320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Mida sa pead silmas fännide algatuse all? Või üldse fännide all - seda sõna on võimalik mitmeti mõista. Võimalik, et me räägime teineteisest mööda.
    Ma pidasin silmas seda, et niimoodi asi ei toimi, et näiteks mängu käib vaatamas sadakond inimest, kellest kümme on tõsiusksed fännid ning need kümme saavad kuidagi "vaeva nähes" teha midagi sellist, et rahvast hakkab järjest ja järjest enam juurde voorima kuni sajaliikmelisest publikkonnast on saanud tuhat. Inimestel peab eeskätt endal olema mingil põhjusel tahtmine kohale tulla - see ongi põhjus miks kõikvõimalikest promotrikkidest väga suurt ja eeskätt pikaajalist kasu pole.
    Rakveres on kossu mängitud juba kui kaua? Ja millal Tarva fännid muutusid nii märgatavaks, organiseerituks, häälekaks kui nad olid eelmisel hooajal? Ma ei pea fännialgatuse all silmas seda, et fännide reproduktsioonivõimekus, kui nüüd väheke võõrsõnu valesti kasutada, oleks iga üksiku fänni individuaalne kohustus, vaid mõtlesin seda, et kui on olemas tuumikgrupp, nagu näiteks Floral, siis selle tuumiku ümber "liha" ehitamise feilimine ei saa olla klubi juhtkonna või kellegi teise süü.

    Ja oma vastuse viimase lausega sa võtad kokku kogu mu eelnenud mula

    Kommentaar


      Rakveres on kossu mängitud juba kui kaua? Ja millal Tarva fännid muutusid nii märgatavaks, organiseerituks, häälekaks kui nad olid eelmisel hooajal?
      Ma ei tea endiselt su pointidele päris pihta - sa kas väljendud ennast natuke segaselt või ei suuda ma ise su mõttelennu kõrgusi tabada.
      Mis see asjasse puutub, palju Rakveres on kossu mängitud? Aastaid on. Su teine lause on üldse arusaamatu kuna ise küsid ja vastad - jah, eelmisel hooajal muutusid. Aga mis seos on sellel minu postitusega, mida sa tsiteerid? Või sinu varasemate postitustega siin teemas täna?

      Kommentaar


        Ma olen ka seda publiku olematut huvi isekeskis vaaginud ja arutanud ning ikka ja jälle jõudnud arusaamale, et 1-2-3 töötavaid lahendusi hetkel suht polegi. Mina kahjuks näen lihtsalt seda asja niivõrd mustades toonides. Optimismiks pole lihtsalt põhjust. Nagu siin üks eeskõneleja ka mainis ja seletas, madal publikunumber ei ole kinni mitte milleski muus kui inimestes(fännides) endis. Pean kahjuks tõdema, et nagu enamikel eestlastel, ei ole ka minul oma lemmikklubi. Hoian pöialt küll Kuressaarele(olen muhulane), aga fänni mõõtu ei anna ma välja mitte ühestki küljest. Küll aga käin ma mänge vaatamas kui vähegi saan. Hetkel elan suurema osa ajastTartus,seega käin Tammeka mänge vaatamas, kuigi Tammeka poolehoidja ma ei ole. Aga 99,9% inimestest ei viitsi. Isegi enamus jalkahuvilised ei viitsi. Justnimelt viitsimises ongi asi.

        Kahjuks ei näe ma ka tulevikku helgemates toonides. OK, vb viie-kümne aasta pärast käib 100 inimese asemel 200-250 inimest regulaarselt kohal, aga masendavalt väike on see number ikkagi.

        Seega kallid inimesed, võtke jalad perse alt välja, vingumine jätta ning kõik mänge vaatama!

        Kommentaar


          Ahjaa, tahtsin veel lisada, et see õlleteema võiks küll ära lõppeda. Olen ka ise suur õllesõber ning teinekord sooja ilmaga tahaks mängu vaadates nii mõnegi märjukese lipsu taha kallata. Aga no ma elan need 2 tundi üle ja lähen joon siis kusagil oma mõõdu täis. Seega kui keegi peaks õlle puudmise tõttu mängule mitte tulema, siis seda idiooti pole ausalt öeldes vaja ka

          Seega, õlu võiks tribüünidel olla, aga kui pole, siis ei jää ka midagi katki.

          Kommentaar


            Ma olen siin foorumis märganud, et teiste süüdistamine ja niisama vingumine on mõningatel inimestel elu sisuks. Loomulikult on see lihtne variant ja annab võimaluse ennast eksponeerida tõsiuskliku jalgpallifännina. Enne ei juhtu Eesti jalgpalli midagi, kui inimesed ise on valmis muutuma. Kuid lugedes mõningate isikute aastatepikkust ühesugust idiootset jorutamist, siis on see üsna mõttetu lootus.

