320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas elx Vaata postitust
    Sandaalist väljavalatav jook ei tundu eriti isuäratav.. problemaatiline on ka meie laiuskraadil püsiv kehv suusailm. Jalutuskepiga võib aga see probleem olla, et seda käsitletakse külmrelvana ning sind väänatakse enne väravast sisenemist lihtsalt maha:P
    Euro tulekuga nüüd kõigil palju suuremõõtmelisi münte ka pidevalt taskus. Selge turvarisk

    Kommentaar


      kupatame pooled korekad eestisse..
      küll nad vaatama hakkavad .

      Kommentaar


        tahaks ka paar sõna öelda - õllest ja turvadest ja elust üldse

        ütleks kõigepealt selle ära et ka mulle meeldiks kui staadionitel saaks vabalt õlut juua.

        tõsi, oleneb väga palju KUIDAS seda tehakse
        no näiteks mulle kohe kuidagi ei meeldi enesest üliheal arvamusel olevad ennasttäis tüübid kes tulevad staadionile põhiliselt ennast näitama selmet jalgpalli fännama/vaatama. kahjuks sageli alkohol kipub veelgi võimendama sääraste tüüpide niigi taevas olevat egot... ja sellest saabki sündida vaid jama.

        vanusest. 19 versus 33.
        kuna ma ise kuulun nö 33ste leeri, siis näen ehk maailma pisut teisiti.
        tehke mis tahate, ei hakka ma iial fännama juua täis idioote, kes arvavad et maailm on ainult nende päralt.
        ja miks peakski mingi keskealine pankur tulema koos pere - so naise/lastega mõnda liigamängu vaatama (ja jätma staadionile kord või paar kuus muretult kuni 1000 eek - alla selle perega koos välja minnes enamasti välja ei vea), kui ta ei tunne et ta lastel on seal hea ja turvaline olla?

        turvadest.
        esimene ja kõige tähtsam reegel - ka turvad on inimesed. kõigi oma (eel)arvamuste, maitsete, taktitunde ja muuga.
        ja nad teevad oma tööd. nende TÖÖ on tagada turvalisus - no matter what. kui te tahate et teist hoolitakse, pöörduge mõne psühholoogi või sotsiaalametniku poole, nemad kuulavad teid lõpuni ära ja saavad selle eest ka palka.
        ja muide, võite üllatuda - kui käitute turvadega inimlikult - võidakse ka teisse inimliku(ma)lt suhtuda.

        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
        Ja ma üldse ei tahagi väita, et mul ei ole süüd, aga kui ma täna olin jälle selline "kurjategija", siis ausaltöeldes, turvateenistus kaduge vittu ja ma võin vabalt oma rahulduse vutist kätte saada ka Inglismaa vutti vaadates ning mingi türapea ei ütle, kas ja kuidas ma õlut joon.
        vanal heal inglismaal öeldakse ka umbes nii - sinu vabadus kätega vehkida lõpeb 1 cm kaugel teise inimese ninast
        nii et ikka on oluline küll KUIDAS õlut juuakse.

        Algselt postitas Mister Vaata postitust
        Eile ütles turva mariole, et see on tema teine hoiatus ja siis 5 sekundit hiljem ütles et on kolmas hoiatus ja nii see läks. Mida vittu... varsti vaatab 0 inimest seda liigat.
        või juhtub hoopis see, et staadionile ilmub nö keskklass, kes on võimeline ja valmis hea ja turvalise keskkonna eest ka mingit raha välja käima?

        Algselt postitas marcello Vaata postitust
        Möh?
        Kui on lubatud osta siis miks peaks 19 aastasele kehtima teistsugune "avalikus kohas" joomise kord kui näiteks 33 aastasele?

        Ja mille krdi pärast on ikka, et üks päev võin ja teine päev ei või õlut tribüünil juua?
        Kui jalgpalli liit lähtub seadusest ehk
        [b]§ 48. Alkohoolse joogi tarbimine avalikus kohas
        ...
        seadused mõeldigi välja nende jaoks kes headest tavadest ja kommetest kinni ei pea... kui väga tahta siis saaks ju ilmagi hakkama? lihtsalt tavaliselt, inimlikult, üksteisega arvestavalt käitudes... miks peakski kõik võimaliku ja võimatu tegevuse kuskile reeglitesse või seadustesse kirja panema, mida tohib ja mida ei tohi ja mida mis tingimustel tohib? kes neid jaksab lugedagi, järgimisest rääkimata?

