320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rassism ja muud probleemid Meistriliigas!

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts  Maitea, tundub igati normaalne Eesti pere.
  Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

  Kommentaar


   Keeruline öelda. Tahaks väga näha pilti sinu perest. Siis saaks võrrelda ja ehk mingite järeldusteni jõuda.
   When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

   Kommentaar


    Algselt postitas 818 Vaata postitust


    Maitea, tundub igati normaalne Eesti pere.
    Oleneb mis keeles pere omavahel suhtleb, kui eesti keeles, siis küll.

    Kommentaar


     asiaatidel on valgete jaoks oma sõimusõna täitsa olemas, hetkel ei tule meelde... seostus millegi haisvaga igatahes.
     Seisan üksi mere ääres
     jalas kollased sandaalid
     valged, merevahust sääred
     hüüan: "Elagu skandaalid!"

     Kommentaar


      no valgeid saab sõimata kahvanägudeks

      Kommentaar


       Ma ise kipun rassismi puhul jääma kuldsele keskteele. St tribüünidel "neeger neeger" karjuvaid inimesi pean hädapätakateks ning täpselt samamoodi pean vähe keereks inimest, kes väidab, et neeger+valge naine on normaalne Eesti pere.

       Kommentaar


        aga tõeline eesti mees ja neegritar?

        mis kuradi vahet sel on, kui inimesed üksteist armastavad ja austavad?

        Kommentaar


         Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
         aga tõeline eesti mees ja neegritar?

         mis kuradi vahet sel on, kui inimesed üksteist armastavad ja austavad?
         Täpselt! Pigem on tegelastel endil kade meel
         Elage ise ja laske ka teistel seda teha!
         Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
         Ott Järvela

         Kommentaar


          Algselt postitas 818 Vaata postitust


          Maitea, tundub igati normaalne Eesti pere.


          ei no anna kannatust

          Kommentaar


           Algselt postitas Martin Vaata postitust
           Keeruline öelda. Tahaks väga näha pilti sinu perest. Siis saaks võrrelda ja ehk mingite järeldusteni jõuda.

           Kommentaar


            Kõige vasakul olev vend näeb nagu nukk välja Suht mõttetu teema .
            "Inimesed vihkavad mind, kuna olen ilus, rikas ja mängin väga hästi jalgpalli"

            Kommentaar


             Ma ei mõista, sinu õnneks
             Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

             Kommentaar


              Mõtlesin pikalt, kas ma võtan taas selle teema üles, aga ma lihtsalt pean. Vabandust.

              Viimase DK suurimateks teemadeks olid Kalju fännide pürotehnika kasutamine, Tallinna Kalevi puudulik staadioni ettevalmistus, SK10-l puudus kolmel mängul arst või füsio, Pärnul korra arst/füsio ja ka pallipoisid.

              Ainuke, mis väärib pealkirjapinda ning trahvi, on fännide tegevus. Aga mis on reaalselt probleemid meie jalgpallis, kas tõesti mõne tõrviku põletamine? Või hoopis see, et halvemal juhul ei saa mõni SK10 mängija vigastuse korral esmaabi, või see et Tallinna Kalevi Meistriliiga mängu ei saa õigel ajal alustada seoses staadioni kehva olukorraga või hoopis see, et Eesti tugevuselt teises liigas peavad palli järgi käima väljakumängijad? Minu jaoks on need organisatoorses mõttes palju suuremad probleemid, kuid ometi hoiatatakse vaid nende eest. Ma ei taha kuidagi kurja välja kutsuda, aga mis saab Pärnu - SK10 mängus (kui kummalgi võistkonnal ei peaks juhuslikult arsti kaasas olema) kui mõni väljakumängija on saanud nii tõsiselt vigastada, et see kahjustaks ta tervist ka tulevikus?

              Ma ei hakka rääkima sellest, et inspektor Vinogradov suudab märkused protokolli teha vaid pürotehnikast, aga mitte tõelistest probleemidest, mis valitsevad Ida-Virumaa meeskondade mängukorralduses. Sillamäe turvateenistust tahaks aga kiita ja seda siiralt, Tallinna ametivendadel oleks paljugi õppida!

              Ja kui soovite sellele postitusele reageerida, siis palun mitte sekundaarsetest probleemidest, vaid tõelistest, mille eest DK jagab vaid nädalast-nädalasse hoiatusi.

              Kommentaar


               Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
               aga tõeline eesti mees ja neegritar?

               mis kuradi vahet sel on, kui inimesed üksteist armastavad ja austavad?
               Ei minul pole selle vastu midagi. Igati tore ju kui inimesed üksteisega rahul on. Aga sellegipoolest ei pea ma seda normaalseks(loe: heas mõttes klassikaliseks) Eesti pereks.

