320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2010 Kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas noname Vaata postitust
    Seda ei saa mina otsustada kas väärib või mitte, aga saan täiesti aru mehhiklaste frustratsioonist. väga valus võis see värav olla kui abikohtunik oli ise ka juba aru saanud, et ta oli eksinud(kui Aaviku postituses olev jutt tõsi on, ise seda lipu tõstmist ei märkand) ja pärast peakohtunikuga seda üle arutades ikkagi väravat tagasi ei võetud.

    muide tahakski teada, kas peakohtunikul oli üldse võimalus see värav kuidagimoodi tühistada?
    Loomulikult on võimalus värav tühistada.
    Olen see kes olen

    Kommentaar


      Ma ei kujuta ette, kuidas see suluseisu olukordade määramine video abil välja hakkaks nägema. Näiteks: mängija pääseb väravavahiga 1-1 läbi, aga ei jõua peale lüüa, sest kohtunikul on lipp püsti. Ründav meeskond nõuab videokordust, saab selle ja tõepoolest pole suluseisu ja mängija oleks võinud värava ära lüüa. Mis siis edasi saaks? Taastatakse eelnev olukord ja lastakse ründajal uuesti värava poole jooksma hakata või mida?

      Või siis teistpidine olukord. Ründav meeskond lööb värava, kuid kohtunikul on suluseisu lipp püsti. Ründav meeskond nõuab videokordust ja saab selle ja suluseisu pole ja mängija värav oleks pidanud lugema. Kuid kaitsev meeskond apelleerib, et nad jätsid mängimise pooleli, sest nägid suluseisu lippu. Mis siis edasi saaks?

      Kommentaar


        Ei ma mõtlen, et kui ta on juba värava õigeks lugenud ja siis otsutab oma otsust muuta.

        Või sa mõtlesitki seda? Sellepärast jäin mõtlema, kuna kommentaatorid ütlevad kohe peale valet otsust, et kohtunik on oma otsuse teinud ja seda ta enam muuta ei saa.

        Kommentaar


          Siis öeldakse, et KÕIK olukorrad TULEB lõpuni mängida.
          slimm.ee

          Kommentaar


            Algselt postitas kaitz Vaata postitust
            Loomulikult on võimalus värav tühistada.
            Aga FIFA ettekirjutused keelavad videokorduse põhjal otsuse tegemist.

            Kogu see arutelu peakohtuniku ning abikohtuniku vahel tekkisgi sellest, et abikohtunik nägi suurelt ekraanilt oma eksimust ning kukkus lipuga vehkima. Peakohtunik pidi siis aga oma abilisele selgitama, et videokorduse põhjal ei tohi oma otsust muuta ning esialgne peab jõusse jääma.

            Kommentaar


              Algselt postitas JanK Vaata postitust
              Siis öeldakse, et KÕIK olukorrad TULEB lõpuni mängida.
              Ja samas öeldakse, et peale vilet ei tohi palli edasi mängida....
              Tundmatu - ehk mida mina ka tean

              Kommentaar


                Algselt postitas JanK Vaata postitust
                Siis öeldakse, et KÕIK olukorrad TULEB lõpuni mängida.
                Okei, suluseisu lipp on püsti, aga ründaja läheb lööb ikka värava. Kes otsustab, kas vaadatakse videokordust ja kaua selle otsuse tegemiseks aega oleks? Kas eduseisus olev meeskond võiks lõpuminutitel oma suluseisus olevale ründajale pikki sööte anda nii, et see läheks lonkides ja lööks värava, et siis öelda "tegelt vist ikka oli suluseis ja sorri, et ma aega viitsin"?

                Muidugi on mõnus paukuda "videokordused MMile", aga reaalsus on selle mõistlik teostamine pea võimatu. Seda siis suluseisu osas. Nende "kas pall oli üle joone või mitte" olukordadega tuleb viivitamatult midagi teha.

                Kommentaar


                  ma ei näe probleemi eriti. kui kohtunik peaks eksima, siis küljeaut või vabalöök kannatajale. kui kohtunik paneb ikka 3 kala maha kohtumises, siis tuleb keegi teine panna vilistama. näiteks 4. kohtunik. ja apelleerida saab iga meeskond 3 korda mängu jooksul. kes apelleerib valesti, saab kollase kaardi näiteks

                  fakt on see, et sellisel spordil pole mõtet, kus sportlikku saavutust määravad subjektiivsed faktorid, nagu kohtunike tase jne.
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    tegelt pole nagu väga keeruline ka suluseisu puhul kasutada videokordusi kui lüüakse värav. kui kohtunikul on kahtlus, et kas oli suluseis või mitte, saab ta paluda olukorra läbivaatamist pärast seda kui on lasknud olukorra lõpuni mängida. polnd suluseisu, loetakse värav, kui ei olnud, pannakse pall mängu kasvõi vabalöögiga mul poh kuskohast. ka kummalgi meeskonnal võib olla kaks-kolm korda õigust nõuda videokordusi selliste kahtlaste väravate-või lugematta väravate puhul.
                    see mõnikümmend sekundit on köömes võrreldes selle ajaga mis viidetakse kohtunikega vaieldes.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      fakt on see, et sellisel spordil pole mõtet, kus sportlikku saavutust määravad subjektiivsed faktorid, nagu kohtunike tase jne.
                      Kas mängijate tase on objektiivne faktor?
                      Aga videokordustest pole mõtet rääkida, FIFA sulges märtsis ukse. Variant oleks vast see väravajoonekohtunik, mida Euroopa Liigas katsetati.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        palun proovige mõista, et sport ei ole börs, kinnisvarabisniss, piimahind jne.