        PS.
        ärge siis pikka viha pidage, kui mõni end liigselt puudutatuna tundis.
        ja pöidlad pihku, et murul toimuv ikka ja aina kvaliteesemaks läheks, ka siin, eestis.
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          Algselt postitas chac Vaata postitust
          ... või juhtub hoopis see, et staadionile ilmub nö keskklass, kes on võimeline ja valmis hea ja turvalise keskkonna eest ka mingit raha välja käima?
          Ma olen sinuga sama meelt. Järjest enam süveneb minus mulje, et publiku numbrite arvu kasvuks on vaja esmalt selle viimine nulli. Sellega puhastub publik igasugustest eneseimetlejatest ja muudest jobudest, kes mängule tulevad kõike muud tegema, kui mängu vaatama. Näib, et ainult nii on võimalik tavainimestele näidata, et nad on mängule oodatud isegi siis, kui nad ei kavatse karjuda, juua, ropendada ja muud tegema, mis praegu võrdsustub mõne isiku arvates "jalgpallifänlusega". Ehk siis praegust nö. "tennisepublikut". Jalgpall on Eestis väga populaarne. Ainult mõned seltskonnad on selle maine korralikult täis pasandanud ja sellest ei vabane enne suurpuhastust. Arvata võib, et see hais jääb külge veel pikaks ajaks.

          Kommentaar


            Eks see publiku mure, kui see üldse ongi mure loksub ajapikku ise paika. Arvan, et võti peitub just klubides endis. Eestis ei tule niipea keegi mängu ilu vaatama, vaid klubi peab suutma ennast sümpaatseks teha.
            http://www.newyorkredbulls.com/

            Kommentaar


              Viimases Jalkas siis palju juttu publikuteemal. Kel ajakirja pole, siis jalgpalliliit on pannud klubidele uuel hooajal järgmised kohustused: klubid peavad leidma koha välireklaamide jaoks, iga klubi teeb hooajal ühe suurema ürituse nagu seni Levadia teinud ning noormängijad saadetakse iganädalaliselt taktikatrenni nime all kohustuslikus korras ML mänge vaatama. Lisaks veel TV6 ülekanded koos stuudiokommentaaridega, reklaam Postimehes ja kaks tuusikut Uruguaisse. Üldiselt tundub mõistlik, kui see laste kohaleajamine välja jätta - tehke parem trenni samal ajal - aga see selleks.
              Küll üllatas mind Ott Järvela, kelle vutiteemalised arvamused on seni mulle täitsa mõistlikud tundunud. Nüüd aga ütleb sell, et kui peldikuid ja pirukaid pole, peaks lisaks rahatrahvile kaaluma ka punktide äravõmist; samuti peaks klubid mingi kindla protsendi oma eelarvest trunduse alla paigutama. Huvitav, kas ta kujutab tõesti, et nt Levadia jääks peale viimast vooru punktiga meistritiitlist ilma sest hooaja algul võeti puuduvate pirukate pärast mõni punktike maha? Või, et mõnel klubil on mängijate ees suured võlad aga ikka peab kohustuslikus korras raha panema reklaami ja promo peale?