            Algselt postitas MNa Vaata postitust
            Seega, õlu võiks tribüünidel olla, aga kui pole, siis ei jää ka midagi katki.
            Väga julge seisukoht. Ma usun, et selle eest sa veel saad, kui lõunasest õllepohmakast kosunud "jalkafännid" end arvutite taha lohistavad.

            Kommentaar


              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
              Ma ei tea endiselt su pointidele päris pihta - sa kas väljendud ennast natuke segaselt või ei suuda ma ise su mõttelennu kõrgusi tabada.
              Mis see asjasse puutub, palju Rakveres on kossu mängitud? Aastaid on. Su teine lause on üldse arusaamatu kuna ise küsid ja vastad - jah, eelmisel hooajal muutusid. Aga mis seos on sellel minu postitusega, mida sa tsiteerid? Või sinu varasemate postitustega siin teemas täna?
              Sa ei tundu oma jutule ka väga pihta saavat, no offence
              Rakveres on kossu mängitud aastaid, aga Tarva fänne kui selliseid teame me kui kaua? Mitte väga, eksole. Kas Sõber ja Tarva mänitsment tegelevad fänniliikumise loomise ja alalhoidmisega? Aga kas Flora või Kalju või Kure peaks seda tegema? Flora puhul, toonitan veelkord, on asi eriti markantne - tuumik on olemas, aga uusi ligi ei tõmba. Mõtlemiskoht.

              Sinu ise-küsin-ise-vastan-jutu kohta: kui kutsikas ei saa aru, tuleb ninapidi loiku toppida. Tsiteerin veel sind:"Inimestel peab eeskätt endal olema mingil põhjusel tahtmine kohale tulla - see ongi põhjus miks kõikvõimalikest promotrikkidest väga suurt ja eeskätt pikaajalist kasu pole."

              MOTT. Ja mida mina siis räägin?

              Kommentaar


                Kas Sõber ja Tarva mänitsment tegelevad fänniliikumise loomise ja alalhoidmisega?
                Ma pole eriti kursis sellega. Tean, et nad vist välismängudeks on bussi aidanud sebida fännidele jne. Kindlasti mingi koostöö fännidega käib aga detaile ei tea.

                Aga kas Flora või Kalju või Kure peaks seda tegema?
                Ma arvan küll, et võiks rohkem koostööd teha jne. Alati võiks rohkem ja paremini. Aga see on küsimus rohkem nende klubide fännidele, kes asjadega rohkem kursis.

                Kommentaar


                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Flora puhul, toonitan veelkord, on asi eriti markantne - tuumik on olemas, aga uusi ligi ei tõmba. Mõtlemiskoht.
                  Stabiilselt tuleb tuumikule uusi inimesi lisaks, seega loll jutt!
                  Ära palun edaspidi sama möga korruta, kui tegelikult ise matsu päris täpselt ei jaga?
                  Aga kõik võiks loomulikult kordadest paremini ja kiiemini areneda, selles on sul õigus.
                  Omalt poolt oleme me teinud selleks üpris palju, nüüd oleks vaja ka tugevat klubi ja liidu poolset tuge! Vähem orjamentaliteediga isekaid ja laisku inimesi !
                  Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas 818 Vaata postitust
                    Stabiilselt tuleb tuumikule uusi inimesi lisaks, seega loll jutt!
                    Ära palun edaspidi sama möga korruta, kui tegelikult ise matsu päris täpselt ei jaga?
                    Aga kõik võiks loomulikult kordadest paremini ja kiiemini areneda, selles on sul õigus.
                    Omalt poolt oleme me teinud selleks üpris palju, nüüd oleks vaja ka tugevat klubi ja liidu poolset tuge! Vähem orjamentaliteediga isekaid ja laisku inimesi !
                    Yeah, seda tuumikut oli kulla kindlustamise mängul sitaks hästi näha alekokil 30.oktoobril. Aga kui sa ütled, et tuleb lisa, siis ma ses mõttes annan au ja ei mögise, kuna ma matsu ei jaga. Khm-khm. Edu igatahes, ilma irooniata.

