320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2010 veerandfinaalid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vincent Vaata postitust
    aga mida nii hirmsat on siis juhtunud selle turniiri jooksul? arvestame seejuures, et tänaseks on mängitud juba 60 mängu ehk siis tegelikult ju tervelt kuue (!) tippliiga vooru jagu.

    kohtunike tõeliselt suured bläkid seni - Lampardi lugemata jäetud värav, Tevezi suluseis, Edu lugemata jäetud värav, Luis Fabiano käega mäng, ehk ka Estrada punane Hispaania vastu ja Kaka punane. rohkem mul küll suuri prohmakaid ette ei tule, jätame need igasugu Villade nibin-nabin suluseisud ja muud asjad hetkeks. teeb siis kuus tükki ehk sedasama suurliigade võrdlust kasutades iga mänguvooru peale keskeltläbi üks. ei ole üle mõistuse ebanormaalne minu arust. pealegi ma julgen väita, et kui omas liigas mängivad näiteks Hull-Wigan või Almeria-Malaga või Udinese-Cagliari või kes iganes ja siis kohtunik seal mõne tõsise kärna paneb, siis pöörab sellele tähelepanu ikka tugevalt vähem inimesi kui näiteks MM-il mingis Uus-Meremaa ja Slovakkia mängus samasugusele eksimusele.

    mingeid väga robustseid fair play rikkumisi mul samuti ette ei tule. hea küll, osade lohutuseks las see Suareze käsi siis olla.

    sihilikud toorutsemised stiilis küünarnukk näkku jms - hetkel ei meenu ausalt öeldes ühtegi peale portugaallaste-brasside rüselemiste ja siis Melo olukorra. igatahes jällegi mitte rohkem kui kuue tippliiga vooru peale keskmiselt, ma julgeks väita, et pigem isegi vähem. daivimine ja ajaviitmine? minu subjektiivne mulje on näiteks, et seda esineb isegi vaata et harjumuspärasest vähem.


    pigem on põhjus lihtsalt selles, et suurturniiride ajal kolm nädalat järjest päevas kahte-kolme mängu vaadates asjad kumuleeruvad ja siis tundubki, et kõik on nii jube ja tõeline jalgpall on surnd. ei ole tegelikult.
    see võib tõesti nii olla. samas on ka ju kasvõi "suvaline" alagrupimäng tunduvalt suurema kaaluga kui näiteks ükskõik millise liiga mis vooru mäng (ok v.a ehk siis traditsioonilised klassikud).
    tegelt minuarust suht sama värk nagu ka CL-ga. ainuke vahe, et seal on suurem papp mängus klubidel ja MM on rahvusliku uhkuse näitamine.

    aga see ei ole ju point. kui sellised asjad juhtuks ükskõik mis riigi mis iganes tasemel liigades, arvad et mu suhtumine oleks teine?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      no ma usun, et antud näites Hulli, Wigani, Almeria, Malaga, Udinese ja Cagliari jaoks on need siiski äärmiselt suure kaaluga mängud või mis? see poleemika sai oma alguse suuresti ideaalidest rääkimisega, kas ei ole selle taustal mõnevõrra ketserlik hakata lahterdama mänge kaalukateks ja vähemkaalukateks? ükskõik siis, kas lähtuvalt jagatavast papist, suuremast-väiksemast rahvuslikust uhkusest või mis iganes muust kategooriast.

      mis aga puudutab viimast rida, siis täpselt selles ongi ju point! täiesti õige, et juhtuvad. aga on enne juhtunud ja jäävad edaspidigi juhtuma, sest tegu on mänguga, mida mängivad ja mida vilistavad tavalised inimesed ühes kõigi oma nõrkustega. kui mängija otsustab võidu nimel räigelt petta, siis tuleneb see vast ennekõike ikka sellest, milline ta on inimesena, mitte sellest, millega ta tegeleb? "jalgpall peegeldab ühiskonda" võib kõlada klišeena, aga täpselt nii ju tegelikult ongi.
      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

      Kommentaar


        Algselt postitas vincent Vaata postitust
        no ma usun, et antud näites Hulli, Wigani, Almeria, Malaga, Udinese ja Cagliari jaoks on need siiski äärmiselt suure kaaluga mängud või mis? see poleemika sai oma alguse suuresti ideaalidest rääkimisega, kas ei ole selle taustal mõnevõrra ketserlik hakata lahterdama mänge kaalukateks ja vähemkaalukateks? ükskõik siis, kas lähtuvalt jagatavast papist, suuremast-väiksemast rahvuslikust uhkusest või mis iganes muust kategooriast.

