320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
    Eesti jalgpalli areng on igihaljas teema. Juba soccerneti loomisest saadik on sellel teemal kõige huvitavam arutelu toimunud. Lugege kas või vanu postitusi ja vaadake ,mida üks või teine on ennustanud . Kas või Balti liiga või Meistriliiga laienemise kohta. Ma ütleks selle kohta ,et jalgpallifännid on rohkem nende ideede autorid ,kui jalgpallijuhid aga see selleks.
    Jalgpall Eestis justkui areneb ja võidab kogu aeg populaarsust juurde. Väidetavalt käib ka laiaulatuslik noortetöö ,kuigi mina pole viimasel ajal EJL-i poolt mingeid nubreid lugenud. Kui palju meil on noorteklubisid ? Palju lapsi käib trennis ? Kui palju käib eestlasi ,kui palju venelasi? Kus on asi edukas ja kus puudub jalgpall hoopiski? Näiteks mina pole midagi kuulnud Rakvere laste jalgpallis aga võibolla ma eksin!
    Mõned aastad tagasi ikka liikus seda laadi infot aga nüüd küll mitte. Rakvere tuli kuidagi kogematta ette aga samas on seal ju üks riigi uuemaid staadione ,ilusa tribüüni ja katusega. Oleme ausad-me oleme ju uue riigi ajal ehitanud vaid ühe korraliku staadioni ,mis mõeldud jalgpalli vaatamiseks ja mängimiseks. Kunstmuruväljakud üle riigi ei ole pealtvaatajale küll üheski mõttes sobilikud. OK! Valga unustasin ära aga seal ei saa jalgpall,kuidagi jalgu alla selles mõttes ,et ei ole tekkinud tegijaid ,kuigi Aivar pushib seda regiooni juba aastaid ja minu meelest tuleks loobuda mõttetust raha raiskamisest. Las läheb nagu läheb.
    Praegu peaks natuke targalt ringi vaatama ja üht teist ka teistelt aladelt õppima . Mitte et nüüd peaks palju kordi mainitud korvpalli otseselt järgima aga seda ma küll ei ütleks ,et seal eesotsas lollid on . Vaatamata sitale mängule ostakse Tallinn ja Tartu vahelist seisu suurepäraselt ära kasutada. Korralikud spordihallid ja eesti mõistes staaride kokkuostmine on vähemalt pööblile huvitav ja ka piletitulu pole ilmselt väga väike.
    Vanade mõttetute peerude kokkuostmise teed ei tohiks me küll mingil juhul minna. See oleks pikemas plaanis surm ,kuigi jah ,võibolla tooks mingil hetkel rahvast rohkem vaatama . Panustada tuleb Pärnusse ,Tartusse,Viljandisse ja Narva.
    Midagi pole teha aga ,kui me tahame intriigi siis peab keegi neist Tallinna klubidele vastu hakkama. Mõni kindlasti nüüd kohe vaidleb ,et Narva ju on .
    Aga vaadake Narva olukorda! Staadion on pasahunnik,euromängud kõik Tallinnas jne. Aga tegelt on see ju väga hea vastasseis praegu. Minu meelest intrigeerivam isegi ,kui Tallinn ja Tartu.
    Peab arvestama ,et spordialade vahel käib väga karm olelusvõitlus,kuigi me seda võibolla endale tunnistada ei taha. Mis te arvate ,et Tartu niisama nussib selle staadioni ehitamisega? Kõik on ju selgemast selgem,kardetakse ikkagi konkurentsi seal valitsevale alale. Inim ja materjaalne resurss on piiratud ja sellepärast tehakse kõik ,et suurim konkurent eemal hoida.
    Igathes peab EJL-tegema suuri jõupingutusi ,et me siin Eestis ei satuks jummala pärast sinna kuhu on sattunud Leedu oma spordipoliitikaga.kus kõik saab endale vaid üks spordiala.
    Kui muidu ei saa siis peaks EJL ise alustama korraliku puhtalt jalgpallile mõeldud staadioni ehitamist Tartusse või Pärnu,mis mahtuks vähemalt 3-5 tuhat pealtvaatjat ja kus saaks pidada koondise mänge. Krt. meil on kahe klubi omanikud Eesti 50 rikkama inimese seas,EJL-on kõige suurema eelarvega alaliit aga koostööd ei näe,pigem käib sõda. Tuleb meelde üks Levada hiljutine artikkel ,kus ta mainis suurtest rahadest mida ta võiks jalgpalli investeerida. Aga palun! EJL- võiks vähemalt uurida ,mida Levada vastu soovib.

