320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Virtuoso Vaata postitust
    Miks siis sellel aastal vähem rahvast vaatamas käis?
    Aga mida siin vaadata on? Poputatud kihlveoproffe Ida-Virumaalt? Täiesti näotuid ja koduta klubisid Kuressaarest või Viljandist? Promost mittehuvitatud klubisid Tallinnast - ühe erandiga? Kaotuslainet Tartus? Ja kõike seda kuskil lumehunniku otsas külmetades?

    Mis siin imestada?

    Järgmine aasta tuleb tõenäoliselt veel hullem.

    Kahe aasta (?) eest sai Jalkas EJLi asjameestega sellest koos Järvelaga räägitud. Ikka oleme täpselt samas kohas või isegi tagasi liikunud.

    Õnneks on alati vabandus, et jalgpallipõlvkonda ja harjumust veel pole, et küll hakkab alles varsti tulema. Eks näis, mitukümmend või -sada aastat selle vabanduse peal veel liugu saab lasta.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      Kahe aasta (?) eest sai Jalkas EJLi asjameestega sellest koos Järvelaga räägitud. Ikka oleme täpselt samas kohas või isegi tagasi liikunud.
      Mina ja mitmed muud on mitu-setu korda püstitanud küsimuse, et mis sellest glorioossest ajurünnakust sai. Esitleti seda ju kui asjade tõsiseltvõtmise algust vms. Sittagi ei saanud, võib täna öelda.

      Mingi lollakas optimist minus siiski ei luba nõustuda sellega, et järgmine aasta tuleb veel hullem. Olgugi, et objektiivne reaalsus seda just tõotabki.

      Kommentaar


        Algselt postitas Virtuoso Vaata postitust
        Peab vist kahjuks tegema uue pealkirja - Publiku vähenemine Meistriliigas. Miks siis sellel aastal vähem rahvast vaatamas käis? Meistrikad ju lahjemad ei olnud kui tavaliselt. Formaat võiks olla kuidagi tihedam, praegu oli selline laialivalguv. Ma arvan, et sportlikus mõttes ja pealtvaatajatele ka huvitavam oleks mingi play-offi või finaalringi süsteem. Naistes näiteks toimis ülemise poole eraldamine viimaseks 2-ks ringiks nii et senised punktid jäid arvesse. Meestel oleks veel parem sest meeskondi rohkem ja intensiivistuks võistlus ülemiste kohtade vahel ja samuti väljakukkujate osas. Taolise süsteemi jaoks oleks parim 12 liikmeline ML - 2x11 mängu + 2x5 mängu ehk kokku 32 mängu. Saaksime alustada Märtsi keskel/lõpus ja lõpetada oktoobri lõpus. Vaadates liigatabelit siis jookseb 6. võistkonna juures ka selge piir, mis muidugi ei tähenda, et nõrgemad tugevamaid üllatada ei või. Samas mina tahaksin, et sellised üllatused tuleksid selle pealt, et üks võistkond ennast rohkem kokku võtab mitte, et tugevam võistkond pika hooaja peale ei suuda tabeli lõpuvõistkonna vastu piisavalt motivatsiooni leida enne kui on liiga hilja.
        see poolitamine tapaks meie meistriliiga ikka lõplikult! Meistriliiga peab ikka nii olema ,nagu enamusi normaalseid liigasi!
        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
        Ott Järvela

        Kommentaar


          Liiga terviklik keskmine ja mediaan kukuvad järgmine hooaeg kindlasti allapoole Tammeka(239)-Infonet(75)= ?.
          ROHE-VALGE SURMANI

          Kommentaar


            Palju sõltub muidugi sellest kes meistriliigasse saab, kas Rakvere või Kalev

            Kommentaar


              Algselt postitas Diftong Vaata postitust
              Liiga terviklik keskmine ja mediaan kukuvad järgmine hooaeg kindlasti allapoole Tammeka(239)-Infonet(75)= ?.
              Usun, et Infonetil oleks meistrikas kõvasti rohkem pealtvaatajaid. Võtame näiteks Kalevi, kel esiliigast tõusmise järel mediaan 100 võrra tõusis.
              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

