320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks ei ole publikut Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Raimo Vaata postitust
    Krt, siin on mitu jalgpallifänni, keda peaks ühendama huvi ja mure jalgpalli tuleviku pärast. Võtke end, palun, kokku ja mõelge välja, milliste sammudega jalgpalli populaarsust tõsta.
    oot, aga kui üritada ise midagi ära teha ja näiteks ebaõnnestuda, siis ei saa ju enam vinguda ja sappi pritsida
    Rise and rise again until lambs become lions!

    Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

    Kommentaar


      Algselt postitas urmar Vaata postitust
      Tuleb välja, et meie jalka on liigselt sport. Tee palagani, nagu kossuliigas, siis tuleb vaataja.
      Minul tekib küsimus, mis palaganist on jutt :S
      Koondise mängudele rahva kohalesaamine pole väga suur probleem kummalgi spordialal, küsimus hoopis liigamängudes. Ise olen korvpalliinimene ja käin mängudel tihti, isegi tavalistel põhihooajamängudel on rahvast, on emotsiooni, on mängu - muidugi asi veel lapsekingades, aga paistab, et on kuhu minna. Jalgpallis minu viimased liigamängud jäävad aastate taha ning käisin seetõttu, et mõned sõbrad mängisid ning sai siis neile kaasa elatud. Kahjuks on meeles ainult ebameeldivad asjad - pidev venekeelne lausropendamine, tribüünidel rõvetsemine purjus peaga, vägagi ühekülgsed mängud, staadioni kehv või puuduv infrastruktuur (pole WC-d, ei saa pudelit juua osta). Mäng tundub kuidagi kaugel olevat...nagu vaataks TV-st....ei suutnud mängu sisse elada. Aga kohale minnakse sporti vaatama just emotsiooni pärast, et olla mängus osaline. Koondise mängudel ei teki probleemi...ei kossus, ei jalkas...on mängu, on emotsiooni...tuled ära hea tundega.
      Nõmme Uskumatud!!!

      Kommentaar


        Ma siin nõustuks eelkõnelejaga. Kuigi ma kossu liiga tasemel käin tavahooajal vaatamas sama tihti kui vutti(ehk kord hooajal), siis POs saab seda tihemalt tehtud. Ja ei saa rääkida, et mulle korvpall siis vaadata rohkem meeldiks kui jalgpall. Muidu ma ei käiks vähemalt kord hooajal mõnda Bundesliiga mängu Saksamaal vaatamas. Ent ometigi need Semi poolt mainitud põhjused annavad selle, et kuigi Tallinna mõnele staadionile on küll autoga veerand tunni tee, siis ei tõmba sinna kuidagi.

        Kommentaar


          ma jupp aega mõtlesin, et kuhu seda kirjutada.
          lõpuks sain aru.