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Küll üllatas mind Ott Järvela, kelle vutiteemalised arvamused on seni mulle täitsa mõistlikud tundunud. Nüüd aga ütleb sell, et kui peldikuid ja pirukaid pole, peaks lisaks rahatrahvile kaaluma ka punktide äravõmist; samuti peaks klubid mingi kindla protsendi oma eelarvest trunduse alla paigutama. Huvitav, kas ta kujutab tõesti, et nt Levadia jääks peale viimast vooru punktiga meistritiitlist ilma sest hooaja algul võeti puuduvate pirukate pärast mõni punktike maha? Või, et mõnel klubil on mängijate ees suured võlad aga ikka peab kohustuslikus korras raha panema reklaami ja promo peale?
                Aga milleks võtta siis kohustusi mida täita ei suudeta.
                Ega muidu ei saa ju kui ei sunni ning esimesi samme ka juba EJL astumas on.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  Viimases Jalkas siis palju juttu publikuteemal. Kel ajakirja pole, siis jalgpalliliit on pannud klubidele uuel hooajal järgmised kohustused: klubid peavad leidma koha välireklaamide jaoks, iga klubi teeb hooajal ühe suurema ürituse nagu seni Levadia teinud ning noormängijad saadetakse iganädalaliselt taktikatrenni nime all kohustuslikus korras ML mänge vaatama. Lisaks veel TV6 ülekanded koos stuudiokommentaaridega, reklaam Postimehes ja kaks tuusikut Uruguaisse. Üldiselt tundub mõistlik, kui see laste kohaleajamine välja jätta - tehke parem trenni samal ajal - aga see selleks.
                  Küll üllatas mind Ott Järvela, kelle vutiteemalised arvamused on seni mulle täitsa mõistlikud tundunud. Nüüd aga ütleb sell, et kui peldikuid ja pirukaid pole, peaks lisaks rahatrahvile kaaluma ka punktide äravõmist; samuti peaks klubid mingi kindla protsendi oma eelarvest trunduse alla paigutama. Huvitav, kas ta kujutab tõesti, et nt Levadia jääks peale viimast vooru punktiga meistritiitlist ilma sest hooaja algul võeti puuduvate pirukate pärast mõni punktike maha? Või, et mõnel klubil on mängijate ees suured võlad aga ikka peab kohustuslikus korras raha panema reklaami ja promo peale?
                  No Järvelalt väga hea idee ju!
                  Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                  Ott Järvela

                  Kommentaar


                    Minu meelest on täiesti elementaarne ,et noormängijad käivad klubi mänge vaatamas . Ja kui ei käida siis tuleb see kohustuslikuks teha ja noortetreenerid peavad selle plaanidesse võtma .See peab saama harjumuseks juba varakult.
                    FCF Forever

                    Kommentaar


                      Igati tervitatav idee see kohustuste panemine. Kuidagi peab ju asjad käima saama ja kui heaga ei saa, siis tuleb teha mitteheaga. Enne midagi paremaks ju ei saagi minna, kui klubid elementaarseid asju ei suuda teha - kemmergud,pirukaid ja paar plakatit linna kõige koledamale aiale.
                      Kui ei leia välitoitlustajat, siis suudab ju peatreeneri naine 2 plaaditäit lehttaignast viineripirukaid ise ka valmistada ju.

                      Ma saan aru, et see võib olla keeruline ülesanne mõne väiksema klubi jaoks (või lihtsalt miski flora nn. duubelklubi jaoks), kellel pole mingisuguseid ambitsioonegi endale fänne saada, kuid las ka nemad pingutavad. Muudmoodi see Eesti jalgpall tõusma vast ei hakka kah.
                      Ja kui on tarvis selleks hooaja alguses miinuspunkte jagada, siis minu arvates tuleb ka seda teha. Olgu see 1 kriteeriumiks, mida võistkondadele enne hooaega teadvustatakse, mida vaja teha, et meistriliigas mängida.

                      Õnn kaasa kõigile neile, kes selle poolt võitlevad.

                      Kommentaar


                        Varakevadiste mängude ajal on kõige tähtsam ,et pealtvaataja saaks sooja teed ,kohvi ja midagi kerget hamba alla. Sellega saaks iga klubi isegi hakkama ,kui tahtmist on. Pole vaja teab ,mis toitlustajat tellida. Rendi kaks suuremat termost , osta kusagilt pagariärist sooje pirukaid ja ongi korras. Paljud väiksemad klubid ( Tal.Kalev, Paide ) said sellega ilusti hakkama aga näiteks Kaljul oli eelmise aastal mänge ,kus mitte midagi ei pakutud. Loodetavasti nüüd uue tõusulaine ja ootustega saadakse tagasi ka toitlustus ,mis omal ajal oli parimaid liigas.
                        Ja ,kes teab ehk laseb klubi omale ka uued sallid teha .Praegu minu teada ainuke ML-i klubi kelle käest ei saa fännisalli osta ,sest neid ei ole.
                        FCF Forever

