euroopa tagumise otsaga.
      (jah, meie siin eestis pole enam ammu see kõige tagumisem ots)

      suurtel linnadel omad seaduspärad, ka venemaal on mõned linnad kus keskmised palgad kõrgemad kui tallinnas, st peterburg ja moskva on kindlasti sellised, aga võibolla mõni siberi nafta/miljonilinn võib veel olla. sao paolo - panustaks pigem sellele et linna keskmine kõrgem kui tallinnas.

      ps.
      @dzungliriikide - oeh, ma tõesti ei viitsi enam. käi ära, näed ise et suures enamus täitsa normaalsed inimesed on. ei käi niudevööde, kehamaalingute ja odadega mööda linnu ringi.
      hoopis ehitavad lennukeid jms staffi, embraer'e vist vahepeal estonian air'gi tahtis osta.
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Väike lisaselgitus siis-

        Mis puudutab palkasid, siis need on brutos mul toodud. Mida ma tunnen siin elades on see, et Eestis näiteks 1000 euroga saan ma omale rohkem lubada kui siin Sao Paulos näiteks 3000 reaaliga. Nagu ma juba varasemalt mainisin on Sao Paulo maailma TOP10 kallimate linnade osas. Üürid on siin 2-3 või enim kordi kallimad kui Tallinnas.

        Nüüd aga rääkides näiteks elektri ja kütte kuludest, siis tõesti on need siin väiksemad. Favelas elades ei pea sa üldjuhul mitte millegi eest maksma(kommunaalid pean silmas), sest see kõik on seal varastatud- kui seal liigud, siis näed suuri juhtmepuntraid rippumas peakohal elektripostide vahel, täielik müstika. Nüüd muidugi on küsimus millist tööd saab see favela-elanik teha. Üldjuhul on nad kõik tööta, nad on hariduseta ja täiesti konkurentsivõimetud kümnemiljonilisel tööturul. Ses mõttes et aru saada mis asi on klassiühiskond, peab siin olema et sellest aru saada. Siin sünnitakse oma klassi ja väga vähesed suudavad oma elu muuta. Sul ei ole lihtsalt raha et saada haridust mis tagaks sulle parema töökoha või siis üldse töökoha.

        Nüüd mis puudutab seda algset karikatuuri millest see arutelu siin pihta hakkas, siis see ongi tehtud kujundlikult- siin tõesti ei ole näljahäda, kaugel sellest. Samas tuleb ka aru saada, et ega siin keegi ka ei kasvata favelas omale toitu- seal on ainult barakid üksteise otsas ja ei ole mingeid banaanipuid ega muid viljapuid, need kasvavad ikka linnadest väljas. Selle karikatuuri mõte on ikkagi tähelepanu pöörata Brasiilia ühiskonna põletavatele probleemidele nagu turvalisus, haridus, meditsiin, vaeste toimetulek (siia alla läheb ka toitumine). Ka meie kui eestlased võrdleme ju end muu Euroopa ja eelkõige Põhjamaadega ning nede elukvaliteediga ning räägime näljast, kuigi see pole võrreldav Aafrikas oleva näljaga. Eks sama ole ju ka siin Brasiilias, kus ühiskonnal on teatud ootused selle taustal kuidas jõukamad siin elavad, kuidas tuleb pidevalt infot et Brasiilia majandus pidevalt kasvab jne, samas ühiskonnas probleemsed alad ei taha kuidagi paraneda. Selle MM-iga kulutati aga hea hunnik raha, mida ühiskond oleks hädasti vajanud just nende probleemide lahendamiseks.
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Algselt postitas dontastik Vaata postitust
          video
          Kuradi ilus MM oli ikka, tõesti. See jääb kauaks ajaks meelde. Lahe oli see, et väga vähe oli selliseid kobina ja puterdamisega saadud väravaid. Tõeline tulevärk käis ikka, kui tulid väravad siis iga teine oli selline ilunumber, et lausa lust vaadata.

          Minu jaoks Van Persie peavärav on üks MMide ilusamaid väravaid läbi ajaloo. A la Bergkamp vs Argentiina 1998. Võid vaadata kordusest 10x ja ikka ei jõua ära imestada et selline asi ära löödi.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Miks Sa arvad, et Bulgaarias on päevalgi ohtlik? Ma pole seal (s.t. Sofias) nüüd muidugi 5 aastat käinud, aga vanasti käisin Liverpooli särgis ringi ja isegi Levski ultrad ei tundnud mu vastu huvi (Levski - sinised, tihedalt seotud Chelseaga. CSKA - punased, seotud Liverpooliga). Käisin ka öösiti ringi, juhindusin välisminni hoiatustest ja minuga ei tulnud keegi tüli norima.