              Kommentaar


                Millega ta seda tapaks? Ma olen kindel, et pealtvaatajate arvud tõuseksid. Peale selle, et "nii on alati olnud" ja "see on traditsiooniliselt igal pool nii" ei näe ma küll väga argumente mis selle traditsioonilise liigasüsteemi poolt räägiksid. Või harige mind, mis on selles head? Minu meelest on poole hooaja pealt poolitamisel see effekt, et tuleb lisa vahefinish mis tekitab lisa põnevust, et kellel õnnestub ülemisse poolde saada. Play-offi süsteem nagu USA-s on selles mõttes halb, et vähendab esimese hooaja poole väärtust ja kõik algab justkui nullist. Liiga poolitamise korral jääksid punktid alles, lihtsalt edasisi punkte kogutakse juba vastavalt kas ühtlaselt tugevamas või nõrgemas seltskonnas. Hooaja pinge säilitamiseks ka sinna nõrgemasse poolde jääjatele võiks karikavõistluste süsteem olla sätitud nõnda, et karikamängud jääksid hooaja teise poolde, siis on ka neil klubidel võimalus millegi suure nimel veel hooaja lõpuni pingutada.
                Kõik, mis tundub raske, on tegelikult lihtne ja kõik, mis tundub võimatu, võtab lihtsalt natuke rohkem aega.

                Kommentaar


                  Ameerikalik playoff on tõesti halvim mis saaks juhtuda. Poolitamise idee on huvitav. Hetkeseisuga veel ei poolda, aga mingi võlu sel on.

                  Kommentaar


                    Kalevil oli fännituumik ka esiliigas olemas, kes laulsid (vist?). Infonetil laulvaid fänne pole, ja kardan et ka ei tule. Kuid loodan et mul pole õigus.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas MNa Vaata postitust
                      Ameerikalik playoff on tõesti halvim mis saaks juhtuda. Poolitamise idee on huvitav. Hetkeseisuga veel ei poolda, aga mingi võlu sel on.
                      Playoff, on meil karika näol niiehknaa olemas. Poolitamist ei toeta, pigem võiks lihtsalt mängida 3 vooru normaalsetel aastaaegadel normaalsetel nädalapäevade jalkat. Andke peksa või mitte, aga ei ole normaalne, et Tallinna klubi mängib teisipäeva õhtul x-punkti( Viljandis, Kuressaares või Võrus) ja fännidel ei ole võimalik kohale sõita. See hooaeg jäi vahele 5 Flora(võõrsil)mängu ja neist 3e ei näinud just seetõttu, et nad toimusid teisipäeval. 3-voorulise hooajaga välditav probleem, kus 2. kodumängu saab eelmise aasta tabeli põhjal kõrgemal lõpetanud klubi( seejuures saaks mängida algusaegadega, et Mällari-sugused( heasmõttes hullud) saavad nautida enam, kui üht mängu päevas.
                      ROHE-VALGE SURMANI