          Vaatasin reedel A.Le Coq Arena kõrval, kunstmuruplatsil, kuidas teineteiselt võtsid mõõtu Emmaste ja Tabasalu. Kunstmuruplats on Emmaste koduväljak.
          Proovisin nii ja proovisin naa, aga seda ei suutnud ma kaaslasele selgeks teha, mis on Flora III duublil pistmist kauni paigaga ilusal saarel nimega Hiiumaa. Proovisin enne vaheaega kõige robustsemalt, palusin, et kutid, kes on Hiiumaal käinud ka muu seltskonnaga kui ainult oma ema-isaga, tõstaks käe. Keegi ei tõstnud ja nii kukkus kokku minu viimane väljapakutud variant Emmaste nime õigustamiseks.
          Ometi ei kaotanud ma kõiki duelle selles väitluses. Õige pea, teise poolaja alguses, märkas mu teravasilmne kaaslane, et ühel Emmaste klubi liikmel oli seljas Flora logoga jalkasärk. Teistel kenad rohelised, samasugused kui Floral kunagi, kiri kõhul, et Radiolinja, mängijal nr. 13 aga seljas lausa Flora logoga särk. Miks? Ja minul vastus, mis sellel korral kaubaks läks: 13 ema ei olnud lihtsalt logo särgi küljest lahti arutanud. Seda mu kaaslane uskus.
          Siis hakkas aga minu enda südametunnistus piinama. Sellel mängul oli ka ju kohtunik. Ja kuna Flora III duubel, nimega Emmaste mängis Tabasalu kuttide vastu selgelt paremat jalgpalli sellel õhtul, tekkis minus ärevus...
          Miks peaks kannatama ülejäänud meeskond? Miks peaks õiglaselt väljateenitud võidu käest andma ainult sellepärast, et üks meeskonnaliige kannab võõra võistkonna mundrit? Sest kas ei ole nii, et meeskonna vorm on kokkulepitud asi ja ei kuulu vahetamisele oma suva järgi? Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll. Et minu karp täiesti lahti kukuks, siis vastas ta mu küsimusele, et kui nii ja et kui väljakul võib olla mistahes mundris, et kas ma võiks siis laenata oma roosatriibulist särki ka muidu sinises mängivatele Tabasalukatele: jah, võib kui seal on number peal!
          Ma saan aru küll, et kohtunik tegi nalja. Ja et kui Meistriliiga mängus läheks Martin Reim platsile sinise särgiga, millel tekst Mina kitse ei pane ja selle seljal nr. 8, siis saadetaks ta platsilt vähemalt korraks ära.
          Aga sellest, miks mängib teises liigas meeskond, kes ei ole seesama meeskond ja miks teises liigas kehtivad teised reeglid kui kehtivad kõrgemates, ma enam päriselt aru ei saanud. Mõtlesin ja murdsin pead. Ja tsiteerides klassikuid, muutusin väga kurvaks, kui sain aru, et seda lugu kirja pannes, saavad mind mõned jälle virisemises süüdistada. Ja selles ka, et ma midagi ei tee. Aga nagu ütleb seesama klassik, tõde on tähtsam kui miski muu, siis otsustasin ma loo kirja panna. Sest minu meelest on selles loos vastus olemas selle foorumi küsimusele.
          Niikaua, kui jalgpalli korraldajad ei võta jalgpalli tõsiselt, ei võta seda ka publik. Ja koondise mängudel on rahvas kohal just seetõttu, et seal on platsil sinises särgis mehed, kellele mitte keegi ei saa täielikku hoolimatust ette heita. See, mis toimub aga meil endal kodus, on õudne.
          Nii mõtlesin ma, olles nädalavahetusel tühjaks neelanud kaks karikat. Esimene neist, kirjeldatud varjuteater südalinnas, endisel karjamaal, kahe raudtee vahel, kus mentaliteet on endiselt karjamaa oma ja teine laupäeval Kadriorus, kus kaks Eesti justkui parimat klubi, jooksva tabeli põhjal, mõnitasid lõunamaalt saabunud vanainimest, pakkudes talle kõige ilgemat klubijalgpalli, mida vanake ilmselt kunagi "parimate" esituses näinud on.

          lubasin olla sellest teemast eemal. nõrk inimene, ei ole midagi teha.
          lootus sureb lihtsalt viimasena.
          14. september 2006, Tallinn

          Kommentaar


            tänases Postimehes (paberil) pole ühtegi rida möödunud nädalavahetuse MLi mängudest, on artiklid rannavõrkpallist, vehklemisest, kergejõustikust, vormelitest, käsipallist jpt või ma lihtsalt ei oska ridade vahelt lugeda!?!

            Kommentaar


              Algselt postitas uvv Vaata postitust
              ma jupp aega mõtlesin, et kuhu seda kirjutada.
              lõpuks sain aru.