    Igatahes on selge see ,et kui on publikuhuvi siis on ka sponsorid,omavalitsuste toetused ,staadionid ,TV-ülekanded jne. ja selle saavutamiseks tuleb teha koostööd ja kõigil isiklikud huvid alla suruda. Minu pärast tehku või Eedikuga ühispilt.mul pohhui peaasi ,et jalkale kasuks.
    Unustage ära need väiksemad staadionid ja asjad, need peavad ka olema aga need ei ole nr1 kohal praegu! Asi on hoopis teistes asjades kinni, just nendes millele ma eelnevalt rõhusin. Ma ei soovi kunstlikult üles haibitud liigat ja sellega on kõik öeldud!

    Kommentaar


      Mis sa tahad öelda ,et jalgpalliliiga on praegu kunstlikult üles haibitud või?

      Põhjenda või ma lihtsalt ei saa aru mida sa sellega mõtlesid praegu.
      Kunstlikud on meil ehk kaks klubi-Tulevik ja Valga ,ülejäänud peaks justkui iseseisvad olema .Kuressaare väikese mööndusega.
      FCF Forever

      Kommentaar


        Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
        Mis sa tahad öelda ,et jalgpalliliiga on praegu kunstlikult üles haibitud või?

        Põhjenda või ma lihtsalt ei saa aru mida sa sellega mõtlesid praegu.
        Kunstlikud on meil ehk kaks klubi-Tulevik ja Valga ,ülejäänud peaks justkui iseseisvad olema .Kuressaare väikese mööndusega.
        Liigat mille tase euroopa mastaabis ei ole reklaamiga vastavuses. Liigat, kust ei ole kellelgi peale levadia euroopas mingit šanssi jõuda kõrgemale võimalikule tasemele. (Ehk vinerka ka varsti aga hetkel mitte). Traditsiooni pole, sest pole tippklubi olnud, kes selle tekitaks ja liigat edasi viiks ja teisi klubisi sellesse kaasa tõmbaks. Jäta meelde, rahvas peab ISE tulema vaatama ilma mingi sundimiseta!!! Mida kauem selline asi jätkub, seda rohkem see kõik rohtu kasvab.

        Kommentaar


          Lisaks oleks pidanud klubijalgpall ja koondis käsikäes käima, nii oleks kõige kergem olnud seda asja korraldada, aga juht lõi nad nii totaalselt lahku, ja seda raisk enda huvides mitte eesti jalgpalli, et kahtlen kas nüüd üldse ongi võimalik enam seda asja lappida. Juhul kui Levadia jõuab CL-i, muud võimalust ma ei näe. ühekordne selline edu annaks suure tõuke asja paranemisele, ja ehk edaspidi piisaks ka uefa sarja põhiturniirile keegi pidevalt. iga aastast eurosarja edu on vaja selleks, parandades teiste klubide motiivi ja mängutaset sellega. LSelle aastane levadia edu tõi eurosarjas juba publiku statale. Praegu on see fännidele veel liiga harjmatu, et klubiline edu selline on, neil on alateadvuses sees et klubijalgpall on väga vilets siin. Korrata ja korrata tuleks selliseid asju iga aasta+mõni aasta superedu ehk cl. See kõik viiks inimestele sõnumi et võiks vaatama tulla.