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Virtuoso Vaata postitust
                        Millega ta seda tapaks? Ma olen kindel, et pealtvaatajate arvud tõuseksid. Peale selle, et "nii on alati olnud" ja "see on traditsiooniliselt igal pool nii" ei näe ma küll väga argumente mis selle traditsioonilise liigasüsteemi poolt räägiksid. Või harige mind, mis on selles head? Minu meelest on poole hooaja pealt poolitamisel see effekt, et tuleb lisa vahefinish mis tekitab lisa põnevust, et kellel õnnestub ülemisse poolde saada. Play-offi süsteem nagu USA-s on selles mõttes halb, et vähendab esimese hooaja poole väärtust ja kõik algab justkui nullist. Liiga poolitamise korral jääksid punktid alles, lihtsalt edasisi punkte kogutakse juba vastavalt kas ühtlaselt tugevamas või nõrgemas seltskonnas. Hooaja pinge säilitamiseks ka sinna nõrgemasse poolde jääjatele võiks karikavõistluste süsteem olla sätitud nõnda, et karikamängud jääksid hooaja teise poolde, siis on ka neil klubidel võimalus millegi suure nimel veel hooaja lõpuni pingutada.
                        No kui selle hooaja põhjal oleks liiga poolitatud,siis oleks ülemises pooles olnud profi ja alumises pooles amatöörid. Mina näen selles poolitamises pigem üldise liiga taseme langust. See kui amatöörid vaid omavahel madistavad ei arenda küll kedagi, hetkel saavad ka tabeli lõpu klubid suurtega madistada ja pikas perspektiivis on sellest vaid kasu
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                          No kui selle hooaja põhjal oleks liiga poolitatud,siis oleks ülemises pooles olnud profi ja alumises pooles amatöörid. Mina näen selles poolitamises pigem üldise liiga taseme langust. See kui amatöörid vaid omavahel madistavad ei arenda küll kedagi, hetkel saavad ka tabeli lõpu klubid suurtega madistada ja pikas perspektiivis on sellest vaid kasu
                          Ja seda räägib mees kes alles hiljuti nõudis ML suurendamist 14 klubi peale...

                          Ma ise suhtun sellesse poolitamisesse pigem nii, et võiks kaaluda (ja kui üldse, siis 6+4, mitte 6+6), seega kirglik pooldaja ma pole aga ma ei usu, et sellise süsteemi korral üldise taseme langust näeme. Pigem vastupidi. Ülemise osa satside jaoks ju tugevate mängude protsent kasvaks, alumised saaksid tippudega küll vähem mänge aga selle eest muutuks tasavägiste ja selg-vastu-seina mängude osakaal suuremaks. Näiteks tänavu oleks tagumise neliku kaks omavahelist ringi ikka väga tulised olnud. Näiteks Kure-Kalju 0:9 ei mõju ilmselt ka kaotajale kuigi arendavalt, rääkimata võitjatest.

                          Kommentaar


                            no 90ndatel oligi ju poolitamine,
                            aga siis mängis tabeli alumine ots terve hooaja teise poole
                            esiliiga parimatega koos justkui veidraid üleminekumänge
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Eks põhjused liigväikses publikuhuvis ole klubiti erinevad, aga eelmistes postitustes mainitud liigpikk hooaeg, identiteeditud farmklubid, kihlveopettused ja pidev skeemitamine avaldavad kindlasti mõju.

                              Kurb on see, et enam ei tööta ka kunstlikud publiku kokkusaamise meetodid. Laupäeval Kadriorus olid kõik elemendid suureks publikuarvuks - meistrikarika kätteandmine, korralik promo, kuupäeva kohta suht normaalne ilm, TASUTA sissepääs, bänd, ilutulestik, vastasel oli mängus ML koht jne. Tulemus? 577 inimest.

                              See aasta on Kalju korraldanud 4 jalgpallifestivali pluss Starmani vutipäevad. Parim publikuarv - 932. Võrdluseks võib tuua eelmine aasta Kalju-Flora mänguga koos peetud festivali - 2730 inimest! Mõnevõrra väiksema publikuarvuga (1945 inimest) Jalgpallisimmanit Levadia vastu nägi ikkagist poole rohkem inimesi kui selle aasta parim. Kalju puhul võib hooaja kokkuvõtteks küll üsna kindlalt väita, et me peame kiiremas korras kodukanti tagasi kolima. Suure vaevaga ehitatud kohalik identiteet on eikellegimaale kolides korraliku põntsu saanud ja see kajastab ka pealtvaatajate arvus.

                              Kommentaar


                                Nu huiarid....ajasite ikkagi tiivad laiali

                                Ole kursis viimaste uudistega otse FCI Levadia ametlikult veebisaidilt. Tutvu meeskonna, klubi, eelseisvate mängude ja piletite saadavusega meie kodulehel.


                                Häbi peaks olema (2150 ???)...aga eks see duubeldamise-tripeldamise ole kultuuri küsimus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X