320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Meistriliiga 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kaspy on hea näide tüüpilisest Eesti vutivaatajast. "Tiimis peavad ainult olema eestlased ja maksimaalselt 1 välismaalane." Meie kodumaine vutt on lihtsalt üks suur nali ja seda ka enamus mängijaid, kvaliteetseid mängijaid on vähe ja nad kõik on omades tiimides ja ei soovi lahkuda ka enamasti. Seega tulebki sisse tuua välismaalasi kes tugevdavad tiimi. Kalju puhul on iga aasta olnud nende välismaalastega paras loterii - paar tükki on tõesti väga head ja kodumaalastest üle, samal ajal teised ei erine taseme poolest eriti.
    Kuhu ma tahtsin jõuda, et vaadake ringi inimesed. Mujal liigades on see täiesti tavaline, et pool koosseisu on välismaalased. Kaljul on väga palju Eesti noortekoondislasi ja muid kutte, välismaalasi on väga vähe tegelikult.
    Eriti naljakas oli ükskord kusagilt lugeda kuidas Pohlak ütles, et nii palju välismaalasi ühes klubis on kriitiline piir vms

    Kommentaar


      Ma pole midagi seesugust väitnud. Minu poolt võiks olla neid välismaalasi kasvõi kümne ringis, nagu oli Ventspilsil eelmine hooaeg, kuid selle eest tegid nad ka tulemuse ära nagu eurosarjas näha oli. Kaljul on nagu sa mainisid, tavaliselt üks-kaks eredamat kuju ja siis kamp pärdikuid, kes niisama klubides hängimas käivad ja trennidesse ja mängudele kohale jõlguvad. Milleks maksta sellistele meestele kui on võimalus hankida punt noori, kasvõi kuskilt esiliigast, võtta laenule, anda neile mängupraktikat, seda kõike selleks et selle läbi oma liiga taset tõsta ja end ka mujal sarjades tõestada. See loob ka seisu kus siia ei saa tuua ainult 8. järgu brasiillasi, tase nõuab lõppkokkuvõttes enamat. Aga noh, Kalju ajab oma rida, pole minu asi öelda mida teha, käisin lihtsalt välja oma visiooni.

      edit: ma enam ei viitsi jageleda

      Kommentaar


        Kasvõi võib näite tuua Arsenali pealt. Nad on ju Inglise klubi, kuid endal ei ole inglasi nii paljugi, et neid 1 käe sõrmedel kokku lugeda. See pole mitte midagi imelikku, et klubidesse tuuakse võõrlegionääre. Minu arust siin Eestis on see just suur pluss, muudetaksegi see liiga kirjumaks.

        Aga jah, nende välismängijatega on läinud igatpidi ikka. Balbinot näiteks, on/oli super mängumees, seevastu Vitali täielik ebaõnnestumine..