          Kommentaar


            Seleta kuidas klubijalgpall ja koondis üksteisega käsikäes ei ole käinud?

            Ja jälle langed sa glooryhunterluse teele kui ilma Euroopa eduta ei olegi klubidel fänne kes klubidest huvituksid, no tule jumal appi.

            Kommentaar


              Algselt postitas gamer Vaata postitust
              Seleta kuidas klubijalgpall ja koondis üksteisega käsikäes ei ole käinud?

              Ja jälle langed sa glooryhunterluse teele kui ilma Euroopa eduta ei olegi klubidel fänne kes klubidest huvituksid, no tule jumal appi.

              Tuhat ja üks korda olen seda seletanud. Siia oleks tulnud luua selline süsteem, mis oleks võimaldanud teatud klubides mängijatel siin areneda kuni euroopa tasemeni välja, ja mitte müüa neid kohe esimese hooaja peal ära ilma mingi klubilise tulemuseta. kuid jätta neile motiiv välismaale siirduda (mitte nii nagu praegu, et iga ettejuhtuva otsa). Sellega poleks ehk cl-i vaja olnudki vaid oleks piisanud ka pidevalt uefa cup alagrupiturnast. Ja siis kui klubiline tulemus saavutatud, alles siis müüa ja parematesse klubidesse kui seda praegu on. Koondis oleks ikka eksisteerinud ja mänginud ju. Nii oleks pidanud toimima al 97 aastast kuskil. Aga mida flora hakkas tegema? Iga ettejuhtuva otsa müüma nii, et klubiline tulemus jäi unarusse. Ja selle kõige põhjus - rahapuudus ja see et oldi äärmiselt vähe koostööaldis ega pakutud selliseid ideid isegi välja. analoogne asi toimib praegu teglikult Levadia puhul, noori tuleb, vanad mängivad hästi, Levada ei parselda kohe maha kõiki ja mängitakse paremini kui koondis kui aus olla. Ja mida ei tasu unustada on see, et Levadiast on ka arvestatavad koondislased, seega ei vii taset lakke ainult välismaale minek.

              Kommentaar


                Sulle on seda küsimust juba varem esitatud, kuid sa ei vastanud. Mitmel ja millise klubi mängudel sa lõppenud hooajal käisid?
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Sulle on seda küsimust juba varem esitatud, kuid sa ei vastanud. Mitmel ja millise klubi mängudel sa lõppenud hooajal käisid?
                  Harrastan televiisorit Samas on mul väga hea ülevaade mis eesti vutis toimub ja lihtsalt enam ma ei suutnud seda asja lihtsalt pealt vaadata ja avaldasin selle tõe, millest on suht vähe räägitud ehk mis on koondise säras alles nüüd uuesti tärganud.

                  Kommentaar


                    Ehk sa ei tea midagi, mis tegelikult toimub. Arvata oligi.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Ehk sa ei tea midagi, mis tegelikult toimub. Arvata oligi.
                      Mis siis toimub? Oled millegi peale pahane?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                        Mis siis toimub? Oled millegi peale pahane?
                        Ma sinuasemel oleks pahane selliste asjade peale (levadal võib päris hea meel nüüdseks olla


                        ja eriti sellise asja peale, selle äri otsas ripub 3000 mängija saatus, lisaks miks see äri salastatud on, selleks et mitte petta nagu paljud arvavad vaid selleks et summad on nii väikesed, millest ongi suured raskused, muidugi ka maksuamet:
                        "Partnerid kasutasid minu haigust ära. Jäid ligi miljon dollarit võlgu. Ainuüksi Tore Andre Flo eest võlgnevad nad 4,5 miljonit krooni. Flo mängis Norras Bergeni Brannis. Ma tundsin üht norralast, kes oli tema agendi tuttav. Viisin norralase kokku itaallasega, kes tundis Chelsea klubi mänedzheri. Üleminekusumma oli 36 miljonit krooni. Pidime selle nelja peale jagama. Sain poole rahast kätte, poolt ootan siiamaani. Peaks vist asja kohtusse andma!"