              Vaatasin reedel A.Le Coq Arena kõrval, kunstmuruplatsil, kuidas teineteiselt võtsid mõõtu Emmaste ja Tabasalu. Kunstmuruplats on Emmaste koduväljak.
              Proovisin nii ja proovisin naa, aga seda ei suutnud ma kaaslasele selgeks teha, mis on Flora III duublil pistmist kauni paigaga ilusal saarel nimega Hiiumaa. Proovisin enne vaheaega kõige robustsemalt, palusin, et kutid, kes on Hiiumaal käinud ka muu seltskonnaga kui ainult oma ema-isaga, tõstaks käe. Keegi ei tõstnud ja nii kukkus kokku minu viimane väljapakutud variant Emmaste nime õigustamiseks.
              Ometi ei kaotanud ma kõiki duelle selles väitluses. Õige pea, teise poolaja alguses, märkas mu teravasilmne kaaslane, et ühel Emmaste klubi liikmel oli seljas Flora logoga jalkasärk. Teistel kenad rohelised, samasugused kui Floral kunagi, kiri kõhul, et Radiolinja, mängijal nr. 13 aga seljas lausa Flora logoga särk. Miks? Ja minul vastus, mis sellel korral kaubaks läks: 13 ema ei olnud lihtsalt logo särgi küljest lahti arutanud. Seda mu kaaslane uskus.
              Siis hakkas aga minu enda südametunnistus piinama. Sellel mängul oli ka ju kohtunik. Ja kuna Flora III duubel, nimega Emmaste mängis Tabasalu kuttide vastu selgelt paremat jalgpalli sellel õhtul, tekkis minus ärevus...
              Miks peaks kannatama ülejäänud meeskond? Miks peaks õiglaselt väljateenitud võidu käest andma ainult sellepärast, et üks meeskonnaliige kannab võõra võistkonna mundrit? Sest kas ei ole nii, et meeskonna vorm on kokkulepitud asi ja ei kuulu vahetamisele oma suva järgi? Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll. Et minu karp täiesti lahti kukuks, siis vastas ta mu küsimusele, et kui nii ja et kui väljakul võib olla mistahes mundris, et kas ma võiks siis laenata oma roosatriibulist särki ka muidu sinises mängivatele Tabasalukatele: jah, võib kui seal on number peal!
              Ma saan aru küll, et kohtunik tegi nalja. Ja et kui Meistriliiga mängus läheks Martin Reim platsile sinise särgiga, millel tekst Mina kitse ei pane ja selle seljal nr. 8, siis saadetaks ta platsilt vähemalt korraks ära.
              Aga sellest, miks mängib teises liigas meeskond, kes ei ole seesama meeskond ja miks teises liigas kehtivad teised reeglid kui kehtivad kõrgemates, ma enam päriselt aru ei saanud. Mõtlesin ja murdsin pead. Ja tsiteerides klassikuid, muutusin väga kurvaks, kui sain aru, et seda lugu kirja pannes, saavad mind mõned jälle virisemises süüdistada. Ja selles ka, et ma midagi ei tee. Aga nagu ütleb seesama klassik, tõde on tähtsam kui miski muu, siis otsustasin ma loo kirja panna. Sest minu meelest on selles loos vastus olemas selle foorumi küsimusele.
              Niikaua, kui jalgpalli korraldajad ei võta jalgpalli tõsiselt, ei võta seda ka publik. Ja koondise mängudel on rahvas kohal just seetõttu, et seal on platsil sinises särgis mehed, kellele mitte keegi ei saa täielikku hoolimatust ette heita. See, mis toimub aga meil endal kodus, on õudne.
              Nii mõtlesin ma, olles nädalavahetusel tühjaks neelanud kaks karikat. Esimene neist, kirjeldatud varjuteater südalinnas, endisel karjamaal, kahe raudtee vahel, kus mentaliteet on endiselt karjamaa oma ja teine laupäeval Kadriorus, kus kaks Eesti justkui parimat klubi, jooksva tabeli põhjal, mõnitasid lõunamaalt saabunud vanainimest, pakkudes talle kõige ilgemat klubijalgpalli, mida vanake ilmselt kunagi "parimate" esituses näinud on.

              lubasin olla sellest teemast eemal. nõrk inimene, ei ole midagi teha.
              lootus sureb lihtsalt viimasena.
              see on teine liiga, aga Meistriliigas on sama probleem, kui Maardus registreeritud klubi kannab Tallinna nime, äkki hakkad lähemalt uurima?

