320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Ott Järvela
    replied
    Lugu sellest, kuidas kolm Premium liiga legendi kossuplatsil müttavad.

    2005. aasta 25. mail võbistas Jerzy Dudek oma käsi ja jalgu nii hirmuäratavalt, et AC Milani meestel läks penaltiseerias junn jahedaks ning poolaka tõrjed aitasid Liverpooli Meistrite liiga võiduni. 175 päeva hiljem seisis Dudek silmitsi ründeduoga Ingemar Teever – Tarmo Neemelo.

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Keda siis rahajutud ei huvitaks. Eesti tippklubide prognoositav koroonakahjum on üle miljoni euro.
    Maailma laastav koroonaviiruse pandeemia on seisanud spordielu. Eestis, nagu mitmel pool mujal, kehtib eriolukord. Lisaks sellele, et võistluseid ja treeninguid ei toimu, on Eesti jalgpalliklubidel teinegi mure – nad kaotavad väga palju raha.

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Noh vähemalt on sellest paanikast niigi palju kasu, et maailm näeb esimest korda ära Kesa, kes on millegagi rahul.
    Ja kui veel millegi üle rahul olla, siis
    oletades, et ma olin Narvas publiku hulgas ainuke haigestunu, mis teeb haigestunute protsendiks 0,15 %.
    siis hetkel on Eestis ametlikult koroonasse nakatunuid 0,02% Eesti rahvastikust, ehk protsentuaalselt tunduvalt vähem kui Narvas publiku hulgas haigestunuid
    Loodan, et kõik-lukus poliitika aitab, et Eestis ei tõuseks koroonasse nakatunuid üle 2000, mis sellisel juhul ületaks Narvas superkarikamängu publiku hulgas haigestunute protsendi.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Kogu su pikk epistel ei vähenda mu rahulolu, et tänavu me märtsis ei mängi.
    Isiklikult sain niigi surmapõlglikult hooajaeelset superkarikamängu Narvas külastades sellise külmetuslaksu, millest toibumine võttis üle nädala ja koroonat polnud vajagi
    Noh vähemalt on sellest paanikast niigi palju kasu, et maailm näeb esimest korda ära Kesa, kes on millegagi rahul.

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Kesa... Meediku pere liikmena ma pean tõdema, et sinu kaubamärgiks kujunenud küünilisus ei erine praegusel ajahetkel kuidagi selle surmapõlgliku ja enda arvates kuulikindla vanuri stereotüübi omast, kes Mustamäe teel Eks kaubamaja ees otse välisuksest ja kümne meetri kaugusel ülekäigurajast liiklusvoolu sukeldub nii, et autod kahte lehte laiali lendavad ja meeleheitlikult pidureid litsuvad.

    "Minuga ju ei juhtu." Mis teistega, see on pohhui. Ega elada ju palju polegi enam.
    Kogu su pikk epistel ei vähenda mu rahulolu, et tänavu me märtsis ei mängi.
    Isiklikult sain niigi surmapõlglikult hooajaeelset superkarikamängu Narvas külastades sellise külmetuslaksu, millest toibumine võttis üle nädala ja koroonat polnud vajagi

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Tänane lumine talveilm sunnib vägisi koroonapaanikast sunnitud liigapausi üle rahul olema
    Märts ei ole Eestis jalgpallikuu.
    Kesa... Meediku pere liikmena ma pean tõdema, et sinu kaubamärgiks kujunenud küünilisus ei erine praegusel ajahetkel kuidagi selle surmapõlgliku ja enda arvates kuulikindla vanuri stereotüübi omast, kes Mustamäe teel Eks kaubamaja ees otse välisuksest ja kümne meetri kaugusel ülekäigurajast liiklusvoolu sukeldub nii, et autod kahte lehte laiali lendavad ja meeleheitlikult pidureid litsuvad.

    "Minuga ju ei juhtu." Mis teistega, see on pohhui. Ega elada ju palju polegi enam.

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Tänane lumine talveilm sunnib vägisi koroonapaanikast sunnitud liigapausi üle rahul olema
    Märts ei ole Eestis jalgpallikuu.

    Leave a comment:


  • telekavaataja
    replied
    Loodame lihtsalt, et olukord peagi normaliseerub ja mängijad tulevad peagi väljakule.

    Pessimist minus ei usu kiiret positiivset arengut.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Jah, sellega nõus.

    Ja ma vist rääkisingi mööda.
    No tore keskustelu oli vähemalt.

    Leave a comment:


  • telekavaataja
    replied
    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust

    Lollus on ka särki rinnal puruks rebides ühistrenne teha, sest ollakse nii krutoid mužikid, et mingi viirus, hah, pohhui.
    Jah, sellega nõus.

    Ja ma vist rääkisingi mööda.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Ma viitasin sellele, et kedagi üles puua, kuna nad tegid kahekesi/kolmekesi koos õues jooksu on ebaproportsionaalne.
    Kus ja kes üles poodi? No ei loe välja. Kaelakuti selfi jaoks poseerimine on lollus, see on ju selge. Aga poomine? Keda poodi?