        .
        olen nõus. lihtsalt nende klubide mänge pole olnud eriti au nagu näha. eks see ole ka ju kajastamise probleem- ikka räägitakse ju juhtumitest, mis on toimunud mingite suurklubide osalusel peetavates mängudes. ja kahjuks on ka tihtipeale telepildiga nii nagu on.
        aga minu puhul kindlasti pole vahet. selline jama tuleb lihtsalt jalgpallist välja saada. tasemest hoolimata.
        mis puudutab aga sinu viimast lõiku, siis olen nõus. selline on tänapäeva jalgpall. aga selline ta tegelikult ei peaks olema. see on tähtsate asjapulkade otsustada, sest tegelikult saab kohtuniku veafaktori suht 0 lähedale viia ja ka mängu õiglasemaks muuta. iseasi kas selleks on tahtmist. money rules
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar




          tundub, et sa ei saa endiselt mitte millestki aru, mida ma kirjutan.

          mina ei väida, et kõik on muutunud ja et selline on praegune jalgpall, vaid seda, et põhimõtteliselt vaadates oli niimoodi enne, on praegu ja on ka tulevikus. ehk siis tegelikult risti vastupidist seisukohale, nagu oleks tänapäeva jalgpall muutunud kuidagi räigelt ebaõiglasemaks kui vanasti. kunagi rikuti reegleid toorutsedes, praegu daivides, tulevikus kindlasti leitakse veel mingi kolmas või kasvõi kahesaja kolmas variant. ma ei tea, kuidas sa kavatsed saada "selle jama" ühestainsast eluvaldkonnast ehk jalgpallist välja, kui sul pole just mingit überlahedat ja kergelt teostatavat terve maailma moraalse fiksimise plaani. kui on, siis muidugi jõudu.

          mis puudutab seda kajastuse punkti, siis samuti veel korra puust ja punaseks - just täpselt. kuna MMi kajastatakse rohkem, siis selle tõttu võimendatakse ka vigu, justkui oleksid nad eriti arvukad ja eriti räiged. tegelikult ei ole.

          ja nüüd jäi tõesti peaga seina pikali jooksmisest kael kangeks. mulle aitab.
          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

          Kommentaar


            lahendused on ju olemas ja olen ka neid nimetanud. videokordused eelkõige legaalseks.
            Suarezi juhtumi puhul- punane kaart + värav loetuks.

            tervet maailma tõesti ei saa vist moraalselt fiksida
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              lahendused on ju olemas ja olen ka neid nimetanud. videokordused eelkõige legaalseks.
              Suarezi juhtumi puhul- punane kaart + värav loetuks.

              tervet maailma tõesti ei saa vist moraalselt fiksida
              no anna andeks, sa tead kindlasti jalgpallist minust rohkem, kuid see on küll kõige idiootsem plaan üldse.
              Algselt postitas Iceman
              Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

              Kommentaar


                oma kogu tagasihoidlikkuse juures ma kohe kindlasti ei pea ennast mingiks suureks jalgpallitundjaks, eriti veel kui ma võrreldavat inimest üldsegi ei tunne ja see polegi ju peamine. antud foorumi peamine mõte on ju arutelu eri inimeste vahel , kel vahest võivad ka ju vabalt erinevad arusaamad asjadest olla.

