320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Seda "iga MM-iga paremaks" jutte on räägitud juba terve minu teadliku vutielu ehk sisuliselt 1990. aasta Kamerunist peale. Kui 2002 järel oli seis muule maailmale lootusrikkam, siis 2006 toodi kohe maa peale tagasi.
    Täpselt nii.

    Kommentaar


      Algselt postitas Siim Vaata postitust
      Seda "iga MM-iga paremaks" jutte on räägitud juba terve minu teadliku vutielu ehk sisuliselt 1990. aasta Kamerunist peale. Kui 2002 järel oli seis muule maailmale lootusrikkam, siis 2006 toodi kohe maa peale tagasi.
      Kui sa nüüd täpselt lugesid, siis see oli "minu tundmus", ma ei viidanud siin mingitele juttudele. Ma ise olen vähegi vutiga kursis olnud kuskil 94. aasta MMist saati (kui vaadanud olen 86. saati), ja kui need Roger Millad algusepoole tantsu lõid jne, siis seda ikkagi ei anna minu meelest võrrelda viimase kahe MMiga, kus Aasia ja Aafrika satsid ikka üldises plaanis märksa paremini arenenumatele vutiriikidele vastu said. Pole enam nii, et Euroopa ja Lõuna-Ameerika satsid saavad neile alagrupis poolenisti reservkoosseisu vastu saata, et paremad mehed puhata saaks ja mitte kollaseid teenida. Angola, Ghana ja Elevandiluurannik olid Saksamaal ikka päris head, ja Togo sakkis ju mäletatavasti sellepärast, et nad protestisid halva mänguga preemiarahade väiksuse üle vms, ja noh, Tuneesia nagu polegi päris Aafrika (kui nüüd viimast MMi meenutada).

      Kommentaar


        Ma ise olen vähegi vutiga kursis olnud kuskil 94. aasta MMist saati (kui vaadanud olen 86. saati), ja kui need Roger Millad algusepoole tantsu lõid jne, siis seda ikkagi ei anna minu meelest võrrelda viimase kahe MMiga, kus Aasia ja Aafrika satsid ikka üldises plaanis märksa paremini arenenumatele vutiriikidele vastu said.
        Nagu näha, pole sa kursis. Viitsid ise tuua välja Aasia ja Aafrika viimase kahe MMi tulemused?

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          Nagu näha, pole sa kursis. Viitsid ise tuua välja Aasia ja Aafrika viimase kahe MMi tulemused?
          Selle asemel, et ülbelt lahmida, proovi uuesti mu postitus läbi lugeda - tundub, et sa ei saanud mõttele hästi pihta...

          Kommentaar


            Mulle ei andnud muidugi asi rahu ja ma uurisin siis numbreid kah, et oma tundmusele statistilist tõestust saada. Võtsin Wikist andmed MMide alagrupiturniiride kohta, 1966-2006, sest enne seda eriti Aasia ja Aafrika võistkonnad ei osalenud. Tegin kaks eraldi valimit: ühes olid kõik A&A meeskonnad sees, ja teises võtsin alagrupiturniiril kõige paremini ja kõige halvemini esinenud A&A meeskonna välja (va 1966-1978, kui osales alla 3 A&A meeskonna), et ekstreemumid pilti segi ei lööks, ja et tulemused indikeeriksid nö keskmise taseme muutumist.

            Vaatasin, kui palju on A&A satsid keskmiselt alagrupiturniiril punkte kogunud; väravaid löönud; väravaid sisse lasknud. Üldiselt mu tundmusel oli siiski alust - A&A meeskonnad on tasapisi järjest paremini mängima hakanud, vähemalt alagrupiturniiril.

            Graafikud koos lühikeste kommentaaridega on üleval:
            Access Google Drive with a Google account (for personal use) or Google Workspace account (for business use).