        Kommentaar


          Algselt postitas marcello Vaata postitust
          Seda oli arvata, et peale rumala jutu ei tule sealt midagi. Lause vaid kusagil Kadrioru ja Pirita vahel metsa sees on juba iseenesest nii rumal, et igasugune edasine diskuteerimine on suht mõttetu. Ei ole staadion maarjamäel lasnamäest kuidagi kaugemale läinud kui norma ajal. Nüüd on lootust, et suvel leiavad tee staadionile ka vanad olijad kes sinna nostalgitsema lähevad.
          Kalju identiteet on ju mull brasiilia bussijuhtide ja teistega. Kui ikka kari leegionäre kes ennast jalgpalluriteks peavad, tulemust ei tee siis lõhkeb see mull varsti.
          Sedagi oli arvata, et ühtegi argumenti sa ümber lükata ei oska ega suuda, mistõttu hakkad lahmima. See lause staadioni asukoha suhtes oli küll utreeritud aga mitte vale - vaidle vastu, kui oskad. Paluks ainult sisuliselt. Ja see Norma pole ju mingi üks-ühele näide; oli teine sats ja teine aeg. Kui sa käisid omal ajal Maarjamäel tihti Norma mänge vaatamas, siis seleta lahti, mida selle näitega öelda tahtsid: käis seal siis Pirita või Lasnamäe rahvas kui tänapäevaga paralleele tõmbad?
          Nüüd on lootust, et suvel leiavad tee staadionile ka vanad olijad kes sinna nostalgitsema lähevad. - no eks näeme. Kui Levadia Kadriorus mängis, siis väga palju nostalgitsejaid küll näha polnud (Kadriorus jälgis Spordi mänge omal ajal oluliselt rohkem rahvast kui samal ajal Maarjamäel Norma omi - jah, ma tean, et üks mängis liidukaid, teine eestikaid) aga nagu öeldud, aeg näitab.
          Kalju identiteet võib ju mull olla (ma pole Kalju ega Brasiilia bussijuhtide fänn) aga taas: mõne kuu pärast saame vastuse, kuivõrd koguneb Nõmme rahvast Hiiule ja kuivrd Pirita eestlasi/Lasnamäe venelasi/Norma mängudel harjuma käinud nostalgiasõpru Maarjamäele.

          Kommentaar


            Mul polnud vajagi midagi ümber lükata ja lahmima ka ei hakanud. Hiiu staadion on kordades rohkem metsa sees kui kahe suure tee vahel ja aedlinna kõrval paiknev maarjamäe staadion. Ei pruugi jah tulla need inimesed kohale kes norma mängu vaatamas käisid aga siin on kõk Levadia enda kätes kes peaks selleks õiget nuppu vajutama, sest bussiliiklus lasnamäe vahel on kordades parem kui 80-ndatel. Samas küsiks, paljud eesti klubid on oma noormängijatele plastkaardid teinud, et mängija saaks kodumängudel koos kaaslasega tasuta käia?
            Ja Norma ning Levadia on vägagi üks ühele näide, sest ka Normas mängis nii eestlasi kui venelasi ja sai mõlema keelega hakkama. Ma ei näe ühtegi agumenti miks peaks kaljul rohkem identiteeti olema kui Levadial. Sa ju väitsid, et Levadia maarjamäele kolides seda enivei ei saa aga argumendid miks ei peaks olid üks pullikaka, mida ma siis ümber lükkama peaks?

            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Kadriorus jälgis Spordi mänge omal ajal oluliselt rohkem rahvast kui samal ajal Maarjamäel Norma omi
            Neid ei saa võrrelda juba tribüünide mahutavuse pärast, rääkimata liigadest kus mängiti, pealegi hakkas minu mäletamist mööda publikuarv langema kui Sport komsomolkalt sinna kolis
            INTER ARMA CARITAS