                ja alati on ju lihtne öelda lihtsalt et " see on jama" või " et see on idiootne plaan". võta vincentist eeskuju

                vincentile aga veel vastuseks selle lõigu kohta "kunagi rikuti reegleid toorutsedes, praegu daivides, tulevikus kindlasti leitakse veel mingi kolmas või kasvõi kahesaja kolmas variant" (sorri et niimoodi lõikan kontekstist välja)- kusjuures huvitaval kombel on ju pea alati nendele juhtumitele üldsus reageerinud. Toorutsemisi hakati kaartidega ja vigade fikseerimisega karistama. Ka daivimise vastu on ju võitlema hakatud. Vanasti ju selle eest kaarti ei antud, nüüd aga antakse. Kunagi tohiti väravavahile tagasi sööta, nüüd enam mitte, lisaks ei tohi väravaht aega viita meelega jne. Mingi aeg määrati mängu saatus vapsee kuldse väravaga, nüüd jälle muudeti tagasi. Huvitav et nende muutuste vastu nagu suurt kobinat pole olnud. Vähemalt mitte niisuurt kui seda on näiteks videokorduste vastu hetkel. Muutusi on pidevalt olnud ja kindlasti tuleb veel kui leitakse järjekordne kitsaskoht üles.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                  no anna andeks, sa tead kindlasti jalgpallist minust rohkem, kuid see on küll kõige idiootsem plaan üldse.
                  +1

                  Sa ei saa mingit moodi väravat lugeda kui pall ei ole võrgus !
                  sigpic

                  Kommentaar


                    Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                    +1

                    Sa ei saa mingit moodi väravat lugeda kui pall ei ole võrgus !
                    Korvpallis korvi saab.
                    (see ei olnud nõustumine selle väitega ,vaid lihtsalt üks näide).
                    Giggs will tear you appart.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                      Korvpallis korvi saab.
                      (see ei olnud nõustumine selle väitega ,vaid lihtsalt üks näide).
                      Seda ei saa võrrelda.
                      Newton Heath 1878

                      Kommentaar


                        Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                        Korvpallis korvi saab.
                        (see ei olnud nõustumine selle väitega ,vaid lihtsalt üks näide).
                        Saab korvi, aga ei miskit viga vms.
                        Kuid tegemist on võrreldamatute asjadega
                        Tundmatu - ehk mida mina ka tean

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Tundmatu Vaata postitust
                          Saab korvi, aga ei miskit viga vms.
                          Kuid tegemist on võrreldamatute asjadega
                          Aga teoreetiliselt on ka see võimalus,et mitte anda punast vaid lihtsalt värav ja kollane sellise olukorra eest kus võetakse kindel värav käega ära.
                          See läheb tegelikult muidugi rohkem juba fantaasiavaldkonda.
                          Giggs will tear you appart.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                            Aga teoreetiliselt on ka see võimalus,et mitte anda punast vaid lihtsalt värav ja kollane sellise olukorra eest kus võetakse kindel värav käega ära.
                            See läheb tegelikult muidugi rohkem juba fantaasiavaldkonda.
                            Uhe kossu korvi tahtsus on natuke teistsugune kui uhe varava jalgpallis.

                            Kommentaar


                              Põnevaks `? Minul nt kadus täielikult jalgaplli vaatamise isu peale sellist võtet. No tõesti, see pole jalgpall, mäng on muutunud nii räpaseks ja jubedaks, et 90minutist healjuhul 25min viitsib jälgida. Kõik see daivimine, ajaviitmine+see sama käe olukord. Võitma peaks see, kes on parem, mitte see kelle kasuks rohkem kohtunik eksib või kes teab mis alatute võtetega väravaid lööb/väravaid ära võtab
                              Võitiski see kes oli parem. Arusaamatu, mis kohtunik eksimusest sa siin seletad, ,määrati ju nii pennal kui punane.
                              Lorenzo jutt, et taolistel juhtudel tuleks kõigele lisaks määrata veel värav (mida reaalsest pole või polnud) on nii totter, et sõnu ei jätku.

                              Kommentaar


                                ok, vincent, kes on mu nn. oponent antud vaidluses, isegi möönas vaikselt, et Suarezi käitumine oli ebasportlik.

                                Gallacher ja K Punkt, on teil näiteks mingi variant lahenduseks, et selliseid juhtumeid ei juhtuks niivõrd kergelt? ehk et Suareziga sarnases situatsioonis olevatel mängijatel ei tekiks mingitki mõtet mängida palli värava joonel käega nagu võrkpalli?
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X