            Kommentaar


              World cup anthem?
              Algselt postitas Tofoa
              Man City fännamine keedab muidu normaalsete inimeste ajud päris pehmeks.

              Kommentaar


                Algselt postitas NOT Vaata postitust
                täitsa norm laul. parem kui viimase mm-i laul

                Kommentaar


                  On tõesti paljupalju halvemaid kuuldud. Aga ega see ka väga hea pole

                  Kommentaar


                    Äsjasest teemast inspireeritult siis ka väike küsimus: milline on foorumlaste arvates kõige asjalikum lugu või millega seoses kõige erksamad/huvitavamad mälestused kaasnevad? Ametlikult neid lugusid hakati välja laskma 90ndate alguses, mistõttu valikuvõimalusi nii eriti polegi:

                    1990: Gianna Nannini & Edoardo Bennato - "Un'estate italiana"

                    1994: Daryl Hall and The Sounds Of Blackness - "Gloryland"

                    1998: Ricky Martin - "La copa de la vida"

                    2002: Anastacia - "Boom"

                    2006: Toni Braxton & Il Divo - "The Time Of Our Lives"

                    2010: K'naan - "Wavin`flag"

                    Kommentaar


                      jokers to the right
                      clowns to the left of me

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Blue Rock Vaata postitust
                        Äsjasest teemast inspireeritult siis ka väike küsimus: milline on foorumlaste arvates kõige asjalikum lugu või millega seoses kõige erksamad/huvitavamad mälestused kaasnevad? Ametlikult neid lugusid hakati välja laskma 90ndate alguses, mistõttu valikuvõimalusi nii eriti polegi:

                        1990: Gianna Nannini & Edoardo Bennato - "Un'estate italiana"

                        1994: Daryl Hall and The Sounds Of Blackness - "Gloryland"

                        1998: Ricky Martin - "La copa de la vida"

                        2002: Anastacia - "Boom"

                        2006: Toni Braxton & Il Divo - "The Time Of Our Lives"

                        2010: K'naan - "Wavin`flag"
                        Itaallaste laul sümpatiseerib, kuna selles on tugevalt suurturniiri hõngu ning lisaks eristub juba selle poolest, et pole ingliskeelsele maailmale takka koogutamine nagu need ülejäänud lood (va USA mm) ja tehakse omakeelne lugu, mis sellele vaatamata kannab mõnusat mm-i vaimsust.

                        Lõuna-Aafriklased oleks võinud ka ju loo teha kasvõi mõnes muus oma 11-st ametlikust keelest, et rohkem oma eripära välja tuua.

                        Kas mitte 1986 Mehhikos ka ametlikku lugu polnud? Vähemasti too tunnuslugu, millest jäi kumama too Bienvenidos nimeline tausta muusika kunagise kesktelevisiooni ülekannetest, sest ETV sel ajal ju kõrgtasemel vutti ei näidanud.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          Kuulge, kõik on kohutavad laulud. Kui peaksin valima, siis ilmselt ee oeh, piinlik öelda, et Ricky Martin on vist ainus, mida nagu mäletan ka.

                          Kommentaar


                            Mulle on kustumatu mulje jätnud 98-ndal ETV-s nende highlightide ajal lastud "le-le-le-oo, le-le-oo, le-le-le-oo, le-le-oo, le-le-le-le-le-le-lee (tümp-tümp-tümp), le-le-le-oo jne."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Epic Vaata postitust
                              Mulle on kustumatu mulje jätnud 98-ndal ETV-s nende highlightide ajal lastud "le-le-le-oo, le-le-oo, le-le-le-oo, le-le-oo, le-le-le-le-le-le-lee (tümp-tümp-tümp), le-le-le-oo jne."
                              Klassika. See oli meil laagris sissesaamise parool.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Küll EM, aga mäletan, et see lugu läks 2000. a suvel minusugusele teismelisest maapoisist tümmiaustajale ikka väga rämedalt peale.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X