                    Kommentaar


                      mõtteid ja näiteid
                      Juba räägitud, aga siiski. Madalama liigade näitel sel aastal tegi meeletu hüppe Koeru, kus III liiga mänge käis keskmiselt üle 100 inimese, J-Jaanis sel aastal ca 40-50 stabiilselt (elanikke mõlemas asulas üle 1000 natuke). Oma kogukond, kohalikud esinejad vaheaegadel, sõpradele kaasa elamine, J-Jaanis kavad ja suupisted jne. Sel aastal saime ka jalkaliiduga kaubale, et loosisime igal mängul 4 piletit eesti noortekoondise või naistekoondise mängule.
                      Iseenesest võiks ka meistriliigaklubide mängijad ise kutsuda rahvast/sõpru, samuti võiks ettevõtted teha ühiseid väljasõite mänge vaatama, jalkaliit võiks stabiilselt promoda läbi klubimängude koondisemänge, koolides teha teavitustööd, kasutada sotsiaalvõrgustikke ja neid tasuta variante on veelgi. Ka juba tegutsevad fännirühmitused saavad ise aktiivselt tegutseda ja mitte loota, et keegi teeb ära nende eest kõik.
                      Vähem teistele lootmist, rohkem ise ära teha.
                      Parafraseerides klassikat- ära küsi mida jalkaliit saaks sinu jaoks ära teha, küsi parem mida saad sina jalkaliidu jaoks teha.
                      Edu
                      Võtan kandle ja Tiugu ühes ja elan jälle!

                      Kommentaar


                        Huvi pärast vaatasin kui palju köidab Luxemburgi liiga kohalike.näiteks liiga liidri kodumängul
                        F91 Dudelange4 - 2RM Hamm Benfica käis mängu vaatamas 592 inimest.näiteks nende kahe meeskonna
                        Jeunesse d'Esc2 - 2Progrès Niedercorn käis vaatamas 1049 tegelast.näiteks viimati mängitud vooru käis vaatamas tervelt 2583 pealtvaatajat,neil kõrgliigas tervelt 14 meeskonda.aga meil on selliste arvudeni ka pikk maa käia!
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          Huvi pärast uurisin, et kui kellelgi lööks lambist kukla taga pirnike särama ja tekiks tõsine sund mõnda klubi fännama hakata või keegi sooviks kapist välja tulla ning oma sättumust vutifännina demonstreerida, siis esmase asjana loomulikult püütaks end nähtavaks teha klubi värvides atribuutikaga.

                          Kust aga saaks atribuutikat soetada, missugused klubid seda pakuvad?

                          Mälusoppi on jäänud, et ainukesena pakkus Levadia kunagi klubistaffi Kadrioru statal. Loodan, et eksin ja vabandan kui mõni klubi on kunagi veel mängudel klubisärki-värki pakkunud.
                          Miks aga ei müüda klubisärke, salle jm. nänni IGAL mängul?

                          Parem pole lugu ML klubide atribuutika ostuvõimalustega klubide kodulehtedel.

                          Floral on E-pood olemas aga klubi särgi pilt võiks olla korrektne.
                          Trans - E- pood üllatavalt korralik.
                          Kalju - E-pood olemas, salli pole?
                          Tammeka - E-pood olemas aga sall? Ja miks klubi vormi pakute ainult lastele?

                          Levadia - E-pood puudub.
                          Sillamäe - E-pood puudub.
                          Paide - E-pood puudub.
                          Kuressaare - E-pood puudub.
                          Lootus - E -magasin link on kaubast tühi.

                          Uus tulija Ajax - umbvenekeelsel saidil E-poodi netu.
                          Võimalik tulija Kiviõli - umbvenekeelsel saidil on mängusärki võimalik tellida aga sall jm. nänn?

                          Esiliiga kambal:

                          Kalev- E-pood puudub.
                          Legion - E-pood puudub
                          Vaprus - E- pood puudub, millegipärast lootsin, et on olemas.

                          MIKS aga on kodulehekülje link tühi ML klubil VILJANDI TULEVIKUL ja Tallinna Valga Warrioril puudub sootuks?
                          Nähtavasti eeldatakse ja ollakse rahul, et huvi Flora duublite vastu on olematu.
                          Paraku seda näitavad ka publikunumbrid.

                          Tegelikult, kuna ükski klubi ei paku oma atribuutikat müügiks ML mängudel, või pakutakse haruharva, siis vist eeldatakse üleüldse ja ollakse rahul, et Ml klubid on niivõrd mõttetult ebaatraktiivsed, et nänni polegi kellelegi pakkuda.

                          Samas igal Flora kodumängul ja tihtipeale ka mänguvabadel päevadel on tihtipeale näha mitmeid nõutu näoga võõramaiseid vutituriste, kes otsivad ümber A Le Coqi Flora nännipoodi, vutipubist rääkimata...

                          Kommentaar


                            Lihtsalt märkusena seda, et Vapruse salle sai igal kodumängul osta ning särki sai osta Pärnu Sportlandist (nüüd vist särgid otsas või müügist maha võetud). Elementaarse fänninänni eest siiski hoolitseti.

                            Kui ma ei teaks, et Rootsi kunn fänniatribuutikaga tegeleb, siis arvakski provintsielanikuna, et sinist särki ja salli on võimalik ainult Sportlandist või koondise kodumängult umbes 5 korda aastas osta.