            Studentski grad ja Lyulin on kaks linnaosa Sofias kus võib "lambist" probleeme tekkida. Aga üldiselt on Bulgaaria nendest eespool nimetatud riikidest üks turvalisemaid. Suurem turvatunde puudumine jääb siiski kuldsetesse 90-ndatesse (nagu ka mujal ida-euroopas).

            Sina kui europiidne mees, suur ja kiilakas, silmnähtavalt jalka fänn - Sofia tänavatel targetiks ei ole. Pigem otsitakse lääne turiste ja tumedanahalisi immigrante. Bulgaaria on nn värav Euroopasse. Paljud Araablased ja Aafriklased üritavad Türgi kaudu Bulgaariasse/Euroopa Liitu pääseda. Euroopa Liit investeerib väga palju raha Bulgaaria Siseministreeriumi projektidesse, et seda massilist immigratsiooni kontrolli all hoida. Kohalikud Bulgaarlased on aga immigrantide vastu sõjakalt meelestatud, ning mõne süürlase või somaallase läbipeksmine seal uudisekünnist ei ületa.



            Huvitav lugemine. Austraallane üritas kahte peksa saavat mustlast aidata, ning selle käigus tappis "enesekaitseks" ühe bulgaarlase, ning nüüd jääb ilmselt jäädavalt bulgaariasse vanglasüsteemi nautima. Kohalike mustlaste ja muude immigrantidega lõbusalt voodit jagama. Kusagil Rootsis või Norras oleks ta ilmselt õigeks mõistetud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Meintz Vaata postitust
              Heh, minu jaoks "turniiri fakt"

              Brazil joins Saudi Arabia and North Korea as the only teams who have conceded 12+ goals in the World Cup

              E:Kuigi tuli meelde ka näiteks El Salvador, kes lasi 1982 13 väravat endale

              eks neid, kes on palju väravaid sisse lasknud, meenub pikapeale tõesti rohkem kui tolles faktis mainitud,
              aga brasside 14 peaks olema enim praeguse formaadi juures 32 koondisega

              (kuigi sisulist vahet pole, ka varem mängis top 4 kokku seitse mängu ja alagruppi jäänud 3 mängu,
              aga tähis seegi)

              14 – Brazil became the first nation to concede 14 goals in any World Cup under the current format of 32 nations which has been going since France ’98 and the most since Belgium conceded 15 in 1986.
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                "Quality without results is pointless. Results without quality is boring." - Johan Cruyff

                Kommentaar


                  yritasin kirja panna mõned + ja - sellelt MM'ilt (ja ehk tahate täiendadagi):

                  +
                  1) die mannschaft - meeldiv tõdeda et jalgpall on endiselt meeskonnamäng ja mitte üksikute staaride show
                  2) manuel neuer - redefineeris väravavahi rolli jalgpallis
                  3) brand new kuldsaabas (james) - keda ilmselt enne turniiri eriti keegi tõsiseks favoriidikski ei pidanud
                  4) hollandi õnnestunud (kui mitmes juba?) põlvkonnavahetus
                  5) kostariika - võita nn 3 maailmamaisteri "surmagrupp" - nii ebaloogiline ja nii ilus
                  muuhulgas - ka muu põhja-ameerika (usa, mex, isegi hon) polnud üldse halb sel turniiril
                  6) väravajoone-tehnoloogia - läbis oma esimesed tuleristsed õnnestunult
                  7) ja ehk kõige tähtsam - väga vähe igavaid/nürisid mänge, palju ilusaid väravaid mida meenutada (james, v persie, gervinho, cahill, luiz etc), rikkalikult huvitavaid taktikalisi lahendusi (sh 3 kaitsjaga) jne jne

                  -
                  1) hispaania ajastu lõpp (alates 1:5'st) - hea tõdeda et miski pole igavene
                  2) suarez' kummaline teekond kangelasest koletiseks
                  3) messi oksendamine keset väljakut
                  4) 1:7
                  5) kameruni rahaafäärid
                  6) euroopa tippsatside totaalne põrumine juba ENNE otsustavaid mänge (itaalia, portugal/ronaldo - kas selleks oli vaja rootsi/zlatan mm'ilt välja lüüa?)
                  7) turniirialguse (ja mitte ainult) kohtunikutöö - äkki ikkagi leiaks ka jalgpallis võimaluse kasutada tänapäevasemat tehnoloogiat, videokordusi jms?