              Kommentaar


                Ausate võtetega me jalgpalli enam populaarsemaks muuta ei suuda.Ainus võimalus oleks kollane meedia,kuid see mõte vist paljudele ei meeldi.Praeguse seisuga tundub, et Pohlakust on üritatud lüüa selline omapärane karakter,kuid selliseid inimesi võiks rohkem olla.Tuleb JUSTilt abi küsida
                Aga mina näiteks ei käi eestikatel sest kui mulle ürituse toimumisaega pidevalt ette ei söödeta siis ma ei ole üldse millegist teadlik.Ja ise ei viitsi otsida ka.SAmuti need mängud toimuvad x-kohtades ja ma ei ela Tallinnas ja ma ei oska kohale minna.Psühholoogiline moment selle asja juures on vb see,et inimestele meeldib minna sinna, kus palju rahvast ning eestikatel seda pole.

                Kommentaar


                  Algselt postitas uvv Vaata postitust
                  Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll.
                  Mitte, et see oluline oleks, aga Karutoomi Ain oli see mees.

                  Kommentaar


                    Väike näide möödunud nädalavahetusest.
                    Reedene tööpäev sai varakult lõpetatud ning polnud aega internetist kontrollida, kus Tartus toimub Tammeka-Flora mäng. Kuna Eesti Ekspressi tv-kavas on reeglina ka liigamängude toimumine kirjas, siis saigi see võetud aluseks - vastavalt siis suund Tammeka staadionile.
                    Järgmine huumor - helistades 1182, et mis aadressil on Annelinna staadion, kunstmuruväljak jne (käinud olin ennegi aga täpset kohta ei mäletanud), öeldi vastuseks sellist staadioni pole üldse olemas
                    Õnneks aitas kõne Senaatorile hädast välja.
                    Kui nagu staadionile jõudmine on nii keeruline protsess, siis miks inimesed üldse peaksid tahtma seda ülesse leida???
                    tulevik on tunni aja pärast

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                      ... helistades 1182, et mis aadressil on Annelinna staadion, kunstmuruväljak jne (käinud olin ennegi aga täpset kohta ei mäletanud), öeldi vastuseks sellist staadioni pole üldse olemas
                      Õnneks aitas kõne Senaatorile hädast välja.
                      Kui nagu staadionile jõudmine on nii keeruline protsess, siis miks inimesed üldse peaksid tahtma seda ülesse leida???
                      See on eelkõige just infotelefoni kala. Ma usun, et me võime jäädagi siin kõnelema infotelefonide mõttetusest ja tegeliku info mittevaldamises sõltumata valdkonnast. Näitena võin tuua üsna tuntud taksofirma numbri mitteomamise. Seega olen ise juba ammu loobunud infotelefoni muuks kasutamast, kui meelelahutuslikel eesmärkidel.