            Kommentaar


              Hiiu staadion on kordades rohkem metsa sees kui kahe suure tee vahel ja aedlinna kõrval paiknev maarjamäe staadion.
              OK, võibolla. Olen seal vaid paar korda käinud. Ju ta siis on rohkem metsa sees. Piritalt on Maarjamäele ka paar-kolm kilti aga see selleks.
              s
              est bussiliiklus lasnamäe vahel on kordades parem kui 80-ndatel.
              On tõesti. Kadriorgu muide ka.
              Samas küsiks, paljud eesti klubid on oma noormängijatele plastkaardid teinud, et mängija saaks kodumängudel koos kaaslasega tasuta käia?
              MIs see siia arutellu puutub?
              Ja Norma ning Levadia on vägagi üks ühele näide, sest ka Normas mängis nii eestlasi kui venelasi ja sai mõlema keelega hakkama.
              Ahah? Einoh, said küll aga mis see taaskord siia puutub? Teatan alandlikult, et pole väitnud kordagi ei Norma, Levadia ega Kalju kollektiivide kohta.
              Ma ei näe ühtegi agumenti miks peaks kaljul rohkem identiteeti olema kui Levadial.
              Ehk ei PEAKS tõesti. Aga Levadiaga võrreldes natuke nagu ON. Üks asi on reaalsus, sinu jutud peatselt lõhkevast mullist esialgu vaid tulevikufantaasia.
              Sa ju väitsid, et Levadia maarjamäele kolides seda enivei ei saa aga argumendid miks ei peaks olid üks pullikaka, mida ma siis ümber lükkama peaks?
              OK; OK - nagu ütlesin, ootame suve ära.
              Neid ei saa võrrelda juba tribüünide mahutavuse pärast, rääkimata liigadest kus mängiti, pealegi hakkas minu mäletamist mööda publikuarv langema kui Sport komsomolkalt sinna kolis
              Naljamees, väidad, et Norma mängudel oli nii sitaks rahvast, et publik statkale ei mahtunud? Et asi oli tribüünides??? Tuleansipappi! Tõin selle Kadrioru näite sellepärast, et ma väitsin, et 80-te lõpul ja 90-te algul oli see sisuliselt ainus staadion, kus peeti selliseid mänge, kuhu publik kogunes. Sina justkui vihjasid Norma kodustaadionile kui mingile toonasele publikumagnetile, mis toonases vutipublikus mingit nostalgiat tekitab. Ja mina ütlesin ja ütlen veelkord: no kusagil juuli lõpuks näeme. Punkt.

              Kommentaar


                Paar täpsustust:
                Teatan alandlikult, et pole väitnud kordagi ei Norma, Levadia ega Kalju kollektiivide kohta = kordagi vastupidist ei ...

                pealegi hakkas minu mäletamist mööda publikuarv langema kui Sport komsomolkalt sinna kolis
                Publikuarv hakkas tegelikult langema peale esimest hooaega, kui hakati aasta-aastalt üha enam venelasi, hoholle, bulbašše, tšurbanne jne satsi lükkama. Mina hakkasin poisikesena aga oma silmaga stabiilselt vutti vaatamas käima 1987 aastast alates, kui Sport mängis nii komsokal kui Kadriorus ja publikuarv oli üsna stabiilne mõlemas kohas - nii mõnituhat vaatajat, sõltumata statkast.
                __________________

                Kommentaar


                  Algselt postitas emergencyexit Vaata postitust
                  Kasvõi võib näite tuua Arsenali pealt. Nad on ju Inglise klubi, kuid endal ei ole inglasi nii paljugi, et neid 1 käe sõrmedel kokku lugeda. See pole mitte midagi imelikku, et klubidesse tuuakse võõrlegionääre. Minu arust siin Eestis on see just suur pluss, muudetaksegi see liiga kirjumaks.

                  Aga jah, nende välismängijatega on läinud igatpidi ikka. Balbinot näiteks, on/oli super mängumees, seevastu Vitali täielik ebaõnnestumine..
                  Milleks see Arsenali näide? Jutt käib pigem selleks, et neid välismängijaid tuuakse Kaljusse show pärast, mitte sellepärast, et nad kuidagi teistest üle oleks. Arsenal voitleb tiitli eest, aga Kalju on ju enam vähem koige norgem profiklubi Eestis.

                  Samas pealtvaatajate arvult tegijaimad pika puuga...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                    Ja mina ütlesin ja ütlen veelkord: no kusagil juuli lõpuks näeme.
                    Miks siis nüüd juuli lõpp kui ise lahmisid kohe, et levadial identiteeti ei ole ja seda maarjamäel ka ei saa?
                    Piritalt maarjamäele paar kolm kilti? Metsa sees? Millest me veel räägime. Kohe stata tagant hakkab majade ja tänavate rägastik mis läheb kuni lasnamäeni välja ja kuhu on võrreldes 80-ndatega ehitatud korrusmaju juurde nii, et paha hakkab. Ei olegi mingist publikumagnetist rääkinud, tõin näite (just sinu väite vastu, et maarjamäel pole potensiaali ), et kui siis saadi maarjamäe stata täis siis miks ei saa seda Levadia, eriti kui võimalused on paremad?
                    Ja meelevaldse võrdluse kahe stata vahel tõid sina esimesena välja.
                    Kõike head
                    INTER ARMA CARITAS