                        millepärast te tahate kõike head steriliseerida?

                        tegemist on siiski vaatemänguga, etendusega mitte mingi hollivuudi märuliga, kus kõik on kirjas ning "muidu äge."

                        ma olin pigem Inglismaa ja Mehhiko poolt, ma olen ja olin ka 'pooli poolt kui rannapall mängu sekkus - kurb küll aga mulle siiski meeldib Jalgpall, mitte nanoball.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas noname Vaata postitust
                          Ei ma mõtlen, et kui ta on juba värava õigeks lugenud ja siis otsutab oma otsust muuta.

                          Või sa mõtlesitki seda? Sellepärast jäin mõtlema, kuna kommentaatorid ütlevad kohe peale valet otsust, et kohtunik on oma otsuse teinud ja seda ta enam muuta ei saa.
                          Reeglite kohaselt võib kohtunik oma otsuse tühistada enne mängu taasalustamist . Ehk kui tegelikkuses räägitakse pärast kollase kaardi andmist järgnevale vaidlusele, et "Kohtunik nagunii oma otsust muuta ei saa", siis saab küll. Samamoodi oli eile. Tal oli võimalus oma otsust muuta kuni keskringist lahtimängimiseni, kuid taolistes olukordades tekitab otsuse muutmine rohkem pingeid, kui edasi mängimine. Eelkõige mängijate ja 80 000 pealise publiku seas.

                          Kommentaar


                            Ma ei viitsi väga eelnevaid postitusi lugeda, aga kirjutan asjad, mis mulle on teravalt silma jäänud :

                            1) G. Heinze värav. Selgelt hoiti teisi mängijaid kinni ja tehti talle vaba teekond, et saaks palli peaga sisse suunata.

                            2) L. Fabiano värav, millele eelnes kahekordne käega mäng.

                            3) M. Klose punane kaart (ja loomulikult enamus Saksa - Serbia mängus teenitud kollased kaardid).

                            4) USA koondiselt ära võetud värav. Mis siis et olin Sloveenia poolt, aga see oli isegi vastasmeeskonna pooldajale mõistmatu.

                            5) Uruguaylt ära võetud 1-1 olukord.

                            6) Inglismaa ära võetud värav.

                            7) Argentina 1-0 värav.

                            8) Küünarnukkidega "tee" tegemine, mida tihtipeale ei vilistata äragi, rääkimata kollasest või punasest kaardist.

                            9) Kastis alatud särgist rebimised. God damn it!, kunagi sai ilusaid väravaid nähtud, kuidas mängija avanes ilusti nurgalöögi ajal ja lõi kauni värava, kuid mitte enam, nüüd mängijad lihtsalt ripuvad üksteise küljes.

                            10) Viimaseks jätsin selle kõige "magusama".

                            Henry käsi, mis viis käärinud meeskonna MM'ile.

                            Oleksiga võib küll suuri tegusid teha, aga oleks Prantsusmaa asemel saanud Iirimaa MM'ile, siis oleks seal ühe meeskonna jagu põnevust rohkem olnud. Iirlased mängisid südamega ja ilusalt. Prantslased aga tuimalt ja koledalt.


                            Peab nentima, et turna alguses oli kohtunike vilistamine väga hea, kuid mida edasi, seda hullemaks on läinud.

                            Ootame siis, mida tänane päev meile pakub.

                            Viva Holland and Germany!!
                            Rahulik asjaarmastaja.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas isspro10 Vaata postitust
                              Ma ei viitsi väga eelnevaid postitusi lugeda, aga kirjutan asjad, mis mulle on teravalt silma jäänud :

                              pead ei anna, aga otsakohtuniku olemasolu oleks kui mitte kõik, siis lõviosa nendest praakidest paiganud. minu 5 senti lähevad peale eilset igatahes otsakohtunikku kontosse, sest see videokorduste värk on minusugusele 21aastasele vanakoolimehele liiast. kui viis kohtiunikku ka grupiviisiliselt pange panevad, siis on see inimlikkus, mis teeb mängu ilusaks, emmale-kummale fännile.
                              buy the ticket, take the ride.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                                Kas mängijate tase on objektiivne faktor?
                                Aga videokordustest pole mõtet rääkida, FIFA sulges märtsis ukse. Variant oleks vast see väravajoonekohtunik, mida Euroopa Liigas katsetati.
                                me räägime mängureeglite järgimisest. jalgpallis, nagu ka kõigil spordialadel, on määratletud mängureeglite järgimist kontrollima kohtunikud. kui kohtunik ei suuda tagada mängureeglite järgmist ja kinnipidamist, siis milleks on vajalik kohtuniku olemasolu?

                                Hetkeseis- reeglites on kirjas et suluseisust löödud värav ei loe. aga löödi värav ja suluseisust ning kohtunik kinnitas löödud väravat. kas siin ei ole siis tegemist mängureeglite rikkumisega? milleks antud juhtumitel üldse mängureeglid siis olemas on? äkki mängiks siis üldse ilma reegliteta? ja eriti naljakas on selle taustal siis FIFA Fair Play kampaania.

                                muide kui ikka virutatakse pomm lati alla, siis vaevalt et ka see väravajoonekohtunik suudab ära näha täpselt seda millimeetrite-sentimeetrite mängu.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X