                        Häda on selles, et vahendusäri käib usalduse peale. Dokumente kasutatakse vähe. Partnerile tünni tegemine on käkitegu.

                        Kommentaar


                          Flora kui eraettevõte ei peagi kõigile kuulutama mis nende sees toimub, vaata kasvõi Euroopa näiteid. Martinile eriti südamelähedane teema (KB rendin endale ER-i? jne.). Samas kui klubi püsib ja staadion püsti, siis mis viga. Minu arusaamist mööda on nende üleminekurahadega just seda staadioni ehitamist rahastatud ja toetatud.

                          Ja enne sa võiksid ikka ise staadionile minna kui rääkida, et kaotaval meeskonnal pole toetajaid. Et vaatad CL-i ja oled võitja poolt ja kommenteerid Eesti jalgpalli?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas gamer Vaata postitust
                            Flora kui eraettevõte ei peagi kõigile kuulutama mis nende sees toimub, vaata kasvõi Euroopa näiteid. Martinile eriti südamelähedane teema (KB rendin endale ER-i? jne.). Samas kui klubi püsib ja staadion püsti, siis mis viga. Minu arusaamist mööda on nende üleminekurahadega just seda staadioni ehitamist rahastatud ja toetatud.

                            Ja enne sa võiksid ikka ise staadionile minna kui rääkida, et kaotaval meeskonnal pole toetajaid. Et vaatad CL-i ja oled võitja poolt ja kommenteerid Eesti jalgpalli?
                            Ei pea avalik olema? Klubi elujõulisus näiteks minu kui ettevõtja ees PEAB olema selge täiel määral, muidu lihtsalt ei anna raha välja! Keegi ei anna raha välja lihtsalt sellele et Aivar rääkida oskab, samas just sellega on ta rääkinud ära pea kõik keda rääkida annab. Aga fännid ja mängijad KÕIK tahavad teada mismoodi see asi ka reaalselt edasi liigub, vasta mu küsimusele kuidas liigub siis? Staadion ainuomandati vist jah nende rahadega, aga miks on vaja varjata neid asju üldse? Miks on vaja võtta selline kohustus üksi endapeale. See äri on ebakorrapärane - sealt ka sellised suured kõikumised edasi-tagasi, mängijad ise kannatavad sellega ju. Nad ei tea mis neid ees ootab üldse! Nad ei tea millal tuleb see tsükkel jälle kui raha normaalselt saab jne. Ja see et ta klubijalgpalli välja suretas, ükski normaalne fänn pole sellega rahul, see on selline asi mida andeks anda ei saa!

                            Jalgpalli alal soovitan sul endal end arendada ja aru saada kuidas spordiäri üldse toimib.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                              Unustage ära need väiksemad staadionid ja asjad, need peavad ka olema aga need ei ole nr1 kohal praegu! Asi on hoopis teistes asjades kinni, just nendes millele ma eelnevalt rõhusin. Ma ei soovi kunstlikult üles haibitud liigat ja sellega on kõik öeldud!
                              Ja mis siis on nr.1 kohal praegu?
                              30000 inimest mahutav staadion, mis lahendab sinu arust kõik probleemid?
                              Algselt postitas budulojus
                              kle kui üks vend on pätt ei tähenda et ka teine on.võrdle kasvõi vendasi Uuspõlde

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ALECOQQ Vaata postitust
                                Ja mis siis on nr.1 kohal praegu?
                                30000 inimest mahutav staadion, mis lahendab sinu arust kõik probleemid?
                                Kui me tahame kuhugi jõuda ka klubijalgpalliga siis peaks olema cl-i nõuetele vastav staadion, et ei peaks enne soomes ära käima neid mänge mängimas kui see hetk käes on. Ma ei tea praegu väita kindlalt et a le coq arena seda ei ole, aga kui inff tõele vastab et lille klubi ei saanud mängida 18 000 statal siis ilmselt on see reaalsus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X