                    Kommentaar


                      Gallacher, sa räägid identiteedist ning ütled, et küll suvel näeb.. mis identiteet saab tekkida mõne kuuga, isegi mõne aastaga? Kui rääkida aga Levadia praegusest identiteedist, siis seda on küllaga - klubi tervele Tallinnale (jah, Tallinn on nii väike linn) - neile, kes tahavad tulemust, mitte "müüme kõiki kellel kael kannab" klubi.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        http://www.ohtuleht.ee/spordiblogi/1843/ väga õige tähelepanek,sümboolses vooru koosseisus peaks olema ikka parimad mitte lihtsalt umbes valitud tegelased.
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          Ma olen nõus, et see sümboolne koondise pidev moodustamine ei anna eriti loogilisi tulemusi. Nagu seekordki, sest üliolulise penalti teenija on nimekirjast välja jäänud.

                          Kommentaar


                            Järvelaga täiesti nõus. Tuleks muuta see koosseisu valimine igakuiseks, et haakuks paremini ka kuu parima mängija valimisega. Praegu on sinna sümboolsesse koosseisu ''sattumine'' ju üpriski juhuslik.

                            Kommentaar


                              Vastused ja kommentaarid kunstmuru kohta:

                              Eesti kliimas on paratamatu, et suur osa meistriliiga hooajast tuleb mängida kunstmurul. Ebameeldivat katet võiks paremaks mugandada, kuid mitmed väljakuhaldajad seda ei tee. Tõsi on seegi, et perfektne hooldus on hirmkallis.

                              Kommentaar




                                Artikkel 56 – Toitlustus
                                1. Kodumängu korraldav klubi on kohustatud staadionil korraldama
                                pealtvaatajatele karastusjookide ja suupistete müügi.
                                2. Lubatud on müüa vähese alkoholisisaldusega jooke (alkoholi sisaldus < 6%).
                                3. Kõik joogid peavad olema välja valatud plastikust või papist topsidesse. Klaas või plekktaaras ning plastikpudelites müük on rangelt keelatud.
                                4. Kodumängu korraldaval klubil on õigus korraldada mängu eel ja poolajal VIP
                                toitlustust selleks eraldatud alal, kus on lubatud tarbida alkoholi. Eraldatud VIP
                                alalt tribüünile alkohoolse joogiga minna ei tohi.
                                (Nähtavasti peetakse punktis 4 silmas kangemat napsu kui 6 promilli)


                                Siit küsimus, miks ei ole lubatud plast-või pabertopsidesse ümbervalatud õlut tribüünile kaasa võtta?
                                Keda see segab?
                                Kas siin ei ole mitte tugevalt üle pingutatud?

                                Kossupededel pole igatahes probleemi õlut tribüünil rüübata, miks vutis on keelatud?

                                Tüüpiline Eesti värk, kui meil midagi läbi häda lubatakse, siis sisuliselt ikkagi keelatakse.
                                Tobe on vaadata esmakordselt või harvem jalgpalli (väliskülalistest vutituristidest rääkimata) vaatama tulnute ebameeldivalt hämmastunud nägusid kui neid turvad keelavad staadionil müüdud õllega tribüünile minna.

                                Järgmine kord võib nii mõnigi esmakülastajast potentsiaalne vutisõber loobuda sellise pisikese ebameeldiva nüansi tõttu staadionile tulekust ja valib meelelahutuseks koha (korvpalli näiteks), kuhu ta on oodatud ja temasse suhtutakse mõistlikumalt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X