                  =
                  kokkuvõtteks hea turniir, parem kui mitmed eelmised.
                  mis sunnib tahtmatult mõtlema, kas ikka on vaja vägisi sundida peale "geograafilisi lahendusi" a la katar, või peaks need asjad arenema veidi loomulikumaid arenguid pidi.
                  1) tekib jalgpall => 2) ehitatakse staadionid => 3) korraldatakse suurvõistlusi.
                  aga mitte vastupidi.
                  ehk siis suurturniiride korraldaja valikul võiks olla ikkagi mingiks eeliseks ka juba olemasolev jalgpallikultuur.
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    + poolele lisaksin selle kohtunike 915 fairplay vahu
                    Muidu, ei tea, kas Rootsi ja Ibrahimovic oleks palju paremini mänginud Ronaldost ja Portugalist.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      yritasin kirja panna mõned + ja - sellelt MM'ilt (ja ehk tahate täiendadagi):

                      +
                      1) die mannschaft - meeldiv tõdeda et jalgpall on endiselt meeskonnamäng ja mitte üksikute staaride show
                      2) manuel neuer - redefineeris väravavahi rolli jalgpallis
                      3) brand new kuldsaabas (james) - keda ilmselt enne turniiri eriti keegi tõsiseks favoriidikski ei pidanud
                      4) hollandi õnnestunud (kui mitmes juba?) põlvkonnavahetus
                      5) kostariika - võita nn 3 maailmamaisteri "surmagrupp" - nii ebaloogiline ja nii ilus
                      muuhulgas - ka muu põhja-ameerika (usa, mex, isegi hon) polnud üldse halb sel turniiril
                      6) väravajoone-tehnoloogia - läbis oma esimesed tuleristsed õnnestunult
                      7) ja ehk kõige tähtsam - väga vähe igavaid/nürisid mänge, palju ilusaid väravaid mida meenutada (james, v persie, gervinho, cahill, luiz etc), rikkalikult huvitavaid taktikalisi lahendusi (sh 3 kaitsjaga) jne jne

                      -
                      1) hispaania ajastu lõpp (alates 1:5'st) - hea tõdeda et miski pole igavene
                      2) suarez' kummaline teekond kangelasest koletiseks
                      3) messi oksendamine keset väljakut
                      4) 1:7
                      5) kameruni rahaafäärid
                      6) euroopa tippsatside totaalne põrumine juba ENNE otsustavaid mänge (itaalia, portugal/ronaldo - kas selleks oli vaja rootsi/zlatan mm'ilt välja lüüa?)
                      7) turniirialguse (ja mitte ainult) kohtunikutöö - äkki ikkagi leiaks ka jalgpallis võimaluse kasutada tänapäevasemat tehnoloogiat, videokordusi jms?

                      =
                      kokkuvõtteks hea turniir, parem kui mitmed eelmised.
                      mis sunnib tahtmatult mõtlema, kas ikka on vaja vägisi sundida peale "geograafilisi lahendusi" a la katar, või peaks need asjad arenema veidi loomulikumaid arenguid pidi.
                      1) tekib jalgpall => 2) ehitatakse staadionid => 3) korraldatakse suurvõistlusi.
                      aga mitte vastupidi.
                      ehk siis suurturniiride korraldaja valikul võiks olla ikkagi mingiks eeliseks ka juba olemasolev jalgpallikultuur.
                      Huvitav kokkuvõte, enamuses täiesti nõus.