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                          Minu meelest on täiesti elementaarne ,et noormängijad käivad klubi mänge vaatamas . Ja kui ei käida siis tuleb see kohustuslikuks teha ja noortetreenerid peavad selle plaanidesse võtma .See peab saama harjumuseks juba varakult.
                          Ma ise käisin poisikesena, nii 10-14 vanuselt vahel vabatahtlikult toonase "Spordi" mänge vaatamas. Nädalate kaupa suvel Viljandis treeninglaagris olles käisime kogu satsiga toonase Viljandi Linnameeskonna mängudel. Kõik vabatahtlikult ja põnevusega.
                          Aga kui keegi oleks igaks vooruks kohale ronima sundinud, siis ilmselt tekkinuks teatud trots. Seda enam, et igaks vooruks kohalesundimise puhul tekib tõesti küsimus, et kas samal ajal poleks poistel aeg ise platsil olla?
                          Aga muidugi sõltub palju siinkohal ka treenerist. Kui juhendaja oskab selle põnevaks muuta, näiteks seletab poistele, et vaadake kuidas praegu keskkaitsja tõmbab õigeaegselt tagasi või kuidas ründaja avaneb sööduandjale, siis sellest võib tulu tõusta kahtlemata. See oleks igati OK. Aga kui poisid aetaks lihtsalt platsi äärde (et nüüd vaadake!), siis see on jälle teine asi.

                          Kommentaar


                            Miks suutis Sillamäe suvel kohtumises Floraga orgunnida tipp-topp mängukorralduse?
                            Vabatahtlikult nad seda ei teinud, Jalkaliit ähvardas, nõudis ja... tulemus - sillamäekad nutsid aga ära tegid.
                            Pirukad, õlu tribkal, tolerantne turva, ilus mängupilet, suht korralik mängukava, vaenavad vastasfännid eraldatud.
                            Kui mingi jalkaliidu tegelane poleks keelanud fännilipud jms., oleks tulemus olnud ideaalilähedane.

                            Kui klubidel puudub huvi, siis tuleb seda kasvõi karistustehirmus nõuda.
                            Praegu tundub, et ainuke mida nõutakse on turvanõuded, millega liialdamine tõrjub paratamatult fänne staadionilt eemale.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                              Varakevadiste mängude ajal on kõige tähtsam ,et pealtvaataja saaks sooja teed ,kohvi ja midagi kerget hamba alla. Sellega saaks iga klubi isegi hakkama ,kui tahtmist on. Pole vaja teab ,mis toitlustajat tellida. Rendi kaks suuremat termost , osta kusagilt pagariärist sooje pirukaid ja ongi korras. Paljud väiksemad klubid ( Tal.Kalev, Paide ) said sellega ilusti hakkama aga näiteks Kaljul oli eelmise aastal mänge ,kus mitte midagi ei pakutud. Loodetavasti nüüd uue tõusulaine ja ootustega saadakse tagasi ka toitlustus ,mis omal ajal oli parimaid liigas.
                              Ja ,kes teab ehk laseb klubi omale ka uued sallid teha .Praegu minu teada ainuke ML-i klubi kelle käest ei saa fännisalli osta ,sest neid ei ole.
                              Täpselt nii, ma Järvela seisukohale vaidlesin vastu ainult ses mõttes, et kas peaks hakata punkte maha võtma jne.
                              Seda olen isegi maininud, et kuuma tee või supi pakkumine ei nõua erilisi kulutusi ja on rohkem entusiasmis kinni.

                              Kommentaar


                                Noortegruppide viimine/toomine staadionile peaks neile olema taktikatrenni eest, mille üldised suunised pannakse vist üldisemal tasandil paika ja detailid on iga treeneri enda mõelda. Siin, ma kujutan ette, on treeneritel, kellel on viitsimist (sest nupp vast ikka nokib enamikel), olla üüratud võimalused, kuidas staadionil käimisest kasulik kogemus korraldada. Ilmselt oodatuim põhjus, miks nina vingu tõmmata, on treeneri poolt, et "pole ju midagi vaadata", aga kui too sama treener ei suuda poistele seletada, kuidas saada paremaks, kui ML, siis mingu ehitusele.
                                www.jalgpall.ee
                                http://www.last.fm/user/lennartk

                                Kommentaar

                                Working...
                                X