    Lollus on ka särki rinnal puruks rebides ühistrenne teha, sest ollakse nii krutoid mužikid, et mingi viirus, hah, pohhui.

    Leave a comment:


  • telekavaataja
    replied
    Ma viitasin sellele, et kedagi üles puua, kuna nad tegid kahekesi/kolmekesi koos õues jooksu on ebaproportsionaalne.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Karantiin on siin ilmselt natuke mööda sõna. Isolatsioon kõlab ilmselt mõistlikumalt. Ja selliselt mulle teadaolevalt pea kõik PL klubide pallurid ka toimetavad.

    Ma ei tea, kui paljud tippliiga (eeldan, et sa pidasid siin PL silmas) mängijad tänapäeval muude töödega reaalselt seotud on ja millistes klubides nad täpselt toimetavad. Isegi Viljandis on tänavu esimene aasta, kus satsis on üks ainult gümnasist-stipendiaat ja üks amatöörmängija, ülejäänud on kõik palgalised. Ergo, klubi saab, ilma igasuguste küsimusteta, oma palgalistele mängijatele seda täpselt sellised kohustused ja tingimused eriolukorra ajaks, nagu vaja.

    Käivadki väljas jooksmas ja ühekaupa ka väljakul trenni tegemas, nagu ma siin näen. Treenerid ja füsio on pidevas suhtluses mängijatega, igaks päevaks on eraldi kava igale mängijale, koos põhjalike instruktsioonide ja videotega. (Meil on see nii ka kogu noortesüsteemil).

    EL ja ELB, jah, on teine lugu, amatöörliigad. Tõsi. Aga kokkuvõtvalt ikkagi, ma ei saa aru, mida sa ette heidad või mille kallal sa uuristad? Liidu sõnum, et alustatakse esimesel võimalusel, on ju täiesti asjakohane, ei? See, kas ühistreeningute periood enne liiga restarti jääb liiga lühikeseks või mitte, on omaette teema, aga selge on ju ka see, et eriolukorras ongi eriline lähenemine. Ja tulebki minna liigale peale ühel hetkel täpselt sellises valmiduses ja vormis, nagu sa oled suutnud eriolukorra tingimustes säilitada. Oled sel ajal teinud individuaalset tööd ja mehi toonuses hoidnud ning mehed isolatsioonis püsimist tõsiselt võtnud, on sul lihtsam paari nädalaga (eeldan paari nädalat, ei tea) tiim uuesti kokku mängima harjutada mingilgi tasemel.

    Igaüks saab ju sellest aru, et sportlik tase kannatab igal juhul, saagu PL või EL või ELB restardi mis iganes hetkel. Pre-seasonid on suures plaanis persse visatud aeg pmst kõigil klubidel.

    Võib-olla räägin mina ka mööda, aga mida sa siis ikkagi öelda tahad? Et tegelt peaks pohhuilt ühstrenne lõhkuma teha praeguses olukorras ja pmst nui neljaks esimesel võimalusel liigad käima lükkama? Või kõik puhkusele saatma indefinitely? Või hooaja käntselisse panema üleüldiselt? Või mida?

    Leave a comment:


  • telekavaataja
    replied
    Ma ilmselt räägin üldse mööda, aga...

    Jalgpalliliit annab teada klubidele:
    -olukord on nii, et kohe, kui võimalik, alustame!
    -klubide poolt on see ok, aga selleks ei saa mängijaid puhkusele ja lauskarantiini saata (olgem ausad, väga suur osa Eesti tippliiga jalgpalluritest on ka muude töödega seotud, et kuidas seda üldse rakendada saaks)
    -klubid saadavad mängijatele nõudmised, a'la tee mingeid jõuharjutusi, tee üle päeva sprinte jms.
    -Ülihea valem, aga...
    1. Kus nad neid harjutusi teevad? Näiteks jooksuharjutusteks sa peadki välja minema.
    2. Kui sul ongi reaalne töö, mis sulle leiva lauale toob, sa ei saa jääda karantiini, sest EsiliigaB võib kohe-kohe alata.

    Minu meelest on mängijate seisukohast need olulised punktid.

    Palju mõistlikum signaal oleks siiski anda teada, et kui olukord laheneb, siis me anname mõistliku hulga aja kõigile, et vorm korda saada (2 nädalat ei ole piisav).

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    See, et Stroomi rannas on kakssada inimest pastajanna üksteise nägu lakkumas, ei tähenda seda, et jalgpalliklubisid koondaval alaliidul ei peaks olema oma tööplaane erinevateks stsenaariumiteks; ja konkreetseid raame selleks, kuidas klubid saavad, võivad ja peavad käituma, et teha omalt poolt kõik selleks, et vähemalt Premium Liigagi hooaeg saaks alata võimalikult vara.

    Kui fucking kuradi raske on sellest aru saada? Ja milline jalgpallur on praegu teadmatuses rohkem kui üleüldse mõni teine inimene tänases olukorras?

    Teha saab vähe, tõsi. Aga seda vähest tuleks teha tõsiselt.

    Leave a comment:

Working...
X