                      Kommentaar


                        Kuidas saada publikut juurde? Tuleks kodudesse saata neid reklaamlehti, mida saadavad erinevad kaplused ja kes iganes veel. Siis võib vähe rohkem kindel olla, aga inimesed on mängust teadlikud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
                          See on eelkõige just infotelefoni kala.
                          Ei ole päris nõus. Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes minult pidevalt küsivad, et kus Vapruse mäng toimub. Nad satuvad mängule harva ning ei oska arusaada, et Vaprus mängibki peamiselt ikka Kalevi staadionil. Ja kust seda välja lugeda annakski? Meie siin jah loeme soccernet.ee-st või mingist teisest portaalist või teame lihtsalt, et muidugi siin või seal, ent inimene, kes ei surfa sellistes kohtades ei saa ka mujalt informatsiooni, et kodumeeskond mängib ning seda just näiteks Kalevi staadionil.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Juveman Vaata postitust
                            Ei ole päris nõus. Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes minult pidevalt küsivad, et kus Vapruse mäng toimub. Nad satuvad mängule harva ning ei oska arusaada, et Vaprus mängibki peamiselt ikka Kalevi staadionil. Ja kust seda välja lugeda annakski? Meie siin jah loeme soccernet.ee-st või mingist teisest portaalist või teame lihtsalt, et muidugi siin või seal, ent inimene, kes ei surfa sellistes kohtades ei saa ka mujalt informatsiooni, et kodumeeskond mängib ning seda just näiteks Kalevi staadionil.
                            Täpselt! Kogu seda infot peab otsima, mitte ei söödeta seda lihtsalt sisse. Ma ei tea kas ma olen siin seda maininud, aga korra juhtus mul nii, et reedel ja laupäeval mul nett oli maas ja siis ma olin suht segaduses laupäeval, sest ei teadnud, mis kellast mäng oli. Tavaliselt kui mõnda sõpra mängule kaasa kutsun, siis kuuldakse mängust enamasti esimest korda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Erko Vaata postitust
                              Täpselt! Kogu seda infot peab otsima, mitte ei söödeta seda lihtsalt sisse. Ma ei tea kas ma olen siin seda maininud, aga korra juhtus mul nii, et reedel ja laupäeval mul nett oli maas ja siis ma olin suht segaduses laupäeval, sest ei teadnud, mis kellast mäng oli. Tavaliselt kui mõnda sõpra mängule kaasa kutsun, siis kuuldakse mängust enamasti esimest korda.
                              Nii ta on...sõbrad,keda mängule kutsun teevad suured silmad "et täna mäng vä"? Ja mis saaks küll ilma internetita...siis vist poleks üldse aimu,et mis mäng ja kus kohas.
                              Aeg-ajalt siiski olen ajalehtedest pisikesi nupukesi leidnud.Parem seegi,kui mitte midagi.
                              "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                              www.facebook.com/jkkalju

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Juveman Vaata postitust
                                Ei ole päris nõus. Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes minult pidevalt küsivad, et kus Vapruse mäng toimub. Nad satuvad mängule harva ning ei oska arusaada, et Vaprus mängibki peamiselt ikka Kalevi staadionil. Ja kust seda välja lugeda annakski? Meie siin jah loeme soccernet.ee-st või mingist teisest portaalist või teame lihtsalt, et muidugi siin või seal, ent inimene, kes ei surfa sellistes kohtades ei saa ka mujalt informatsiooni, et kodumeeskond mängib ning seda just näiteks Kalevi staadionil.
                                Pärnus kui suht väikeses asulas on just suurepärane võimalus klubil näidata oma initsiatiivi. Kalevi selts korraldab suviti oma suvemänge ja on alati saanud linnaga kokkuleppele soodsamatel tingimustel oma plakatite levitamiseks linna infostendidel. Lisaks on inimesed käinud ise plakateid kauplustesse panemas jne. Vaprus võiks siin kasutada klubi noori, kes käiksid poodidesse plakateid pakkumas ja olen veendunud, et linn nõustuks ka oma infostendidele plakateid riputama.
                                Nii et siin ei saa alaliitu või teisi küll süüdistada.
                                Muide, võin enda vaatevinklist öelda, et pole ka eriliselt kossureklaame näinud, kui nüüd koondise tänavaplakatid välja arvata. Infot lihtsalt tuleb uksest-aknast sisse, nii et sa võid Eesti Ekspressi esikaanel (mis on trükimeedias üks hinnatumaid reklaampindasid) avaldada leheküljelise reklaami, kuid suure tõenäosusega ei märkaks seda ikkagi keegi.
                                Siinkohal võikski esitada küsimuse: milline spordiklubi reklaamis enda üritust hiljuti Eesti Ekspressi esikaanel?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X