                      Minu jaoks oli veidral kombel üks üllatusi, et üllatusi oli tegelikult vähe. Kostariika edasipääs oligi pea ainus. Ja muidugi 1:7 aga siin oli küsimus skooris ja mängu käigus, mitte võitjas. Kaheksandikfinaalidest alates läks aga üldiselt kõik nagu raamatu järgi - suuremad jalgpalliriigid ja eeldatavalt tugevamad (kas koosseisu või siis senise turniiri käigu järgi)võtsid oma. Kui muidugi favoriit oligi olemas, mida nt Argentiina - Hollandi mängus ju polnud. Selles mõttes ei nõustu absoluutselt Kaljuveeride ja mõnede teiste kiibitsejatega kes turniiri käigus rääkisid, et turniir on olnud väga üllatusrohke, kulgenud ettearvamatult jne. Vaadates varasemaid MMe, oli tegelikult vastupidi.
                      Neueri puhul on muidugi huvitav, kas see tema viimase kaitsja roll kujuneb väravavahtide puhul uueks trendiks või mitte. Erinevalt Järvelast ma väga ei usu.
                      Väike üllatus oli ehk see, et neid Euroopa suurriike nii palju alagrupis välja langes, sh eelmise EMi mõlemad finalistid. Eraldi vaadates seal aga midagi imestamistväärset pole.
                      Eriti nõustun aga selle Katari jms osas. Taolisi turniire tuleks eeskätt korraldada ikkagi tõsistes jalgpallimaades. Turniiri ajal tuli laulu ja möllu kuulates korduvalt meelde, kuidas neli aastat tagasi oli selle asemel jõle vuvuzelade vingumine...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                        Minu jaoks oli veidral kombel üks üllatusi, et üllatusi oli tegelikult vähe. Kostariika edasipääs oligi pea ainus. Ja muidugi 1:7 aga siin oli küsimus skooris ja mängu käigus, mitte võitjas. Selles mõttes ei nõustu absoluutselt Kaljuveeride ja mõnede teiste kiibitsejatega kes turniiri käigus rääkisid, et turniir on olnud väga üllatusrohke, kulgenud ettearvamatult jne. Vaadates varasemaid MMe, oli tegelikult vastupidi.
                        Nõus. Ka mina ei saaks öelda, et see üllatusterohke turniir oli. Costa Rica oli kahtlemata üllatus, aga see oli ka kõik. No milline meeskond kandideeriks veel suurele üllatusele? Mis veel niivõrd ettearvamatut oli?
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Nõus. Ka mina ei saaks öelda, et see üllatusterohke turniir oli. Costa Rica oli kahtlemata üllatus, aga see oli ka kõik. No milline meeskond kandideeriks veel suurele üllatusele? Mis veel niivõrd ettearvamatut oli?
                          Holland? Kõik kandsid Hollandi ju täielikult maha kuna RVP-l oli sitt hooaeg ja Sneijder mängib Türgis. Mulle jäi selline mulje, et peale kolme superstsaari (RVP, Robben + Sneijder) teadsid ülejäänud Hollandi mängijaid vaid ainult fanaatilisemad fännid.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                            Holland? Kõik kandsid Hollandi ju täielikult maha kuna RVP-l oli sitt hooaeg ja Sneijder mängib Türgis. Mulle jäi selline mulje, et peale kolme superstsaari (RVP, Robben + Sneijder) teadsid ülejäänud Hollandi mängijaid vaid ainult fanaatilisemad fännid.
                            Yep, ehk siis mina näiteks.

                            Üldiselt, Hollandis nagu oodati pigem alagrupist väljalangemist. Poolfinaali jõudmine nii noorte ja kogenematute mängijatega oli ikka tõeline vägitükk. 2016 EM võib Holland olla päris tõsine võistleja tiitlile, nimelt tuleb maailma üks parimaid treenereid Hiddink tagasi Hollandi rahvuskoondise juurde. Minu arust pole Holland kunagi mänginud nii atraktiivset jalgpalli kui 1998, Hiddinki esimesel "valitsemisajal".

                            Kommentaar


                              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                              Holland? Kõik kandsid Hollandi ju täielikult maha kuna RVP-l oli sitt hooaeg ja Sneijder mängib Türgis. Mulle jäi selline mulje, et peale kolme superstsaari (RVP, Robben + Sneijder) teadsid ülejäänud Hollandi mängijaid vaid ainult fanaatilisemad fännid.
                              Kõik kandsid maha? Huvitav, kui erinevalt võib asjadest aru saada. Meeskonnalt, kes alagrupis kaotas ainsa punkti Eestile (tänud meie poistele ka tagantjärgi) ja olgem ausad, sedagi seetõttu, et esimese veerandtunni jooksul mingil müstilisel kombel vaid üks võimalus arvukatest momentidest ära realiseeriti. No ma ei tea, kui Hollandi pääs poolfinaali oli üllatus, siis kuidas nimetada varasemate turniiride L-Korea, Türgi, Rootsi, Horvaatia ja teiste sarnast tulemust?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Nõus. Ka mina ei saaks öelda, et see üllatusterohke turniir oli. Costa Rica oli kahtlemata üllatus, aga see oli ka kõik. No milline meeskond kandideeriks veel suurele üllatusele? Mis veel niivõrd ettearvamatut oli?
                                Hispaania nii selge väljalangemine, Itaalia kaotused Costa Ricale ja ka Uruguaile otsustavas mängus, Alzheeria üllatavalt südi mäng, napilt pääsesid isegi sakslased nende käest.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X