                            Kirjutasin guuglisse erinevaid märksõnu ja ei leidnudki Kunni veebilehte üles, justkui kunagi olen läbi soccerneti foorumi sinna sattunud aga noh... dumbuser nagu ma olen.

                            Aaga mulle siiski tundub, et ehkki kesal on pointi, siis selle probleemitõstatuse näol on tegemist vaid ühe imepisikese detailikesega kogu probleemist ... või hoopis pseudoprobleemist??

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Noonik Vaata postitust
                              Aaga mulle siiski tundub, et ehkki kesal on pointi, siis selle probleemitõstatuse näol on tegemist vaid ühe imepisikese detailikesega kogu probleemist ... või hoopis pseudoprobleemist??
                              Kui nüüd liidaks kõik need detailid kokku:

                              1) Klubide puudulikud koduleheküljed, kehvapoolsed kavad (selles vallas on kahtlemata liider Flora, kes ei suuda aastaid korrektset kava välja anda)
                              2) Fänniatribuutika kehv seis (kas seda üldse on vaja selliste publiku numbrite juures?)
                              3) Olematu infrastruktuur, eriti varakevadel ja hilissügisel
                              4) Igavene jant õlle ja toitlustusega
                              5) Äärmusest äärmusesse kalduv turva teema (kord on ülepingutatud, kord on ära unustatud)
                              6) Meedia huvi vastavus kogu liiga tasemele (puuduvad pidevad eelvaated, reklaam ja vooru kokkuvõtted)

                              Ilmselt tulebki nõustuda Skiperskiga - ML on üksikute hullude pärusmaa...

                              Vaatamata eelpool toodule tuleb enda kevadel jälle rõõmsalt lumehange otsa vedada ja loota, et asjad lähevad kunagi paremaks.
                              tulevik on tunni aja pärast

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                Huvi pärast uurisin, et kui kellelgi lööks lambist kukla taga pirnike särama ja tekiks tõsine sund mõnda klubi fännama hakata või keegi sooviks kapist välja tulla ning oma sättumust vutifännina demonstreerida, siis esmase asjana loomulikult püütaks end nähtavaks teha klubi värvides atribuutikaga.

                                Kust aga saaks atribuutikat soetada, missugused klubid seda pakuvad?

                                Mälusoppi on jäänud, et ainukesena pakkus Levadia kunagi klubistaffi Kadrioru statal. Loodan, et eksin ja vabandan kui mõni klubi on kunagi veel mängudel klubisärki-värki pakkunud.
                                Miks aga ei müüda klubisärke, salle jm. nänni IGAL mängul?

                                Parem pole lugu ML klubide atribuutika ostuvõimalustega klubide kodulehtedel.

                                Floral on E-pood olemas aga klubi särgi pilt võiks olla korrektne.
                                Trans - E- pood üllatavalt korralik.
                                Kalju - E-pood olemas, salli pole?
                                Tammeka - E-pood olemas aga sall? Ja miks klubi vormi pakute ainult lastele?

                                Levadia - E-pood puudub.
                                Sillamäe - E-pood puudub.
                                Paide - E-pood puudub.
                                Kuressaare - E-pood puudub.
                                Lootus - E -magasin link on kaubast tühi.

                                Uus tulija Ajax - umbvenekeelsel saidil E-poodi netu.
                                Võimalik tulija Kiviõli - umbvenekeelsel saidil on mängusärki võimalik tellida aga sall jm. nänn?

                                Esiliiga kambal:

                                Kalev- E-pood puudub.
                                Legion - E-pood puudub
                                Vaprus - E- pood puudub, millegipärast lootsin, et on olemas.

                                MIKS aga on kodulehekülje link tühi ML klubil VILJANDI TULEVIKUL ja Tallinna Valga Warrioril puudub sootuks?
                                Nähtavasti eeldatakse ja ollakse rahul, et huvi Flora duublite vastu on olematu.
                                Paraku seda näitavad ka publikunumbrid.

                                Tegelikult, kuna ükski klubi ei paku oma atribuutikat müügiks ML mängudel, või pakutakse haruharva, siis vist eeldatakse üleüldse ja ollakse rahul, et Ml klubid on niivõrd mõttetult ebaatraktiivsed, et nänni polegi kellelegi pakkuda.

                                Samas igal Flora kodumängul ja tihtipeale ka mänguvabadel päevadel on tihtipeale näha mitmeid nõutu näoga võõramaiseid vutituriste, kes otsivad ümber A Le Coqi Flora nännipoodi, vutipubist rääkimata...
                                Tammeka kodumängudel on pmst alati eraldi lett, kus myyaxe kolme erinevat salli, särke, mytse, märke ja muud Tammeka symboolikaga staffi. Loodame, et millagi jõuab see ka e-poodi

                                Kommentaar

                                Working...
                                X