               Kommentaar


                Kuidas legaalselt püro teha?

                Üldiselt ütleb kohe ära, et ametliku loa saamine oli üle mõistuse lihtne. Seega on enam kui kaheldav, kas mingite staadionile huligaanitsema tulnute juttu tasub tõsiselt võtta.

                Et üks Nõmme Kalju tuline toetaja palus viisi, kuidas Tartus püro loani jõudmine käis, kirja panna, siis siin see on. Ütlen kohe ära ka, et kui keegi vajab abi, siis olen olemas, saatke PM või meilige. Lisaks mainin, et Tammeka toetajatel on kas sellel või järgmisel hooajal plaanis hakata lube taotlema ka välismängudeks, ei näe mingit probleemi.

                Aga algusest.

                Kui keeruline oli loa saamine? Ütleks uuesti, et võrdlemisi lihtne. Võtsin 11. juulil Welco esindajalt Priit Raamatult saadud (suur aitäh!) taotluse ja muutsin ning kohendasin seda väheke, joonistasin Tamme staadionil tehtud piltidele püro tegemise kohad ja publiku liikumisvõimalused ning lisasin taotlusele staadioni turvaplaani jms, mis tundus oluline.

                Seejärel vaatas taotluse üle Mällar, kellel oli samuti täpsustusi ja soovitusi - viisime need samuti sisse ja tegime kokku kolm taotlust (staadioni haldaja SA Tartu Sport, politsei ja päästeamet). Sisu oli suures osas sama, kuigi paar väikest erinevust oli.

                Esimesena saatis Mällar kirja SA Tartu Spordile ja pakkusime kirjas välja, et loomulikult oleme valmis enne kokku saama, vestlema ja kõik samm-sammult läbi käima ning isegi kasutatavat pürotehnikat näitama, et pinged ja kahtlused maha võtta.

                Päev või paar hiljem tuli Spordist vastus, et nad on tööl tagasi 23. juunil ja võiks siis kohtuda. Mõeldud-tehtud. Kohtusime ja näitasime nii enda asukohta, mida soovime teha ja põletasime statast eemal üle flare’i, et näidata, millega üldse tegu on. Näiteks staadioni juhi jaoks oli üllatuseks, et flare tuld praktiliselt ei pritsinud ja rohkem oli tossu. Muidugi kõiki hirme päris maha ei saanud, sest tuleshowsid on neil varem ka tehtud ja siis ei läinud asjad kõige paremini. Kuid arutelu oli mõistlik ja leidsime kompromissi.

                Staadioni juht pakkus püro tegemiseks natuke teise koha ja oli palve, et toss ei tohi mängu segada. 24. juuni valmisid uuendatud taotlused ja esimene uuendatud taotlus saadeti kohe SAle Tartu Sport. Päev hiljem tuli neilt kinnitus, et luba olemas.

                Selle kinnituse saatis Mällar koos eraldi taotlustega nii päästeametile kui ka politseile.

                Mõlemad kohad (pääste umbes pool päeva varem) saatsid kinnituse reedeks (27. juuni) ja kõik kolm kinnitust edastati reede hilisõhtul Tammekale, Dmitri Skiperskile (meistriliiga tegevjuht) ja EJLile.

                Oligi kõik.

                Ühe asja tooks veel eraldi välja: siin on juttu olnud, et „nii nõme on neid taotlusi kogu aeg teha, buääääää“. Meie tegime taotluse kolmeks mänguks (juuli-august). Samamoodi on plaanis tulevikus esitada ehk mitte ühe mängu kaupa vaid pikemaks perioodiks.

                Nüüd on tõenäoliselt võimalik kõik laiemalt ette võtta, sest kui esimesel kolmel kohtumisel käitutakse normaalselt, siis tekib ka usaldus ja see omakorda aitab kõike veelgi ägedamalt teha ning see ei puuduta aint pürot, vaid ka teisi aktsioone, millele on vaja staadioni haldajate või ametkondade nõusolekut.

                Kuidas muidugi mõned grupeeringud suudavad usaldust taastada või üldse tekitama hakata, on hea küsimus. Sellega koos võib ainult loota, et Tartusse tulevad kultuuripealinna esindajad suudavad ka kultuurselt käituda, kuigi eks on risk, et keegi midagi vales kohas põlema tõmbab ja nii on Tammeka fännide load ka läinud. Kuid eks selle vältimiseks on turvamehed.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar

                Working...
                X